Jump to content
BulForum.com

Измами в мобиле.де?


INCINERATOR

Recommended Posts

Пуснал съм една обява в мобиле.де и ми писна всеки ден да ми пишат ветерани от ирак, французи живеещи в африка и т.н.

 

Има ли някъде публикуван списък с възможни измами от мобиле.де?

Link to comment
Share on other sites

Е ти си умно, момче, не се ли сещаш сам като видиш кой ти пише? Освен това поясни малко по-подробно каква е обявата. Предполагам продаваш нещо?

Link to comment
Share on other sites

Предполагам продаваш нещо?

 

Да... 10кг-ма картофи , много се търсели в мобилето :lol: :lol:

 

Иначе сериозно , поясни малко какво значи измами ? Те хората си пишат какво толкова ?

Не се сещам за начин по който да те вкарат в разходи.......

Link to comment
Share on other sites

Може и вентилатори с мъгла да продава - китайски, примерно.

 

Василе, като си толкоз осторумен откъде го знаеш купува ли, продава ли? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Става дума, че пишат толкова много хора и вече не мога да преценя кой е реален и кой не.

 

Общо взето повечето измамници пишат едно и също, но с различни имена. Например ветеран от ирак, французин живеещ в африка и т.н.

Получава се така, че започва реален разговор за колата и изведнъж почват да е пишат глупости...

Link to comment
Share on other sites

Става дума, че пишат толкова много хора и вече не мога да преценя кой е реален и кой не.

 

Общо взето повечето измамници пишат едно и също, но с различни имена. Например ветеран от ирак, французин живеещ в африка и т.н.

Получава се така, че започва реален разговор за колата и изведнъж почват да е пишат глупости...

 

Идвало ли ти е на ум че може да са ботове - т.е. програмки които да се ровят в mobile.de и да пращат email-и на кой де що сварят?

Link to comment
Share on other sites

Идвало ли ти е на ум че може да са ботове - т.е. програмки които да се ровят в mobile.de и да пращат email-и на кой де що сварят?

 

 

Точно това ми е въпроса... всичките ползват няколко различни темплейта на текст. Идеята ми е дали има някъде база данни с различните текстове на ботовете, така че направо като видя първите думи да разбирам, че не трябва да се занимавам да пращам информация и снимки на колата постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Обикновео върши работа да копираш част от текста, в която няма променливи (e.g. твоето име, марката и модела на колата, цената) и да я пуснеш в гошко.

Link to comment
Share on other sites

Точно това ми е въпроса... всичките ползват няколко различни темплейта на текст. Идеята ми е дали има някъде база данни с различните текстове на ботовете, така че направо като видя първите думи да разбирам, че не трябва да се занимавам да пращам информация и снимки на колата постоянно.

 

Ами ориентирай се ако можеш и си направи "правило" в пощата да ги праща някъде като потенциален спам, но по-скоро няма да стане защото ако аз правя бота ще го направя достатъчно умен за да не можеш да различиш писмото от това на нормален човек... пък онези хора не са чак толкова тъпи...

Link to comment
Share on other sites

Ето примерни мейлове...

 

"Good day to you . I am interested in buying your car for sale . How much will you let it go for last ? Is the car still in a good condition ? Can you send me more photos to my email? Kindly get back to me soon.

James"

 

"Hello

 

I am very glad to receive the information of your Vehicle but i will like to confide in you as regards to a business proposal and would want us to work together like blood brothers. I am a war veteran with the United Nations troop in Iraq, on war against terrorism. I served in the 1st Armored Division in Baghdad.

 

 

Based on the United States legislative and executive decision for withdrawing troops from Iraq come next year, I have been redeployed to come and work in Canada on the platform of North Atlantic Treaty Organization (NATO) soon. Our mission is to help beef up terrorist targeted states, mostly the United States and the European Union on the war against terrorism. I will need a Vehicle for myself and that is why I contacted you.

 

 

On the other hand I want to inform you that I have in my possession the sum of 16.2 million USD. Which I made from crude oil deal here in Iraq. I deposited this money with a Red Cross agent informing him that we are making contact for the real owner of the money. It is under my power to approve whoever comes forth for this money. I have this money stored somewhere in an abandoned mine in Baghdad waiting for a moment like this to put the money in good use. I want to invest the money in your country as soon as I am deployed into your country for a good business, anyway you will advice me on that since I am not a business person. I want to move this money to your country because I will be in your country for about 3years,so I need someone I could trust. If you accept, I will transfer the money to Canada where you will be the beneficiary because I am a uniformed person and I cannot be parading such an amount so I need to present someone as the beneficiary. I am an American and an intelligence officer for that so I have a 100% authentic means of transferring the money through diplomatic courier service .I just need your acceptance and all is done.

 

 

Please if you are interested in this transaction I will give to you the complete details you need for us to Vehiclery out this transaction successfully. I decided to find someone that is real and not imaginary and that is why I went to a secured Vehicle site where I can be sure that the person is real. I believe I can trust you. Right now i am very Vehicleeful with the way i communicate so as to reduce any kind of risk until this money is finally in your custody. I shall be communicating to you through email and would also give you a call when it is necessary so as to inform you on any important information. I want you to be brave as I have everything under control. I have every proof of this fund in my possession to show you that everything is authentic.

 

 

If you are interested please send me your personal mobile number so I can call you for further enquiries when I am in a secured place. I am writing from a fresh email account so if you are not interested do not reply to this email and please delete this message, if no response after 3days I will then search for someone else. I am doing this on trust, so i would want you to put aside any act of greed or the thought of cheating as we have a lot to gain in this business relationship. 16.2 million USD is a lot of money which is the dream of anyone. I am in Iraq right now on a personal trip to secure this money and send it to you if we reach a proper agreement.

 

 

I wait for your contact details so we can go on. In less than 5days the money should have been noted on your account and I will come over for my money. I will give to you 30% of the sum and 70% is for me. I hope I am been fair on this deal.

Get back to me with your full information:

 

YOUR FULL NAME.........

YOUR FULL ADDRESS....................

YOUR DIRECT TELEPHONE NUMBER.........

NEAREST AIRPORT......................"

Link to comment
Share on other sites

НИКОГА не отговаряй на подобни боклуци и не давай данните си. Това са предимно нигерийци и разни други черни измекяри, търсещи балъци, от чиито данни да се възползват.

 

По същия начин често се разпространяват писма със съдържание "Тук умря един милионер и няма наследници, дайте си данните, пишем ви вас като наследник и после делим парите. Всичко ще уредим и ще е легално..." и прочее вариации на тази тема.

 

Трий и бягай като дявол от тамян. Даже блокирай адресите на изпращачите.

Link to comment
Share on other sites

"Hello

 

I am very glad to receive the information of your Vehicle but i will like to confide in you as regards to a business proposal and would want us to work together like blood brothers. I am a war veteran with the United Nations troop in Iraq, on war against terrorism. I served in the 1st Armored Division in Baghdad...............

 

Аз стигнах с четенето до тука и в този момент бих го затрил. Да не говорим че вероятно бих го затрил още като видя размера и как свършва писмото :)

Link to comment
Share on other sites

Не се мъчи с тия мобилета , ела утре да ти дам 30 бона и да я махаш ако толкова ти пречи :)

 

А ако иска може да я замени за моя Авенсис :lol:

 

Трий и бягай като дявол от тамян. Даже блокирай адресите на изпращачите.

 

Аз действам по-различно. Имам един email който го регистрирам тук и там и давам на непознати. Там всичко отива в junk mail директно освен ако персонално съм разрешил адреса. Ако случайно чакам нещо тогава гледам иначе 200+ писма на ден не мисля да си губя времето да чета.

 

За който съм сигурен какъв е и го познавам - на него давам друг email със изричната уговорка че АКО го хвана да прати писмо до над 2ма човека и ми сложи моя email така че да го виждат всичко ще го ритам от тук до София. Сестра ми един път се изтърва но тя е руса пък и след 30 минути крещене обеща тържествено да ми забрави email-а след като е такъв проблем да ми праща тъпотиите дето ги разпраща на останалите си колежки, оттогава само по скайп като половинага пак ги отказвам защото са .ехе-та пък ако ще да нямат вируси, после и за това ми се разсърди (щото я блокирах на скайп след 8мия опит да ми прати една тъпотия а бях и казал че няма да получа подобен файл) и сега нищо не ми праща а като има нещо да ми каже ми се обажда по телефона (стои си блокирана на скайп за да не се изкушава).

 

Та така се справя човек със спама. Няколко акаунта, единия се гледа какво идва дори да влезе в Junk Mail а останалите да си идва колкото си иска спам - не ми пречи аз тъй и тъй не му обръщам внимание а от който имам да взимам пари аз го търся по телефона (или съм го white-list-нал) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...