Jump to content
BulForum.com

Прабългарски бойни изкуства


Blitz^^

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Балсъмго...

Даи два скутерад а си опрая бакиите.... Нема ас да му пиша тематая....

Link to comment
Share on other sites

Е верно не знаех, че и тук ще погледнеш... Ама има невъзможни неща, брат - виж MENSA теста например. Давам ти 8 цифри (щи припиша всичко горе долу) ако изкарш 200. :laughing:

Мислих, че е нещо за Ф1. 5 пъти така и накрая писах. Иначе виждаш, че свеждам до минимум писаниците

Link to comment
Share on other sites

А гюстерица на село глава здраво боли като удря овцрете изучават отвчаря да пхази гега с вълците от кучетата мечките и джданките по околоселскките поляни са се научили да танцуват с пита, патерица и патгица която левти докат размахва небето по дупето и се научават да летят като народна плесен на селската седянка без да дигат от лежанка и враговете изпадат в дрянка.

Link to comment
Share on other sites

съгласен съм че се говори напоследък за тояги в манастира но и  в др съсловия муз . поети и тн го има но в миналото много разбоиници са нападали манастирите това са по 20 30 въоръжени банди.Ако трябва да бъда точен ман. са наемали боици с тояга тъи като се е смятало че ако са в група могат да се справят с от три до пет пъти повече разбоиници.Това се дължина различни приоми Напр двама гръб в гръб е пчеличка . трима е триъгълник  кръгова защита и др.Едно от оръжията е едновременна атака върху главатарите за да ги елиминират , останалите са лесни.Има и редица др приоми и те са ги знаели тъи като са хора  участвали при войни в битки.Манастирите са били богати и без защита не са могли да се предпазягт .


колкото до Жоро Велев той е от Асеновград и е   един от първите които се занимават с български боини И.Тои е от първите но няма научни познания и политически стратегия и тактика не познава  и има схващания за живота на обикновен човек поради това аз непроявих интерес да се виждам с него.Тези от клипа на Бу Веи са ми приятели и те ходеха при него да учат.

Link to comment
Share on other sites

карикатурата ми харесва скутера ми е горе долу същия но ако си спомняте за Г Димитров на лаепциския процес  казва че когато Българите са имали държава на която французите са завиждали а немския канцлер е говорел само на конете на немски според мен трябва да имаме уважение към златния век 1 и 2 БЦ.


Освен това Уменията по Ето могат да Ви помогнат при някои обстоятелства без да абсолютизираме тъи като една Б П   гласи че на бой и на еди кво си кантар няма.


без да се изсилвам на младини съм карал такси само нощем и съм имал проблеми .обикновено винаги се справях добре.противника се отказва след 1 удар.


много от колегите обаче бяха и убити затова се и отказах т е 1997-2003 г


Ще ви кажа и за прехвалените карате  кунг фу  аикидо и др  тъи като в началото и аз се вманячавах по подобни неща много от тези с които тренирах ядаха бои тук и там тъи като бяха забравили  че на едикво си и едиквоси кантар няма и се изхвърляха като нещо  на мокър пясък.


в Асеновград бяха маняци по конете Ж Велев каза че без кон не може аз с приятели сме по скутерите.С В Милев от БУ веи тренирахме заедно ок 1995 той беше известно време в Асеновград .

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

това за скутерите е по принуда цяла българия е в София и не мога да карам с кола с кола карам само извън София или околовръстното.А за бойните изкуства повечето хора са неуки и не знаят чеса се запазили на изток защото те са били във федализъм наи късно.При воината в япония за капитализъм новите сили обучени и въоръжени от холандците с лекото са разбили самураиското съсловие.При ц Иван -Асен 2 наи силниге боици в боя с мечове са били наети от него за да завладее балканските страни.Ще ви обърна внимание и на тракийското МАИТЕ да не забравяме че Спартак  които стига до Рим е тракиец; Имп. Траян казва  траките не са по лоши вйници но нямат централна власт т е са разединени.Когато сабили под окупация често им е било забранено да носят оръжие. Римляните често са решавали да арестуват известните  м. на меча ако са се опасявали от въстание.затова маите е защита с-у Римски воиник.Добрите маистори са се справяли невъоръжени с до 5 воиника по проста причина че лесно са отнемали меч и след това боя е с мечове.З ст е наи висока за маисторство и се рамнява на 6 по ето.Общо ст в маите са 5 последните политически но само ако си мал 3 за маисторство.Маите е много добро и за днес понеже включва освен удари и ключове на китката и лакета и на стъпалото на крака.ПРи противник с палка нож или тояга то е добро и можете да се справите.Лично аз на младини съм се справял с-у палка.Маите прилича на Ето но има повече захвати поради това че докато м. вземе меч е необходимо ловкост и бързина както и високоскоростни удари.


Ще напиша и за ММИ то е нож с две остриета лежането по земята и в днешно време не е много удачно.Ако се сбиете с човек илежите откъде сте сигурни че няма друг да Ви удари в тила ако сте в-у човека има и много други слабости но няма да ги обяснявам  .


според мен тези които говорят за ББИ трябва да се съобразят с оръжието 1 и 2 б. ц За български уличен бой е едно а за И на Б Военни е друго.


Повечето обявени за ББИ могат да минат за БУличен бой.Що се отнася за манастирите без тоягите  при богатствата с които разполагат ка к са охранявани без професионалисти като е забранено оръжие в манастира

Link to comment
Share on other sites

Някой успява ли да разбере за какво се говори?

Според мен човека просто не е добре и от време на време си излива хаотичната мисъл, без обработка...

Link to comment
Share on other sites

Кой знае какво се опитват да ни кажат извънземните чрез техния пророк... Ама де е Тюринг да разгадае пустия код... То... като го споменахме Алън - този човек може и да не мине теста му :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ще ви изпратя един разказ  за да не ме смятате за изкукуригал Разказът е от вр на т. робство и се казва  "Дуелът на .младия маркиз"Българин преследван за участие във въстания е инструктор по шпага в Париж.Обявен е дуел от пол. капитан към маркиза.Никой не иска за го подготвя от страх от полицията .Българинът съжалява маркиза и се заема с обучението като съзнава че ако маркиза спечели ше напусне Франция задълго .Фр .полиция не прощава.ако мога с пр. фаил го изпращам


не мога да го пеиствам                                   
Българско БИ-ЕТО
                                            ДУЕЛЪТ НА   МЛАДИЯ   МАРК ИЗ
    Тои беше старши инструктор по фехтовка в една от школите в покрайнините на Париж.Французите го наричаха Мосю Ролан  или мосю Николоф.Всъщност истинското му име беше Румен Николов.Някой от фехтовачите идващи  от българия го надминаваха в  своите умения а също и много  французи от прочутите школи но въпреки това в залата го уважаваха и го обичаха много.Те знаеха че идва от страна в която човешкия живот не струва много и че е участвал в реални битки.                   
   В този ден мосю Николоф  започна тренировките както обикновено когато в залата влезе господин с вид на служител и каза че във фоайето го очаква един   Маркиз и иска да говори с него.Румен остави   неговия заместник да води тренировката който също беше българин и излезе от залата.
   Отвън стояха един млад маркиз около 18-19 годишен ,негов приятел най-вероятно граф и няколко служители на маркиза.
   -Мосю Ролан много ми е приятно да се запозная с Вас чувал съм само добри отзиви- представи се маркиза.
    -Аз също ваше Височество се радвам да се запознаем.На какво дължа тази чест?
   -Мосю може бе сте чули ,касае се за един дуел.
   -Да чух нешо но не зная подробности-  Румен не беше чувал нищо за дуела.
   - Както знаете мосю аз бях предизвикан от един полицейски капитан който обиди една моя приятелка .Дуелът е след две седмици.Искам Вие да ме подготвите.
   -Както винаги ставаше въпрос за жена но лошото беше че е намесена полицията.
   -Но ваше Височество защо точно аз  в Париж има много добри школи.
   Маркизът изведнъж посърна малко оставаше да се разплаче изглежда никой не смееше дасе заеме заради полицията. На Румен му дожаля за младежа, след две седмици можеше да го убият.
   -Ваше Височество кой е противникът  обещавам Ви да помисля и ще направя каквото мога.
   Маркизът се обнадежди.
   -Капитанът е  Лакроа  от 5 отдел на парижката полиция. Кога започваме подготовката?
   -Ваше Височество цената ще е много висока надявам се разбирате че най вероятно ще напусна франция  завинаги след дуела-Той знаеше че френската полиция ще си отмъсти жестоко ако капитана загуби дуела.
   -И каква ще е цената мосю-Намеси се и най старшия служител на маркиза очевидно изпратен да защитава финансовите интреси.
   Румен написа сумата на едно листче като чели го беше срам да поиска толкова много пари . Сумата беше колкото 35 процента от цената на едно жилище.
   -Но това е много висока цена мосю,надявам се си давате сметка?
   -Съгласен съм -Веднага заяви маркиза.Никой не смееше да му противоречи.
   За момент настъпи пълна тишина.
   -Каква гаранция давате мосю за успех на негово височество  при тази цена-Намеси се и друг служител.Французите много държахо на гаранцията.   
   Румен поиска един ден за да види и прецени капитана и обеща да поговорят за гаранцията.
   Капитанът беше около 37 годишен и както Румен разбра беше провел още два такива успешни дуела на цена доста по висока от тази за подготовката. Всъщност жената беше предтекст целта беше законно да убият маркиза единствен наследник и да заграбят богатството.
   На следващият ден Румен се срещна отново с маркиза и хората му.
   -Ваше Височество готов съм да се заема с подготовката Ви за този дуел и  Ви давам гаранция 75 пр ако не и повече че Вие ще го спечелите.
   -Но тово е много малко-намеси се един от служителите-А останалите 25 пр.Маркиза може и да го убият.Маркизът отново се отчая.
   -Мосю Вие да не сте някакъв мошеник досега никой не е давал такъв висок процент с-у капитана  -Обади се трети служител.
   -Мосю надявам се знаете че идвам от страна в която  човешкия живот не струва много и освен това за моиге качества като инструктор гарантират граф Вилньоф и маркиз дьо Рение  ако не вярвате можете даги попитате-Като чу последното име служителят веднага млъкна-Колкото до гаранцийте мога да дам и по висока гаранция но това е дуел всичко може да стане.
   -Мосю какво ще стане ако маркизът не спечели- Намеси се и неговият приятел очевидно благородник но с по ниска титла страх го беше да каже загуби-За какво ще получите огромен хонорар?
   -Ваше Височество-отговори Румен-надявам се не  греша-Графът кимна-Парите ще останаг при нотариус ако загубиме дуела аз няма да получа нищо.
   -Съгласен съм -отново се намеси маркиза-Можете да вземете парите авансово.
   -Не парите ще останат при нотариус.Но има и още едно условие- Маркизът отново се отчая-През тези две седмици ще спите по 8 ч на ден ,никакво пиене пушене наркотици и други подобни удоволствия ,6 ч тренировки на ден с мен и никакви жени.
   -Но мосю Николоф ,това за жените  две седмици?
   Румен го досмеша едва ли маркиза беше толкова на ти с жените но нейсе.
   -Мосю кога започваме-попита маркиза
   - И последно условие -Маркиза се чудеше какво става-Ваше право е да изберете оръжието.Избирате шпага.
   -А защо не рапира мосю-Запита графа.
   -Защото с рапира ще спечели противника .Избирате твърдо шпага.
   - Добре избирам шпага -заяви маркиза.
   На другия ден  Румен започна подготовката за дуела.Французите  вече му викаха маестро.Той се преобрази  външно като капитана,дори си сложи подплънки за да изглежда по пълен ,капитанът беше пълен но доста пъргав.Той извършваше атаките  и защитата по начин по който ще ги прави полицая.На практика маркизът тренипаше с-у своя противник.
   В деня на дуела Румен стана към осем часа , пи кафе яде банички и започна да се мотае по улиците ,чакаше да стане предиобед когато дуелът щеше да е свършил.Той не отиде да присъства а изпрати свой приятел който разбираше от тия неща за да не измамят маркиза с нещо.Освен това искаше маркиза да е концентриран и да не търси съвети от маестрото. Тренировките в залата ги водеше неговият заместник.
   Към единадесет часа  когато дуелът със сигурносг беше приключил Румен вървеше бавно към имението  със смесени чувства.От една страна ако капитанът загубеше френската  полиция със сигурност щеше да намери  начин да си отмъсти жестоко.От друга страна ако маркизът загуби щеше да стане скандал с процентите които мосю Николоф беше дал за победа.И в двата случая той напускаше Париж за дълго.
   От далече видя тълпата радостни французи коиго се черпеха с шампанско и похапваха сладки.Най отпред стоеше един дебел нотариус.По изражението на лицата им разбра че маркизът най вероятно е спечелил.
   -Мосю Николоф мосю Николоф елате насам.
   -Какво стана ваше височество? Как свърши дуела-обърна се той към графа.
   -Вашият ученик спечели още при третата атака-личеше си че са горди че са негови ученици.
   -А къде е негово височество?
   -Маркизът не иска никой да го безпокои ,почива си от дуела.
   -Мосю Николоф маркизът изрично нареди на ваше име да прехвърлят едно малко имение в околностите на Париж.
   -Няма смисъл ваше височество аз съм доволен от своя хонорар и не желая нищо повече.     
   -Не може,маркизът се закле в мадоната че ако спечели ще прехвърли имението ако вие не го искате  ще го прехвърлят на българска организация за да може и други българи да го ползват бягайки от робството.Всички документи са уредени от Вас се иска само един подпис.
   От него наистина се искаше само един подпис.     


мисля  че разказът обяснява защо няма така наречените писмени данни

Link to comment
Share on other sites

Ако някои проявява научен интерес към Етоможе  дасе свърже смен тел 0896 040859.Предварително казвам че ходя на работа не мога по цял ден да се занимавам с хобита.Казвам се Владимир Славев и съм писал навремето " Създадено да убива" имам и още една книга "Бълг. бойни форми".Описани са кати от 1бълг .царство.Но за днес не са много актуални понеже през 2 Б ц и турското робство са извършвани много реформи

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е много интересно как точно са написани тия книги, предвид това, което виждаме тук. Защото ако е по същия начин и някой успее да ги прочете, че и разбере, то трябва да му се връчи някаква специална награда. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

книгите са нескопосани вярно е затова и не са популярни, а разказът е от мен както казва Митко Щерев-Диана Експрес до 7 такт не се смята за кражба.


По принцип смятам да пообясня по нататък за МАИТЕ защото ме е срам цигани с колове  и винкели постоянно да ни бият че дори и гребци и да нападат полицай.Българите малко от малко трябва да научат и нещо практично не само вдигане на стойки


Трябва тема за прабългарските дойни изкуства :lol:

нас ни доят отвсякъде в Гърция си оставяш колата на морето където искаш тука обаче ще те издояг.


Прав сте за книгите  но това което го пише по книгите не се ражда по нивите.Така че ако разчитаме само на книги няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

искам да дам няколко практически съвета от Маите.Противника е в л. бокс стоика л. ръка напред.Заставате в същата ,вашата ръка близо до неговата.Захващате с лявата ръка певия юмрук отгоре с рязко движение надолу счупвате китката и завърщвате с ляво стр. воле в трупа.с-у силен противник обаче е неизпълнимо.Трябва здрава китка Друг съвет с-у силен противник.Стоите на 1,5м от него и не намалявате дистанцията.краката на ш. на раменете ръцете долу да не ориентирате противника до последно не трябва да знае какво ще правите главата назад да не Ви удари ,Когато тръгне с крушета.вдигате десния крак свит в коляното главата назад.когато се удари в коляното с гърдите блокирате тялото все едно се удря в статуя,малко след това със същия крак нанасяте удар в корема противника се свива.Трети начин с-у силен противник.Стоите както при втория ,когато тръгне да напада изтегляте левия крак назад и заемате позиция като при намушкван с меч дясната ръка напре д в юмрук задния крак стъпалото плътно в пода когато пр. се удари блокирате силата минава през ръката и изтича през задния крак в пода след което отново се връща напред.Нанасяте един удар скрак в трупа и край. За да стане както трябва трябва да знаете и някои пр. закони и да ги използвате.ПР.на обр. реакция .Когато удряте с л. ръка дърпате точно в пр. посока дясната ръка рязко зада засилите скороста на лявата.Когато ритате напред ритате по елипса камщично по наи дългия път отвътре навън.Когато нанасяте саблен удар го нанасяте не по врата както при карате а по мускула на ръката или по скулата има и др. места Основен закон е че с на уд. е равна на масата по скороста на кв.Тоест при в. скорост сил. расте на кв.затова ск. трябва да е контролирана.ПРи Маите е добре да спазваме пр. на английския селянин познава 300 думи но може да ги използва  а шекспир познава над 17000, 


Навремето когато карах такси познавах горе долу това и се справях добре тогава имаше сбивания нямаше радиостанций.същото го преподавахме и в семинарията но това е против канона и ни забраниха.Това са нива 1,2 ст воинишки. За голямо маисторство се иска като Гришо много тренировки.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...