Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има тротинетки които ги дават че вдигат 35-40 км/ч. Но не мога да преценя каква ще е средната скорост. Точно заради тези спирания и чакания. В подлеза какъв е проблема да се движа пак с тротинетката? 

 

Другото което не мога да преценя е колко време ще изкара батерията. Защото ако предложим, че я ползвам 6 месеца в годината, за 2 години няма да да избия инвестицията за тротинетката. А разходите по колата ще си вървят, само горивото и амортизацията приспадам. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако тротинетката ти вдига 35-40км/ч влиза в друг клас превозно средство и трябва да се движеш по велоалея или пътното платно. През част от маршрута си нямаш вело алеи.

Не може да се движиш с тротинетката там, където има пешеходци (в подлеза). Можеш, но ще е с пешеходна скорост. Особено ако е от по-бързите, които ти споменаваш. Трябва да я буташ. По главната, например (ти няма да минаваш през главанта) не е позволено да караш дори такава, която се бута с крак. Трябва да слезеш от нея.

Освен това тези, които вдигат по 35-40км са по-големи и тежки май, та не е много удобно да ги разнасяш нагоре-надолу по стълби и тротоари.

С малките на Xiaomi това не е проблем, но те вдигат до 25км/ч.

 

Ако целта е да спестиш само разхода за гориво и амортизация, според мен не си заслужават неудобството и инвестицията.

Не можеш да я караш в дъжд. Например ако отидеш с нея на работа и завали дъжд, някой трябва да те прибира. Като духа по-силно, също е неприятно. Като е прекалено топло - пак е неприятно да се кара.

Аз лично бих я обмислил ако имам проблем с паркирането, но така като гледам крайната дестинация, надали имаш такъв.

Link to comment
Share on other sites

Идеята по-скоро ми беше да си спестя време и да не кисна по задръстванията. Но като чета, май май няма смисъл. Иначе проблема с паркирането е само вечер пред блока. Тоест това би било единствения плюс тук за евентуална тротинетка. 

Link to comment
Share on other sites

Ами, ще спестиш кисненето по задръстванията, но няма да можеш да спестиш време. 6км през целия град не са малко и дори с колело ще ти отнемат към 25-30 минути. Ако ги обикаляш на гребната база е различно, но през целия град с всичките светофари, пешеходци и т.н. Само ако те хванат светофарите на повечето места, имаш поне 5 минути чакане сумарно.

 

От Събота пазара до ТХВП-то е около 20-25 минути с колело, което е доста сходен маршрут като цяло. Твоят е по-дълъг, защото имаш 10 минути от стартовата си точка в Остромила до Екстрийма (което може да се съпостави с тръгване от Събота Пазара).

Link to comment
Share on other sites

Не забравяй бонуса да се надишаш като животно с прахоляците от булевардите и колите, понеже филтъра от колата няма да ги обира. Мисля, че Пешо преди време беше показвал на какво прилича маската му за каране в града.

Link to comment
Share on other sites

Половин час за 6-7 км в града... Вие охлюви ли яздите, не знам... Подобно нещо само в най-тежък трафик бих могъл да си представя... 

Link to comment
Share on other sites

Ми сутрин за работа, вечер от работа все в час пик. Колко да е? На Васил Априлов и България съм чакал по 5-6 минути само да мина светофара сутрин, като всички тръгнат към разните цехове надолу по Голямо конарско. Плюс вълшебната организация от умни светофари. Като няма трафик от Тракия до Захарна съм го минавал за под 20 минути. Като има трафик,само на Източен между Мария Луиза и 6-ти септември 5-10 мин. Бил съм и на опашка за колелото на Водната палата, стигаща след пресечката на улицата със светофара на Четвъртък пазара при това няколко пъти..

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, HEMO said:

Я споделете някое приложение за съхраняване на пароли?

Отдавна ползвам KeePass. Безплатен, офлайн програма. Има и андроид версия, също с изцяло офлайн вариант. Силно предпочитам подобно решение пред разни онлайн пазители като ластпасс. То всъщност май формата на файла е някакъв стандартен/универсален, или поне се поддържа от доста 3rd party програми.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

 

 

On 6/12/2021 at 7:12 PM, RaptoR said:

 

Там само веднъж тава проблема :rolleyes:

Не е задължително. За стоящи клапани не си ли чувал? Отделно, че има и доста двигатели с висящи такива, при които късането на ангренаж пак не е проблем за ремонт на бутала, биели и прочее.

6 hours ago, RaptoR said:

Половин час за 6-7 км в града... Вие охлюви ли яздите, не знам... Подобно нещо само в най-тежък трафик бих могъл да си представя... 

Ти по колко километра караш на ден градско и по кое време? Кае чесно!?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gado said:

Ти по колко километра караш на ден градско и по кое време? Кае чесно!?


Такива въпроси на пионерския отряд, не на мене...  

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея къде в Пловдив имат налични от тези всезонните гуми на Nokian. Търсих из интернет и намерих на 2-3 места, но все с доставка до няколко дни, а ми се искаше днес или утре да свърша работата. 

Edited by MaiconDogg
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MaiconDogg said:

Някой има ли идея къде в Пловдив имат налични от тези всезонните гуми на Nokian. Търсих из интернет и намерих на 2-3 места, но все с доставка до няколко дни, а ми се искаше днес или утре да свърша работата. 

 

Vianor са официален вносител на Nokian.

Виж цените в сайта. Звъни им по телефона да ги питаш за наличности. Имат няколко гумаджийници/магазини в града.  Мисля, че са франчайз някакъв.

Аз купих от този до ВСИ-то преди години, с безплатен монтаж.

 

-------------

 

Дискусията за правилата за движение е преместена тук.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пералнята ни най-накрая издаде багажа след 16г служба  (жената и взе тока с тези мин. 2 пранета на ден през последните 8г). Къде в Пловдив има избор на перални AEG, Miele втора употреба?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, exabyte said:

Пералнята ни най-накрая издаде багажа след 16г служба  (жената и взе тока с тези мин. 2 пранета на ден през последните 8г). Къде в Пловдив има избор на перални AEG, Milele втора употреба?

https://www.relaxbg.org/peralni-s-transportni-defekti-sofiya-plovdiv-comcategory81bg 
Тук има, но се иска на место да отидеш. Сайта и наличностите не се обновяват своевременно. 

Ако искаш с транспортни дефекти https://technovision.bg/s-transportni-defekti/biala-tehnika/peralni/?filter_proizvoditel=aeg 

Link to comment
Share on other sites

Сетих се за този, но последно като търсих при него (преди година може и повече) нямаше нищо на Miele. Иначе и от друго място ми го препоръчаха още тогава.

 

Мерси и на двамата

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2021 at 10:35 AM, exabyte said:

Пералнята ни най-накрая издаде багажа след 16г служба  (жената и взе тока с тези мин. 2 пранета на ден през последните 8г). Къде в Пловдив има избор на перални AEG, Milele втора употреба?


Релакс е мястото определено. Но при пералните нещата са различни спрямо други уреди. Вниманието е върху наличност и по-скоро съществуване на резервни части при авария. Ако ще взимаш втора ръка - максимално опростена - така или иначе ползваме 2, макс 3 програми от бозата, дето предлагат. 
Ако ти се дават повечко пари - уред най-висок клас при тях е със стабилна гаранция. 

Link to comment
Share on other sites

Ще ходя до любимата ми община - Родопи. да платя данъците. Понеже бях последно преди няколко години, те откриха ли най-накрая чудото на плащането с ПОС или още се правят на луди, че нямат(въпреки министерска заповед), понеже не не знаят как да го ползват? Или да ходя с пари в брой като през каменната ера?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...