Jump to content
BulForum.com

Windows 10 - всичко по темата.


Vetim

Recommended Posts

има си опция за отлагане

Има до един момент.

 

Моя го слийпвам повечето пъти.Може от това да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Прозрачността се пуска допълнително, както беше написано и става нормално.

Снощи направих ъпдейт от 10074 на 10130 и по-новите версии още не са ми налични.

Преди се забелязваше забиване при появяване на старт менюто, което дразнеше окото. Сега се появява много плавно и леко.

Като цяло windows-a върви добре, сложих му вижуал студиото и тествах разни неща. Всичко върви към добре, поне на пръв поглед.

Въпросът е, че не е перфектно все още.

 

Недостатък е, че този ъпдейт си беше направо преинсталация, която траеше определено време.

Буут менюто ми се ресетва и ми създава проблеми, понеже имам 3 ОС-ми.

И както беше споменато при изход всеки път се появява грешка в паметта, която я нямаше.

Имах проблем с пускането на developer mode, който става единствено чрез пипане в регистрите.

Link to comment
Share on other sites

Прозрачността се пуска допълнително, както беше написано и става нормално.

Как?

 

@kotora: от там, от където се сменя и другия.

Link to comment
Share on other sites

На кое викаш Login Screen? На това, което се появява докато или преди си въвеждаш паролата?
Защото в момента при мен като си въвеждам паролата има солиден цвят като акцентния, който е избран в темата.
Преди екрана с паролата, има снимка, която се сменя от там, от където си сменяш тапета.

Link to comment
Share on other sites

http://www.techrepublic.com/article/microsoft-tests-aero-glass-comeback-in-windows-10-build-10074/

 

Явно са го пуснали тестово само за тоя билд. След ъпдейта наистина изчезна ефекта. Моя беше точно blur, който е типичния за win 7.

 

Аз го виждам почти плътно черно при мен. Страшно слаба прозрачност.

Link to comment
Share on other sites

Ъпгрейднах с най-новата 10162. Вече всичко е наред наистина. Държи се много добре. Background-a с прозореца наистина е мн добър.

 

@woox Personalize->Colors и там можеш да ги променяш и в други цветови гами и прозрачността.

 

Иначе странното е, че старт менюто е blur, а task manager е transparent... Самите програми пък нямат никакъв ефект.

И няма шанс да се оправи.

 

Забелязвам, че са добавили вече опция за спиране на ъпгрейда с новите версии. Досега беше автоматично и не можеше да се пипа. Т.е. ако си харесаш някой билд, можеш да си останеш с него.

Link to comment
Share on other sites

@woox Personalize->Colors и там можеш да ги променяш и в други цветови гами и прозрачността.

Нямам аз такова нещо. Не знам дали съм на последната. Имам само бутонче за включена или изключена прозрачност, което почти няма ефект.

Link to comment
Share on other sites

Не знам как е на 8-цата, обаче който е "измислил" дизайна и външния вид на калкулатора - да го плющят разгонени хипопотами. Такава грозотия и липсва на вид просто веднъж.

Link to comment
Share on other sites

Аз още съм на 10130 - по какъв начин мога да видя новите ъпдейти, или трябва да чакам само да си поиска?

Има ли начин да се пусне търсачката на инсталиранит епрограми като в 7-цата. Т.е като отворя програмите и да има поле където като пиша да ми търси нещата - примерно excel, winamp И т.н? Сега има няква търсачка, но тя търси само в web, което мен въобще не ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

Аз още съм на 10130 - по какъв начин мога да видя новите ъпдейти, или трябва да чакам само да си поиска?

Има ли начин да се пусне търсачката на инсталиранит епрограми като в 7-цата. Т.е като отворя програмите и да има поле където като пиша да ми търси нещата - примерно excel, winamp И т.н? Сега има няква търсачка, но тя търси само в web, което мен въобще не ме интересува.

Има търсачка. Отвори просто старт менюто и започни да пишеш.

 

Последния ъпдейт го инсталирах днеска и аз. Появи ми се размазания ефект, но прозрачността на таскбара пак е почти нулева.

Link to comment
Share on other sites

Дайте скрийн, че на kotora линка не работи.... Иначе лично аз съм фен на blur ефекта и единствено той ме кефи. Жалко, че не е изцяло наличен, а още по-гадното е това как на 3те места, които посочих е с различен ефект...

 

Тази седмица приключва работата и ще се появи RTM релийз, може да изтече някъде. 

Link to comment
Share on other sites

Дайте скрийн, че на kotora линка не работи.... Иначе лично аз съм фен на blur ефекта и единствено той ме кефи. Жалко, че не е изцяло наличен, а още по-гадното е това как на 3те места, които посочих е с различен ефект...

 

Тази седмица приключва работата и ще се появи RTM релийз, може да изтече някъде. 

Баси тъпия Prntscreen.Вчера го направих... 

10162 не е ли само за бързия пръстен ? 

Link to comment
Share on other sites

Току що ъпдейтнах дои 10162 - мога да си правя прозрачен тааскбар-а -> Десен бутон -> Personalize->Colors -Make taskbar и т.н transperant


Не е мега ултра гига прозрачен, само леко, но го има като ефект.

Link to comment
Share on other sites

Разкарали са търсачката от таскбара...

Вече не пише и Spartan :)

Защо оставят това 'Е' за експлорера. Вече са го прекръстили на Microsoft edge...

Link to comment
Share on other sites

Разкарали са търсачката от таскбара...

Вече не пише и Spartan :)

Защо оставят това 'Е' за експлорера. Вече са го прекръстили на Microsoft edge...

 

Търсачката може от самото начало да се маха. Десен бутон на таскбара > Search > Hidden

 

Току що ъпдейтнах дои 10162 - мога да си правя прозрачен тааскбар-а -> Десен бутон -> Personalize->Colors -Make taskbar и т.н transperant

Не е мега ултра гига прозрачен, само леко, но го има като ефект.

 

На таскбара като цъкна аз - нищо подобно не ми излиза. На десктопа като цъкна > Personalize > Color > Make taskbar transparent си беше там от самото начало, но няма абсолютно никакъв ефект почти. Нали това обяснявам последните 2 страници. :D

Link to comment
Share on other sites

Колко РАМ използва при вас тоя Уиндоус? След стартиране, имам заети 2ГБ РАМ (от 6), което ми се струва много. Не мога да намеря какво ги използва обаче. Не са приложенията, защото не се показват в Task Manager-а. Или е нормално, или някой драйвер се дъни..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...