Jump to content
BulForum.com

Тери Пратчет


Recommended Posts

Ами не ги чета под ред, но все пак книгите на Пратчет са написани по такъв начин че дори да четеш последната излязла пак ще разбереш всичко.А иначе първата книга от диска(май е "Ерик")никаде не мога да я намеря.Търсил съм в всички книжарници на центъра ама я няма :cry djadomraz ако я имаш и ти се доблира я давай :P даже ще ти я платя щото така да ми подаряваш ми е малко неудобно.

Ерик аз го имам в екземпляр от 91г. перфектно запазен, но не си го давам. Книгата е преиздадена миналата година и можеш да си я поръчаш от книжарница Хеликон, срещу халите.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
djadomraz ако я имаш и ти се доблира я давай :P даже ще ти я платя щото така да ми подаряваш ми е малко неудобно.

 

точно ерик я нямам...

Link to comment
Share on other sites

ееееееее жалко! Бтв увеличих колекцията си с нови 3 книги-Пирамиди,Петият слон и посестрими в занаята а утре един приятел ще ми дава захапи за врата :P :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Чел съм всичко от Пратчет, издадено на български, и, колкото и голям фен на диска да съм, май Добри Поличби бие всичко останало :)

 

'I reckon it's one of them unexplainable phenomena.'

'Oh. That's all right, then.'

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

За момента притежавам всичко негово, с изключение на "Готварската книга на Леля Ог" и "Науката на Диска".

Link to comment
Share on other sites

Ами не ги чета под ред, но все пак книгите на Пратчет са написани по такъв начин че дори да четеш последната излязла пак ще разбереш всичко.А иначе първата книга от диска(май е "Ерик")никаде не мога да я намеря.Търсил съм в всички книжарници на центъра ама я няма :cry djadomraz ако я имаш и ти се доблира я давай :P даже ще ти я платя щото така да ми подаряваш ми е малко неудобно.

първата книга, в която Пратчет описва Диска е "Страта" (Strata, 1981), но там той е доста различен от този в другите книги и е по-скоро само концепция, която по-късно е развил.

"Ерик" е интерпретация на "Фауст" и засяга и някои от по-късно излезлите тук книги, като "Магизточник" например.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
In August 2007, he was diagnosed as having had a minor stroke in 2004 or 2005. This damaged the right side of his brain, and while affecting motor skills, has not impaired his ability to write.[33] On 11 December 2007, he posted that the cause of the "phantom 'stroke'" was, "a very rare form of early onset Alzheimer's". However, he remains optimistic and plans to continue writing
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Оооо размазващо. Ще зема да си пусна скай по случая... дано да е як като дядо Прас.

 

бтв: който не е чел последните три книжки на пратчет от Тифани Ейкинг серията да ги чете, струва си да научиш английски заради тях.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Могат, но е по-интересно ако се спазва хронологията. От време на време има някои закачки/препратки към други книги и случките/героите в тях.

Link to comment
Share on other sites

Аз почнах от Интересни Времена и именно от нея се зарибих, след това изчетох всички подред въпреки че то има няколко линии и можеш да четеш само тези за Ринсуинд, тези за градската стража или вещиците или за СМЪРТ, но всичките са готини... и все пак Ринсуинд ми е любимец заради лафовете:

 

Двуцветко: А помниш ли когато летяхме на онзи дракон?

Ринсуинд: Понякога минават цели 2-3 часа преди да се сетя, но не е имало нощ през която да не съм имал кошмари заради това

(ей на този съм се хилил истерично поне 15 минути)

 

Или когато беше вътре в онази книга с магиите и те го питаха:

- Не искаш ли да знаеш къде си

- (Р) А ще ми помогне ли нещо

- Не

- (Р) А ще ме накара ли да се почувствам по-добре

- Не

- (Р) О благодаря тогава, предпочитам да си остана неосведомен

 

:) може да не са 100% точни цитатите - моля да бъда извинен за което - цитирам по памет а последните 3 години не съм ги препрочитал

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

МУХАХАХАХХА.

 

 

едит: остнася се за горният пост.? Тука го пускат на връх великден как така го има преди тва?

Link to comment
Share on other sites

Дамн. За нещастие аз съм на работа по време на филма и няма да мога да го гледам...

 

edit: Филма ме разочарова удивително много. Нещастна актиорска игра оплетена истроия...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Любимата ми засега е "The Colour of Magic". Абсолютен трепач! :laughing:

Сега започвам с нетърпение да чета " The Amazing Maurice and his Educated Rodents ". 28-а по ред новела на Тери П. и 6-а самостоятелна, която не е част от поредица.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Добре дошли в недотам официалния сайт на Тери Пратчет. :punk :punk :punk

Тери Пратчет е супер зарибителен автор с чудесно чувство за хумор! От книгите му които съм чел досега най много ми хареса "Магизточник" :punk

Мисля, че сайта по-горе ще се понрави на много. :)

 

'''От всички чудеса на света, хората успяха да намерят скуката" -Тери Пратчет

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...