Jump to content
BulForum.com

TENNIS


Mate

Recommended Posts

жалко за агаси :( може би, ако беше измъкнал 3-тия сет щеше да бие, но какво да се прави. федерер е машина, просто е уникален и невиждам защо ви дразни чак толкова. какво е виновен, че е толкова добър :bgrin:

Дразни ме усмивката му. И не обичам еднообразието.

 

Агаси изпусна 3-тия сет и това беше решаващо в мача. Водеше, но не успя и загуби. Много жалко, но е на 35 години и е нормално, даже е добре, че успя да се класира за финала :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Господ пак надделя :D Абсолютно нормален резултат като имате предвид как играе тои. Просто е велик. Според мен ако не го сполети някоя контузия спокойно може да надмине Агаси и Сампрас и някои други величия по успехи в този аристократичен спорт :D В тениса никога преди не е имало толкова комплексен ИГРАЧ. Това е универсалния тенисит. Само един човек може да го бие в момента но тои рядко показва супер форма. Името му е МАРАТ САФИН руската машина. Аз лично мн харесвам играта на Марат убиствен сервис а за бедхенда и форхенда просто да не говорим виртооз :D

Link to comment
Share on other sites

Господ пак надделя :D Абсолютно нормален резултат като имате предвид как играе тои. Просто е велик. Според мен ако не го сполети някоя контузия спокойно може да надмине Агаси и Сампрас и някои други величия по успехи в този аристократичен спорт :D В тениса никога преди не е имало толкова комплексен ИГРАЧ. Това е универсалния тенисит. Само един човек може да го бие в момента но тои рядко показва супер форма. Името му е  МАРАТ САФИН руската машина. Аз лично мн харесвам играта на Марат убиствен сервис а за бедхенда и форхенда просто да не говорим виртооз :D

Мда. Много е добър, но не подценявай и Надал. Той е млад, но тази година победи Федерер и има 9 купи ;), а Федерер вече 10 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ами бях гледал един коментатор да го пита как той иска да му казват - Роже или Роджер и той каза второто. За това и аз така пиша. ;) Иначе и мен повече ме кефи Роже, ама ...

Dokolkoto znam(i az ot komentari) fitnes trenjoryt na Federer e i trenjor na Maleeva.I tq kato co-comentator kaza,4e majka mu e ot Juzhna Afrika i 4e wsi4ki go nari4at Roger,a ne Rozhe!Taka 4e nqma koj znae kolko ob6to s Franciq oswen towa 4e gowori otli4en Frenski!!!

Link to comment
Share on other sites

Днес даваха мач в Монреал от 2005-та между Надал и Моя, на живо ли беше ? Май не, ама ... а и кой победи ? (Мисля, че даваха мача по RTV, но може и по евроспорт-а :) ). Гледах до сет на сет и 2:2 при геймовете в 3-тия сет :)

Link to comment
Share on other sites

Днес даваха мач в Монреал от 2005-та между Надал и Моя, на живо ли беше ? Май не, ама ... а и кой победи ? (Мисля, че даваха мача по RTV, но може и по евроспорт-а :) ). Гледах до сет на сет и 2:2 при геймовете в 3-тия сет :)

Не може да е бил на живо ... Монреал не се играе сега ... а иначе за този мач май го бях гледал и Надал побеждава накрая :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Преди 3-4 дена бях гледал реклама за някакъв турнир, който почвал днес (по-скоро вчера). Може ли малко повече информация, защото не можах да догледам рекламата :(. Интересуваме - от колко часа са мачовете, участва ли Надал :), как се казва турнира :bgrin: , и дали наистина е почнал или аз съм се заблудил

Link to comment
Share on other sites

Турнирите почват в понеделник обикновено и карат до края на седмицата. Днес не започва турнир. В момента вървят три турнира за мъже в схемата на ATP - в Бангкок, в Хо Ши Мин Сити и в Палермо. И трите са на етап 1/4-финал и Надал не играе в тях (не знам, дали е отпаднал или не участва, не следя чак толкова).

Link to comment
Share on other sites

Турнирите почват в понеделник обикновено и карат до края на седмицата. Днес не започва турнир. В момента вървят три турнира за мъже в схемата на ATP - в Бангкок, в Хо Ши Мин Сити и в Палермо. И трите са на етап 1/4-финал и Надал не играе в тях (не знам, дали е отпаднал или не участва, не следя чак толкова).

Ахам. Значи този турнир започва в Понеделник сигурно ;). Дано да го дават по ТВ-то :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера започнаха два мъжки турнира от схемата на ATP - в Метц и в Токио. И двата обаче няма да ги дават никъде. По Ринг дават турнирите Masters, а по Eurosport обикновено дават женски тенис и турнирите от Големия шлем. Не знам, какво са рекламирали, но няма да има тая седмица по телевизията тенис... Поне не актуален де, щото те Ринг много повтарят разни мачове и обзори на Masters-ите.

Link to comment
Share on other sites

Мда. Няколко пъти съм гледам по Ринг-а мачове между Федерер и Родик, вчера пък гледах Надал - Федерер. От 2:0 сета за Надал ония изрод го обърна

Edited by dunata
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Tennis RULZ!!! :D

Тренирам от година, но само за удоволствие - много хубав спорт е, няма спор. :smile: А нямам любим тенисист/ка, защото рядко гледам телевизия, а още по-рядко се случва да хвана някой мач. :(

Link to comment
Share on other sites

Излезе жребият за 1-ви кръг на Australian Open. Единсвената ни представителка (след като Сесил бе наказана) е Цветана Пиронкова, която ще играе с/у В. Уилямс. Пожелавам и много успех, з-то наистина ще има нужда от него

 

EDIT: За жалост ще отсъстват Сафин, Надал (моят любимец) и почти сигурно и Клайстерс

Edited by $abrina
Link to comment
Share on other sites

Ей, трябва много силно да съм и стискала палци на Цвети, з-то още в първи кръг отстрани не кой да е а самата В. Уилямс!! Жалко само че няма да получи бонусточки (с подновяването на новия тенис сезон бяха отменени и при жените).

Пиронкова победи в 3 сета 2:6 6:0 9:7. Дори е взела и нулев сет. Е това вече е страхотно. Дано да стигне възможно най-далеч!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nqkoi moje li da mi kaje kude moga da namera film4e v koeto se pokazva kak se slaga Grifa na Raketata :) ili ako moje nqkoi da mi obqsni :)

 

P.S. Spravih se ve4e ama ne mnogo ka4estveno.

Sorry za tva ama se e polu4il nqkuv bug samo tova mi e posta

Edited by merylyn
Link to comment
Share on other sites

Nqkoi moje li da mi kaje kude moga da namera film4e v koeto se pokazva kak se slaga Grifa na Raketata :) ili ako moje nqkoi da mi obqsni :)

 

Някой видя ли тази картинка..

Интересни работи има.. това на снимката на масата май е Джак.. а горе където пише "not her kid".. може да става въпрос за Аарон, или за Уолт. :confused

 

И.. още нещо, не знам дали е спойлер.. така че ще го оградя за по сигурно :)

[spoilers]

https://home.comcast.net/~greg_lew/Dharma/History.htm

" The Dharma Initiative was started in 1970 by Jerold and Karen DeGroot, two doctoral candidates at the University Of Michigan. With the financial backing of Alvar Hanso, the Degroot's dream of a large scale research facility became a reality. We study mainly Electromagnetism, Psychology, Parapsychology, Meteorology, Zoology, and Utopian Social Research. Our main research facility is a large, electromagnet-powered, moving "island". All of our six stations are located throughout the jungle."[/spoilers]

ми грифа се навива-започваш от най долната част на дръжката на ракетата и при навиването трябва да се застъпва но нито много малко за да не се измъкне нито много за да ти стигне за цялата дръжка

Link to comment
Share on other sites

Федерер много взе да им пуска аванта напоследък!На тоя сет,на оня-два... :angry: Играта му е малко на приливи и отливи последните 2-3 мача и ако не са някои наистина извънземни изпълнения,с които да влиза в ритъм и да обезсърчава съперника,можеше направо да си отпадне,ама тая година на 1/4 финала!!!Багдатис играе страшно надъхано(конкурира по тва Надал) и може да поозори Федерер в други ден!И въпреки това аз мисля че Шампиона ще си бие с 3:1 и тая година,да е жив и здрав,може и да направи "голям шлем"!В момента наистина по-талантлив човек от него няма!!!

Link to comment
Share on other sites

Миналите две години бяха за Федерер и ги мачкаше де що хване. Сега обаче не е така... Може да е моментен спад в играта му, но според мен просто другите започват да му стигат нивото. Щом ебаняци като Хаас му взимат два сета и то с много добра игра, значи срещу Надал, Налбаниян (който вече го опъна на Мастърса), Любичич, Кория (на червено) може много зор да види наистина. Ако щеше да взима Grand Slam, да го е взел досега. Тая година няма да е. Все пак е фаворит за утрешния финал. Багдатис може и да се окаже като Гърция на европейкото по футбол и приказката да не свърши, но едва ли. Федерер има голям шанс да бие и не вярвам да го изпусне. Все пак наистина е най-големият талант от началото на 21ви век.

Link to comment
Share on other sites

дано багдатис да направи нещо повече от почетна загуба щото ми омръзна роже да зима всички по големи турнирич

жалко няма да стане :(

Edited by frodo
Link to comment
Share on other sites

Не би... Логичното просто се случи. Като гледам обаче играта на Федерер...задават се по-оспорвани турнири и времена изобщо напред.

Link to comment
Share on other sites

само в първите 2 сета Багдатис успя да затрудни Федерер, след това всичко си дойде на мястото

по-скоро Федерер играе много по-пестеливо , което не му пречи да печели турнири

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...