Jump to content
BulForum.com

Интерактивна телевизия от Мтел - дайте мнение


Recommended Posts

Здравейте!

 

Досега ползвам cooolbox, но имам намерение да минавам на пакета Мтел Премиум 200

 

Та, въпроса ми е, някой от Вас ползва ли интерактивна телевизия от Мтел (не близу!) и доволен ли е?

 

Какви са минусите?

 

Има ли вариант да намина и да разцъкам менюто на приемника?

 

Предварително благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Стой си мирно. Тия от Мтел кви дивотии измислят не е истина. Сметката ти за месеца изненадващо се променя нагоре. Не че не може да ги озаптиш, но е свързано с нерви и време.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Шест години работих там, сега имам 4 телефона и телевизия на Близу при тях.

 

Не ме е страх от сметка, а от качество на ТВ и интернет, както и как изглежда менюто

Link to comment
Share on other sites

Просто забрави. Качеството на сателитната им е по-добро от това на IP. Леш са. Не се занимавай с глупости. Нетът им е отврат, за съжаление успяха и оптичния да осерат. Стой си на Кулбокс.

Вече се разведох с тях преди месец в Тракия. Просто няма такова "качество" на нета. Телевизията ти я описах. За нет съм ги викал три пъти, сменяха, въртяха, сукаха и накрая - нищо. Имат си ограничения, делят си трафика с Близу и трагедията е пълна. Има други варианти за IP телевизия, ако си мераклия, ако не - стой си на Кутията.

Link to comment
Share on other sites

Интересно като бях на близу нямах проблеми. Сега съм на Мтел и е кошмарно.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ползвам Мтел телевизия 5-та година. За този период 2 прекъсвания на телевизията и един път на интернета. На най-ниският пакет съм с два приемника и интернет. Доволен съм и нямам никакви нараствания на сметката. Единия ТВ е 32 инча ( купен от Мтел ), вторият 17" ( също закупен от тях ). Труден съм с времето, но ме е невъзможно да добиеш лично впечетление у нас. В Гагарин живеем.

Link to comment
Share on other sites

Супер.

 

Моля те, пиши ми ба лично някакви координати, за да се разберем кога ти е удобно да мина :)

Link to comment
Share on other sites

Ползвам Мтел телевизия 5-та година. За този период 2 прекъсвания на телевизията и един път на интернета. На най-ниският пакет съм с два приемника и интернет. Доволен съм и нямам никакви нараствания на сметката. Единия ТВ е 32 инча ( купен от Мтел ), вторият 17" ( също закупен от тях ). Труден съм с времето, но ме е невъзможно да добиеш лично впечетление у нас. В Гагарин живеем.

 

Преди това на каква телевизия си бил? Аналогова?

Не става дума за прекъсване, а за компресирани канали и като цяло мазало.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам Мтел телевизия 5-та година. За този период 2 прекъсвания на телевизията и един път на интернета. На най-ниският пакет съм с два приемника и интернет. Доволен съм и нямам никакви нараствания на сметката. Единия ТВ е 32 инча ( купен от Мтел ), вторият 17" ( също закупен от тях ). Труден съм с времето, но ме е невъзможно да добиеш лично впечетление у нас. В Гагарин живеем. Преди това на каква телевизия си бил? Аналогова?Не става дума за прекъсване, а за компресирани канали и като цяло мазало.
Ентри бяхме. Обслужването беше проблем а се оказа че и качеството на картината е по-зле сравнено с Мтел.
Супер.Моля те, пиши ми ба лично някакви координати, за да се разберем кога ти е удобно да мина :)
Тази седмица съм само нощни. Петък ?
Link to comment
Share on other sites

Какви са минусите?

Телевизията няма прекъсвания в реално време. Проблем има с тайм шифта: накъсва. Това накъсване е от около година.

Телевизията става за гледане само ако имаш телевизор HD Ready или Full HD. За 4К телевизор - забрави, качеството е ОТВРАТИТЕЛНО и не става за гледане.

Същото се отнася и за Виваком с тази разлика, че там телевизията прекъсва (в синхрон с нета им). Няма разлика дали в апартамента ти влиза оптично влакно или FTP.

IP телевизията на Булсат е най-добра от изброените дотук (субективно като възприятие, а не като технически параметри). Явно новият алгоритъм на компресия при тях си казва думата. Дали прекъсва при тях и как е тайм шифта не мога да ти кажа.

Ако държиш на некомпресирана телевизия или имаш 4К телевизор - само доставчик извън споменатите дотук.

 

Ако сте забелязали, в нито един офис на Мтел или Виваком няма инсталиран 4К телевизор. И при двата оператора всички служители в офисите им са изключително доволни от качеството на телевизията, незнайно защо само клиентите им са на друго мнение.

Link to comment
Share on other sites

Какво ти 4К. Телевизията на МТел и на 32 инча HD Ready е достатъчно омазана - за справка идете в офис на МТел, където има MTel IPTV и Blizoo - просто сравнете 2-3 канала...

От всички изброени в последните 3 поуста, най-доброто качество е на N3 и Vivacom, като при Vivacom наистина има едно насичане, което е точно през определено време, което се оправя с рестарт на бокса, до следващия път, който може да е след час или утре, но пак го има. Интересното е, че не се наблюдава навсякъде, но факт - има го. 

 

IPTV на Bulsatcom е 720p, което го вади от класацията, като е важно да се отбележи, може би, че не Булсатком са виновни за това 720p, а по-скоро боксовете им, базирани на Android.

 

Сравнението между N3 и MTel, не го приемам - или е на два телевизора сравнявано или нещо настройките не са били наред, а и като трети вариант на N3 си бил с външен барлив приемник, който е подавал мазна история.

 

@zynth - иди и виж картината в колегата и сподели впечатления, но си стой на Кулбокс и не се занимавай с Ментелците!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с оптика на ментел, добре са HD каналите, даже вчера ъпдетнаха боксовете - вече имаме и часовник :D

Дразня се на тях, че ми извиха ръцете да си пусна допълнителен ХД пакет, за да мога да гледам БТВ Екшън и РИНГ в ХД - това се случи при преподписване, до преди това си ги гледах като пич...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с оптика на ментел, добре са HD каналите, даже вчера ъпдетнаха боксовете - вече имаме и часовник :D

Дразня се на тях, че ми извиха ръцете да си пусна допълнителен ХД пакет, за да мога да гледам БТВ Екшън и РИНГ в ХД - това се случи при преподписване, до преди това си ги гледах като пич...

Кое е добре, че не разбрах?

След вчерашният ъпдейт всичко се омаза още повече. Нова и БТВ станаха пълни кенефи (с извинение за израза).

А този часовник, ах ако ми падне програмистчето дето го е сложило - ще му счупя главата. Часовника е точно на една трета отгоре и отдясно на екрана. Абсолютна олигофрения.

 

Лучано, на Булсат може и да е 560p, но визуалното усещане е съвсем друго. Мога да се хвана с теб на бас, че не можеш да различиш 720 от 1080 на око, без да видиш информацията изписана. Даже не можеш да различиш и 1080i от 1080p, защото субективно, първото е с по-добро качество като възприятие по чисто технически причини. Но, това е друга тема.

Така, че Булсат за момента въобще не отпада, даже напротив :)

Link to comment
Share on other sites

На 32 инча разлика може да няма, но нагоре...

А и между 1080i и 1080p, разликата си се хваща перфектно. Само да знаеш къде да гледаш точно, като няма общо с инфото от ТВ-то.

А ти ако сравняваш на плазмата си, която просто изчиства почти всеки дефект, няма смисъл да продължаваме разговора...

 

PS:Оня човек още не се е върнал...

Link to comment
Share on other sites

Над часовника излизат други икони и затова е там, мен не ми пречи. Аз имам и булсат и н3 в Пловдив, а в София съм на ментел. В София съм с 42", в Пловдив съм 50" HD каналите на ментел са по-добри от тия на булсат...Даже  диема спорт каналите на булсата са си SD, нещо боксовете им са стигнали до лимита...

 

Ще ми се да има такъв оператор, при когото да мога да си избера 30-40 максимум канала и да ги гледам тях, тия пакети, тия пълнежи, които само утежняват и и оскъпяват неща....

Link to comment
Share on other sites

ако сравняваш на плазмата си, която просто изчиства почти всеки дефект, няма смисъл да продължаваме разговора...

Tя не изчиства :) , LCD-тата се мъчат да изчистват недостатъците на технологията си. Те тва е основният проблем :)

Ако ще, не 4к а 400к да са - все тая.

Затова ОЛЕД, но след 2-3 години, знаеш защо. Всичко друго е пари, хвърлени на вятъра. Дотогава само от фул ейч ди има смисъл.

 

Как стои въпроса с шеринга на сателитните телевизии на вивата и мтел към днешна дата? Като пари на месец?

Май това е най-добрият вариант, като изключим някои ИП доставчици заради липсата на читав интернет на добра цена към момента.

Нета на булсат (оптичния) става ли за гледане на ИПТВ или го насраха вече?

Link to comment
Share on other sites

МТел се шери, доколкото помня, Вива - не или с проблеми, та по-скоро не.

На Була нета става, поне за момента няма оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

Каква е цената на шеринга и откъде е: от БГ или отвън?

Щото ако е от БГ - това е отличен вариант към момента (зависи от цената все пак, но 4-5 лв. е приемливо, на фона на ИП телевизиите от доставици извън мобилните).

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината бях в няколко магазина на Мтел и разглеждах качеството на каналите, които ме интересуват - Fox, Fox Crime, FOX HD, FOX Crime HD, Nova и т.н.

Мога да кажа, че качеството беше същото като вкъщи на cooolbox. Става въпрос за 32-ки full hd, каквито ползвам и у нас.

Тайм шифта не ми насичаше като този на кууулбокс

Чакам инсталация :)

 

Да ви питам друго - имам си мой рутер, те ще дойдат с техен. Мога ли да ползвам и двата в двата края на апартамента? И ако да, трябва ли да си купя ЛАН кабел за моя или те ще си го оправят?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...