Jump to content
BulForum.com

Какъв модел карате?!


adibas

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Да, имаме си клуб. Сбирките са всяка неделя. За повече инфо PM.

 

@Leper_Messiah - Звънни в Пежо и питай. Имам спомени за една цифра за кора за 405, но по-добре да не ти я казвам, че ще те откажа. Просто не съм сигурен и не искам да те подвеждам.

Link to comment
Share on other sites

Защо не кажеш повечето инфо тук, ами на пм. Сигурно не само той се интересува от сбирките.

Link to comment
Share on other sites

Казвам веднага, не знаех, че ще има такъв интерес :D

Сбирките са всяка неделя от 19 часа на полигона на гребната база. Зимно време срещите са от 18 часа. Скоро направихме и сбирка на френските коли в Пловдив и региона. Който иска да заповяда. Може да се запише в клуба, ако има желание - не е задължително.

Всички са добре дошли :)

Който иска да ми пише и ще идем заедно ;)

Link to comment
Share on other sites

Лъки, това официалния фенклуб на Пежо ли е или някакъв друг? Аз отскоро се регнах и в техния форум, ама не съм виждал нещо за сбирки...

 

Да, Peugeot Club Bulgaria. Сайта е този :)

Link to comment
Share on other sites

Да, Peugeot Club Bulgaria. Сайта е този :)

Батка, въпроса е към тебе?! Пък и който може да ми отговори?! Значи като си пална пежото и се чува как във водата по трабите в колата има балончета с въздух, защото се чува как циркулира! Съответо течността в радиатора е по-малко, съответно колата загрява доста, което е лошо! Та....кажете как да я обезвъздуша, дет се вика!!!

Моите скромни познания по физика ме навеждат на мисълта, че ако отворя капачето на радиатора и запаля колата малко да поработи и въздуха от тръбите ще си излезне (защото не е херметически затворено), после нивото на антифриза ще спадне и ще си долея останалото!

Прав ли съм или това е абсолютна глупост!!!? :blink: :blink: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Батка, въпроса е към тебе?! Пък и който може да ми отговори?! Значи като си пална пежото и се чува как във водата по трабите в колата има балончета с въздух, защото се чува как циркулира! Съответо течността в радиатора е по-малко, съответно колата загрява доста, което е лошо! Та....кажете как да я обезвъздуша, дет се вика!!!

Моите скромни познания по физика ме навеждат на мисълта, че ако отворя капачето на радиатора и запаля колата малко да поработи и въздуха от тръбите ще си излезне (защото не е херметически затворено), после нивото на антифриза ще спадне и ще си долея останалото!

Прав ли съм или това е абсолютна глупост!!!? :blink: :blink: :bgrin:

 

Зад мАтора :D на маркуча за водата трябва да има една пропка. Също една трябва да им близо до термостата. Отваряш ги и започваш да наливаш вода в радиатора. Първо трябва да текне от тази на термостата, като текне я затваряш. После по същия начин доливаш докато текне от другата на маркуча - затваряш и нея. След това палиш колата и форсираш, би трябвало да си поеме още вода. Доливаш до максимума, затваряш и си готов ;)

Link to comment
Share on other sites

Къде (по възможност в Тракия) да си сменя гумите с летни и да им направят свестен баланс (че предишния път не се бяха справили много добре)?

Един пич пред нас ми поиска 20 кинта и реших, че няма да е тоя...

Link to comment
Share on other sites

Къде (по възможност в Тракия) да си сменя гумите с летни и да им направят свестен баланс (че предишния път не се бяха справили много добре)?

Един пич пред нас ми поиска 20 кинта и реших, че няма да е тоя...

Навсякъде е толкова(5лв на гума за смяната и баланса),освен ако не ти е някой близък да ти свърши работа по-евтино.

За вулканизатор мога да ти препоръчам този на ЖП Гарата.

Link to comment
Share on other sites

Къде (по възможност в Тракия) да си сменя гумите с летни и да им направят свестен баланс (че предишния път не се бяха справили много добре)?

Един пич пред нас ми поиска 20 кинта и реших, че няма да е тоя...

 

Точно на спирката до гробищата (в глухата уличка) има един гумаджия - бат' Миро. На мен ми е приятел и ми взима винаги по 10лв. сваляне, качване и баланс. Иначе мисля, че взима по 4лв. на гума. За гумаджийницата се влиза като завиеш в първата пряка на "Източен" след кръстовището с "Лиляна Димитрова" посока Била. На края на улицата пак в дясно и в дъното е гаража. Иначе в Тракия - срещу SPS - бат' Васко. При него обаче се чака, щото има много клиенти. И той мисля, че взимаше по 4лв. на гума, но може да е променил цените. Ако питаш мен иди при Миро.

Link to comment
Share on other sites

По принцип взимал по 4лв, а на теб защото ти е приятел ти взима по 10лв :D

Link to comment
Share on other sites

По принцип взимал по 4лв, а на теб защото ти е приятел ти взима по 10лв :D

 

Да, точно така - 10 за 4-те гуми - сваляне, качване и баланс :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Да, точно така - 10 за 4-те гуми - сваляне, качване и баланс :D :D :D

Ами и аз това му казах на човека... навсякъде цените са 4-5 лв на гума,ако ти е приятел тогава взима по-малко както е при теб :)

Link to comment
Share on other sites

А бе пичове, взех си сега едни яки гуми мн хубави, грайфер сичко им е 6 ама не знам кога и къде в ква дупка съм влезнал или къв бордюр съм качил ама имам т.нар. "жабка" (издутина отстрани на гумата) кофти че е предна- дясна и знам че е доста опасно, та ходих до вулканизатор все пак да питам има ли оправия тая "жабка" (понеже гумите неми се сменят - доста са читави) и ме опътиха да съм отидел до цитирам: "Румекса до стадион Марица"? Къде по дяволите е това и има ли смисъл да ходя ?!?!?!?! :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

А бе пичове, взех си сега едни яки гуми мн хубави, грайфер сичко им е 6 ама не знам кога и къде в ква дупка съм влезнал или къв бордюр съм качил ама имам т.нар. "жабка" (издутина отстрани на гумата) кофти че е предна- дясна и знам че е доста опасно, та ходих до вулканизатор все пак да питам има ли оправия тая "жабка" (понеже гумите неми се сменят - доста са читави) и ме опътиха да съм отидел до цитирам: "Румекса до стадион Марица"? Къде по дяволите е това и има ли смисъл да ходя ?!?!?!?! :blink: :blink: :blink:

 

Стадион Марица е на бул. България, след захарната и преди руската и английската...Румекса кое е...нямам идея. Има един Румекс, ама той е на бул Източен и е автомивка, до която има разни гумаджийници ;)

 

Иначе аз днес си смених гумите при един пич за 14 лв, само че се оказа, че една от летните е доста здраво сдухана и се чува гаден шум, ще трябва нова да си търся, а не знам дали ще успея да намеря същия модел.

 

Къде могат да ми гледат предницата, че и там има май проблеми...предна лява беше тръгнала отвътре...

Link to comment
Share on other sites

И на моите губи им стана жабка/фуска или там както се вика. Точно на предна дясна. Оправиха ми я, нито е издуто нито нищо, вече 2 месеца карам без проблеми. 10лв със сваляне и качване и т.н. Направиха ми я в пресечката на военна болница като се продължи към училището Душо Хаджидеков се казваше едно време. Доволен съм. За всеки случай я преместих отзад.

Иначе на мен са ми сменяли 4 гуми за 40лв, е вярно беше на джип, ама то има ли значение.. селски тарикати.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Оле пичовеее баси :( оня ден си паля колата и тръгвам и след 1-2 мин гледам на тва за температурата 90 градуса (а колата не беше палена цял ден) и както беше 90 стана 95 и стигна 100 ей така за някви си 1000 1200 метра! Аз веднага загасих колата вдигам капака и гледам радиатора студен!!! водата от шибания радиатор изобщо не е отишла към двигателя баааахти!!!! и ся кво да правя...трябва да е термостата или какво?!?!!?!? :blink: :blink: :blink:

Писна ми е бати колата дано само не съм я прегрял, че ще полудея вече!!!!!! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Оле пичовеее баси :( оня ден си паля колата и тръгвам и след 1-2 мин гледам на тва за температурата 90 градуса (а колата не беше палена цял ден) и както беше 90 стана 95 и стигна 100 ей така за някви си 1000 1200 метра! Аз веднага загасих колата вдигам капака и гледам радиатора студен!!! водата от шибания радиатор изобщо не е отишла към двигателя баааахти!!!! и ся кво да правя...трябва да е термостата или какво?!?!!?!? :blink: :blink: :blink:

Писна ми е бати колата дано само не съм я прегрял, че ще полудея вече!!!!!! :ph34r:

 

А сигурен ли си, че изобщо имаш вода в радиатора? А може нещо да се е прецакал я термостат, я някой датчик - много неща може да са. Ако искаш мога да те насоча към сервиз, където ще излекуват Пижо :D За повече инфо ми пиши PM ;)

А до колкото помня, ти май беше питал нещо за обезвъздушаване на системата? Да не би някой маркуч да е сдал багажа и да си останал без течност. В тея жеги е много опасна хавата с прегряването. Казвам го от личн опит, защото на старата ми кола (Peugeot 306) един ден както чаках някой със запален двигател и пуснат климатик, случайно мернах таблото, където видях температура от 100C и замалко да припаднат, оттам гасене на колата, вкарване на сянка и чакане да изстине. Оттам на дърпане до един сервиз и установяване на повредата - отишли четки на перките за охлаждане и следователно перките не включват и става лошо. Просто късмет, че погледнах таблото, та я загасих навреме :blink:

 

Едит: Случайно да си учил в Иконома???

Link to comment
Share on other sites

карам една 309-ка и онзи ден ми счупиха страничното огледало някой може ли да ме насочи към някоя морга откъдето да си взема ама да е по-евтино

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...