Jump to content
BulForum.com

Екстремни снимки.


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply
П Р О П А С Т

с. Лакатник, обл. Софийска

 

Техническо описание:

-----------------------------------------------------------------------------------

Отвеси Въже Разст. Екипировка и оборудване на пропастта

-----------------------------------------------------------------------------------

P29 40 м. Подвеждащ парапет от ниско дърво на 4

м от входа

Осн. закр. с примка на чатал на

голямо дърво

до входа

на 1,5 м У-закр. с две примки от двете големи

дървета

над отвеса

-----------------------------------------------------------------------------------

Р18 26 м. Подв. парапет на планка и СПИТ на

дясната

стена над сляп отвес

Основно У-закр. над отвора на отвеса

на

2 СПИТ-а (отляво)

-----------------------------------------------------------------------------------

Необходим инвентар за проникване:

---------------------------------

 

Въже: 1 бр. Х 40 м + 1 бр. Х 26 м или едно цяло 75 м

Карабинери: 6 бр.

Планки: 2 бр.

Удължители: 1 бр.

Примки платнени: 3 дълги, 2 къси

 

 

Катерач си, ако се съди по начина на задаване на въпроса.... Пещерата си е пропастна, освен гореизброеното, ти трябва стандартна пещерна екипировка.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Само любител катерач.Не съм прониквал в пещери въпреки голямото ми желание. Все не се намирах хора. Миналата седмица имаше идея за "ПРИКАЗНА" край Котел с няколко като мен с голямо желание и без опит по пещерите. Не стана, оставихме яс за след седмица две. Единият от нас е влизал в няколко хоризонтални край х. Марциганица. Разполагаме със следните джаджи:

Катерачно столче (за всеки) , 50 м. динамик, (но мога да се сдобия с 70м. и 100 м. старик), 6 примки, 4 карабинера муфа и 3 без , б 2бр. 8-ци и едно реверсо, няколко прусяка. Самохват нямам, но ще ползвам възел или ще измоля от един познат за гръден.

 

 

Исках а задам още няколко въпроса :

1. Отговорих си сам, след като прочетох написаното от теб отново.

2. Изхода през входа ли е, това не ми стана ясно ? (в смисъл да плача ли за самохват, че на на рапел лесно ама на самоизтегляне с възел... ще и се с тъжни. Има ли друг вариант като : катерене на горна установка с 100 м въже и другарчето помага laughing : )

3. Колко е общата денивелация, колко е дълга самата пещера. Някъде гидовник или карта на пещерата къде мога а намеря ?

 

вероятно пропуснах нещо, но се надявам да го допълниш.

 

Благодарско за подробното инфо.

 

ЩЕ ЧЕРПЯ БИРА!

Link to comment
Share on other sites

http://caves.4at.info/index.php?cave_id=16...F2%E0&ord=3

 

Пълно инфо + снимки

 

4003 Пловдив

ПК "Пълдин" при ТД "Еделвайс", бул. България 37.

sk.paldin@gmail.com

 

Моя съвет е да не се завирате там...Още повече, че нямате опит по вертикални пещери.Ако все пак решите да ходите съобщете на някой свой познат къде точно отивате.

При възникване на нещастен случай в пещера или пропаст се обадете на:

 

ТРИФОН ДИМИТРОВ ДААЛИЕВ

 

Служебен тел. 02 9300650; 02 987-88-12

Домашен тел. 39 05 68 моб. тел. 0889 117 187

 

АЛЕКСЕЙ КОНСТАНТИНОВ ЖАЛОВ

 

Служебен тел. 02 9300650; 02 987-88-12

Домашен тел. 944-37-28; моб. тел 0887 745 207

 

 

 

Интересно, как ще пуснеш рапел на реверсо през междинните закрепвания? Трябва ти десандьор.Ако толкова ти се вре по дупки, иди на посочения адрес, това са пловдивските пещерняци, най-малкото се посъветвай с тях. Да те предупредя - на този етап все още спадаш към така наречените ЧПК-ари - т.е. пещерняци-любители, и може да погледнат на теб по доста негативен начин.

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=2024...mp;l=356fe0aa03

 

Тука са снимките от Ръжишката.

Link to comment
Share on other sites

http://caves.4at.info/index.php?cave_id=16...F2%E0&ord=3

 

Пълно инфо + снимки

 

4003 Пловдив

ПК "Пълдин" при ТД "Еделвайс", бул. България 37.

sk.paldin@gmail.com

 

Моя съвет е да не се завирате там...Още повече, че нямате опит по вертикални пещери.Ако все пак решите да ходите съобщете на някой свой познат къде точно отивате.

При възникване на нещастен случай в пещера или пропаст се обадете на:

 

ТРИФОН ДИМИТРОВ ДААЛИЕВ

 

Служебен тел. 02 9300650; 02 987-88-12

Домашен тел. 39 05 68 моб. тел. 0889 117 187

 

АЛЕКСЕЙ КОНСТАНТИНОВ ЖАЛОВ

 

Служебен тел. 02 9300650; 02 987-88-12

Домашен тел. 944-37-28; моб. тел 0887 745 207

 

 

 

Интересно, как ще пуснеш рапел на реверсо през междинните закрепвания? Трябва ти десандьор.Ако толкова ти се вре по дупки, иди на посочения адрес, това са пловдивските пещерняци, най-малкото се посъветвай с тях. Да те предупредя - на този етап все още спадаш към така наречените ЧПК-ари - т.е. пещерняци-любители, и може да погледнат на теб по доста негативен начин.

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=2024...mp;l=356fe0aa03

 

Тука са снимките от Ръжишката.

 

Благодаря за адреса. Аз съм член на ТД"РУЕН" - Пловдив, не знам дали това би представлявало проблем. Срещала съм се по планините с няколко представителя на "Еделвайс" , но да си призная даже не подозирах че там има спелеолози.

Относно тази пещера: На този етап от моите познания , отчитайки и липсата, на каквъвто и да е опит и след разглеждане на снимковия материал, който ми предостави, стигнах до извода, че само желянието няма да ми е достатъчно и ще се наложи май доста да се потрудя, за да мога лично и очите си да зърна тази прелест. Мисля да послучшам съвета ти и да поговоря с тези хора и кой знае, може да имам късмет Наистина ще ги потърся .

Относно това:

Интересно, как ще пуснеш рапел на реверсо през междинните закрепвания? Трябва ти десандьор

Никога не съм пускала рапел на такова нещо, пускам рапелчета по старомодния начин , на простата 8-ца, за това си взех 2бр. На реверсо за осигуряване на другарчето ....

 

Не разбрах защо обаче да погледнат с лошо око на някой кой който има желание да привкуси от тази сладост, но не е намерил с кого да го направи. И поради липса на опитни и желаещи , се е насочил сам.

 

При катерачите с които аз ходя да катеря , всеки е добре дошъл. Деже ако се появи някой делитант, винаги с насърчително, всички се радват, помагат му, дават му знания и инструкции за безопастност. Така и така човека е решил да го прави, поне да е сред другите по опитни.

 

 

В този смисъл на размисли и мисли, би ли искал да ми отговориш още на един въпрос?

След като си поговорих с теб относно тази пещера до Лакатник , питах се за "ПРИКАЗНА". Там не би трябвало да има проблем, знам че вертикала и бил само на входа, при това бил нещо като "пързалка"- както ми го обясниха и нямало нужда даже от въже и инвентар. В смисъл това ми каза момче , което уж е влизало там . Аз поразгледах и това: http://www.cavesbg.com/index.php?cave_id=247, но ако имаш някакв идея .............А и искаш да я споделиш !

 

 

Но бирата си остава от мен :)

Link to comment
Share on other sites

За съжаление на Приказна не съм бил и не мога да ти дам инфо.

Link to comment
Share on other sites

За Приказна попитах хора, дето са ходили,може да се влезе и без въже на входния отвес/ под наклон от 45 градуса е/. Но трябва да се внимава, защото пещерата е голяма и объркваща.

 

sportrax1.jpg

img1888.jpg

img1881.jpg

 

С байкария не се занимавам, ама пичовете от Спортракс са ми познати, пък и ми беше доскучало, та отидох на Sportrax summer edition.Само три от около 200-те снимки, които направих. Не беше само за байкъри, имаше и климбъри, скейтъри и обикновени педераси.

 

Извинявам се за големия формат на снимките, бързам и нямам време да си играя с рисайзване.

Link to comment
Share on other sites

ето нещо и от мен, но не знам защо не иска да ми закача изображенията. За това оставам 2 линка.

 

 

Пишеш [ img ] ама без интервалите, после слагаш линка към картинката и после [ /img ] и готово. Или натискаш бутончето "insert image" - второто отляво надясно под шрифта и като в диалоговото прозорче paste-ваш линка.

Link to comment
Share on other sites

Малко снимки от лигнята в Кресна :)

 

img6391.th.jpg

 

Правим си скутер....

 

img6407.th.jpg

 

Айде към прането...

 

img6428q.jpg

 

Първо изпиране...

 

img6462.th.jpg

 

Второ изпиране...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

tikvi.jpg

 

Под краката на пича вдясно е дупката, която продължава 50м надолу по вертикала/при това чисто/. Мястото на снимката е на 2км от входа и на 20м под земята. Горе вляво се вижда дупката, от която се изпълзява, за да се стигне до това място.

Link to comment
Share on other sites

picture018.jpg

picture019.jpg

 

Пещерата Яворец, новите части, голямата зала. Снимката е от вчера, около 7 вечерта. От пещерата излязохме в 22:00, а в София бяхме в 03:40 сутринта. Пещерата е с дълбочина 200м, една от най-дълбоките у нас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...