Jump to content
BulForum.com

Капоейра


Legop4o

Recommended Posts

Абе хрумна ми безумната идея да се запиша да тренирам Капоейра (май така се пише :) ) Знам, че е боен стил, измислен от наблюдаване на животните, че действието се развива близо до земята и че по-скоро прилича на танц, отколкото на бой, и че яко ме кефи... Та, ако има някой по-ин в нещата, айде да ми обясни по-подробно! Много съм се зарибил, адски красиво нещо е! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Абе хрумна ми безумната идея да се запиша да тренирам Капоейра (май така се пише :) ) Знам, че е боен стил, измислен от наблюдаване на животните, че действието се развива близо до земята и че по-скоро прилича на танц, отколкото на бой, и че яко ме кефи... Та, ако има някой по-ин в нещата, айде да ми обясни по-подробно! Много съм се зарибил, адски красиво нещо е! :rolleyes:

 

Знам само,че в оригинала бойците привързват на краката си остриета и повечето ако не и всичките удари се нанасят стях!

Link to comment
Share on other sites

Знам само,че в оригинала бойците привързват на краката си остриета и повечето ако не и всичките удари се нанасят стях!

 

Мда, трябва да си прав, щото като разрових из нета, открих, че бойният стил на Жената котка (от филма) бил филмово изменение на това... А тя наистина почти само с крака удря... Ако е тва... якооо!

Колкото дали е Капоеда... Капоейра е! Или Капоера, но се пише Капоейра.

 

edit: Вече имало такава тема в Dancing :lol: :woot

Link to comment
Share on other sites

Намерих много яко филмче по темата, когато стане възможно, ще го кача на вареза!

П.П. Сори, че забравих да едитна предишното! Вместо да пиша ново...

Link to comment
Share on other sites

Има такава тема,но то е в денса,защото така се води нещо м/у денс и бойнии изкуства ето линка на темата едни пич даде някоя друга информация

 

http://www.warez.ru/invision/index.php?showtopic=28293

 

EDIT: ах ти си я видял карай :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Страхотно е! Във филма "Only the strong" се разправя само за него :D.

@Legop4o има една поредица от специализирани видеоуроци, които биха ти помогнали да се учиш сам :)

 

 

Капоейра е танц и БИ, мисля че има място и в двете теми.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ихаа, гледах филма и се запалих! :woot

Всъщност не ми се вярва да го науча сам, ама все пак можеш ли да ми дадеш някакви линкове за тези филмчета? Не че искам сериозно да правя нещо, просто да погледам... :love

Едит: ти ли си превеждал филма? гледам, че никът накрая беше пак six, та...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Виж линка горе и ще разбереш... Още не е намерена зала, като изберат, тогава вече ще мисля за пари и други подробности :)

Link to comment
Share on other sites

Ами на мен вече взе да ми писва... Оказа се, че има и друга група, която тренира от сравнително отдавна. Щели да си сменят залата или нещо такова, нищо всъщност не знам за тях. Все пак във форума по-горе ми бяха дали телефона на местрето, ако някой се интересува, мога да му го пратя на ЛС (не съм сигурен, че човекът би му харесало да му разпространяват телефона по форуми и т.н. Всъщност, ако не ви мързи, можете да си го видите сами, във форума на даобг в подраздела за капоейра някой го беше дал...) Та идеята ми е ако Иван Давидов не ми отговори да два дни (писах му и във форума, и в неговия форум, и в ICQ даже...) да се записвам в другата. Наистина исках да му помогна, ама... :(

Иначе ще е весело да ходим повече хора от форума :) Аз със сигурност почвам след около две седмици и много ще се кефя, ако не съм единственият начинаещ :D

Link to comment
Share on other sites

...много ще се кефя, ако не съм единственият начинаещ :D
Не се бой, мисля че всички ще сте начинаещи, включително и Иван Давидов. :bgrin:
Link to comment
Share on other sites

Mхм мхм...Така какво стана с групата на Иванчо :) Доколкото чета в ДаоБГ нищо...Така ли е Легопчо?

Ами да... Писах му по всички начини, за които се сетих (и в айсикю даже), ама нямам отговор... Май ще ходим в другата :angry:

 

(ама как ще се изкефя ако все пак се запишем при него и се окаже няква 2 метра горила, а ти си му викал "Иванчо" :P)

Link to comment
Share on other sites

Аз този месец няма да мога...Ако изкаш да изчакаме и.....

Ахам... и аз чак от 15ти нататък ще мога... няма да ми е проблем да почака моще малко... Ама аре тва на ЛС да си го говорим, че задръстваме тука ;)

Link to comment
Share on other sites

Добър ден, името ми е Антон Шнитер и бих искал да получа информация относно бъдещия клуб "Мартело", за който разбрахме от обявата ви в daobg.com. Аз, както и още двама-трима души живо се интересуваме от вашето начинание и бихме желали евентуално да участваме в него. Бих искал да разбера дали клубът ще може да започне дейност в близките седмици, в коя зала ще се развива тя и всякаква информация, която можете да ни кажете на този етап.

Благодаря ви предварително!

Това го писах на Иван Давидов, предлагам ако не получа отговор, да зарежем всичко това и да отидем в другата група :D Надявам се, че всички, изразили желание да участват са съгласни с написаното, няма да е лошо да му пофлуудим малко на мейла, та да ни отговори най-сетне :) Ако сте навити още, пишете на davidov.i@gmail.com (гаден съм, ама здраве да е... нали му осигурявам ученици все пак :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Така, мисля, че тоталната липса на активност означава, че можем да забравим за г-н Давидов. Сега вече смятам да се запиша в мистичната друга група, ако някой все още е навит да казва, та да се запишам заедно (ако наистина има такова нещо де...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...