Jump to content
BulForum.com

trenirovki v doma6ni usloviq


cobalt

Recommended Posts

poradi edna ili druga pre4ina sigorno ima i drugi hora osven men koito ne mogat da otidat na zala (aide mom4eta kajete 4e ima ne me karaite da se 4uvstvam kato4eli jiveq v 19v :) )

ta za vsi4ki tqh i zaradi sebe si otvarqm tazi tema.Bih iskal tuk da spodelqte ili da pitate ako imate vaprosi opita si i problemite koito ste sre6tali povreme na trenirovki

primerno kak da nabavim o6te tejasti kak da si napravim lejanka dambeli ? dvaite idei za skrepci i moje da davate uprajneniq koito sa dobri za doma6ni usloviq

razbira se 4e i horata koito hodqt na zala sa6to mogat da o4astvat mn 6te se radvam vsi4ki da se vklu4im i da si pomagame koito s kakvoto moje

blagodarq na vsi4ki predvaritelno

 

tuk sa6to mojem da dadem i saveti na momi4eta koito iskat da se po4ustvat po dobre i da promenqt tqloto si kak da go napravqt v doma6na obstanovka

taka4e dami pitaite sigoren sam 4e za vas vsqko mom4e 6te sedne dori da pro4ete ne6ti4ko za jenskiq fitnes ot knigata s koqto razpolaga :) za6toto razlika ima mejdu trenirovkite na edno mom4e i edno momi4e i tq ne e samo v masata na tejestite koito se izpolzvat :)

Link to comment
Share on other sites

davi kaja sega problema koito stoi pred men toi e sledniq :

imam jalko podobie na lejanka:) ( obiknovenna prava )

iskam da znam kak to4no da si napravq naklonina lejanka 4e da moga da treniram palnocenno i gornata 4ast na gardite si 4etah v nqkakva kniga to4no kakav trqbva da e naklona na naklonenata lejanka no sega kato nemoga da si spomnq gradosite :confused :confused molq koito znae ne6to po vaprosa neka pomogne

10x predvaritelno na vsi4ki

Link to comment
Share on other sites

Тук можеш да прочетеш за тренировките в домашни условия.Междудругото миналата седмица гледах някакво предаване за фитнес на Крика и го запитаха "Как да тренираме вкъщи" и той каза:"купете си хоризонтална лежанка и тежести и 2,3 дъмбела"и каза нещо за ъгъла на стаятата се заварявал 1 лост,за да се набираш...(не си спомням точно),но трябва да ходиш да тренираш във зала ако искаш да направиш нещо :)
Link to comment
Share on other sites

mi az otkakto sum po4nal da treniram se v ku6ti si digam. treniram nqkude ot okolo godina i polovina 2 ama s prekusvaniq i sega ot 8-9 meseca si vdigam seriozno bez takiva prekusvaniq. vmesto lejanka imam 2 stola... pulna skrub ama kvo da se pravi. izpolzvam mnogo bazovi uprajnenia ama mislq 4e taka e po-dobre. jalko 4e ne moga da prava pulouvara, ama ako probvam ima opasnost da se prebiq. :D za muskulna grupa si prava nai 4esto 4 uprajnenia po 3-4 serii, ponqkoga mnogo obi4am da prava superserii. imam dva dumbela deto stava 7 i 12 kg. edin ot 10 i dve giri ot po 4 kg. ma tqh si gi hva6tam dvete kakto sa. ina4e na 4ovek ne mu trqbva ni6to pove4e ot edna 6tanga malko dumbeli, lejanka i ako moje da si pozvoli edin skripec za grub, 6toto samo s grebane s podhvat i nadhvat i murtva tqga nqma da moje da stane koi znae kuv grub. napravete si nqkoq druga rukohvatka i ste gotovi. az li4no skoro ne mislq da hodq na zala. Zabravih da kaja samo 4e sam na 16

Link to comment
Share on other sites

zdr dani mn me kefi 4e si re6il da zapo4ne6 i 4e ne ti pre4e da prodaljava6 vapreki 4e usloviqta ti ne sa ot nai dobrite ( znam kak e :) ) nznam ot koga to4no se zanimava6 sas fitnes no iskam da ti dam edin priatelski savet poneje me kefi6 ( ako iska6 se vslu6ai v nego ako iska6 nedei )

zna4i dokolto razbrah moje da se kaji 4e si zapo4nal da vdiga6 po seriozno ot okolo 8 mesica nz to4no kak izglejda6 i dali se stremi6 da ka4va6 ili da svalq6 masa i da iz4isti6 muskolite si no ti kaza 4e za vsqka muskolna grupa pravi6 po 4 uprajneniq s po 3-4 povtoreniq ne smqtam 4e tova e mn pravilno nai veroqtno si re6il da se poiz4isti6 malko no tova e naistena malko prekaleno sega ako kaji6 4e trenira6 i vseki den ot sedmicata napravo si v gre6ka spored men

spored me nprez parvata godina si e dostata4no da si redoven 3 pati sedmi4ko s trenirovka na cqloto tqlo taka dokato oformq6 i iz4istva6 muskolite si 6te ka4va6 i ponqkoe drugo kilce muskolna masa

ako ne si saglasen s men moje6 da iztakne6 argomentite si ili pak ako ima6 vaprosi zadai mi gi s udovolstvie 6te se opitam da im odgovorq

Link to comment
Share on other sites

zdr dani mn me kefi 4e si re6il da zapo4ne6 i 4e ne ti pre4e da prodaljava6 vapreki 4e usloviqta ti ne sa ot nai dobrite ( znam kak e :) ) nznam ot koga to4no se zanimava6 sas fitnes no iskam da ti dam edin priatelski savet poneje me kefi6 ( ako iska6 se vslu6ai v nego ako iska6 nedei )

zna4i dokolto razbrah moje da se kaji 4e si zapo4nal da vdiga6 po seriozno ot  okolo 8 mesica nz to4no kak izglejda6 i dali se stremi6 da ka4va6 ili da svalq6 masa i da iz4isti6 muskolite si no ti kaza 4e za vsqka muskolna grupa pravi6 po 4 uprajneniq s po 3-4 povtoreniq  ne smqtam 4e tova e mn pravilno nai veroqtno si re6il da se poiz4isti6 malko no tova e naistena malko prekaleno sega ako kaji6 4e trenira6 i vseki den ot sedmicata napravo si v gre6ka spored men

spored me nprez parvata godina si e dostata4no da si redoven 3 pati sedmi4ko s trenirovka na cqloto tqlo taka dokato oformq6 i iz4istva6 muskolite si 6te ka4va6 i ponqkoe drugo kilce muskolna masa

ako ne si saglasen s men moje6 da iztakne6 argomentite si ili pak ako ima6 vaprosi zadai mi gi s udovolstvie 6te se opitam da im odgovorq

 

Ami samo edno uto4nenie ne 3-4 povtoreniq a serii :) Ami zna4i malko po nisak sum ot 165 54 kg sum, imam malko problemi s tva ka4vane na kilogrami. Ama sega sum re6il da ka4vam kato gledam pone malko da si zapazq formata ako moga. ka4vane bez maznini mi e qsno 4e ne moje. ili trqbva da si na himiq ili da si sas svruh burz metabolizam :) zna4i opitvam se da ka4a. treniram 4 puti sedmi4no. korem ne prava 6toto nqmam mnogo vreme za nego. eventualno kolko serii e nai dobre da pravq? ne znam za6to ka4vam trudno masa, moje bi puk trqbva da sa mi po-kusi trenirovkite, znam li :) dosta 4esto treniram nad 4as. a za cqloto tqlo tova sum go preminal otdavna, nali za kragovite trenirovki. sega pravq po golqm broi serii. kum 12-14. samo za bicepsa pravq 9-10 6toto mnogo mi se pompi i se opuva i predpo4itam da spra. krakata-tam prava 10 serii. 6 serii klek i 4 napadi. o6te 5 za prasec i gotovo. qm po 4-5 pati na den, gledam da e 5. qm kakvoto mi padne ama nai-ve4e vuglehidrati. vse pak ne moga da kazvam na maika mi kakvo da gotvi :) ne sum koi znae kakvo, no treniram pove4e za6toto si me kefi i sum 6tastliv kogato treniram. a puk kato ka4a nqkoi i drug sant nqkude po tqloto o6te po dobre :)

Link to comment
Share on other sites

Евала уе хора,продължавайте все така,с желание,щото тва е най-важното.Dani_filth_ и cobalt много ви се кефя,че тренирате с мерак,щото и аз така съм почнал,в домашни условия с един дъмбел-20 кг и две гирички по 4 кг .Вече 5-та година тренирам в зала,но преди това,около година съм си вдигал вкъщи.Както и сами може да се досетите упражненията,които можех да изпълнявам с подобно оборудване не бяха много на брой,но пък бях супер зарибен и продължавам да си тренирам с такъм мерак и до ден днешен,тъй че тренирайте си,файда винаги има !!! А като го има и желанието,резултатите няма да закъснеят.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз да ви кажа си тренирам вкъщи от 3 години,самостоятелно.Аз си измислих серия упражнения и всяка вечер се занимавам околко 1 до 2 часа и има резултат естествено. Първо ,че добих невероятна гъвкавост и пластичност, и се чувствам супер в тялото си. Стегнах го супер много. Значи сега нямам никакво време ,ако ви е интересно бих споделила какво точно правя,ама точно сега не мога.Радвам се ,че мога да си разменям опит с вас.Аиди за сега тва е. ;)

Link to comment
Share on other sites

i az trenirah okolo 1 godina v doma6ni usloviq s 2 giri4ki po 3.5 kilograma, dva dymbela

po max 20 kg i zavarena kriva 6tanga. Poneje v staqta mi e tqsno, pyk i tejestite mi ne sa seriozni , s golqm uspeh trenirah ryce i ramo. A koremni presi ima vinagi kade da se pravqt. Bratov4ed mi (Stoyancho ot foruma) si skova lejanka , kupi si i dylyg lost i tejesti i za 2 godini trenirane postigna vpe4atlqva6ti rezultati. Pi6ete mu po edno i drugo

PM da q snima (lejankata, de , ne drugo :) ) da vidite za kakvo 4udo stava duma :)

no spored men v doma6ni usloviq mojete da napravite vsi4ki muskuli bez edin - gardite, osven ako si nqmate lejanka. Nabiraniqta mojete da gi pravite i v mestnoto daskalo i t.n

no ako nqma lejanka, nqma gardi. Mojete da probvate s licevi i flais i 6te ima rezultati sas sigurnost , no prosto nqma da sa tova, koeto bihte postignali na lejanka i v zala.

Link to comment
Share on other sites

Ami licevite upori su6to sa dobri. 6to da ne sa? daje spored men ima i nqkoi pliusove kato naprimer 4e raste mnogo silata i izdurjlivostta na gardite. Az v4era napravih 210 licevi opori i gardite mi se napompaha mnogo zdravo. Daje pove4e otkolkoto kato hoda na fitnes. I plius tova sled 210-te licevi rakata mi be6e ka4ila 1 cm. Tricepsa mi se be6e napompal i toi. Ot licevite opori tqloto ne se vdurvqva kakto ot lejankata. Razviva se burzina i izdurjlivost i eksplozivnost... Abe pravete licevi opori, nabiraniq i koremni presi i 6te imate super tqlo (dobre razvito sus super relef) i nqma da stanete nqkvi mazni i ogromni kakto ot fitnesa. :)

 

P.S. A za malko da zabravq: hodete da ti4ate !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Abe pravete licevi opori, nabiraniq i koremni presi i 6te imate super tqlo (dobre razvito sus super relef) i nqma da stanete nqkvi mazni i ogromni kakto ot fitnesa.  :)

Да бе,да,ако си мислиш.че с лицеви опори,набирания и преси ша направиш супер тяло с релеф,много ма много се лъжеш,то ако беше така нямаше да има зали.А пък щом говориш,че от фитнеса(макар темата да е за културизъм,ма айде...) се става мазен,земаш мноо ма съмняваш,че изобщо имаш понятие от тренировки.

Link to comment
Share on other sites

Да бе,да,ако си мислиш.че с лицеви опори,набирания и преси ша направиш супер тяло с релеф,много ма много се лъжеш,то ако беше така нямаше да има зали.А пък щом говориш,че от фитнеса(макар темата да е за културизъм,ма айде...) се става мазен,земаш мноо ма съмняваш,че изобщо имаш понятие от тренировки.

Aide da ne se zaqjdame a? Imam ponqtie ot fitnes. Hodeh seriozno 6 meseca i sprqh za6toto postignah rezultatite koito jelaeh. 4el sum mnogo i sum eksperimentiral mnogo raboti i za tva si pozvolqvam da spora. To4no s licevi opori, nabiraniq i koremni presi se pravi hubavo tqlo. Sq si imam manekenski proporcii i si se 4uvstvam mnogo dobre. Hodeh na fitnes za da si uveli4a grudnata obikolka i tama da naprava malko po-golqma raka. Oba4e zapo4nah da se 4uvstvam kato darvo. Postignah jelanite rezultati i sprqh. I prodaljih da treniram v ku6ti za relef, burzina i eksplozivnost. I sega sum si hem zdrav, hem podvijen i plasti4en i relefen. Ne moga da se opla4a. Nqmam za cel da se zaqjdam a prosto obqsnqvam 4e hubavo tqlo moje da se napravi i v ku6ti, za6toto go znam tva ot li4en opit.

Link to comment
Share on other sites

re6ih da pusna edna primerna trenirovka na nqkoi muskolni grupi, zaradi fsi4ki fenove na fitnesa koito oba4e nqma kade da trenirat. taka eto q i neq :

trenira se 3 dni v sedmicata az li4no prez svobodnite dni v koito ne treniram drugite si muskoli nablqgam na koremnite :)

programata e podhodq6ta za na4inae6ti ( hora koito se zanimavat po-malko ot godina)

GARDI ako imate lejanka ste po4ti gotovi ako imate i naklonena lejanka 6te istenski kasmetlii ako nqmate takiva ne6ta vinagi mojete da popitate vse 6te izmislq ne6to koeto da var6i po4ti sa6tata rabota :)

za dolnata 4ast na gardite mojete da pravite kofi4ki vinagi ima kade v nqkoe daskalo naokolo v nqkoi park ili ne6to takova uprajnenieto e sa6to i perfektno za tricepsa

za gornata 4ast na gardite mojeta da izpolzvate pulolvera mislq 4e dori i na stol 6te ospeete da go pravite ( ne zabravqite da di6ate i to dalboko) 6te vidite efekta :) za srednata 4ast na gardite vi ostavat licevite opori

BICEPS zna4i edinstvenoto izvestno mi uprajnenie koeto mojete da pravite bez tejes sa nabiraniqta vinagi ima kade no spored men vseki moje da si nameri i nqkakva tejest nezavisimo dali 6te e za edna raka ili za 2 posle namirate i kade da si oblegnete laktite i eto go i skotovoto vdigane :)

TRICEPS toi si e mn dobre narovaten ot licevite opori no ako iskate i drugi eto : kofi4ki ili kofi4ki na lejankata ili i na dva stola sa6to stava( ako nqkoe oprajnenie ne vi e qsno pitaite 6te odgovorq na vsi4ki ) ili otnovo namirate edna tejest i vdigate zad vrat i po dvata izvestni vi na4ina 1 s izdarpvane na dlanta napred i 2 s izdarpvane na dlanta v strani dvete uprajneniq natovarvat razli4ni 4asti na tricepsa

ili drugoto koeto mojete da pravite e da zastanite na 4elna stoika do stenata puskate raceti si do glavata i zapo4vate da se povdigate na tqh i da puskate

GRAB za nego sa dobri i licevite opori no edna malka hitrost za po dobro natovarvane na garba mojete da si postavite raceta na nqkolko tuhli primerno a krakata na stol ->tova povi6ava natovarvaneto nad grabnite vi muskoli drugo koeto mojete da pravite e nabiraniq zad vrat-.dobre e i za ramenete vi

KRAKA tuk ne moga da kaja ni6ti4ko za hora koito nqmat dopalnitelni tejesti ako nqkoi se se6ta ne6to mola da me dopalni

emi tova samo moga da vi kaja tova sa ob6ti uprajneniq i 6te vi svar6at rabota kolkoto da izglejdate i da se 4uvstvate dobre :)

Link to comment
Share on other sites

specialno za dani

dani ako iska6 da ka4i6 masa trqbva da se predarja6 kam bazovite uprajneniq s 6 do 8 povtoreniq 3 do 4 serii maksimum

ako mi kaje6 s kakvo razpolaga6 uvas 6te moga da ti dam primerna trenirovka

i maikata mu e postoqnstvoto i jelanieto :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Aide da ne se zaqjdame a? Imam ponqtie ot fitnes. Hodeh seriozno 6 meseca i sprqh za6toto postignah rezultatite koito jelaeh. 4el sum mnogo i sum eksperimentiral mnogo raboti i za tva si pozvolqvam da spora. To4no s licevi opori, nabiraniq i koremni presi se pravi hubavo tqlo. Sq si imam manekenski proporcii i si se 4uvstvam mnogo dobre. Hodeh na fitnes za da si uveli4a grudnata obikolka i tama da naprava malko po-golqma raka. Oba4e zapo4nah da se 4uvstvam kato darvo. Postignah jelanite rezultati i sprqh. I prodaljih da treniram v ku6ti za relef, burzina i eksplozivnost. I sega sum si hem zdrav, hem podvijen i plasti4en i relefen. Ne moga da se opla4a. Nqmam za cel da se zaqjdam a prosto obqsnqvam 4e hubavo tqlo moje da se napravi i v ku6ti, za6toto go znam tva ot li4en opit.

Ми и аз не сикам да се заяждам,ма тва,което каза за фитнеса,че ставаш мазен,звучи несериозно,нали тва е целта на занимнията с тежести,да направиш хубаво тяло и да се радваш на добро здраве.Па човек ко плюска кат невидял,не спазва ли някви правила на хранене,квото и да праи шси е дебел,ко ще не по 200 ми по 2000 опори да праи,пак шси е мазен.Не казвам,че опорите са лошо нещо,напротив,и аз съм правил едно време сумати опори и набирания,само казвам,че фитнеса и културизма имат няколко основни положения-хранене,тренировки и възстаниваване,и те са навързани,ако пренебрегнеш едно от тия неща,закъсваш !

Link to comment
Share on other sites

specialno za dani

dani ako iska6 da ka4i6 masa trqbva da se predarja6 kam bazovite uprajneniq s 6 do 8 povtoreniq 3 do 4 serii maksimum

ako mi kaje6 s kakvo razpolaga6 uvas 6te moga da ti dam primerna trenirovka

i maikata mu e postoqnstvoto i jelanieto :)  ;)

A su6to taka zavisi i kakva ti e dietata :)

Link to comment
Share on other sites

ne6to ot koeto vsi4ki imame nujda e ptreniraneto na korema

tezi uprajneniq sa mn dobri i za momi4etata koito iskat da napravqt ne6to za sebe si

az treniram po sledniq na4in :

1 visene s povdigane na dolnata 4ast na tqloto izdarpvate kolenete si kam bradi4kata 3 serii s po 25-50 povtoreniq

2povdigane na gornata 4ast na tqloto ot leg 4 serii 25-30 povtoreniq

3povdigane na krakata ot leg( ako mojete da legnete na ne6to taka 4e da vi visqt krakata o6te po dobre 3 serii ot po 25-30 povtoreniq

4 vartene na tqloto v krasta 3 serii ot po 5 povtoreniq

5sedene s povdiganiq na prakata ( ot stoej povdigate krakata si taka 4e kolenete vi da se udrqt v gardite vi 4 serii ot po 25-50 povtoreniq

6 hiperekstenziq povtoreniq do 30 serii 3

7 strani4ni koremni presi 30 povtoreniq 3 serii

po4ivkata nejdu seriite e ot 1 min

tova vsi4ko + kros4e v parka garantirat na vsi4ki ni dobre oformeni koremni muskoli i stegnat zadnik :)

a na damite osobeno elegantno tqlo :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaguar capone mislq 4e dvamata imate malko razli4ni prestavi za fitnes i za tova ne mojete da se razberete :)

poprincip capone govori za istenskiq fitnes dokato Jaguar kazva 4e moje da si napravite mn dobre izglejda6to tqlo i v ka6ti

i dvamata sa si pravi

a nie trqbva da re6im parvo kakvi to4no sa ni celite i posle kakvo da pravim za da gi postignem

Link to comment
Share on other sites

abe mom4eta gotino e da si besedvame i da obmenqme opit no ot cqlata rabota az vse o6te ne razbrah to4no na kakav agal da si napravq naklona na naklonenata lejanka :) :) :) :) :P

ta 4akam malko pomo6t :) ;)

Link to comment
Share on other sites

specialno za dani

dani ako iska6 da ka4i6 masa trqbva da se predarja6 kam bazovite uprajneniq s 6 do 8 povtoreniq 3 do 4 serii maksimum

ako mi kaje6 s kakvo razpolaga6 uvas 6te moga da ti dam primerna trenirovka

i maikata mu e postoqnstvoto i jelanieto :)  ;)

 

Mersi za suveta :) Az programka si imam i mislq da si q spazvam prosto moje da q popromena malko. ina4e vqrno 4e zavisi ot dietata. kvo da kaja qm pove4e vaglehidrati i po-malko meso. to ako se ka4va masa e nai-dobre 50% vaglehidrati 40%protein ama az nqmam takava vuzmojnost za jalost.

ina4e cobalt programkata ti za korem e dosta dobra :) hem 6te se stegne korema, hem krusta, hem zadnite 4asti :) samo se iska malko svobodno vreme ni6to pove4e :)

Link to comment
Share on other sites

abe mom4eta gotino e da si besedvame i da obmenqme opit no ot cqlata rabota az vse o6te ne razbrah to4no na kakav agal da si napravq naklona na naklonenata lejanka :) :) :) :)  :P

ta 4akam malko pomo6t :)  ;)

30-45 nai-mn.mislq 4e 35 e nai-uda4no.4el sum razli4ni mnenia i komentari za ugula i spored men tva e to4noto 4islo.bih te posuvetval da napravi6 taka 4e da se vdiga i na 90 za da moje6 da pravi6 i ramo na neq(nqma da e mn trudno).

moqta lejanka ,koqto prodadoh naskoro be6e dosta multifunkcionalna i imam snimki vuv wareza moga da ti dam link , ako iska6 da dobie6 rpedstava za kakvo stava vupros,samo 4e tq ne e napravi si sam , a e kupuvana....t.e. be6e

 

 

edit:u r quite welcome

Link to comment
Share on other sites

abe mom4eta gotino e da si besedvame i da obmenqme opit no ot cqlata rabota az vse o6te ne razbrah to4no na kakav agal da si napravq naklona na naklonenata lejanka :) :) :) :)  :P

ta 4akam malko pomo6t :)  ;)

Както казва harmonika,по-добре е да има няколко позиции на наклона,защото ще можеш да ползваш лежанката за гърди,рамене и като скотова пейка за бицепс.Преди в Дайкс-а изработваха лежанки,ако искаш мога да проверя цена и т.н.,няма да ми представлява трудност щото тренирм там.

Link to comment
Share on other sites

Ми кво да правим ако няма много време и се налага вечерта да правя упражненията? Все пак вечерта си мисля за спане, а не за гирички :wir

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...