Jump to content
BulForum.com

XXI Зимни Олимпийски Игри Vancouver 2010


GeorgiK

Recommended Posts

Един финал между Канада и Русия би бил страхотна гледка, без значение от победителя :)

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера, защо Саня Жекова винаги тръгва с мераци за медали, а не може да мине и квалификациите дори. Не злобея нещо, просто ме е яд, че един вид не се получава. Колкото до хокея - първия ден беше нагласен с мачове на най-слабите отбори. Норвегия и Латвия са определено двете големи боксови круши. Донякъде това важи и за Беларус, но те може и да се опънат на някого. Швейцарците не са лоши, но те имат само вратари реално, което е доста жалко, защото не могат да пуснат повече от един. Логично американците спечелиха, но не чак толкова лесно. Русия и Канада играят финали на световното по хокей в последните две години и все руснаците бият. Финал между тези два отбора би бил логичен и непредсказуем, но нищо не се знае. Това са винаги основните фаворити, а видяхме какво стана в Торино.

Link to comment
Share on other sites

Линдзи Вон направо утрепа звяра при спускането. Тази жена спокойно може да се състезава с мъжете, баси. Никакъв шанс за останалите претендентки. :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз лично много се радвам за Lindsay. Харесвам я от бая години вече (и като Kildow и като Vonn). Освен това ми дава повод да подкрепям малко американската кауза. В крайна сметка освен българите единствените други, към които би трябвало да имам някаква обвързаност, са американците. Повечето им спортисти обаче са такива задници, че да му се отще на човек. Lindsay Vonn ми е основната американска отбивка, на която наистина се радвам.

 

Тая вечер останах малко изненадан от победата на Чехия над Словакия. Мисля, че словаците имат много добър отбор и дори ги спрягах за някаква изненада. Братята Hossa, Gaborik, Demitra, гигантът Chara...това си е бая ударна сила. Пък чехите имат само застаряващи звезди - Jagr, Plekanec, Kaberle. Номерът е, че имат и Tomas Vokoun, който извади мача и може и да извади още няколко. Започвам да си мисля, че добрите вратари ще бъдат решаващи. Особено като гледам съдийството каква мека Мария е и как всичко се свири и power-play-ът е основната заплаха. Пък и на предишните първенства все отборите с най-добри вратари правеха най-запомнящи се представяния. Но да видим...това беше първият сериозен мач. Оттук нататък предстоят още. Ще има още да се анализира.

Link to comment
Share on other sites

Lindsay Vonn ми е основната американска отбивка, на която наистина се радвам.

Е как да не й се радваш. Не случайно журналистите се скъсват да я преследват. Днес имаше доста интервюта с нея след състезанието. Понеже бяха вдигнали голяма пушилка за травмата й та преди спускането си мислех, че може и да не се представи добре. Още на първото междинно време обаче бях убеден, че всичко е било само приказки и всъщност тя е в отлична форма. Абе с две думи голяма работа е, включително и буквално казано. С тази физика ако аз застана до нея сигурно ще получа комплекс за малоценност. :lol:

Днес също бяха финалите по шорт трак за жени на 500 м. Нашата Раданова напусна още на четвъртфиналните серии. Естествено това китайско чудо-мутант нямаше кой да го детронира, след като още на сериите постави два олимпийски рекорда. Много приятна изненада беше сребърния медал на канадката Marianne St-Gelais, която точно днес навършва 20 години и прави сериозна заявка за бъдещо доминиране в шорт трака.

Абе така като гледам май само двамата с теб коментираме спортните събития от олимпиадата. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами само ние коментираме, щото май само на нас ни е в часовата зона. То и аз седя до 2 мое врем (12 твое) да гледам вечерния хокеен мач. Пък ако някой седи до 2 в България, ще хване доста от сутрешните състезания, които в зимните игри са доста. Може би съм в грешка и лъжа американците, като им казвам, че в Европа хората гледат зимни спортове сериозно. Може би пък хората в България гледат подобни форуми само и единствено за българските спортисти, а ние в зимните игри нямаме никого. Знам ли...

Link to comment
Share on other sites

Линдзи Вон доста кофти пропусна врата днес и падна във втората част на суперкомбинацията. Иначе вървеше към втори златен медал. В създалата се ситуация германката Мария Раийш грабна победата като американката Джулия Манкузо отново взе среброто.

Голямо шоу беше хокея между Канада и Швейцария мъже. Канадците явно играеха под влиянието на проклятието от олимпиадата в Торино, където загубиха с 0:2 срещу тях. В крайна сметка успяха да се преборят с това проклятие като Сидни Крозби сложи точка в спора при изпълненията на shootouts след 2:2 в редовното време и след продължението.

Link to comment
Share on other sites

Тази година и природата се подигра с игрите, след като във Флорида имаше повече сняг от Ванкувър (където трябва да карат сняг от другаде, за да спасат по някакъв начин игрите). Наистина коментарите са, че игрите са разочарование, може би най-лошите зимни, и топлото време си оказа най-голямо влияние. Иначе ще ходя до Ванкувър в последните 2 дена от олимпиадата, за да видя обстановката

Link to comment
Share on other sites

Победа на Словакия над Русия, след 1:1 в редовното време и продължението, 2:1 при дузпите. Руснаците подцениха противника, според мен, след като във втората част имаха възможността да спечелят. Но явно това не е олипиадата на руснаците.

П.С. Познах всеки по ред, който стреля за руснаците накрая :)

Link to comment
Share on other sites

Мдам, очевидно в мъжкия хокей се очертават интересни интриги, които тепърва ще гледаме. :)

 

Тази година и природата се подигра с игрите, след като във Флорида имаше повече сняг от Ванкувър (където трябва да карат сняг от другаде, за да спасат по някакъв начин игрите). Наистина коментарите са, че игрите са разочарование, може би най-лошите зимни, и топлото време си оказа най-голямо влияние. Иначе ще ходя до Ванкувър в последните 2 дена от олимпиадата, за да видя обстановката

Лично за мен като очевидец на игрите тези коментари са на журналя, които понеже няма с какво друго да си вдигнат рейтинга, предпочитат да редят глупост след глупост та белким раздвижат тиража. Рекордно топлото време за сезона заради поредната прищявка на Ел Ниньо всъщност оказва влияние само на един процент от дисциплините. Това са само ските свободен стил и сноуборда, които са в Сайпръс. Всичко останало е на Уистлър, където си има тонове сняг и температурите на пистите са си отрицателни с малки изключения през деня в района на финалите в подножието. От началото на тази седмица с изчистването на облаците и слънчевото време просто условията са перфектни. Всъщност за пореден път се убеждавам, че спортните журналисти са май утайката на журналистическото съсловие изобщо. Затова принципно и отдавна съм спрял да ги чета. Нищо лично ако някой тук е спортен журналист. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм много доволен от победата на словаците в хокея. Принципно симпатизирам на всички отбори, които играят добре (освен Швеция), и нямам претенции за победител конкретен. Преди винаги подкрепях Русия, а и любимият ми играч е руснак (Малкин), но цялата дандания около Овечкин ми е отблъскваща. Номерът е, че тия първи мачове нямат особено значение и единственото, което тая победа прави, е да даде самочувствие на Словакия, което е супер, защото ще има още един силен отбор, когато вече има значение в турнира.

 

Колкото до организацията...не ми се иска да го признавам, но е на много ниско ниво. Изпитвам много топли чувства към Канада и си мислех, че само ще има да хвалим домакините, но ни най-малко не е така. Дори не говоря за смъртния случай. Обаче в мъжкото спускане някакъв пич (заравнител) се разхождаше около финала точно пред състезателите. В женското спускане не бяха заравнили една голяма бабуна, поради която можеха да станат големи контузии на падналите състезателки. А паднали имаше много, защото специално бяха пресилили трудността на трасето в края. В биатлона в преследванията не пускаха хората да тръгват в правилното време. В бързото пързаляне чистиха леда един ден час и половина, а на следващия не можаха да си оправят стартовия пистолет половин час (явно само един имаха). Много грешки и то големи се насъбраха, а сме само на средата. Като за капак времето също не помага. Вярно е, че това важи най-вече за Cypress Mountain, но е вярно и че отложиха алпийските ски в Whistler с 4-5 дни заради лошо време. Това разбира се не е по вина на организаторите, но се насъбира бая накрая. Дано оттук нататък да няма инциденти и всичко да мине чисто.

Link to comment
Share on other sites

Фадъре, ще ме прощаваш, но тия организатори убиха човек и направиха още 2 опита за убийство!!!

Хубаво, така или иначе нямам намерение да те карам да спреш да вярваш на глупости, в Дядо Коледа или пък в това, че организаторите на ГП на Сан Марино са виновни за смъртта на Айртон Сена. В края на краищата въпросната безумна дисциплина разчитаща на малоумното допускане, че законите на физиката може и да не важат понякога е одобрена за олимпийски спорт от МОК, както и всички олимпийски съоръжения впрочем.

 

Едит: Тази вечер имаше епична битка в мъжкия хокей между отборите на Канада и САЩ. На практика се оказа, че вратарите решиха изхода на играта. Райън Милър (вратарят на американците) беше абсолютен бетон и трите гола, които допусна всъщност бяха в резултат на 43 удара към вратата му. Въпреки, че американците на практика нападаха далеч по-скромно (два пъти по-малко удари към противниковата врата), накрая спечелиха с резултат 5:3. Огромна тактическа грешка на треньора на канадците е, че не пусна в игра като титуляр вратаря Роберто Луонго. Канадците отиват на пелйоф с Германия и победителя от мача среща на следващия ден руснаците.

Американците всъщност постигат уникален брой медали за участие в зимна олимпиада. До момента имат 24 (7 златни, 7 сребърни и 10 бронзови), като може би най-сериозният им пробив е в алпийските дисциплини (8 медала до този момент, 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови), където определено май си размениха ролите с австрийците на тази олимпиада. Последните май имаха рекорд от 14 медала от предишната олимпиада в Торино, но на тази се представят изключително слабо - само един златен медал на Фишбахер в super-G и един бронзов на Гьоргъл в спускането за жени.

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер се състоя уникален спектакъл. Вече напълно стикованият Тийм Канада сътвори историческа (за пръв път на олимпиада) и съкрушителна победа над вечния противник номер едно - сборная на Русия. Леденият спектакъл беше незабравим, такова шоу рядко се наблюдава. С краен резултат 7:3 канадците по всяка вероятност ще срещнат настоящите олимпийски шампиони от Швеция на полуфинала, които тази вечер играят четвъртфинал срещу Словакия (освен ако не се издънят). :punk

Link to comment
Share on other sites

Да, обаче се издъниха. Аз съм много доволен от словаците, които имат много силен отбор, а никой не ги слага сред възможните победители. Аз също се съмнявам да станат шампиони, но пък един полуфинал и може би дори медал си е голям успех. Финалът преди финала беше много странен. Руснаците не играха никаква защита, а за сметка на това Канада показа някои от най-страхотните комбинации, които съм виждал някога. Комбинацията между двете е разгром, който никой не очакваше. В момента канадките бият американките и може да се получи двойна титла за домакините в хокея, за която всички мечтаят. Не е ясно какво имат да кажат за това обаче американците, ако минат през Финландия. Представителите на Суоми са много странни. Играят много добре докато стигнат финал (или Швеция). Мисля, че могат да бият щатите, но ще се посерат на финал. Но нека не отписваме и Словакия предварително...всичко е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, поне финала на хокея ще може да се наблюдава нормално от БГ - в неделя 10.30 вечерта българско време. :)

Иначе днес мадамите прибраха за трети пореден път златото, разплаквайки американките на финала. В интерес на истината за първи път гледам женски хокей с интерес - играта им е завладяваща. :punk

Link to comment
Share on other sites

Ха, в последните 2-3 дни домакините се активизираха много яко и сега вече никой не може да ги измести от първото място в класирането по медали. През цялото време щатите водеха убедително и единствено Германия и в по-малка степен Норвегия изглеждаха, че могат да ги застрашат, а сега Канада е първа със сигурност и дори утре може да увеличи преднината си с титлата в хокея. Германия е с голям шанс за второто място след като имат шансове за титла в ски-бягането, но американците ще ги изместят при пропуск на немците (което е доста вероятно) и победа на финала в хокея (което е непредвидимо). Норвегия пък със сигурност завършва на 4то място. Най-успешната нация е зимните игри може да вземе титлата в ски-бягането и да изравни САЩ, но американците имат повече медали общо и не могат да бъдат изместени от третото място. Мисля, че се получиха едни доста интересни и добри олимпийски игри. В началото имаше големи проблеми с организацията, но втората седмица нещата се подобриха. Имаше 2-3 старта в сноуборда и алпийските ски, които се проведоха под лоши атмосферни условия, под които никога не биха се провели за Световна Купа, но нямаше вече за кога да се отлага. Мисля, че домакините поизмиха срама накрая и като цяло игрите аз ще ги запомня като доста добри особено откъм комбинация от големи изненади и големи победи и рекорди на най-големите.

Link to comment
Share on other sites

Край, епопеята приключи. Изключително инфарктен край на двубоя по хокей, в който Сидни Кросби заби златната шайба и хвърли цялата страна в еуфория. В момента се прибирам а навън лудия купон продължава и сигурно няма да спре цяла вечер. Всички автомобили надуват клаксони (включително видях и един полицейски) и развяват знамена с кленовия лист. Равносметката е рекорден брой от 14 титли и най-важното разбира се за канадците, че показаха на света коя е страната на хокея. :)

Link to comment
Share on other sites

Е канада биха америка на финала. Много ми е смешно като казват, че искали само 1 златен медал от олимпиадата, но той да бъде на хокей и то срещу САЩ. Канада със всички звезди едвам биха младоците на Америка, които след 4 години ще мачкат като придобият повече опит. Първия клип е от Ванкувър след мача (като карах към границата) и другите са от събота вечерта

 

http://www.youtube.com/watch?v=JX18I7DDB8I

 

http://www.youtube.com/watch?v=KACWBPig2pw

Link to comment
Share on other sites

Първия клип е от Ванкувър след мача (като карах към границата)

По-точно това е Surrey, King George Hwy. Сградата в средата на клипа от дясно е местната централа на данъчната администрация. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Очаквана победа за Канада. Един Ryan Miller не стига. То ясно, че не е само той де, ама основно. Не съм убеден, че представянето на американския отбор като аутсайдер е правилно. "Канада със всичките си звезди"...че САЩ не бяха ли с "всичките си звезди"? Да, американците бяха малко по-умни и оставиха Mike Modano вкъщи, което трябваше да се случи и с Niedermayer, Pronger, Brodeur... Но пък и като погледнеш, Rafalski, Langenbrunner, Tim Thomas не са по-млади. Кои впрочем са тия младоци на щатите? Аз лично се сещам само за Pat Kane, Phil Kessel и двамата Johnson, които не са и толкова добри. От другата страна имаш Toews, Crosby, Doughty, а трябваше и Steve Stamkos да е там, ама уви. Ядрата и на двата отбора са играчи около 25 години и канадците са по-добри...с изключение на вратарите, защото Miller прави невероятен сезон (нищо чудно, че е в моя fantasy отбор...) а Brodeur отново се показа като прекалено надменно копеле. Турнирът мисля, че беше добър и че двата най-добри отбора играха финал. Щатите бяха много стабилни, но както винаги не могат да се мерят с най-големите. На това първенство се срещнаха само с Канада и записаха победа и загуба, като и в двата мача бяха надиграни. Канада пък отнесоха другия голям фаворит в невероятен мач, а Словакия за малко да бъде най-приятната изненада. Като цяло беше интересно. Жалко, че свърши. Последните две седмици животът ми малко или много беше фокусиран върху игрите...а сега какво?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...