Jump to content
BulForum.com

Защо не спите? Темата на нощните птици :-)


Recommended Posts

Специфичното ми географско положение, обуславящо 10 часовото изоставане от България, ми предлага възможността да присъствам постоянно онлайн в периода, когато повечето от вас сънуват сладки сънища. :D

и аз съм 10 часа назад и съм онлайн, когато хората в БГ спят :) и обратно

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

"Всеизвестно е, че хората се делят на "чучулиги" и "сови". Докато "чучулигите" лягат рано и стават рано, "совите" заспиват след полунощ, макар че стават по различно време. Доскоро беше прието да се смята, че много по-здравословно е да си "чучулига". Английски учени обаче след серия експерименти стигнали до обратния извод. В 20-годишните им изследвания участвали над 3000 доброволци на възраст над 50 години. Въз основа на солидния им житейски "стаж" се правели по-точни изводи. Оказало се, че "совите" са не само по-богати, но и са по-здрави от "чучулигите", голяма част от които страдали от сърдечносъдови болести. Изводите на учените опровергават и твърденията, че "совите" са просто разглезени, често успиващи се "чучулиги". Оказва се, че биологичният ритъм "сън - бодърстване" зависи от работата на нервните клетки и е наследствено предопределен."

 

Triada BG

Link to comment
Share on other sites

Ми , мои късни или ранни постове не се срещат често , ма пиша по сред нощ , когато не ми се спи (и аз си обърках режима и в даскало съм пълна сърма...) , другата възможност е да съм гледал някой филм или мач , а аз преди лягане обичам да проверявам форума ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз не спя защото съм сам вкъщи и мога да си седя до късно :lol:

 

и запомнете че от сън спомени няма! То май и от много спомени сън няма, ама карай няма да го зацикляме
това ме израдва ;)
Link to comment
Share on other sites

Бе вие сте ненормални бре! :D ;) :blink:

Да...а пък ти щото си много нормален... :lol: ...я си виж часа на поста...аз по това време обикновено лягам, а ти сега ставаш... :woot

Link to comment
Share on other sites

Защото играя на DotA,KotoR,PES и други игрички :D Освен това знам,че утре като стана трябва да уча по Гражданско Право,но леееко ме мързи и се опитвам поне малко да забавя процеса(поне на този етап) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ни спъ щото ми е тъпо ни спъ щот няма хедоф ни спъ щот жуля яко ни спъ ей тъй ... за кеф ...

Само като видях ,че @Гудо е писал последен в темата и се досетих защо не спи :lol: А иначе Хеадоффа върви бе човек . На коя игра цъкаш там? Брууд уор?

Аз пък не спя , защото попълвам CV. :pirate Ама хич не ми се занимава и влезнах да видя има ли хава във форума :)

Link to comment
Share on other sites

Оказва се, че биологичният ритъм "сън - бодърстване" зависи от работата на нервните клетки и е наследствено предопределен."

Отдавна съм коментирал с баща ми темата за сови и чучулиги. Интересното е, че той е "чистокръвна"чучулига, а аз ясно изразена сова. Как се предава това наследство...

 

 

Иначе в конкретния случай не спя, защото има още хубаво вино. :P

Link to comment
Share on other sites

Отдавна съм коментирал с баща ми темата за сови и чучулиги. Интересното е, че той е "чистокръвна"чучулига, а аз ясно изразена сова. Как се предава това наследство...

Иначе в конкретния случай не спя, защото има още хубаво вино. :P

 

Браво бе, и да не обадиш :D Аз имам сухо мезе и сиренце :P

 

А по темата - ами не ми се спи. В сесия съм, а и отдавна отвикнал да лягам рано. Трябва много да съм каталясал, за да заспя към 12-1 иначе към 2-3 си лягам и в 8 - 8:30 се излюпвам, ако някой не ме събуди по-рано. Интересното е, че ранното събуждане ми е вече навик и няма да Ви казвам как когато идем на море и се приберем от диско в 5-6 и аз стана в 9 и полудявам. Накрая започвам да дразня някой, за да го събудя да ми прави компания или отивам да си купя вестник и сядам на кафе, та да ми почине главата от предната вечер. А може би не лягам рано, защото съм луд, но това е друга тема :woot

 

P.S. Совите не са това, което са... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Само като видях ,че @Гудо е писал последен в темата и се досетих защо не спи :lol:

Гудо не спи, защото си е изкълчил ръката. :woot :devil

 

@Teddy-King, същата работа като мен и моя баща - той си ляга в 9 вечерта и става в 4 сутринта, а аз си лягам в 6 сутринта и....не се знае кога точно ставам....ако изобщо всъщност легна... :bgrin:

 

P.S. Совите не са това, което са... :laughing:

Off/ Совите не са това дето бяха....ама и тази тема на гросмайстора отдавна не е тази дето беше замислена. :D

Link to comment
Share on other sites

Предполагам всяко нещо с времето си.. аз като бях малък си ставах много рано (като изключим случаите когато са ме будили..) имам хубави спомени от сутрешното гугукане на гълъбите.. ех..

 

Иначе ей го... стана 2 часа аз съм още на 9-то DVD.. зверското копиране на музика продължава :)

Link to comment
Share on other sites

Браво бе, и да не обадиш :D Аз имам сухо мезе и сиренце :P

Освен в неделя да споделим идеята със Спас, той обикновено има и хубава ракия.

 

 

Аз и рано да легна, това не е гаранция, че ще заспя. Последните няколко дена ми го доказаха и затова спрях да се опитвам. А именно- лягам си в 9 пием, демек 21 без да пием. А заспивам след 2. Е защо тогава да лягам в 9? Така или иначе радиото на телефона се включва в 9.30 (като по сесийно време). А напоследък дори се сабуждам 10 минути преди да се включи. Природа!

 

P.S. Совите не са това, което са... :laughing:

:punk :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Освен в неделя да споделим идеята със Спас, той обикновено има и хубава ракия.

 

Може, може.

 

И аз съм така. Лягам, дремя, дремя, дремя, накрая ми писне, ставам пускам компа и влизам във форума. Чета, пиша, накравя пускам си филм (както ще направя сега) и след това чак заспивам :)

Link to comment
Share on other sites

А иначе Хеадоффа върви бе човек . На коя игра цъкаш там? Брууд уор?

Пуцам Диабло и ме изфърля как си иска кънеква мъ праа игръ или влааам у игръ и кат влаа и зацикля и ме изфърля.

Link to comment
Share on other sites

Пак повтарям вземете са прегледаите :D Нещо не ви е наред. :confused Аз не спа защото сега си лягам да го е! :wacko:

Абе добре сме си бе!!! :laughing: Ти се прегледай!!! :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Пак повтарям вземете са прегледаите :D Нещо не ви е наред. :confused Аз не спа защото сега си лягам да го е! :wacko:

Цяла сутрин разсъждавах върху този пост, но се оказа, че смисълът му е твърде дълбок, за да го открия :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...