Jump to content
BulForum.com

Най-смешната дума, употребявана от българите


Mila

Recommended Posts

  • Replies 498
  • Created
  • Last Reply
Гащник ( :lol:  )

 

Миро гащник ти го казах аз а то явно е някъв асеновградски лаф щот на мен ми го каза Ников. :wacko: :) :P

Link to comment
Share on other sites

Белким и чунким са синоними...беки не знам, какво е...

 

Дивутия дума не знам да има...има дивотия...

 

Белким не е ли същото като Беки, ама в различните райони го казват различно? :huh:

 

Иначе има много такива думички забавни, но в момента се сещам за една измислена от една приятелка цицидръж - сутиен :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Беки - В някои села се употребява за "Защо, Защо не, Защото" :) нещо като думата "Оти"

 

Едит: Сетих се за една дума от на жена ми селото "Папучник" обаче не се сещам какво означава :( утре опс днес ще я питам :blink:

Link to comment
Share on other sites

Диалектите са изключително богати на смешни думички(на мен ми е смешен и т.нар. македонски). Преди сумати години бях на гости в селото на една моя приятелка. Един момък тогава се хвана да ми говори на местния диалект и наистина се нуждаех от преводач... Но до ден днешен си спомням нещата, които ми бише казал тогава.

 

Имах една баба-Парашкева. И като отиде на наклаа лахната и бърърм, падна в кацата и се удаи. Аз й викам:

-Бао Парашкео, дай аз да туръм лахнътъ, а пък ти да налиъш вудътъ, тя не!

На, ся, плуай си там! Погребахме я у нашу гробу.

 

Ивъх мър булка, где си са гръмнала в суганья мър?

 

Ял ли си олско с лахна?

И такива разни неща. На мравката в N Б-я казваха по много интересен начин, но сега не мога да се сетя...

Link to comment
Share on other sites

Беки - В някои села се употребява за "Защо, Защо не, Защото" :) нещо като думата "Оти"

 

Едит: Сетих се за една дума от на жена ми селото "Папучник" обаче не се сещам какво означава :( утре опс днес ще я питам  :blink:

Папучник е Жаба :)

Link to comment
Share on other sites

Караконджул,дангълак,мушмурок,гьонсурат.

Link to comment
Share on other sites

Оставам с впечатлението, че най-смешните думи са тези, които хората не знаят как да изпишат :))

 

Тоест... защо голяма част от предложените думи са грешно изписани? Или са ме учили на някакъв изкривен и тотално различен правопис?

Link to comment
Share on other sites

Оставам с впечатлението, че най-смешните думи са тези, които хората не знаят как да изпишат :))

 

Тоест... защо голяма част от предложените думи са грешно изписани? Или са ме учили на някакъв изкривен и тотално различен правопис?

 

Да...сега и аз това видях! :) В 3 от горните постове видях грешки. :)

 

Сега се сетих за още една дума - шушумига :lol:

EDIT:

Ето още една:

пишкодръп

Link to comment
Share on other sites

Оставам с впечатлението, че най-смешните думи са тези, които хората не знаят как да изпишат :))

 

Тоест... защо голяма част от предложените думи са грешно изписани? Или са ме учили на някакъв изкривен и тотално различен правопис?

Може би част от причината е, че те не са литературни и не ги виждаме написани често.

Link to comment
Share on other sites

Сега се сетих за една дума която употребяваше баба ми едно време - ХВАЛИПРЪЦКО :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...