Jump to content
BulForum.com

ШКОДА


RaptoR

Recommended Posts

Като горд собственик вече четвърта година на Октавия откривам секцията за Шкода :punk

 

Принцеса Октавиана в деня, в който я купих

 

1.9 TDI, PD, 6 speed, 132HP

 

Всички собственици и фенове на Шкода нека коментират тук за каквото и да е, свързано с марката.

 

Официален Сайт

 

Българският форум на Шкода ТУК.

 

Колегата от Пловдив Венци Райчинов рулира :devil.

 

МИЛОТЕК - компания, занимаваща се с тунинг на Шкода

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

Zdraveite i ot men.Pokarval sum Skoda Superb 2.8 V6 30 vintila.Mnogo dobre vurvi i za sq nqma problemi s neq.Abe ob6to vzeto skodi4kite sa dobri ma6ini, samo fabiite s 3-cilindroviq motor ot Polo izdi6at do kolkoto sa mi razpravqli taksijii

Link to comment
Share on other sites

Ми как да не издишат като и на метан ги слагат. Аз съм се возил в чисто нова Фабия такси дето не може да тръгне нормално без да бучи и да киха.

 

И още нешо - на таксиметрови шофьори не вярвайте - основно глупости говорят

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Маршрут:

 

Пловдив - София - Мюнхен - Амстердам - Лемингтън Спа UK - Нюмаркет UK - Рим - София - Пловдив

 

Изминати километри - около 7700 :punk

 

Разход на гориво - 4.9 - 5.1 литра на сто (около 1100 километра на резервоар)

 

Обожавам я тая кола - свалям шапка на момците от Шкода и разбира се на двигателя на Ауди

 

Похвала и за гумите Michelin, които сякаш не усетиха разстоянията

 

Абсолютно безаварийно пътуване, комфортно и безпроблемно

 

:beerchug

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Аз пък като горд собственик на Фабия точно със споменатия и доста критикуван (при това не съвсем справедливо) трицилиндров мотор, мога да кажа, че колата си е супер. Те таксиджиите имат странни идеи за колите - един ми разправяше, че вектрата му от 92ра година била по-добра от нов Шевролет Авео и основния му довод беше, че вдигала 190 на магистралата, а Авеото - само 180....като почнат с тия изказвания и чак смях ме хваща. Все едно по магистралата всички с 200 карат. Аз поне много рядко съм виждал някой с "простосмъртна" кола да кара толкова бързо, а доста пътувам...

А за двигателчето 1.2...вярно, не става много за спортисти, но за градски условия е задоволително пъргаво. Максималния му въртящ момент (който между другото е доста за двигател с такъв обем) идва при сравнително ниски за бензин обороти и това се усеща. От друга страна при по-спокойно шофиране дава разход, близък до дизела, а е по-евтин и то значително. И е неочаквано добре балансиран за трицилиндров двигател, като спра на светофара имам чувството че е загаснал, един-два пъти даже съм се пробвал да го запаля, пък той си работи...

Само не знам как е като издръжливост, понеже съм още на 12 000км. Возил съм се в таксиджийски фабии, които звучат и се държат страшно измъчено, но пък това може да е и в резултат на лоша експлоатация - все пак малко таксиметрови шофьори се грижат достатъчно добре за колите си.

Link to comment
Share on other sites

Возил съм се в таксиджийски фабии, които звучат и се държат страшно измъчено, но пък това може да е и в резултат на лоша експлоатация - все пак малко таксиметрови шофьори се грижат достатъчно добре за колите си.

 

Това е защото им слагат метан и не го настройват както трябва. Няма нищо общо с колата по принцип. Возил съм в такива, който като тръгват имаш чувството че двигателя ще падне на земята. Всички тези проблеми идват от последваща намеса на разни "майстори", като целта е ако може колата с въздух да върви примерно. Хич не обръщай внимание и на приказки - особено таксиметровите понякога са уникални в глупостите си

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ако някои може да помогне

търся -въздушен филтър(целия пакет)

-капак на двигателя(пластмасовата кора)

-кутия за акумулатора

 

за шкода фабия 1.4 MPI

 

( втора рака)

 

тел.: 0895471409 или скаип: stivytu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Като гледам какво си изброил само в официалния магазин може да ги вземеш - на Васил Априлов до автосалона на ЕураТек (където струват си ***** майката). Другия вариант е да търсиш в морга ударена фабия и да купиш оттам. Тия дреболии няма да ги има другаде... ОСвен може би филтъра, който би трябвало да може да си поръчаш на повече места.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Аз като гледам повечето сте със нови коли само един се похвали със 120ка, аз имам две Skoda 120l и Skoda 136 RAPID.

 

Иначе наистина http://www.skodaclub-bg.org/forum/ е клуба или по скоро е посещаваната страница.

 

С няколко други скодаджии си организираме от време на време срещи (не са много чести) и всички сме със шкоди със задно задвижване но ако искате заповядъите винаги има място за повече хора и няма никои да върнем, обикновенно има тема във форума за часа и датата на срещата, ако някои проявява интерес да заповяда следващия път (незнам кога ще е че повечето са на морета планини и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

az imam moskvich ama sam mnoogo navit na skoda octavia ! strashen avtomobil e , dve mneniq nqma po vyprosa.vozil sam se i mnogo me kefi bravo na tezi koito sa izmislisli takiva koli kato audi VW i skoda

Link to comment
Share on other sites

az imam moskvich ama sam mnoogo navit na skoda octavia ! strashen avtomobil e , dve mneniq nqma po vyprosa.vozil sam se i mnogo me kefi bravo na tezi koito sa izmislisli takiva koli kato audi VW i skoda

Да, в сравнение с космича, шкодичката е невероятна кола :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Да, в сравнение с космича, шкодичката е невероятна кола :laughing:

 

И аз щях да се учудя ако сравнение с кола от преди 30 години нов автомобил да е по-зле :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

И аз щях да се учудя ако сравнение с кола от преди 30 години нов автомобил да е по-зле :lol: :lol: :lol:

Москвича само че е едва на 20 :lol: Иначе шкодичките не са лоши.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

А аз имам няколко въпроса относно Фабия 2003-4 година някъде... Мотора е 1.9 SDI Elegance от известно време издирвам каде е съдчето за маслото на сервото няма откриване. И другият въпрос е как се наглася часовника на таблото :?

Link to comment
Share on other sites

Направи си труда и се разходи до Еуратек да ти обяснят. И аз не знам къде се намира :)

 

Относно часовника на таблото - има едни бутончета, които се натискат и се наглася, ресетват се километражи и прочее. Вгледай се внимателно зад волана - под циферблатите са

Link to comment
Share on other sites

Значи бутончетата са тези на "ръчката" за чистачките от там се сменят функциите на бордовия (моментен разход,изминати км,средна скорост...) и има едно копче само на таблото само и то е за нулирането на дневния километраж,но най-вероятно същото управлява и часовника.Нека някой с опит да каже,че голяма излагация :)

 

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Относно часовника - скоро го сверявах - бутончето на циферблата точно под него се ЗАВЪРТА (не натиска) и задържа наляво или надясно. Едното върти минути, другото часове :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Харесах си една Октавия 2000 година, с дизелов двигател 90 коня. Интересува ме, този двигател не е ли слаб за нея, или да търся този с 110 коня? Също така ме интересува моделите 4*4, сполучливи ли са, имат ли някакви особености?

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вземи по-големия мотор. Няма да съжаляваш. Аз съм със 131 коня мотор и на служебната 110 усещам разликата осезателно. 90 е много малко - с него освен да пестиш малко гориво, нищо друго не правиш. Колата е като спъната просто... За 4х4 не мога да дам мнение, но не съм чул и оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вземи по-големия мотор. Няма да съжаляваш. Аз съм със 131 коня мотор и на служебната 110 усещам разликата осезателно. 90 е много малко - с него освен да пестиш малко гориво, нищо друго не правиш. Колата е като спъната просто... За 4х4 не мога да дам мнение, но не съм чул и оплаквания.

Благодаря, ще последвам примера ти. А относно икономията, знам, че между по-големия и малкия мотор, няма почти никаква разлика.

Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи от това как караш. А относно икономията - 6-та скорост е нещо велико. Около 100 км/ч дава разход между 3.5 и 4.5 на сто. Така че задължително търси кола с 6 скорости и голям мотор. Също така и моделите Елеганс, за да получиш екстрите.

Link to comment
Share on other sites

Моделите с 6 скорости, според екстрите на модела ли са, или се слагат в модели от по късните години?

Щото гледах две с 110 к.с. двигател и двете бяха с 5 скорости, а едната беше точно Елеганс.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...