Jump to content
BulForum.com

помагайте


pitbularena

Recommended Posts

скоро си купих пежо 309,но искам да си сменя водата от радиатора с антифриз.може ли някой да ми каже как става,понеже съм новак в тази област.благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

:mellow:

 

-намираш къде ти е радиатора,търсиш маркуча,който влиза в него от долния му край.

-откачаш маркуча и чакаш гнусотията да изтече.

-слагаш маркуча.

 

от този момент би трявало да има не повече от половин литър в системата.

имайки това в предвид и четейки етикетчето на шишето с антифриз,си правиш простата калкулация колко вода и колко антифриз трябва да сипеш.

 

следва само да налееш бъркоча до препоръчителните граници и остава само обезвъздушаването.

 

аз лично процедирам по следния начин - при студен двигател отвивам капачката на разширителния съд и стартирам двигателя.

след което почвам да стискам маркучите,за да излезе по-бързо въздуха от системата.

стискаш 10-15 пъти и после гледаш разширителния съд - ако продължават да излизат балончета,значи не е обезвъздушила още - продължаваш със стискането.

 

принципно би трябвало да се обезвъздуши по този начин,но не гарантирам,един приятел твърди,че точно с тоя метод неговия дарак гълта въздух,а не обратното.

Link to comment
Share on other sites

:mellow:

 

-намираш къде ти е радиатора,търсиш маркуча,който влиза в него от долния му край.

-откачаш маркуча и чакаш гнусотията да изтече.

-слагаш маркуча.

 

от този момент би трявало да има не повече от половин литър в системата.

имайки това в предвид и четейки етикетчето на шишето с антифриз,си правиш простата калкулация колко вода и колко антифриз трябва да сипеш.

 

следва само да налееш бъркоча до препоръчителните граници и остава само обезвъздушаването.

 

аз лично процедирам по следния начин - при студен двигател отвивам капачката на разширителния съд и стартирам двигателя.

след което почвам да стискам маркучите,за да излезе по-бързо въздуха от системата.

стискаш 10-15 пъти и после гледаш разширителния съд - ако продължават да излизат балончета,значи не е обезвъздушила още - продължаваш със стискането.

 

принципно би трябвало да се обезвъздуши по този начин,но не гарантирам,един приятел твърди,че точно с тоя метод неговия дарак гълта въздух,а не обратното.

на моята няма разширително казанче

Link to comment
Share on other sites

Имам 309 - 1.9D та като дигнеш капака в лявата часта на радиатора малко под средата има една пробка развиваш я водата изтича и я завиваш . След това отвиваш капачката на радиатора и отваряш разширителния съд( не може да нямаш) през него наливаш антифриза ~ 8л. Палиш и оставяш колата да поработи и да изхвърли въздуха,затваряш капачката на радиатора и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...