Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Имам няколко различни пощи (с почти еднакви имена, най-вече заради бекъп при срив в някоя от тях), но най-често ги получавам в българските. А линкът този път не водеше към Япония, а към Полша като след цъкване (не цъкнах, но прочетох какво прави) ти иска да си потвърдиш данните от Пейпал...стандартното искане. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Еми стандартно. Всички трябва да знаят, че всяко нещо в този свят е нож с две остриета. Ми ще се гледа и линковете къде сочат, къде отиват, къде точно човек си въвежда критичните данни. Хората трябва да се научат да знаят и домейните. А след като и браузърите запушиха оная дупка дето не помагаха да се разбере за домейни с подменени символи, които са почти едни и същи в различни азбуки, като "о" или "y"...

Все едно да пуснеш доброволно у дома крадец, само защото ти е показал снимка на примерно Бойко Борисов през шпионката :D .

 

За мейлите - гмаил никога не ми е падал май, а и ако говорим за бекъп на писмата, имам си организиран такъв с една програмка (IMAPSize), която редовно следи инкрементално и бекъпва локално цялата ми поща - примерно при проблем с мейл клиента или нещо стане и се затрие пощата от някой откраднат/бъгав imap мейл клиент примерно на тел-а.

Иначе предполагам можеш да пренасочиш всички писма да отиват в гмайл акаунт и изобщо да не се занимаваш с българските.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 11 months later...

Понеже не искам да отварям нова тема, да попитам един прост въпрос за умни хора.

Каква е разликата между ТСП и ХТТП тунелинг

 

 

?
 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, torbalan said:

Понеже не искам да отварям нова тема, да попитам един прост въпрос за умни хора.

Каква е разликата между ТСП и ХТТП тунелинг

 

Простият отговор е, че при HTTP Tunneling, данните се енкапсулират в HTTP пакети.

TCP е на слой 4, а HTTP на слой 7 от OSI-модела.

 

Най-простичко казано, тунелирането представлява изграждане на логическа връзка между две точки през хетерогенна комуникационна мрежа.
Имащите отношение към тунелирането, можем условно да разделим на три големи групи:
1. Потребители
2. Наблюдатели - правителствен и бизнес шпионаж, хакери
3. Транспортери - ISP-та
Всяка от групите има собствени цели - скриване, копиране и разкриване, ограничаване, блокиране и т.н.
Грубо казано, на колкото по-висок слой се извършва тунелирането, толкова по-скъп е анализа на трафика.

Link to comment
Share on other sites

По-същественото е, че HTTP тунел се прави единствено с цел заобикаляне на firewall.

Например в корпоративна мрежа където имаш разревени HTTP/HTTPS само.

А самото HTTP върви върху TCP. HTTP тунела е обратното, TCP енкапсулирано в HTTP.

 

Анализа на трафика колко да ти е по-скъп ако позваш и при двете AES256 да кажем ? :)

Изобщо какво разбираш под "анализ на трафик" ?

 

PS. Тези слоеве и ОСИ модели отдавна не са това което бяха - справка MPLS :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pavlan said:

...

Анализа на трафика колко да ти е по-скъп ако позваш и при двете AES256 да кажем ? :)

Изобщо какво разбираш под "анализ на трафик" ?

 

Имам предвид анализ дали се ползва VPN.

Много ISP-та ограничават скоростите, ако засекат VPN. Да споменавам ли забраните, които наложиха Китай и Русия миналата година? 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...