Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

15 minutes ago, mIRCata said:

Снимай го отпред да видим


Ха! Верно бе, с тва трябваше да почна. Като го праснах със светкавицата нещо се лъска вътре в кутийката.... Уж... Ама си представям каква перспектива ще има като гледам колко е навътре... 

 

15 minutes ago, mIRCata said:

Ахахаха, да не излезе верно, че си го поръчал с опцията без камера :rofl::lol:


Поръчах каквото беше в промоция така както го виждаш... Така или иначе ще е за тренировка на деата в управлението, не съм очаквал нещо кой знае какво. Като гледам обаче много хора се оплакват и на тема управление и маневреност...  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, mIRCata said:

Ахахаха, да не излезе верно, че си го поръчал с опцията без камера :rofl::lol:

Има ли facepalm който да може да го опише това...

 

Иначе ако на някой му трябва дрон който да е хем компактен, хем доста приличен като параметри и качество:

DJI Mini 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:


Ха! Верно бе, с тва трябваше да почна. Като го праснах със светкавицата нещо се лъска вътре в кутийката.... Уж... Ама си представям каква перспектива ще има като гледам колко е навътре... 

 

Камерата виси отпред.  Не е много трудно да я видиш. Това, което ти се появява в пластмасата може да са диоди, които да си светят. Бих предположил, че са сензори за колизия, но не очаквам нещо подобно в такъв продукт.

 

image.png

 

Долу висящото - камерата. Горе - диоди.

 

1 minute ago, netrootbg said:

Иначе ако на някой му трябва дрон който да е хем компактен, хем доста приличен като параметри и качество:

DJI Mini 2

 

Продаваш ли? :D 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Продаваш ли? :D 

Когато излезе 3-ката ще си продам 2-ката. Доста прилично дронче е. А на какви места го пращах по морето миналото лято... Въпреки малките си размери, стои изключително стабилно във ветровито време.

Един забавен случаи да разкажа. Преди няколко месеца си бях в Бг и брат ми идва и вика: дай да пратим дрона до офиса на Спиди, че да видим дали има опашка. Той бил малко по - рано, но било митинг. "Запалих" дрона и го пратих да разузнава какво е положението :rofl:.

 

1 minute ago, RaptoR said:

1000 лева срещу 36 долара - да си говорим за фейспалмове.... :laughing1:

Не е 1000. Към 1200 ми излезе по спомени.

Link to comment
Share on other sites

С нашите панелки насам натам, не знам как още не са почнали да обикалят по етажите да воайорстват.

сега отворих един сайт към  1000 лв е. Но не се казва дали е само дрона или е комплект с всичко - контролер и т.н

Че гледам едни допълнителни цифри за разни такива неща.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, netrootbg said:

Когато излезе 3-ката ще си продам 2-ката. Доста прилично дронче е. А на какви места го пращах по морето миналото лято... Въпреки малките си размери, стои изключително стабилно във ветровито време.

Един забавен случаи да разкажа. Преди няколко месеца си бях в Бг и брат ми идва и вика: дай да пратим дрона до офиса на Спиди, че да видим дали има опашка. Той бил малко по - рано, но било митинг. "Запалих" дрона и го пратих да разузнава какво е положението :rofl:.


Fly more комбо ли е?

 

Аз съм летял с такъв. Знам, че е хубав. Просто не ми се дава пълната му цена. Има разни втора ръка, но не ми е наложително. Като решиш да го сменяш ми пиши.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mIRCata said:

С нашите панелки насам натам, не знам как още не са почнали да обикалят по етажите да воайорстват.

сега отворих един сайт към  1000 лв е. Но не се казва дали е само дрона или е комплект с всичко - контролер и т.н

Че гледам едни допълнителни цифри за разни такива неща.


Като гледам чантичка има за 55 евра хахахаха 
Както и да е - къде е дрон за 36 долара, къде за 1000 лева... Това е като да си говорим колко мижава е Дачията, която съм си купил за тест драйв из къра и някой да вмъкне като предложение някое Ауди :laughing1:
Като гледам и цени и всичко в тая промоция камера май няма. Има обаче две батерии в комплекта. Както и да е Радост и Мими ще пилотират доде се научат или доде се разтроши. Много повече ме притесняват оплакванията на хората откъм управлението. Тогава вече ще се изнервя. Дано са просто нескопосани некадърници в ръцете :grin: 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ако няма камера, управлението ще е с гледане къде лети дрона, ама като почне да се върти и се сменят ляво с дясно става интереносно. Качи му една снимка да го видим. Нещо мернах из описанията за настройване с камерата - пак там за QR кода.

Ако нямаш камера как ще го настроиш не знам вече. Освен тоя ап да хваща някаква мрежа от дрона

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mIRCata said:

С нашите панелки насам натам, не знам как още не са почнали да обикалят по етажите да воайорстват.

сега отворих един сайт към  1000 лв е. Но не се казва дали е само дрона или е комплект с всичко - контролер и т.н

Че гледам едни допълнителни цифри за разни такива неща.

900 лева е с една батерия. За 300 лева повече получаваш още 2 батерии, зарядно за трите едновременно, чанта, резервни перки. Няма смисъл да се взима базов модел. Иначе не ме влече да шпионирам хората по блоковете. Виж направих интересни клипчета от едни яхти по нашето море. Бяха ги качили към 10 кифли... Дронът е малък и в морето не можеш да го чуеш ако е 15 метра над теб...

 

 

18 minutes ago, w00x said:

Fly more комбо ли е?

Да. Не очаквах да е толкова добър честно казано.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mIRCata said:

Ако няма камера, управлението ще е с гледане къде лети дрона, ама като почне да се върти и се сменят ляво с дясно става интереносно. Качи му една снимка да го видим. Нещо мернах из описанията за настройване с камерата - пак там за QR кода.

Ако нямаш камера как ще го настроиш не знам вече. Освен тоя ап да хваща някаква мрежа от дрона

 

Почти невъзможно е да се лети адекватно с дрон без камера. Има и хедлес режим на управление, но пак е тегаво. Също така, като се качи на няколко метра нагоре, изобщо не можеш да го видиш вече. Същото и ако се отдалечи на 50 метра. Без камера може да се лети само в радиус от около 10 метра от теб. Така или иначе без камера на дрона, ако отидеш по-далеч, най-много да го изгубиш.

Въпросният модел дори с камера е малко безсмислен, защото на повече от 50 метра басурд да го закараш, защото губи сигнал. Ако сигналите за управлението също са през 2.4GHz мрежата, има лаг и при управлението. Сякаш пилотираш на забавен кадър.

Общо взето.... евтините за нищо не стават, освен за играчка за деца, докато си начешат крастата. 2-3 полета и дотам.
Ако се търси нещо сгодно, се започва от 300-400лв нагоре.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, netrootbg said:

Иначе не ме влече да шпионирам хората по блоковете

Не съм казал ти. Просто се чудех как не е разпространено повече, при наличие дето се вика на дронове под път и над път и камара блокове, където хората като си мислят, че са високо и нямай кой да им види циците :) :) : ) :)

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mIRCata said:

Ако няма камера, управлението ще е с гледане къде лети дрона, ама като почне да се върти и се сменят ляво с дясно става интереносно. Качи му една снимка да го видим. Нещо мернах из описанията за настройване с камерата - пак там за QR кода.

Ако нямаш камера как ще го настроиш не знам вече. Освен тоя ап да хваща някаква мрежа от дрона


Вече ти казах, че тоя дрон съм го взел за децата. Нали се сещаш, че на себе си такова дРЪво никога не бих взел. Трябваше да купя нещо за минути, имаше добра промоция, вървеше таймер с няколко останали бройки - квот такова. Играчка и тренажор. Иначе чета, че и за батерията лъжат - говорят за някакви 15 мин, хората казват към 5. Общо взето цялата обява си е схема. Всъщност всички обяви за тоя дрон са схема. 

Link to comment
Share on other sites

Имам дрон от скоро. Подарък за рождения ми ден. Няма официален app, но в YouTube доста използват JY drone. Мисля, че може да използваш всякакъв апп защото всички работят по един и същи начин - свързват се към дрона като към рутер. Много трудно се кара през апп. По-добре наблегни първоначално на летенето. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Вече ти казах, че тоя дрон съм го взел за децата.

Не е много подходящ подарък за деца. Перките са адски опасни. С очите си видях как буквално дрон може да къса месо. Внимателно трябва и под контрол.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, netrootbg said:

Не е много подходящ подарък за деца. Перките са адски опасни. С очите си видях как буквално дрон може да къса месо. Внимателно трябва и под контрол.


Преди малко го разблъсках тука из стаята - отличен е за целта! :laughing1:
Между другото усетих и управлението - идЯлна покупка! Точно за научаване на карането! Но си иска нашироко, че като сгафиш е веселба на тесни пространства. Дронът си има и защита на перките. Абе тепърва ще го видя какво може. Но като излезнем нашироко. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2022 at 4:08 PM, RaptoR said:

1000 лева срещу 36 долара - да си говорим за фейспалмове.... :laughing1:

мхъм ама тоя за 36$ не можеш да го подкараш дори ;) Тия евтинии и аз ги правих като си взех е тва https://www.banggood.com/Feiyue-FY03-Eagle-3-1-or-12-2_4G-4WD-Desert-Off-Road-Truck-RC-Car-p-984621.html?cur_warehouse=CZ&ID=228&rmmds=search 4-5 карания и стопих четките на моторчето. След това поръчах друго моторче, презапояване ала бала. Пак не работеше като хората и минах на brushless вариант. Купих си и друга батерия. Иначе е голям кеф тая количка :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,
Случи ми се кофти случка, прецакаха ме в грамажа при закупуването на един тютюн за наргиле от частно лице и когато писах на момчето, което ми го продаде - се оказа едно нагло малко ко*еленце и искам да го накажа по законов път.

И ми е интересно да разбера какви подводни камъни крие за мен една такава постъпка.

Вариантите са 2:
1. Да звъна за защита на потребиля, които нищо няма да могат да направят, защото е частно лице.
2. Получих интересен съвет да пиша на НАП и чрез него да го проследят и можели да му съставят акт за търговия с акцизна стока, като имало вероятност, ако наистина открият количества стока у него и много транзакции на пари - да ме викнат за свидетел, като пострадал.
Казусът и произтичащите от него последствия са ми мъгла и ще ми е интересно да узная повече мнения по въпроса и какви подводни камъни крие това за мен, защото ми се иска арогантността и чувството за безнаказаност на този младеж, да не останат ненаказани.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, kotora said:

мхъм ама тоя за 36$ не можеш да го подкараш дори ;) Тия евтинии и аз ги правих като си взех е тва https://www.banggood.com/Feiyue-FY03-Eagle-3-1-or-12-2_4G-4WD-Desert-Off-Road-Truck-RC-Car-p-984621.html?cur_warehouse=CZ&ID=228&rmmds=search 4-5 карания и стопих четките на моторчето. След това поръчах друго моторче, презапояване ала бала. Пак не работеше като хората и минах на brushless вариант. Купих си и друга батерия. Иначе е голям кеф тая количка :) 


Преди малко пристигнах на село и след като разтоварих си поиграх с дрона на двора - отлична тренировъчна машинка! Определено за тия пари няма как Е36, така че не мога да се оплача. Това ми е първо каране и на широко си е забавно. Моята идея е да науча децата да карат дрон, пък след време като станат смислено достъпни ще взема нещо по-така. Хубавите дронове все още са адски скъпи и са за работа и вадене на пари, не за лиготия. 
 

1 hour ago, Ton4o said:

Здравейте,
Случи ми се кофти случка, прецакаха ме в грамажа при закупуването на един тютюн за наргиле от частно лице и когато писах на момчето, което ми го продаде - се оказа едно нагло малко ко*еленце и искам да го накажа по законов път.

И ми е интересно да разбера какви подводни камъни крие за мен една такава постъпка.

Вариантите са 2:
1. Да звъна за защита на потребиля, които нищо няма да могат да направят, защото е частно лице.
2. Получих интересен съвет да пиша на НАП и чрез него да го проследят и можели да му съставят акт за търговия с акцизна стока, като имало вероятност, ако наистина открият количества стока у него и много транзакции на пари - да ме викнат за свидетел, като пострадал.
Казусът и произтичащите от него последствия са ми мъгла и ще ми е интересно да узная повече мнения по въпроса и какви подводни камъни крие това за мен, защото ми се иска арогантността и чувството за безнаказаност на този младеж, да не останат ненаказани.


Тончо, Тончо... Някак с хич не съм изненадан, че са те прецакали. Едно всичките такива са пройдохи и мошеници и второ - ти си прекалено мек и добър. Оттук насетнe варианти има, но иска занимавка. Клaсическото селско решение е лабуть, но тогава има риск и за тебе. Да се занимаваш с институциите е безплатна и бърза процедура, но в повечето случаи безрезултатна. Не забравяй, че полицаите също пушат. Нищо не пречи да опиташ, но трябва и да докажеш. Тук идва и вариант номер три - скрита камера тип Господари на ефира. Пращаш няйкой друг, оборудван с камерата да купи тютюн и хубаво да си поприказва с продавача по темата, така щото всичко да се запише. После предоставяш записа на съответните власти и гледаш сеир - тук се иска по-сериозна подготовка и организация. 

ЕДИТ: Между другото оня ден видях табела, че се продава тютюн от производител, явно напълно официално и се сетих веднага за твоето запитване. Напоследък обаче главата ми пуши и не се сещам къде го видях това... Потърси в нета - все ще се намери нещо. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:

Тончо, Тончо... Някак с хич не съм изненадан, че са те прецакали. Едно всичките такива са пройдохи и мошеници и второ - ти си прекалено мек и добър. Оттук насетна варианти има, но иска занимавка. Калсическото селско решение е лабуть, но тогава има риск за тебе. Да се занимаваш с институциите е безплатна и бърза процедура, но в повечето случаи безрезултатна. Не забравяй, че полицаите също пушат. Нищо не пречи да опиташ, но трябва и да докажеш. Тук идва и варианд номер три - скрита камера тип Господари на ефира. Пращаш няйкой друг, оборудван с камерата да купи тютюн и хубаво да си поприказва с продавача по темата, така щото всичко да се запише. После предоставяш записа на съответните власти и гледаш сеир - тук се иска по-сериозна подготовка и организация. 

 

Бой няма как да е, защото андрогинното малко пе*алче е от Сливен и съдейки по гласът и обясненията му, един мой юмрук може да го осмърти или вкара директно в съда.

В този конкретен случай става въпрос за тютюнева смес за наргиле, която също е акцизна стока

Идеята ми е, да го дам да го следят какви суми генерира чрез куриерската фирма която ползва, защото доколкото разбрах, данъчните имат такава опция, както и да му отворят пратка която е под фалшиво име "козметика" и да му съставят акт за продажба на акцизна стока в големи количества, понеже предполагам, че има такава предвид насипната продажба.

Той ще продължи да си продава количества под името "козметика", които ще се натрупат в даден момент и може да получи нещо като "черен печат" от всичките куриерски фирми и тогава го д*ха.
А и това с данъчните в случай че го хванели, щели да ме търсят да давам сведения в нещо като съд.

Съгласен съм в името на това, едно ла*но да получи урок от живота, което ме прави длъжен да опитам.

 

1 hour ago, RaptoR said:


ЕДИТ: Между другото оня ден видях табела, че се продава тютюн от производител, явно напълно официално и се сетих веднага за твоето запитване. Напоследък обаче главата ми пуши и не се сещам къде го видях това... Потърси в нета - все ще се намери нещо. 


А в случая за който споменаваш по-рано, питах за тютюн на листа. 
- Но ако можеш опитай се да си спомниш къде си я виждал тази табела, за да се опитам да я намеря и аз, защото вярвай ми, преобърнах нета и звънях на около 20-на номера, като повечето или бяха закрити или вече не се занимаваха с тази дейност. Ти спомена, че е по път за твоето село, така че опитай да запомниш следващия път, когато минаваш от там, за което ще съм ти адски благодарен  :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ton4o said:

А в случая за който споменаваш по-рано, питах за тютюн на листа. 
- Но ако можеш опитай се да си спомниш къде си я виждал тази табела, за да се опитам да я намеря и аз, защото вярвай ми, преобърнах нета и звънях на около 20-на номера, като повечето или бяха закрити или вече не се занимаваха с тази дейност. Ти спомена, че е по път за твоето село, така че опитай да запомниш следващия път, когато минаваш от там, за което ще съм ти адски благодарен  :)


Не е по пътя за село със сигурност - по-скоро сега като ходих до Гърция го мернах някъде из кърджалийско. Може спокойно да си купиш и бала тютюн. Предстоят тепърва още ходения дотам, така че ще си отварям очите

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RaptoR said:


Не е по пътя за село със сигурност - по-скоро сега като ходих до Гърция го мернах някъде из кърджалийско. Може спокойно да си купиш и бала тютюн. Предстоят тепърва още ходения дотам, така че ще си отварям очите

 

Благодаря ти!

Link to comment
Share on other sites

Повтарям се, ама това което търсиш е акцизна стока и освен продавача, ти също подлежиш на санкции. Дали си излъган или не, като цяло рискуваш и своето добруване.... Вариант да направиш мръсно винаги има, но трябва да внимаваш, защото институциите може да погнат и теб. 

Няма ли от къде да си купиш тютюн за наргилето? Толкова много ли е по-скъп? 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mockingbird said:

Повтарям се, ама това което търсиш е акцизна стока и освен продавача, ти също подлежиш на санкции. Дали си излъган или не, като цяло рискуваш и своето добруване.... Вариант да направиш мръсно винаги има, но трябва да внимаваш, защото институциите може да погнат и теб. 

Няма ли от къде да си купиш тютюн за наргилето? Толкова много ли е по-скъп? 


И какъв точно е проблема да си я купи с платен акциз? Човекът ти каза, че иска тютюн НА ЛИСТА. Ако добре помня, там регулацията е различна. Така или иначе щом си позволяват производители публично да слагат табели по главни пътища, най-вероятно не вършат престъпления. Иначе тютюните за наргиле по магазините виждал ли си ги какво представляват? Преполагам той просто иска нещо чисто.  

Link to comment
Share on other sites

Въобще не е различна регулацията... Табели има и за мед, сладко, боб, сирене и какво ли още не, друг е въпроса колко е законно и къде са БАБХ..., но това всички знаем.....На никой не му дреме, щом си плащат където трябва.... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...