Jump to content
BulForum.com

Какво виждате през:


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Става пак и със сапунерката, въпроса е да си на ръчен режим с една скорост и бленда на всеки кадър, доколкото за самата програма за сглобката на самата панорама ползвам фотошоп, точно със три кликания всичко се нарежда автоматично. Много е важно, като се снима на тъмно апарата требва да ти е в покой, препоръчително е статив. Настройките горе ми са f/7.8 и скороста е 16.0.

 

Идеята ми беше, че малко сапунерки имат ръчни настройки.

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми беше, че малко сапунерки имат ръчни настройки.

Може би е така, учудващо този самсунг има бая благинки като цяло, доволен съм :) Да се надяваме ако се зарибя още малко и да бодна некой по сносен апарат :)

Link to comment
Share on other sites

Еми аз вкищи имам Зенит ама кой вече снима с филми ?

 

Фотографите снимат с филми. Хора, които си вадят хляба с продажба на снимки. И не тия аматьори, дето щракат по студията по 500 пози от които вадят 10. Говоря за хората, които снимат снимките и ги излагат в галерии.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Фотографите снимат с филми. Хора, които си вадят хляба с продажба на снимки. И не тия аматьори, дето щракат по студията по 500 пози от които вадят 10. Говоря за хората, които снимат снимките и ги излагат в галерии.

 

Ми то освен тях други не снимат вече

Link to comment
Share on other sites

Ми то освен тях други не снимат вече

 

Снимат, но не и в нашата мила държава. При нас, галерии се обикалят само в нощта на музеите.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз вкищи имам Зенит ама кой вече снима с филми ?

Аз снимам, нищо че имам и dslr - филма си е мания ;)

Естествено е добре ако можеш да си го проявяваш сам и да си вадиш снимките, че не един филм са ми прецаквали разни неграмотници и после ходи се разправяй :angry:

Link to comment
Share on other sites

Фотографите снимат с филми. Хора, които си вадят хляба с продажба на снимки. И не тия аматьори, дето щракат по студията по 500 пози от които вадят 10. Говоря за хората, които снимат снимките и ги излагат в галерии.

Само да вметна, че не само "аматьорите" вадят малък процент използваеми кадри. В много случаи клиентът иска само една перфектна снимка - естествено е, че няма да гримираш модела, да наредиш светлината, да полафиш на по чаша сок/чай/кафе, след което да направиш само 1 снимка ;) Освен това все по-често се предпочитат и средноформатни дигитални гърбове, които, между другото, вадят ненормален детайл, спокойно отнасящ филмовите 35мм. Повечето (истински) професионалисти наистина снимат в студио със аналогов среден формат, но изобщо не са малко тези, които използват цифрови. А извън студиото в много случаи дигиталният апарат върши далеч по-добра работа от филмовия. Ако снимаш спорт, например, е доста полезно да имаш 11 кадъра в секунда на разположение. Ако снимаш при ниска светлина с движещи се обекти (например в театър или.. българска спортна зала) един сравнително нов ДСЛР ще направи в пъти по-чисти кадри от какъвто и да е филм със същата чувствителност на 1600-3200ISO, да не говорим за нагоре (за справка - Nikon D3 прави доста поносими снимки на 25,600) Така че за всяко нещо си има приложение, филмът е по-добър за едно, цифровото за друго, сапунерките пък за трето :laughing: . А най-добрата камера е тази, която имаш в момента.

Колкото до галериите - те рядко са за печелене на пари. В общия случай хората, които ги правят, или си имат друга професия, или достатъчно пари, за да не ги вълнуват особено приходите.

 

За да съм по темата намерих някаква от моята тераса, не знам с какво е правена :D

 

5127_1164427626826_1111948360_489714_4629035_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Това в Банишора ли е?

 

Малиииии, ся ме е яд, че нямам фотоапарат в себе си. Небето в София е перфектно синьо, тук -таме някой перест облак... всичко е бяло... Ае, който е в София и не го мързи да снима, моля ви :Д.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес имаше готини облаци, поглед от моята тераса (17:35). Панорамата е сферична. 5 кадъра. Чучура на съседа от горе е готЯн :P

 

2mc8584.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

От предната тераса (снимката не съм я правил аз):

 

p1010757m.jpg

 

и още една:

 

dsc01114rx.jpg

 

И от задната тераса:

dsc01050d.jpg

10012010.jpg

 

Някой от снимките са правени с телефон ,така че не ме плюйте много :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...