Jump to content
BulForum.com

Fluence


THE STORM

Recommended Posts

Здравейте,

 

Помагам на един приятел да намери информация за тази кола в България. По сайтовете намерихме цени, екстри, и цялата информация за този модел, която ни интересуваше, но поне на сайтовете на българските дилъри не намираме този модел. Интересува ме дали се предлага в България и от кои официални дилъри евентуално може да се закупи.

 

Благодаря предварително. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Предлага се, от тази или миналата седмица Рено имат обновен сайт и в него фигурира Флуонс (Fluеnce): http://www.renault.bg/cars/Fluence/home.html

 

От дилърите в Пловдив: Омникар Ауто и Ауто Ташев - от тях Омникар май е по-малкото злЕ. От дилърите в София Алианс Ауто е препоръчителния.

 

Ето още инфо:

 

Renault Fluence официално в България: http://www.auto-press.net/BG_%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE/a:Renault_Fluence_%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F

 

Тест на Auto-Press: Renault Fluence- лесният отговор: http://www.auto-press.net/%D0%A2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5__Test/a:Renault_Fluence__%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82_%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80

Link to comment
Share on other sites

Мерси за информацията, от това което си написал да разбирам ли, че е по-добре да се прави разходка до София(отностно качеството на дилърите). :)

Link to comment
Share on other sites

Трудно е да си от Пловдив и да си купиш кола от София - предполагам, че който направи това ще се набутва доста с разходи за пътуване до София. Все пак доколкото знам като си купиш Рено в България после можеш да го сервизираш във всеки един официален дилър. Моите забележки към Омникар са от гледна точка на сервизната дейност. Ауто Ташев пък нямам намерение да го тествам заради липсата на някакви положителни отзиви.

 

Мисля, че е по-логично ако се взима колата да се вземе от Омникар и при гаранционното обслужване не би трябвало да има някакви дертове. Ако има тогава вече може да се ходи в Алианс Ауто-София и там вече да се оправят проблемите както трябва.

 

п.с. приятеля ти нали е светнат, че българския Fluence се произвежда в Турция както предния Megane седан?

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но собственици на меган 1 и 2 казват, че колите са си ок - оплакват се само от скърцания (то по нашите пътища няма как да не ти се разкърца колата след време) :) Казвам го в случай, че твоят приятел е предубеден към турското независимо от това какъв контрол се налага от страна на Renault. Но имай в предвид, че Рено дори смятаха да спрат производството на Клио във Франция и да внасят от Турция... тъй че сигурно всичко е наред с качеството.

Link to comment
Share on other sites

Или в контекста на ставащото с Тойота, всичко е било наред с цената на бройка ;) а не с качеството.

 

И за да не съм извън темата... тия агрегати какви са? Т.е. разработка вътрешна на Рено ли са? Защото показателите им са отчающи - динамика, разход.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам визираш бензинките? Мисля си, че са на Рено, а не нисански. За дизелът съм сигурен, че е 1.5dci е на Рено. Същото важи и за 1.9dci 130.

Link to comment
Share on other sites

Дано купят или разработят нови бензини, че тези наистина ги не бъде.

 

Ама тая кола така като я гледам бая голяма си е - колкото Шеви Круз е, нали?

Link to comment
Share on other sites

Дано купят или разработят нови бензини, че тези наистина ги не бъде.

 

Ама тая кола така като я гледам бая голяма си е - колкото Шеви Круз е, нали?

Fluence е Megane III Sedan, но с ново име (за по-интересно, предполагам - хората да си мислят, че е нещо коренно ново). Отвътре е 100% като Megane III Hatch/Coupe/Grandtour, включително и навигацията TomTom. Само дето за момента не се предлага 1.9dci двигател, нито пък TCe турбо-бензинките с малък обем. Eто за сравнение какво се предлага при Megane III Hatch в момента: http://renault.bg/_articles/31_Pricelist_New_Megane_Hatch_DEC09.pdf

 

1.9dci 130hp

2.0 140hp от март 10

1.4 TCe 130hp от януари 10

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...