Jump to content
BulForum.com

За любимите пловдивски кръчми


Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply
Който е от Кичука и не е минал през "При Санчо" и "Тромпета", начи нищо не знай за маалата :punk  :)

Хахаха....ех тоя Санчо, кога ли ще започне да си мие чашите.. ;)

Link to comment
Share on other sites

tva san4oto ne go znam q kajete kade se namira da go poseta.... :D

Хващаш едно такси и му казваш "Карай при Санчо". Няма начин да не го знае. :D Иначе намира се към последна спирка на 27. Малко преди оновоа поле където ходехме на селско стопанство. От вън май няма надпис, ама който и да питаш там ще те упъти. От вън прилича като на стар магазин за домашни потреби или нещо подобно от комунистическо време. :lol: Ама зимата там гърми жива музика.

 

ЕДИТ: Даже сега има "лятна градина" (не че има нещо особено, просто масите са отвън :) ). Ако караш по този път няма начин как да не видиш масите от вън, които са пълни. Не се сещам как се казваше тази улица или булевард беше, но караш от последна спирка по пътя на 1 (или на обратно) и ще го видиш.

Link to comment
Share on other sites

"Санчо" се намира на бул. "Южен".

zlobil от Перлата свиваш на дясно по булеварда. Минаваш кръстовищете с ул. Димитър Талев. След това има един сфетофар само за пешеходци. Малко след него от лявата страна на има няколко магазина и сервиз за авточасти. Даже има и малко ограда. Точно там се намира "Санчо". Пред РУМ-а се пада ;).

Link to comment
Share on other sites

Кръчма Констанца също не е за пренебрегване(срещу Мега Марина), то не е точно кръчма де, ама подобно,Там за 1 лев можеш да се наядеш на корем.Кръчмата си има орден "1 звезда", който ревниво са окачили точно в центъра на заведението(да поясня, само че има ресторанти по 5 звезди).Абе не е много луксозно, ама колко шкембе чорбички съм изял там... и колко айряна съм изпил. :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Кръчма Констанца също не е за пренебрегване(срещу Мега Марина), то не е точно кръчма де, ама подобно,Там за 1 лев можеш да се наядеш на корем.Кръчмата си има орден "1 звезда", който ревниво са окачили точно в центъра на заведението(да поясня, само че има ресторанти по 5 звезди).Абе не е много луксозно, ама колко шкембе чорбички съм изял там... и колко айряна съм изпил. :punk  :punk

 

Само да попитам срещу коя Мега Марина се намира това нещо?? :confused Срещу тази в смирненски или срещу тази на Автогара север защото все пак са две??

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам срещу коя Мега Марина се намира това нещо?? :confused Срещу тази в смирненски или срещу тази на Автогара север защото все пак са две??

Извинявам се, че не уточних още от начало, намира се точно срещу тази Мега Марина, която е до автогара "Север".Знаеш ли я тая кръчма?Яко а? :punk

Link to comment
Share on other sites

sno6ti se bqxme sabrali v central park-a v smirnenski na tepeto ne e to4no kra4mi4ka ama cenite kato za takova mqsto sa super eftini pone na men taka mi se stori of4arska salata - 1.80 , vodka - 1.2 - bg 100gr

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че не уточних още от начало, намира се точно срещу тази Мега Марина, която е до автогара "Север".Знаеш ли я тая кръчма?Яко а? :punk

 

Ми не я знам :cry Наистина може да е яко ама ми е супер далечко да ходя до там за да пийнем нещо с приятели :)

Link to comment
Share on other sites

Ресторант "Барбекю" или както е известно на народа в квартала ми - "Гондолата". Намира се на гърба на магазин "Технолукс". Харесва ми, защото се намира на 2 крачки от г**ъ ми :D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Вдигам темата.

 

Предлагам следното:

 

Ще е на базата на 4 неща:

 

1. Цени

2. Персонал

3. Качество

4. Атмосфера

 

Тъй като всичко е много субективно, не съм сигурен какво точно ще се получи.

 

Ето водещите параметри (според мен) (всичко да е м/у 1 и 3, като 3 е най-убуу):

 

1. Цени - предполагам можем да съдим по цената на най-масовото. Наливната бира, малката пещерска обикновена, най-масовото основно ястие. Ако наливната бира е под 2 лева, пещерската е под 1,60 а има основно с пиле под 6 лева е много евтино. Ако наливната бира е над 2,50, пещерската е над 1,85, а най-йофтиното основно с пиле е над 9 лева - много скъпо. Демек - 3 ефтино, 1 много скъпо, 2 нормалитет.

2. Това е мега субективно, щото всеки се държи с персонала по различен начин... Но - ако си заслужи бакшиша - 3. Ако са лекета - 1.

3. Отново - субективно. Ако е фкусно - 3, ако е пумия - 1.

4. Отново - субектино, защото за едни ако се пуши е 3, за други... не е.

 

Но нещо такова ми се върти в главата. Предложете нещо, ако не сте съгласни. :)

Link to comment
Share on other sites

Хубава идея е тази тема. Ние все ходим по едни и същи места и дори понякога да ми се иска разнообразие, гледам да заложа на сигурното вместо да рискувам с непроверени заведения.

Ale House ми харесва като атмосфера, меню и обслужване, но пък цените са бая високи. Поне на виното нормализираха цените, че по едно време чашата струваше колкото бутилка в магазина.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Не бях ходил бая време в Антик-а , турският ресторант на 6-ти Септември.

 

Силно го препоръчвам , уникални ястия , всичко е страшно вкусно като почнеш от салтите минеш през кебапите и свършиш на баклавата.

Задължително пробвайте от турските салати и/или адана/мешан кебап , сънувах ги 2 дни тия неща.

Цените са малко по скъпи от масовите дупки наричащи себе си кръчми но на базата на това че предлагат коренно различни ястия са си нормални. 

Link to comment
Share on other sites

Не бях ходил бая време в Антик-а , турският ресторант на 6-ти Септември.

 

Силно го препоръчвам , уникални ястия , всичко е страшно вкусно като почнеш от салтите минеш през кебапите и свършиш на баклавата.

Задължително пробвайте от турските салати и/или адана/мешан кебап , сънувах ги 2 дни тия неща.

Цените са малко по скъпи от масовите дупки наричащи себе си кръчми но на базата на това че предлагат коренно различни ястия са си нормални. 

Последния път когато ходихме там с жена ми, нещо не останах очарован. Нито едно от ястията не ми хареса, пък и твърде много турска реч наоколо.

 

Хареса ми "Кравая" в Тракия. Ястията бяха вкусни и порциите големи. Обслужването на ниво и любезен персонал. Дразнеше ме чалгата, но след молба от моя страна я смениха.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Фиеста в Кичука на Пере Тошев. Добра храна на добри цени.

По-добре бих ви посъветвал да идете в Шарманта ако ще около нас в сравнение с Фиестата...

Link to comment
Share on other sites

И защо?Ходя г/д редовно в Тромпета и Фиестата...Приемливо цени - качество...Шарманта изобщо не може да се сравнява според мен.....По-добре да се разходя до Рандеву, отколкото да седна в Шармант...

Link to comment
Share on other sites

И защо?Ходя г/д редовно в Тромпета и Фиестата...Приемливо цени - качество...Шарманта изобщо не може да се сравнява според мен.....По-добре да се разходя до Рандеву, отколкото да седна в Шармант...

Ами качеството им куца според мен, в Рандеву и Шармант е доста по-добре

Link to comment
Share on other sites

В Шармант един приятел беше намерил преди 4-5 години ръждясал пирон под парчето торта. Имаше и снимка. Дори в този форум беше сложена снимката.
Иначе като съм ходил е било О.К.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...