Jump to content
BulForum.com

Da Dao


LeStath

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Ами аз имам желание да се явя и ще се подготвям,но ако не съм достатъчно добър ренсея въобще няма да ме допусне...обаче като му казах че искам да се явя,той каза че няма да ме спира,но ще изисква 3-но повече на тренировките!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eй, кво ще кажете за турнира вчера? Аз лично много се накефих, между другото айде ако някой се сдобие със запис на турнира да се обажда да видим как да си го обменим и да се гледаме как сме яли бой

Link to comment
Share on other sites

Dosta lo6 kysmet imahme da se padnem s Alper i Stoi4o qkovski o6te v pyrvi kryg oba4e

:D

^^MITAKA^^ oba4e napravi mnogo dobra sre6ta s vasko ot "Centyr" v pyrvi kryg i napravi mnogo hubav vei Dzu kun na Alper vyv vtoriq!!!

ina4e az 6te potyrsq kasetata ot renseq 6toto i az iskam da vidq kak adjeba sym uspql da syborq Alper :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
............. i mi e pomagal mnogo v jivota.................

 

И с какво толкова МНОГО ти е помагало в живота :confused ....аа сетих се, някой те е нападнал на улицата и като си му обяснил, че тренираш да дао той е хукнал треперещ от страх да се скрие някъде :woot

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ийк,със огромно закъснение но - много ли си остроумен?браво на момчето,какви вицове ръси...каот нямаш какво стойностно да кажеш по теамта що само флуудиш? някъде имаше роавило с/у това,със неколко месечно закъснение модерите ще реагират ли?

Link to comment
Share on other sites

666 ne dei obvinqvai eak az sam na sa6toto mnenie kato nego taka 4e toi ne spori temata e za mneniq za konkretniq stil a tova 4e i ti itrenira6 toq stil i si misli6 4e si pr0 i sega ti e stanalo kofti arem olq ti ne obvinqvai i ne citirai pravila !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ако може бих искал и аз да се изкажа..Аз също тренирам Карате какъв стил и от колко време няма да уточнявам за да не излиза като хвалба и такива неща но исках да дам някой друг коментар за "Да-Дао"

То е бойно изкуство и според моето скромно мнение лошо бойно изкуство няма но.. неможе да ме убедите че боино изкуство създадено от човек виждал веднъж през живота си японец и то по телевизора може да го създаде..Друго което е да вярно е че да-дао обхваща много неща както бои в гард така и граплинг на земята но.. точно поради това в техниките се съдържат изключително много грешки и като хванете някое диво селянче на улицата ще го набиете да.. но пък ако се пробвате с някои също специализирал да кажем един джудист ще се учудите всъщност колко грешни са ви техниките и как той просто ще си прави гавра със вас..но въпреки това ще има още хора които ще кажат да ве ти луд ли си затова едно съветче от мен идете да поиграете малко спаринг в някоя Киокушин зала след това идете да се поборите при някой джудисти да видите колко изненадани ще останете от резултатите а до колкото подигравките към едно момче по-горе че каратето му помагало в живота незнам за Да-дао как точно е но доколкото знам карате не е само блъскане карате е главно начин на мислене, начин за справяне с проблемите както физически така и психически надявам се не съм обидил никой но това е просто моето скромно мненение надявам се да има някой който да успее да го обори...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

S4ch3 тук си много в грешка

не пиша често във форума за това чак сега ти отговарям - не един и 2 пъти съм си правил спаринги със джудисти и айкидисти(който странно защо мислят че могат да се борят) и определено не са ми доказали че имат кой знае колко по-добра техника(нека да не казвам че са имали по-лоша все пак)

а и ти сам си противоречиш - от една страна карате не е само блъскане,а и философия а преди това ни съветваш да идем в зала по киокушин за тренировка - интересно тогава ти бил ли си в зала по киокушин и къде точно я видя тази тяхна философия извън селското ма'ане с крайници?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ако може бих искал и аз да се изкажа..Аз също тренирам Карате какъв стил и от колко време няма да уточнявам за да не излиза като хвалба и такива неща но исках да дам някой друг коментар за "Да-Дао"

То е бойно изкуство и според моето скромно мнение лошо бойно изкуство няма но.. неможе да ме убедите че боино изкуство създадено от човек виждал веднъж през живота си японец и то по телевизора може да го създаде..Друго което е да вярно е че да-дао обхваща много неща както бои в гард така и граплинг на земята но.. точно поради това в техниките се съдържат изключително много грешки и като хванете някое диво селянче на улицата ще го набиете да.. но пък ако се пробвате с някои също специализирал да кажем един джудист ще се учудите всъщност колко грешни са ви техниките и как той просто ще си прави гавра със вас..но въпреки това ще има още хора които ще кажат да ве ти луд ли си затова едно съветче от мен идете да поиграете малко спаринг в някоя Киокушин зала след това идете да се поборите при някой джудисти да видите колко изненадани ще останете от резултатите а до колкото подигравките към едно момче по-горе че каратето му помагало в живота незнам за Да-дао как точно е но доколкото знам карате не е само блъскане карате е главно начин на мислене, начин за справяне с проблемите както физически така и психически надявам се не съм обидил никой но това е просто моето скромно мненение надявам се да има някой който да успее да го обори...

Ето ме, тук съм за да те оборя. Не знам как човек, който ни най малко не е наясно със стила дава такава оценка, също не бях наясна че за да можеш да измислиш бойна система трябва да си виждал японец (някфа много странна зависимост... ама щом си рекъл). Освен това стилът е създаден за самозащита и да се прилага предимно на улицата. Изчистен е бозав мистицизъм и на практика се прилага много добре. Да Дао не е само блъскане, това е стил, който постоянно се развива и хората които го развиват разбират достатъчно от борба, ключове, удари, блокове, все пак базират идеите си на някакъв опит. Та това искам да ти кажа - иди в някоя зала да ти се покаже малко Да Дао на спаринг, макар че едва ли ще имаш смелостта, като гледам колко разбираш от бойни изкуства.

Link to comment
Share on other sites

Ето ме, тук съм за да те оборя. Не знам как човек, който ни най малко не е наясно със стила дава такава оценка, също не бях наясна че за да можеш да измислиш бойна система трябва да си виждал японец (някфа много странна зависимост... ама щом си рекъл). Освен това стилът е създаден за самозащита и да се прилага предимно на улицата. Изчистен е бозав мистицизъм и на практика се прилага много добре. Да Дао не е само блъскане, това е стил, който постоянно се развива и хората които го развиват разбират достатъчно от борба, ключове, удари, блокове, все пак базират идеите си на някакъв опит. Та това искам да ти кажа - иди в някоя зала да ти се покаже малко Да Дао на спаринг, макар че едва ли ще имаш смелостта, като гледам колко разбираш от бойни изкуства.

 

Брей... Да Дао тренират, където и ние... и понякога се засичаме. Ами да ти кажа - волейбола едва ли е мног оприложим на улицата :D

Link to comment
Share on other sites

Брей... Да Дао тренират, където и ние... и понякога се засичаме. Ами да ти кажа - волейбола едва ли е мног оприложим на улицата :D

Приложим е не само на улицата, но и на плажа. Не си ли чувал за стрийт волей или за бийч волей :D

Тва, ако не е приложение здраве му кажи.

Link to comment
Share on other sites

Приложим е не само на улицата, но и на плажа. Не си ли чувал за стрийт волей или за бийч волей :D

Тва, ако не е приложение здраве му кажи.

хуморист... баща ти да не е Къци?

Link to comment
Share on other sites

хуморист... баща ти да не е Къци?

Не, Ездачо на смъртта, баща ми не е Къци. Просто хуморист. Струва ми се, че има някаква нотка в тона на поста ти, която ми убягва. Би ли казъл каквото мислиш в прав текст?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

А бай хармоника....

Емо зарежи тая тема... не се ли изписа достатъчно в даото... видяхме им и сериозноста... нека живуркат секи има право на това.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Аз искам да ви питам нещо, макар и да не е много по текущата тема.

Гледам форуми свързани с бойни изкуства .... навсякъде едно и също. Основния въпрос който се разисква е кой стил е по-добър от другите, не смятате ли че има доста по-важни неща от рода на как да си повишим нивото на тренировка и практика?

Защото според мен си има ясен критерий кой е по-по-най, другото трябва да се дискутира повече, най-вече за споделяне на собствен опит.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...