Jump to content
BulForum.com

trenirovki v doma6ni usloviq


cobalt

Recommended Posts

Ми кво да правим ако няма много време и се налага вечерта да правя упражненията? Все пак вечерта си мисля за спане, а не за гирички :wir

Всичко опира до желание,имаш ли мерак да се занимаваш,винаги можеш да отидеш в някоя зала,повечето работят до късно,ако нямаш възможност да тренираш в зала,вкъщи можеш си спретнеш една тренировка за 20-30 мин. преди лягане, ще се чувстваш добре и ще спиш като къпан.Има ли желание има и начин !!!

Link to comment
Share on other sites

naistena sam saglasen s capone ako ima6 jelanie 6te nameri6 i na4in

samo ne sam saglasen 4e s 20-30 min 6te postigne6 mn mn .

no vsepak badi siguren 4e 6te spi6 kato kapan :) :laughing:

ina4e ako iska6 da po4ne6 da se zanimava6 s ne6ti4ko prosto kaji kakav ti e problema i vse nqkoi 6te ti pomogne samo jelanie da ima6 ne se iziskva mn mn vreme

ako ima6 problem ili vapros kazah ti pitai tuk :)

aide 4ao za sega

Link to comment
Share on other sites

Ми кво да правим ако няма много време и се налага вечерта да правя упражненията? Все пак вечерта си мисля за спане, а не за гирички :wir

който иска-търси начини.

който не иска-търси причини.

само тва щи кажа ;)

Link to comment
Share on other sites

Ми аз да ви кажа си тренирам вкъщи от 3 години,самостоятелно.Аз си измислих серия упражнения и всяка вечер се занимавам околко 1 до 2 часа и има резултат естествено. Първо ,че добих невероятна гъвкавост и пластичност, и се чувствам супер в тялото си. Стегнах го супер много. Значи сега нямам никакво време ,ако ви е интересно бих споделила какво точно правя,ама точно сега не мога.Радвам се ,че мога да си разменям опит с вас.Аиди за сега тва е. ;)

И аз си тренирам в къщи,но използвам програмата Yourself Fitness, от която съм много доволна.Преди ходих на фитнес,но сега нямам възможност.Би ми било интересно да разбера начина ти на трениране.

Link to comment
Share on other sites

ne pro4etox vsi4ki komentari no oshte ot parvata stranica vidiax opredeleno mnogo gluposti (ne pretendiram 4e az mnogo razbiram) no shtom imate tolkova goliamo jelanie i iskate da postignete neshto vzemete i pro4etete edna knijka za kyltyrizma.vseki shte nameri neshto za sebe si i pone shte go pravi kakto triabva ta dori i v domashni yslovia. az li4no vi prepora4vam "Kyltyrizam za vsi4ki" taka se kazva knigata avtora e Atanas Djananov. :)

Link to comment
Share on other sites

ne pro4etox vsi4ki komentari no oshte ot parvata stranica vidiax opredeleno mnogo gluposti (ne pretendiram 4e az mnogo razbiram) no shtom imate tolkova goliamo jelanie i iskate da postignete neshto vzemete i pro4etete edna knijka za kyltyrizma.vseki shte nameri neshto za sebe si  i pone shte go pravi kakto triabva ta dori i v domashni yslovia. az li4no vi prepora4vam "Kyltyrizam za vsi4ki" taka se kazva knigata avtora e Atanas Djananov. :)

Кое според теб са глупости,тва че хората,въпреки,че по една или друга причина нямат възможност да ходят в зала,имат желанието да тренират,макар и в домашни условия.А и защо си мислиш,че не са чели,пък дори и да прочетат тая книга,ква ша е гаранцията ,че написаното в нея ша работи за тях,няма универсални упражнения за всички,тва което работи добре за един,може да не работи за друг.

Пък ко нямаш кво да кажеш по темата по-добре не казвай нищо !

Link to comment
Share on other sites

ами аз бих препоръчал на тези, които нямат възможност да тренират в зала книгата на Арнолд Шварценегер "професионално ръководство за мускулно развитие". началото на книгата е точно за тренировките в домашни условия. дадени са 13 основни упражнения, които покриват почти всички мускулни групи + програми и диети :)

Също така книгата е идеална и за хората, които се занимават по сериозно с bodybuildign като са дадени много упражнения, програми, диети и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Кое според теб са глупости,тва че хората,въпреки,че по една или друга причина нямат възможност да ходят в зала,имат желанието да тренират,макар и в домашни условия.А и защо си мислиш,че не са чели,пък дори и да прочетат тая книга,ква ша е гаранцията ,че написаното в нея ша работи за тях,няма универсални упражнения за всички,тва което работи добре за един,може да не работи за друг.

Пък ко нямаш кво да кажеш по темата по-добре не казвай нищо !

Vij malko moito dite parvo vzemi procheto kvo ti e napisal RedPicasso i posle postvai zashtoto ne znam v slucheia koi pishe glusposti.Choveka ne e napisal nishto losho v tova da trenirash v domashni uslovia,ili ti si shezofrenik,ako e taka niama da ti se sardim...A tova za knigite niama da go komentiram...prosto ne si vinoven ti,a maika ti i bashta ti sa vinovni(nishto lichno...) :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Vij malko moito dite parvo vzemi procheto kvo ti e napisal RedPicasso i posle postvai zashtoto ne znam v slucheia koi pishe glusposti.Choveka ne e napisal nishto losho v tova da trenirash v domashni uslovia,ili ti si shezofrenik,ako e taka niama da ti se sardim...A tova za knigite niama da go komentiram...prosto ne si vinoven ti,a maika ti i bashta ti sa vinovni(nishto lichno...) :sayjin

Оффф.............много си тъп/а (нищо лично) :sayjin

Link to comment
Share on other sites

В един от броевете на вестник "Мускули" (преди да стане списание) имаше статия "Как да тернираме в затвора" :bgrin: До колкото си спомням упражненията бяха от сорта на: Кофички между два стола, лицеви опори с някой стъпил на раменете ви, раменни преси (стйката е с главата надолу, а краката са опрени на стената и така се вдигаш нагоре и се спускаш надолу благодарение на раменните мускули :wacko: ) Това последното звучи доста акробатично, но ви гарантирам че неможете да направите повече от 4-5 повторения.

Ако някой се интересува може би ще мога да изровя цялата програмка :)

 

П.П. Как ли си спомних това :confused

Link to comment
Share on other sites

В един от броевете на вестник "Мускули" (преди да стане списание) имаше статия "Как да тернираме в затвора"  :bgrin: До колкото си спомням упражненията бяха от сорта на: Кофички между два стола, лицеви опори с някой стъпил на раменете ви, раменни преси (стйката е с главата надолу, а краката са опрени на стената и така се вдигаш нагоре и се спускаш надолу благодарение на раменните мускули  :wacko: ) Това последното звучи доста акробатично, но ви гарантирам че неможете да направите повече от 4-5 повторения.

Ако някой се интересува може би ще мога да изровя цялата програмка :)

 

П.П. Как ли си спомних това :confused

Ми ако не ти представлява трудност......,мисля,че ще е интересно за повечето от трениращите .

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че имам съмишленици. И аз си тренирам в домашни условия, но за съжаление не съм много запознат с режими и т.н. И искам да попитам колко пъти седмични се препоръчват подобни тренировки? Защо тренирате вечер, не е ли по-удачно сутрин? А бе изобщо дайте ми някава примерна програма, щото съм пълен аматьор. :wacko:

 

PS>Братя, за бога, пишете на Кирилица! "... и ний сме дали нещо на света!" ;)

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че имам съмишленици. И аз си тренирам в домашни условия, но за съжаление не съм много запознат с режими и т.н. И искам да попитам колко пъти седмични се препоръчват подобни тренировки? Защо тренирате вечер, не е ли по-удачно сутрин? А бе изобщо дайте ми някава примерна програма, щото съм пълен аматьор. :wacko:

 

PS>Братя, за бога, пишете на Кирилица! "... и ний сме дали нещо на света!" ;)

Тук има мало инфо за тренировки в домашни условия.

А иначе,дали да се тренира вечер или сутрин е по-скоро въпрос на лични предпочитания и зависи преди всичко от от това как разполагаш с времето си.По-важното е самата тренировка,дали ще я направиш сутринта или вечерта,не е от кой знае какво значение,все ще има полза.Аз лично ходя в залата между 17 и 19 часа,в тоя интервал.

А за примерната програма не мога да ти кажа нищо,по простата причина,че не знам с какво оборудване разполагаш.

А що се отнася до честотата на тренировките,като за начало бих ти препоръчал 2-3 занимания седмично,като в различните дни тренираш различни мускулни групи.Удачно,за мен разбира се,е да се комбинират гърдите с трицепсите,гърба с бицепсите,защото при тренирането на по-голямата мускулна група индиректно се натоварва и по-малката,в резултат,на което с по-малко усилия ще "изцедиш" по-малкия мускул.

Това накратко от мен,ако имаш други въпроси питай .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За мен по добро от лицевите опори ж домашни условия няма! Когато собствената ви тежест стане не достатъчно натоварване(можете да направите над 30-40 повторения на серия) взимате една раница, тъпчете я с тежки работи и помпите лицеви... Тва е за хора коита нямат никаква екипировка в къщи.

Колкото до програмата бих ти препоръчал да тренираш с един ден почивка между тренировките и да комбинираш гърди-бицепс, гръб-трицепс, рамо защото ако тренираш както ти каза capone кат напраиш първото и няма да имаш сили за второто, но все пак пробвай и по двата начина и ти ша решиш кое е по добре за тебе...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Незнам кво мислите вие,но аз преди тренирах в нас и бях супер доволен,но вече не мога.Просот няма условията ,които са в залата;(

затова започнах да си хода на фитнес,а и 1 левче не е чак толкова много;)Рр

Link to comment
Share on other sites

Незнам кво мислите вие,но аз преди тренирах в нас и бях супер доволен,но вече не мога.Просот няма условията ,които са в залата;(

затова започнах да си хода на фитнес,а и 1 левче не е чак толкова много;)Рр

Хех и къде ходиш за левче, ако мога да попитам?

Link to comment
Share on other sites

Хех и къде ходиш за левче, ако мога да попитам?

Преди няколко години имаше една зала срещу Складова база Ритон за левче!Недостатък са уредите тип home made!

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко години имаше една зала срещу Складова база Ритон за левче!Недостатък са уредите тип home made!

Хехе, ами то и в наща махала си имаме "зала" за 1лв, даже ако си вземеш карта ти пада по 0,8 ама аз по-горе говорех за зала, а не за бардак.

:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Хехе, ами то и в наща махала си имаме "зала" за 1лв, даже ако си вземеш карта ти пада по 0,8 ама аз по-горе говорех за зала, а не за бардак.

:bgrin:

Като съм бил на 13 едва ли съм я смятал за бардак! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Еми за левче хода в "Херкулес" тоест на гребната зад хангарите има една зала.Наистина уредите не са първа младост и не са в излишак,но мисла,че на човек му трябват щанги,дъмбели,скрипец ,а не някви колела и патеки;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...