Jump to content
BulForum.com

Записване на 8.1 или 7 върху лаптоп с линукс ???


MaiconDogg

Recommended Posts

Значи взех си лаптоп Acer с линукс но като тръгнах да го пускам ми дава някакви буут-ове и като ги цъкна зарежда нещо и се рестартира и така постоянно ... След което реших да пробва да инсталирам уиндоус 7 , всичко беше ок , форматирах всичко но никъде не ми даде да запиша уиндоуса ( не можеше да се цъкни върху опцията запиши на .. ) Та си помислих има ли начин да го пусна някак сега и как да си запиша 8.1 или 7 ??

Link to comment
Share on other sites

изтрий дяловете и си ги направи на ново...търси нещо от сорта "delete parition" след това си рестартирай компа и ще ти даде да си сложиш windоws-a

 

П.П. Иначе за да сложиш 8.1,трябва да влезеш в Биоса и в Boot менюто трябваше да промениш от Legasy на другото, което беше там.....абе не помня точно опцията,ама на проба грешка ще се оправиш :)

Link to comment
Share on other sites

Доколкото ми стана ясно от описаното, става дума за лаптоп с UEFI BIOS. Единственото лесно решение е да се инсталира направо Windows 8, защото седмицата не поддържа UEFI и за целта трябва да се прави специална буутваща флашка.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирал съм Windows 7 на UEFI система. Никакви проблеми, освен че няма как да се ползват повечето boot активатори. Вярно е, че го инсталирах от флашка, която ми направи програма свалена от Microsoft, но не виждам причина да има проблем и с диск...

Link to comment
Share on other sites

Преди месец-два ми попадна един такъв Аcer, но не помня точния модел. Проблема му беше че в ранните BIOSи, с какъвто беше купен имаше само UEFI boot.

Вярно е че може да си поиграе човек да подкара Win7 на UEFI, но по-лесно е да се обнови BIOSa, след много оплаквания ACER са добавили legacy boot в следващите версии на BIOSa

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...