Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе така като му се зачетох в биографията- роден в Уругвай от някакви наши аташета там май, 91-ва основал фирмата веднага след завършването си и това му било първото работно място. Ясна ралтата...

Link to comment
Share on other sites

https://www.telegraph.co.uk/news/2018/07/02/twelve-children-football-coach-found-alive-going-missing-thai/

 

Тези момчета са вече 10+ дни под земята.

Вероятно и много повече ще останат. Пещерното гмуркане е много специфично и може би най - трудно от всичките видове. Най - много смъртни случаи стават точно в пещери. Да ги извадят чрез гмуркане е абсурден вариант. Ако успеят да отводнят пещерата и е някакво много кратко гмуркане, има някакъв шанс.
Link to comment
Share on other sites

Мда, ако е вярно това което пише, че никой от тях неможе да плува, май отводяването остава най-възможният вариант.

За да си водолаз не е необходимо да можеш да плуваш. Препоръчително е, но не е задължително. Имам приятели които са много добри водолази, но едвам плуват. Нямат нищо общо двете неща.

Проблемът е тясното затворено пространство, почти никаква видимост и т.н. Малко паника да се появи и може да загинат и спасителите.

Link to comment
Share on other sites

Летище Пловдив... Как може да го помисли мисирската ти главичка. Това е все едно ако се случи подобно нещо с Перчемлията някой да реши, че е заради изтривалката на входа на Тръмп тауър... 

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е тясното затворено пространство, почти никаква видимост и т.н. Малко паника да се появи и може да загинат и спасителите.

 

За съжаление - потвърждение на това дето каза...

 

Загина един от водолазите, които помагат на децата, заседнали в пещера в Тайланд

 

Бившият военноморски водолаз Саман Гунан на 38 години занесъл бутилки с кислород до мястото, на което са децата. На връщане обаче собственият му кислород не достигнал.

Мъжът е бил изваден от партньора, с който се е гмурнал, но реанимационните действия не са дали резултат.

 

Пещерата продължава да се пълни с вода, а пътят до изхода е опасен дори за опитни водолази.

Под водата има тунели, които са толкова тесни, че момчетата трябва да минават сами, без помощ от водолази. Някои от децата обаче дори не могат да плуват.

Link to comment
Share on other sites

Мъск обаче е предложил да изпомпва водата. Която идея изобщо ми се вижда яко нефелна, поради гигантските количества изливащи се дъждове при онзи климат.

Link to comment
Share on other sites

Мъск обаче е предложил да изпомпва водата. Която идея изобщо ми се вижда яко нефелна, поради гигантските количества изливащи се дъждове при онзи климат.

Нещо си чел загубени в превода материали. Виж самите туитове на Мъск. Предлага варианти или с пробиване на тунели (той притежава такава компания) или в прокарването на полиетиленови ръкави, които да се напомпат с въздух в двата края и така да създадат суха връзка, през която да минат децата.

Link to comment
Share on other sites

Нещо си чел загубени в превода материали. Виж самите туитове на Мъск. Предлага варианти или с пробиване на тунели (той притежава такава компания) или в прокарването на полиетиленови ръкави, които да се напомпат с въздух в двата края и така да създадат суха връзка, през която да минат децата.

Това са вариантите за да ги изкарат. Пробиването май е най - добрият вариант. Тези тунели ще е зор да ги прекарат. С гмуркане няма как да стане. При този вариант който са в момента има 2 начина за да дишат. Бутилки със въздух или с rebreather. И при двете има прекалено сериозни рискове. Ако са с бутилки е голям проблем колко време могат да изкарат с тях под водата. Когато човек е под стрес, може да издиша доста голяма бутилка за няколко минути! При rebreather-а имат около 3-4 часа при повечето модели. При тях обаче пак е проблем учестеното дишане. Не може да смогне да се отстрани въглеродният двуокис при учестено дишане. Тук изобщо не визирам тесни места и как ще минат през тях сами. Нулевата видимост е огромен фактор също. Работи се с напипване. Има доста водолази които могат да ги снабдяват докато измислят друг вариант за помощ. Musk обаче им е голяма надежда.

Link to comment
Share on other sites

Пробиването пък е най-смехотворния вариант, съдейки от картите на пещерата, които съм гледал.

Децата се намират във въздушен джоб, който ако бъде пробит, да ви открехвам ли какво ще се случи в рамките на секунди?

 

П.п. Мъск да си гледа медийното шоу покрай

пеття К да не загуби рейтинг, че лошо му се пише.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Нещо си чел загубени в превода материали. Виж самите туитове на Мъск. Предлага варианти или с пробиване на тунели (той притежава такава компания) или в прокарването на полиетиленови ръкави, които да се напомпат с въздух в двата края и така да създадат суха връзка, през която да минат децата.

 

Напротив, не се е изгубил в превода - освен пробиването предлага ноухау и инструментариум за увеличаване дебита на изпомпването на водата.

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам ква е трагедията да им оставят припаси и да изчакат месец-два...

 

Даже ще е от ползва, ако знаеш колко по-добър ще е светът ако хората имат възможност да останат поне веднъж насаме със себе си на някое по-изолирано място, и да си помислят и да усетят нещото дето е вътре в тях

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам ква е трагедията да им оставят припаси и да изчакат месец-два...

 

Даже ще е от ползва, ако знаеш колко по-добър ще е светът ако хората имат възможност да останат поне веднъж насаме със себе си на някое по-изолирано място, и да си помислят и да усетят нещото дето е вътре в тях

 

Трагедията е, че не са на плажа на необитаем остров и да им пускат от самолет припасите, а са в тясно изолирано пространство, където кислородът е само 15% от необходимото, а и в дъждовния сезон както е сега, има опасност водата още да се покачи.

Link to comment
Share on other sites

Нали били във въздушен джоб... да им пуснат една-две тръби за допълнителен кислород и са ок, щом досега са издържали без нищо (поне аз така смятам от дивана :) )

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Налягането в джоба с подаването на допълнителен кислород практически не може да се увеличава да безкрайност! В един момент ще се получи ефектът на кесонната болест, а там няма как да се вкара барокамера  ;0

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мислех, че кислорода е за дишане, а джоба ще си стои просто по законите на физиката... както досега. ама може и да не съм прав, защото съм на 4 бири и не съм заинтересуван лично

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мислех, че кислорода е за дишане, а джоба ще си стои просто по законите на физиката... както досега. ама може и да не съм прав, защото съм на 4 бири и не съм заинтересуван лично

Обемът на подадените газове се запазва! Тоест, количеството подаден газ само ще нараства, ако и вече да не е чист кислород.

 

П.п. Аз съм на шест. Водя те с две, ама продължавам да мисля по професионално изкривения ми начин...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

А селективното изкарване и поддържането на така или иначе променливото налягане, как?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...