Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Няма якобс нормален, който да е на нивото на някоя нормална лаваца. Говорим до 90лв на кг за зърна.

 

Якобс ползват толкова робуста, че направо не е за вярване. 100 пъти съм го говорил тва с търговските им едно време, че не може кафе за като якобс да е по-кофти от нова Бразилия?! Тъжна история.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

мдаааа... якобс е отвратително кафе. 

а Лавацата си е класа , дори от най-евтината става прекрасно кафе.

 

аз напоследък съм я сменил леко и си сипвам Давидов във вкъщи. 

Link to comment
Share on other sites

А, още един на моето мнение. Все си мислех, че само на мен Якобс ми е отвратително кафе. Явно не съм само аз.

Отврат е, много Робуста, вкус на евтино кафе от гадна машина за 20ст.

Не, че и Лаваца нямат слаби продукти, като дори черната в кутия не ми хареса, ама никак.

Приятели горещо ми препоръчаха Qualita Rossa, като дори ми подариха едно пакетче 250г., та сега чакам да ми свърши това, което съм отворил и ще пробвам тази Лаваца. Пих Crema e Gusto, не е лошо, но не е моето кафе точно.

Любимите са ми Davidoff Espresso 57, Tchibo Milano и кафето на Сладоледената къща - някаква тяхна марка, така и не я запомних. Купувах си го от тях на килограм /зърна/, но нещо с меленето не ми се получава и се отказах. Предложиха ми те да ми го смелят, но 1кг. смляно, ще го пия месец, а на втората седмица ще са му отишли и аромат и всичко.

Link to comment
Share on other sites

в интерес на истината на якобс и разтворимите са по-гадни от на нескафе , страшно прехвалена марка.

а по мои наблюдения доста хора я купуват само заради рекламата. 

 

 

Куалита роса е хубаво , аз си ги менкам Лаваците но крема густо май ми хареса повече.

 

 

ПС : Каква е тая сладоледена къща ? Май съм единственият в Пловдив който не я знае ?!  :shy:

Link to comment
Share on other sites

Аз работих с топ клас 6 месеца на 1лв кафето в картонена чаша. Никой не го оцени и минах на следващото надолу. Не помня как беше. Пак беше изключително добро като качество. От 300-500 човека на ден само 5-6 клиента ми казаха за 2 години "Коце твоето кафе е по-добро от по заведенията." Всички други си го взимаха просто щото в Лаваца. В БГ няма култура на пиене на еспресо. Сума време обяснявах на клиентите, че късото кафе е буквално 1 пръст... Накрая се принудих късите са ги правя дълги... Спомени, спомени...

 

Суперкрема беше по-ниския клас.

 

 

Сладоледената къща е точно в горния край на главната, от дясно ъгъла преди пощата (тя ти се пада в ляво). Реално заведението е на 2рия етаж на сградата.

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

нормално , ти какво очакваш от хора за които света на кафето се свежда до Лазарин/Лаваца щом е начи е биг дийл ...... 

 

 

 

тва ли била тая сладоледена къща , знам го но не знаех че така и казват  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ееее направо ме заровихте с Якобса :rofl: .Изобщо обаче не претендирам да съм разбирач единственото което ме кефи е че има лек шоколадов привкус.Я кажете каква Lavazza да взема на зърна?Иначе като взехме машината с ръкохватка(която бачка с мляно) съм купувал кутии Lavazza червена и още някакво-не беше кой знае какво.Оттам съм се объркал.Малко по малко ще ми отворите очите момчета :lol:

Link to comment
Share on other sites

Колко излезе, от кой търговец го поръча, мина ли през Жан Сервиз за профилактика?

 

Вчера отворих Qualita Rosso - отврат е! Лаваца повече няма да опитам!

Link to comment
Share on other sites

200 лв излезна.Профилактирана е преди продажбата.Сега червената Lavazza я смених със Dallmayr intense.Също много ми харесва.Определено кафето е по-добро от машина с ръкохватка.Също така модела има и програма за самопочистване.В Жан сервиз се надявам да не ходя скоро.Търговеца,колега на лично ти го пускам.

Link to comment
Share on other sites

У дома ползвам най-малкия автомат на Саеко Екссмол от 4 години и малко. Иска си редовно почистване за да работи добре, но според мен тайната на автомата е че мели кафето непосредствено преди да направи кафе. Иначе най-предпочитам Лаваца Роса и такова купувам, но с кафето и неговия вкус е въпрос на вкус. Пак бих си взел подобрен автомат, когато на тоя му изтече живота.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...