Jump to content
BulForum.com

Конзолна Тема


Lil Scrappy

Recommended Posts

Не се чуди много, защото на такава цена няма да я намерш.... на повечето места се чака месеци доставка.

series X според мен изобщо няма да се появи до лятото. 

Играя Forza Horizon 4 и не съм имал проблем със скоростта. Някои снимки, които правя от играта, не са в качеството, което виждам, че играта има.

 

Аз играя на 1440p монитор и всичко е топ. Пускал съм я на 55" 4K tv, но предпочитам на монитор. Имам чувството, че има много лек лаг при Forza. На една друга игра, която играя, няма никакви проблеми. Купувам digital версии, защото Series S няма дискове - единствено съжаявам, че няма дискове, когато в групата на Хбокс във фейсбук някой напише "разменям". Заслужава си да разменяш игри, но digital версиите имат доста често намаления. Много хвалят game pass-а, който много бързо се разраства, добавят се много игри, вчера пуснаха и cloud gaming, което в общи линии ти позволява да играеш всички игри от game pass на всяко устройство, което имаш - ПЦ, телефон и т.н.

 

Не съм сигурен ако я играеш на 4К ТВ дали не е по-добре да търсиш X, но за монитор силно ти препоръчвам S и то на тази цена е повече от сделка

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не, все още си карам с One X. 

Първо, защото вече почти не играя и второ- ако ще я сменям, ще е със Series X, а то няма налични, поне не и на нормални цени.

Ще изчакам още година-две да се нормализират нещата и ако все още ми е останал някакъв мерак да играя- ще си издебна някоя на прилична цена. 

 

п.с.: за мен Series S е компромис, при положение, че имам One X. Сигурно ще има някаква разлика към по-добро от гледна точка графика и бързина, но ще е минимална. А и за мен огромен минус е липсата на дисково устройство. Най-малкото защото имам над 30 игри на дискове, от които поне 10 не съм завършил и/или изобщо не съм започвал все още. Включително днес си купих още една :) Така че, или Series X или нищо, в моя случай. 

НО, ако ще ти е първа конзола, както на колегата Виктор Пенчев, Series S е добра сделка на тази цена и можеш да я грабваш- няма да си разочарован със сигурност. Ако обаче вече имаш някакъв ексбокс от старото поколение, съветът ми е да изчакаш. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, ако имаш One X - по-добре си я ползвай.

На мен ми е първа и сега разбирам, че е яко да имаш конзола :D

но пък Series X е много грозна.... така че от естетическа гледна точка, XsS също е по-добра, въпреки че това е въпрос на вкус.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Да съживим мъртвеца :D

 

Имам чуденка за актуалните конзоли. Има ли някакъв голям/досаден проблем с актуалният Xbox? 

Питам защото имам PS4 Pro което все още получава всички нови игри, та ъпгрейд към 5ца няма да ми донесе нищо ново на практика. А след като слуховете преместиха PS 5 Pro–то за догодина, някак си не искам да си купя стандартна 5-ца. 

От друга страна с Xbox ще получа достъп до нещо ново от към игри, така и така имам Гейм Пасс та мога просто да го ъпгрейдна до Ultimate, че да имам игри и за PC и за конзоли..

Но се чудя дали не пропускам нещо с Xbox-а? 

 

Да парафразирам "нищо ново" - от към игри. Игнорирам по-високият рефреш рейт и други подобни благинки, които като цяло са валидни за конзолите от новата генерация

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Gamepass е доста удобно, макар че аз си купих Forza Horizon 4 преди време и въпреки че имам game pass ultimate, мисля че мога да играя online и с по-нисък план. Доста хора във Фейсбук пазаруват от някакви сайтове с кодове за намаления и им излиза по няколко евро на месец, но все още не съм се занимавал с това и карам по по-лесния начин. Xbox не се предлага в България официално, така че регион България не съществува. Моята е регистрирана с адрес в UK и плащам в паундове. През VPN може да се регистрира на други места или да се сменя региона с цел покупка на по-евтини пакети или игри.

 

Понеже сега съм на тема монитори, 4К можеш да играеш на монитор само с Series X. Series S (по-евтиния вариант, без дискове) поддържа максимум 1440p. Разбира се на телевизор можеш да играеш на 4К, dolby vision, hdr и т.н. За dolby atmos не знам. 

 

Series S който имам аз става топъл, но аз не го пипам. Безшумен е. Поддържа quick resume и в общи линии можеш да си отвориш 5 игри и като ти писне, превключваш на другата все едно натискаш alt+TAB. Малък и красив е, но след като вчера прочетох, че не се поддържа 4К за монитори останах малко разочарован. Но пък е доста красив и компактен. Размерите са му колко полвин лаптоп на ширина (или височина, ако го сложиш изправен), а дебелината му е по-малка от широчината на iphone. Приятен, малък и лек, за разлика от Series X, който е като табуретка :)

Link to comment
Share on other sites

Да, говоря за X само.

А за гейм пасс - имам го за PC, всъщност 3 :laughing: Заради това споменах ултимейта, като начин да го ползвам и на PC и на конзола. От друга страна добавя и стрийм опцията което е полезно за други неща. М/у другото, ще е супер когато пуснат семейната опция, която се тества в момента в.. Ирландия(?)

 

Чуденката ми е дали има силен аргумент който пропускам, заради който да продължа с PS–ките, вместо да добавя и Xbox. Поне за момента не бих загубил достъп до ексклузивните игри на PS. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ARPAnet said:

Чуденката ми е дали има силен аргумент който пропускам, заради който да продължа с PS–ките, вместо да добавя и Xbox. Поне за момента не бих загубил достъп до ексклузивните игри на PS. 

 

Няма такъв аргумент. Series X е по-добрата машина от това конзолно поколение, а и "шукарийките", които предлагат нямат база за сравнение. 

Наясно си и колко студиа изкупиха микромеките последните години и колко от игрите занапред може и да нямат версия за PS. 
А и цените се успокоиха вече и се намира сравнително лесно. 

Аз поне минуси не виждам. Стига само да имаш време за игра...

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, deus_pld said:

Няма такъв аргумент. Series X е по-добрата машина от това конзолно поколение, а и "шукарийките", които предлагат нямат база за сравнение. 

Наясно си и колко студиа изкупиха микромеките последните години и колко от игрите занапред може и да нямат версия за PS. 
А и цените се успокоиха вече и се намира сравнително лесно. 

Аз поне минуси не виждам. Стига само да имаш време за игра...

Студиата бяха другият ми аргумент за Xbox-а.

Мерси, и аз така ги виждах нещата, но си струваше да попитам за друго мнение

А времето .. от време на време, с малкия..:laughing: Но това е друга тема

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Напоследък се появяват някви странни игри за последно поколение конзоли, пък графиките им са като на игра за ДОС. Не знам каква е тази носталгия, но това вече е върха. WTF INDEED 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте!

Налага ми се често да поцъквам PS Remote play на телефона, но вкъщи имам проблем. Въпреки, че уж съм на 600мбит интернет от виваком (еон), когато върви клипче в ютюб или тв-то в същото време, не мога да играя ремоут, защото постоянно ме изхвърля, че ми бил слаб интернета. Някой имал ли е подобни проблеми и дали има оправия? Ако сменя рутера ще има ли разлика (в момента съм с вивакомския нокиа)?

Link to comment
Share on other sites

Аз също залагам на рутера. Преди години имах подобен проблем с един евтин. След смяна, всичко се оправи. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново!

Благодаря за отговорите и потвърждавам, че след като си взех нов рутер, макар и не от най-скъпите (tp-link AX12) проблемите, които бях описал изчезнаха.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...