Jump to content
BulForum.com

Качете си снимки - да ви видим "работното място"


Recommended Posts

ПЕЦЕ-то имаше повече прах от необходимото. Почиствайки го видях един спрей на близо и ето какво стана:

 

А защо си сложил вентилатора на процесора в долната страна а не отпред?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Според мен защото ребрата така са направени, че за да минава струята през тях, вентилатора трябва да се сложи отдолу. Като въздуха духа към захранването и директно се поема от него и се извежда от кутията.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам, няма голямо значение дали ще е отстрани или отдолу - все духа през ребрата. Сегашния вариант е може би по-добър, защото въздуха директно се поема от захранването. Но пък не се знае, колко загрява видоето и дали не дърпа горещ въздух от там... Ако имаше един вентилатор отзад на кутията, който да изкарва въздуха и един отпред на кутията, тогава острани, както е на първите снимки, щеше да е най-добре. В предния пост се заблудих, че си имал предвид вентилатора да е отпред на радиатора...

Link to comment
Share on other sites

Бравос, получило се е идеално!

 

Благодаря! :)

 

 

На този охладител вентилатора може да се поставя от четирите страни. Вероятно от страни е малко по-ефективно, защото отдолу е по-къс. Тъй като нямам други вентилатори в кутията и въздушен поток, идеята е да засмуква въздух от видеокартата, която се охлажда пасивно и да го праща на захранването, но се оказва че вентилатора на процесора не се включва почти никога. При игра на starcraft2 и crysis2 радиатора успява да охлажда пасивно процесора Athlon ll x4 640 3000MHz 95W и се пуска чак при нещо от рода на superpi или prime95. Както и да е до сега нищо не е прегряло и щайгата е супер тиха. Перката на захранването върти само на 1ва скорост и най-шумното нещо е хард диска.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Тва ми беше купмпютура:

img3485t.jpg

 

Вьечи имзм лафтоп и работното място е насякаде :lol:

 

офтопик: чудя ви се как на нови модерни кунфютри не слагате по ни един вентилатор на кутията?? Моята имаше седем. Или само аз клоквам колкото може?

Link to comment
Share on other sites

офтопик: чудя ви се как на нови модерни кунфютри не слагате по ни един вентилатор на кутията?? Моята имаше седем. Или само аз клоквам колкото може?

 

Слагаме даже без да клокваме. Аз имах 2 броя * 25см отгоре, един 25см отпред, 2 * 12 зад дисковете и един 12см зад охлаждането на процесора и още 1 брой 15см зад видеокартите на едно кутийче отзад върху кабелите са вкарва (първоначално изкарваше, оказа се че като вкарва е по-добре) - 7 броя дотук при това половината са огромни меко казано :)

Link to comment
Share on other sites

Аре да се върнем в контекста на темата, че наистина стана "снимайте си щайгата"... Моето работно място изглежда горе-долу така:

 

145121182320933783441320843693klIo4NIW872Uw0w5o9kq.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

След смяната на кутията.... Overdrive не ми се чуди повече на кутията вече отговаря на компонентите ;D

 

 

Бива ли да дадеш толкова пари за кутия, а да не инвестираш в мишка, клавиатура и монитор?

Link to comment
Share on other sites

Бива ли да дадеш толкова пари за кутия, а да не инвестираш в мишка, клавиатура и монитор?

 

Като си е взел кутията, може да не са му останали средства за инвестиции...но иначе кутията му е трепач. :punk

 

Аз засега се въздържам да сложа снимка, че след покупката на новия 27" монитор вокса веднага ще ми се скара защо съм си взел точно този боклук. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като си е взел кутията, може да не са му останали средства за инвестиции...но иначе кутията му е трепач. :punk

 

Аз засега се въздържам да сложа снимка, че след покупката на новия 27" монитор вокса веднага ще ми се скара защо съм си взел точно този боклук. :lol:

 

Е ти пък може ли да си вземеш такъв боклук? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

На мен лично клавиатурата , мишката и монитора са ми идеални.. Просто не ми трябва повече за това не съм и взимал. B) :))

А и монитора не е малък.. 22` е просто кутията е доста голяма и би засенчила и по големи монитори ;D

Дори монитора на Midex :D ;ppp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...