Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Предполагам ще е около 35 градуса постоянна температура, понеже в момента с два 140мм вента обдухващи радиатора от парното на ауди 80 и помпа със 850 л/ч държи 37 градуса при 6 ядра на 4,7Ghz 24/7 отделно рампаметта , видеокартата и тя ще топли така, че си мисля даже за евентуално охлаждане на маслото.

Link to comment
Share on other sites

Аз викам тая дискусия да продължи в другата тема, макар че тая лудост си заслужава направо отделна тема!  :laughing:

 

Много ми е интересно какво става ако трябва да извадим рам чип или видеокарта нещо... 

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че питаш за Lavazza Blue, аз също имам такива машини и най-често си купувам капсули на Донкафе. Смея да твърдя, че не само са добри като качество и вкус, но дори и надминават Лавацата. Взимам ги на 47 стотинки бройката. Има още едни на полиграфията...ама забравих името на кафета. Също е някакво италианско и също е много хубаво. Пак на 47 ст. Ако искаш повече инфо...телефони за връзка и т.н. ми пиши на лични.

Не е лаваца блу,а http://www.caffe.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8/lavazza-a-modo-mio/c2cocts4marmod.htmтова 

Link to comment
Share on other sites

Аз викам тая дискусия да продължи в другата тема, макар че тая лудост си заслужава направо отделна тема!  :laughing:

 

Много ми е интересно какво става ако трябва да извадим рам чип или видеокарта нещо... 

 

Добре де, да пусна нова тема примерно ТАЗИ  и ако можеш, тоест ако желаеш да ги преместиш там.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Кумът ми има нужда от помощ.

 

 

 

Ето, че и аз се обръщам за помощ към моите приятели в социалната медия. Имам нужда от самосвал (по-големичък размер) и фадрома, за извозване на строителни отпадъци (натрошен бетон и т.н.) от Нефтобаза Пловдив. Ако имате информация която може да ми помогне, или познавате човек с подобна информация личните съобщения са начин да се свържете с мен. (Офертата е сериозна, пари са замесени.)

 Ако някой иска/може да помогне, да ми драсне едно ЛС, аз ще предоставя контакти.

Link to comment
Share on other sites

Там, откъдето нещата минаха на лаф-моабет - всичко е преместено в темата за лаф-моабет. Продължавайте там. 

 Е как така аз пуснах темата, а пише че е бат Ицо, Нещо ме врътна този път  :angry1

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на тайминг. Всички знаем кой я е пуснал. 

 

Ти да видиш, покрай тайминга се види, че явно системата решава, че пРЪвиот пост е на автора... Сега стана Галицин... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Решил съм в къщата да сменя ел. таблото. Харесах си модел на Kanlux, който с минимално къртене от 1см. ще заеме мястото на старото табло. Също така вътре ще има и контролен електромер на DIN шината на таблото. Сега чуденката ми е за предпазителите.

Осветлението е ясно - 10А. Бойлер, тъй като на неговия кръг има и пералня - 20А. Кухнята е с 2 контакта и кабел 4мм2, като на печката отиват 4мм2 и оттам 2.5мм2 отиват на двоен контакт за бойлерче под мивката и абсорбатор. Там ми е чуденката. На контактите, предвид, че стаите са 5 - 3 спални, хол и дневна с бокс, като са разделени в 2 кръга - един за спалните и един за останалата част от къщата, смятам, че 20А са добре на кръг /като мога и 25А да сложа/. До таблото идват 6мм2 кабел. Оттам тръгват само 4мм2, с изключение на осветлението, което като гледам е 1.5мм2.

Мнения?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Малки са бушоните. Бойлера+пералнята си на ръба. Аз бих сложил 32А там. Кухнята по принцип се прави на отделни кръгове. Имай предвид, че там има сериозни консуматори (новите котлони могат да стигнат до 5kW сумарно), a няма по-гадно нещо да ти падне бушона докато готвиш нещо. За контактите зависи дали ще включваш ел. печки.

Link to comment
Share on other sites

Важното е да се сложат такива бушони, че по ампераж и бързодействие да са в повече от главния долу при електромера, така, че винаги пръв да избива оня бушон до електромера :)


А бушоните се слагат според дебелината на жицата дето си ползвал за инсталация на съответния кръг

Link to comment
Share on other sites

Предложи де. Обясних какви са кабелите. Като тези за контактите в двата кръга, отиват до кабелни кутии, където към контактите тръгват 2.5мм2

Link to comment
Share on other sites

за 4мм2 - 25А, за 6мм2 - 34А се полага. Съобрази с горния ми пост и ги сложи бързодействащи за да не ходиш всеки път до електромерното. На осветлението 15А

 

Това са максималните стойности според сечението на кабела, може да сложиш и на по малко А

Link to comment
Share on other sites

Взимаш си един хубав гребен и на него ги редиш. Главен 63, кухня - поне 32, нататък по 25 за осветление и контактите по стаите и толкова. 

 

Бушонът при елетромера ти винаги е слаб боклук и ще пада пръв ако изобщо се стигне до падане. При мен до момента за 15 години е падал два пъти - и двата заради късо съединение. 

Link to comment
Share on other sites

При мен пада винаги пръв, а евн не искат да ми го сменят защото не бил техен, същевременно пък таблото е пломбирано с тяхна пломба и нямам достъп сам да го сменя.

Link to comment
Share on other sites

Защо за осветление да слагам 25А? Има 20 крушки общо и всички са енергоспестяващи Филипс и луни някакви.

И главен няма да слагам, защото главен мой си имам на таблото в кооперацията и е 50А. Но винаги пада ЕВН бушона, моят никога не е падал. Реално мога сам да си сменя този в таблото на ЕВН, защото човекът, който засича електромерите, винаги го разпломбира и мога докато ги засича да си го сменя. Познавам го, няма да ми откаже. Не ми е дошло на ум това.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Виден не го слушай - той е грандоман :) Аз съм ти постнал новите стандарти за закрита инсталация в кабелни канали. При мен обаче до фурната и до котлоните съм пуснал отделни кръгове с по 6 кв.мм, не е въпроса, че 4 няма да издържи, но загубите макар и малки са още по-малки. Слагай по 25 и на лампите 16 и си ок.

Link to comment
Share on other sites

Защо за осветление да слагам 25А? Има 20 крушки общо и всички са енергоспестяващи Филипс и луни някакви.

И главен няма да слагам, защото главен мой си имам на таблото в кооперацията и е 50А. Но винаги пада ЕВН бушона, моят никога не е падал. Реално мога сам да си сменя този в таблото на ЕВН, защото човекът, който засича електромерите, винаги го разпломбира и мога докато ги засича да си го сменя. Познавам го, няма да ми откаже. Не ми е дошло на ум това.

 

Защото така се прави. Ти ако искаш слушай "професори" и си сложи под 10А, примерно. Насила не те карам. 

 

За кухнята ти се каза от трима души - поне 32-ка. 

 

Бушона на ЕВН не го пипай, не само нямаш право, но не ти и трябва. Нека си трещи той, достъпен е и можеш винаги да го вдигнеш. Напълно излишна работа. 

Link to comment
Share on other sites

Ок, 32 в кухнята, контактите по 25. За осветлението питам, защото към момента е 10А и досега никога, ама никога не е горял. При късо от една фасунга, падна бушона на таблото :grin: Тоя си остана като пич стабилен.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...