Jump to content
BulForum.com

Какво виждате през:


Recommended Posts

Вижте какво си имам пред нас! :woot

pa040015.jpg

 

 

Ти даде идея за "Покажете си прозореца" :) Хайде пускай я темата, че аз нямам в момента снимки от моя прозорец ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Psihara, откъде си, от ПЛД ли? Сякаш това е друг град ^^

Това ми изглежда, че е точно над Universe.

 

Иначе ето ви един стар изглед от Студ. град в Сф

2cb31f366f178433.JPG

Link to comment
Share on other sites

Psihara, откъде си, от ПЛД ли? Сякаш това е друг град ^^

 

Нье е :) Това е на бул. България, точно преди СОУ "П.К. Яворов" големия блок от страната на гимназията - ебахти клюкара съм.

Link to comment
Share on other sites

Аз виждам ето това, когато съм си в Хисар и когато е зима. Като си припомних тази снимка и тръпки ме побиха, макар че обичам зимата, и особено нещата, които могат да се правят на топло под юргана :tongue :hump:

Link to comment
Share on other sites

Я, съседче :)

Ориентирай ме малко, на къде си :)?

 

Едит: Мда, усетих къде си :)..там отдолу чат пат ходя за консумативи, и в киното пием кафе през ден :)

Link to comment
Share on other sites

Искрено се надявам към края на другата година вече да си имаме малка къща в прерията и всяка сутрин да се будя и да виждам това:

ff2e9.jpg

Еххх... ако някой ден имаш този изглед сутрин ще си най-щастливия човек на света.

Link to comment
Share on other sites

Това виждах зимата, имам и сегашни снимки (от преди месец), обаче са в някоя от всичките сд карти, утре ще кача друга.

:)

07012009a.jpg

Link to comment
Share on other sites

015266074.jpg

Plovdiv by EVN

Много смешно! :) Напрай една червена точка в черното и да знаете че където е тя, там ще съм и аз по празниците.

Link to comment
Share on other sites

Обиквновенна сапунерка :) Samsung NV24HD. Аз го земах, че прави страшни High Definition клипове, пък се оказа че и снима добре и на тъмно :)...това на по горната снимка са 5 снимки в една, не е снимано просто веднъж. :)

Link to comment
Share on other sites

Тамън мислех, че си го направил с dSLR с някоя приставка, но пък видях, че има загуба на детайл. Ама те са те попитали вече. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Много смешно! :) Напрай една червена точка в черното и да знаете че където е тя, там ще съм и аз по празниците.

Оооопс, сори, май съм забравил да махна капачето..... :( :blink:

Link to comment
Share on other sites

Обиквновенна сапунерка :) Samsung NV24HD. Аз го земах, че прави страшни High Definition клипове, пък се оказа че и снима добре и на тъмно :)...това на по горната снимка са 5 снимки в една, не е снимано просто веднъж. :)

Брех, браво! Аз имам това , чудя се дали може да прави такива неща ;)

Link to comment
Share on other sites

Брех, браво! Аз имам това , чудя се дали може да прави такива неща ;)

 

Всеки един апарат може да прави такива неща. Някои имат подравняване в самия апарат, но и без него става. И без това то не върши много работа. Софтуера за правенето на панорами даже е в диска с апарата ти. Panoramio или нещо от сорта беше. Пробвай. Изобщо не е трудно. Програмата сама намира сходните обекти на съседните снимки и прави застъпката. Единствено трябва да имаш повтарящи се обекти в снимките и да се стремиш да не мърдаш много, защото разликата после се реже от горе и отдолу.

 

Още нещо важно, но невъзможно с повечето съпунерки: настройките за снимката трябва да са еднакви за всичките снимки по възможност.

Link to comment
Share on other sites

Става пак и със сапунерката, въпроса е да си на ръчен режим с една скорост и бленда на всеки кадър, доколкото за самата програма за сглобката на самата панорама ползвам фотошоп, точно със три кликания всичко се нарежда автоматично. Много е важно, като се снима на тъмно апарата требва да ти е в покой, препоръчително е статив. Настройките горе ми са f/7.8 и скороста е 16.0.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...