Jump to content
BulForum.com

За пета поредна година фИАТ е на дъното...


HEMO

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Преди всичко искам да заявя, че ФИАТ не ми е любимата марка, но изказвания като това ме дразнят определено.

Каква е тая статистика която даваш тук?

Като гледам това е за качество(доколкото мога да прочета). Но никои не казва точно какви са били критериите за oценка. Споменава се нещо, че са данни от сервизни намеси по автомобила, обаче никои не казва какви сервизни намеси е имало. Т.е. брои ли се примерно смяна крушка на десния мигач?

Освен това има шофьори и шофьори. Сам знаеш, че една кола може да се счупи доста по-лесно в ръцете на водач който я кара както му скимне.

Освен това къде е проведена статистиката, какви хора е обхванала?

Нали се сещаш и сам, че ако твърдението ти "Имайте го в предвид,преди да си купите тоя боклук...", се оснавава само на този лист от списание, е много вяло:)

 

Освен това ФИАТ си правят компания долу с РЕНО и ПЕЖО.

 

П.С. Само може да се радваш, че караш Мазда 6, а не тия боклуци Мерцедес, BMW, Audi или пък Volvo.

Link to comment
Share on other sites

Каква е тая статистика която даваш тук?

 

За надеждност.При чисто нови коли,базирана на процент влезли автомобили в сервиз за отстраняване на повреди и фабрични дефекти-ПОВРЕДИ,никой не говори за крушки :) Статистика базирана на много фактори-брой влизания в сервизи,повиквания на пътна помощ,немският автомобилен клуб ADAC...

 

 

П.С. Само може да се радваш, че караш Мазда 6, а не тия боклуци Мерцедес, BMW...

 

В никакъв случай не бих нарекъл Мерцедес и БМВ "боклуци''.Бих карал с удоволствие някое от трите ама на тоя етап :(

Ауто Билд е малко "жълт" по отношени е на производителите,традиционно хвалят родното производство,именно за това статията ме заинтригува :)

Link to comment
Share on other sites

Виждам Шевролет на 6-то място и се чудя какво да правя- смях, рев, самоубийство. Честно казано разните класации на Auto Bild винаги са тенденциозни и обикновено не им отдавам голяма значимост. И мнението на НЕМО си е баш тенденциозно. Иначе не бих си купил чисто нов Фиат, но не бих си купил и чисто нов Шевролет ;)

Link to comment
Share on other sites

Тая класация е верна за едно единствено нещо, а именно че Мазда са на първо място по качество и здравина първите няколко години.Инак всичко друго е боза и ме разсмя яко.

Link to comment
Share on other sites

Преди всичко искам да заявя, че ФИАТ не ми е любимата марка, но изказвания като това ме дразнят определено.

Каква е тая статистика която даваш тук?

Като гледам това е за качество(доколкото мога да прочета). Но никои не казва точно какви са били критериите за oценка. Споменава се нещо, че са данни от сервизни намеси по автомобила, обаче никои не казва какви сервизни намеси е имало. Т.е. брои ли се примерно смяна крушка на десния мигач?

Освен това има шофьори и шофьори. Сам знаеш, че една кола може да се счупи доста по-лесно в ръцете на водач който я кара както му скимне.

Освен това къде е проведена статистиката, какви хора е обхванала?

Нали се сещаш и сам, че ако твърдението ти "Имайте го в предвид,преди да си купите тоя боклук...", се оснавава само на този лист от списание, е много вяло:)

 

Освен това ФИАТ си правят компания долу с РЕНО и ПЕЖО.

 

П.С. Само може да се радваш, че караш Мазда 6, а не тия боклуци Мерцедес, BMW, Audi или пък Volvo.

 

 

Пич преми че фиата влиза 10 пъти по често в сервиз от мазда (независимо дали е за крушка или ремък)

А от пред-последния ти ред в който са изброени 3 марки автомобили не бих си купил нито една, за нищо на света

Link to comment
Share on other sites

Още едно странно нещо в тая класация

Вижте какво става с колите на VW GROUP.

Skoda изпреварва VW, a AUDI изпреварва VW с много. Странна работа. Винаги съм си мислил, че Шкодата е по дефаулт по-евтиното производство на VW. И то идва по-евтино защото няма такива претенции за качество.

А пък AUDI и VW спред мен винаги са били конкурентни като качество автомобили и предлагат идентични характеристики на моделите си.

Онова което ми е трудно да си обясня дали от VW GROUP нарочно са цакали марката флаг на корпорацията. Според мен не биха го направили. Абе с 2 думи тая класация е една тенденциозна и платена работа.

Още 1 въпрос. Като са отчитали рейтинга на РЕНО в него участвало ли е РЕНО LOGAN?

Link to comment
Share on other sites

За мен кола №1 си остава Audi, но всеки със меннията си! И все пак не можете да кажете боклуци на едни от най-скъпите и качествени марки. Малко се дразня, че "жълтурковците" са толкова напре, но... Не ми харесва и 16-тото място на VW, защото тази марка също много ми харесва но уяи...

Link to comment
Share on other sites

Нека и аз да кажа нещо.....може ли?.........МОЖЕ.......ДОБРЕ. ;). Взимай си маздата НЕМО и се радвай и остави на нас да си караме боклуците. ;). За милионен път казвам. ДАНО СЪМ достатъчно БОГАТ за да не карам "ЯПОНСКА ПЪРЖИЛКА"

Link to comment
Share on other sites

Адашче ониа ден си купих една хондичка, ела да те повозя малко и ще си промениш мнението :)

 

Често се возя във витеков СИВИК 4-та генерация. Че върви - ми добре върви.............но НИКОГА няма да има ИТАЛИАНСКО СЪРЦЕ ;). Тест драйв не отказвам. :):). Пунтарелата и тя понавървява. :) В Несебър има едно нововнесоно АБАРТЧЕ жалко , че не видях собственика :(

 

Тая класация е верна за едно единствено нещо, а именно че Мазда са на първо място по качество и здравина първите няколко години.Инак всичко друго е боза и ме разсмя яко.

 

Даваш 50 хилки за кола НОВА. Дали след 3 години няма да караш по новия модел. Аз няма да се женя за нея. В моментното ми финансово състояние - може би ;)

Link to comment
Share on other sites

Виждам Шевролет на 6-то място и се чудя какво да правя- смях, рев, самоубийство. Честно казано разните класации на Auto Bild винаги са тенденциозни и обикновено не им отдавам голяма значимост. И мнението на НЕМО си е баш тенденциозно. Иначе не бих си купил чисто нов Фиат, но не бих си купил и чисто нов Шевролет ;)

Обясни какво против Шевролет имаш ?

Link to comment
Share on other sites

Даваш 50 хилки за кола НОВА. Дали след 3 години няма да караш по новия модел. Аз няма да се женя за нея. В моментното ми финансово състояние - може би ;)

 

Стефчо, неразбрах какво искаш да ми кажеш. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Често се возя във витеков СИВИК 4-та генерация. Че върви - ми добре върви.............но НИКОГА няма да има ИТАЛИАНСКО СЪРЦЕ ;). Тест драйв не отказвам. :):). Пунтарелата и тя понавървява. :) В Несебър има едно нововнесоно АБАРТЧЕ жалко , че не видях собственика :(

 

Ее аз мислех на акорд 6та генерация да те кача, мани ги тия сивици :)

Link to comment
Share on other sites

Често се возя във витеков СИВИК 4-та генерация. Че върви - ми добре върви.............но НИКОГА няма да има ИТАЛИАНСКО СЪРЦЕ ;). Тест драйв не отказвам. :):). Пунтарелата и тя понавървява. :) В Несебър има едно нововнесоно АБАРТЧЕ жалко , че не видях собственика :(

Даваш 50 хилки за кола НОВА. Дали след 3 години няма да караш по новия модел. Аз няма да се женя за нея. В моментното ми финансово състояние - може би ;)

DON CHEFO,италианското сърце тупти във ферари,ламборгини,пагани.Как го нарече "японска пържилка".Тоя култ към италианското е направо смешен.Алфа,ланчия,фиат-това ли ти е идеята за италианското сърце.Японските пържилки както ги наричаш са доста напред пред алфа.И това за качеството си е абсолютно вярно.Защо алфите втора ръка се продават за жълти стотинки???А това на аватара ти няма да го коментирам.Сигурно ще измине доста време когато ще можеш да сравниш алфа с бмв и да кажеш с чисто сърце че е и наполовина толкова добра кола.

Link to comment
Share on other sites

Тия класации май са на основата на задоволението на клиентите... И ето откъде идва разликата според мен.

 

Караш да кажем шевролет за 30 000 лева - развали ти се нещо супер дребно - казваш си - нормално, все пак тая кола струва 30 000 лева.

 

Караш да кажем мерцедес за 130 000 лева - разваля ти се нещо супер дребно - казваш си - това не е нормално за толкова скъпа кола - и ето отттук идва недоволството.

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, неразбрах какво искаш да ми кажеш. :blink:

 

Ами огромен процент българина внася СКРАБ от чужбина и си мисли, че кара кола(и аз за жалост съм в кюпа). Анкетата нали е направена за НОВИ коли. Та ако имаш възможността да си купиш нова кола, няма ли след 3 години да продадеш стария модел и да доплатиш за по-новия.

 

Обясни какво против Шевролет имаш ?

 

Калос ли беше модела на БГ такситата. Дано големите в САЩ не знаят за тази пародия на кола. Само прецакват престижа на марката. Едно е КАМАРО, КОРВЕТ..............

 

Ее аз мислех на акорд 6та генерация да те кача, мани ги тия сивици :)

 

Трябва да я потърся в нета. Така не мога да си я представя :)

 

Купи си фиат та да те е яд :D :D :D

 

Купи си Стило или новото Гранде или 500 Абарт и да видим кой ще го е яд.

 

DON CHEFO,италианското сърце тупти във ферари,ламборгини,пагани.Как го нарече "японска пържилка".Тоя култ към италианското е направо смешен.Алфа,ланчия,фиат-това ли ти е идеята за италианското сърце.Японските пържилки както ги наричаш са доста напред пред алфа.И това за качеството си е абсолютно вярно.Защо алфите втора ръка се продават за жълти стотинки???А това на аватара ти няма да го коментирам.Сигурно ще измине доста време когато ще можеш да сравниш алфа с бмв и да кажеш с чисто сърце че е и наполовина толкова добра кола.

 

Момче за първите 3 нека не отваряме дума. Те нямат еквивалент никъде. Те никога няма да бъдат победени и никой няма да ги захерсва повече дори и ако на конкурентите им не им стига въздух и слагат по 4 турбини за да имат нЕкъв шанс. В техния клас няма японски екивалент НЕ БАРАН от СПУУН да речем или ТОП СИКРЕТ, щото иначе НЕ ВЪРВИ. От вторите 3 Алфа е най-на високо ниво и е МАРКАТА С НАЙ-ДОБЪР дизайн. И докато 147 е бижу, то 159-ката е перлата в короната. Фиата е на най-ниското съпало и ПАК го харесвам повече от пържилките.

Link to comment
Share on other sites

Абе обърнахте темата на италиански с/у японски коли, което е глупаво.

Аз си мисля, че тука коментираме една преиначена жълта класация, за "здрави" автомобили.

Инак не може убеди никои каква кола да харесва и каква да не.

Разбира се от италианското по-красиво няма. Тойота, Мазда и Хонда да се обеденят в едно, пак няма да изкарат кола красива като 159....освен ако разбира се не поръчат пининфарина да им направи дизайна;)

 

Та италианската кола е като хубавата жена - красива, с полъх на хубав парфюм, но като всяка красива жена тя е капризна и иска грижи и любов, а не хашлащина и юркане по дупките.

 

П.С. Чефо не им се юркай бе пич! Всеки има право на лош вкус и грешно мнение :):):) :punk :pirate

Link to comment
Share on other sites

Абе обърнахте темата на италиански с/у японски коли, което е глупаво.

Аз си мисля, че тука коментираме една преиначена жълта класация, за "здрави" автомобили.

Инак не може убеди никои каква кола да харесва и каква да не.

Разбира се от италианското по-красиво няма. Тойота, Мазда и Хонда да се обеденят в едно, пак няма да изкарат кола красива като 159....освен ако разбира се не поръчат пининфарина да им направи дизайна;)

 

Та италианската кола е като хубавата жена - красива, с полъх на хубав парфюм, но като всяка красива жена тя е капризна и иска грижи и любов, а не хашлащина и юркане по дупките.

 

П.С. Чефо не им се юркай бе пич! Всеки има право на лош вкус и грешно мнение :):):) :punk :pirate

 

Ми да. То за нашите пътища ни трябват СУВ-ове, а не леки коли. Колко съм псувал пътя зад затвора и не само там.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...