Jump to content
BulForum.com

Клавиатура и мишка - Съвети?


Recommended Posts

а сложил ли си драйверите са УСБ 2.0 на дъното? в смисъл сигурен ли си, че ти бачкат УСБ-тата както трябва или са в стандартната версия 1.1. за Прозорец ХП+сервизен пакет 2?

и да, наистина я трябвало да вземеш лазерна, дори и да е най-евтината от гамата на А4 - бачкат супер на всякакви повърхности.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply
А относно проблема с USB-то някой има ли идея? И ще гасне ли ако е към USB?

 

при мен поне (с оптична съм) на usb-то гасне, докато на ps/2 си свети.

мисля, че при всички е така.

Link to comment
Share on other sites

а сложил ли си драйверите са УСБ 2.0 на дъното? в смисъл сигурен ли си, че ти бачкат УСБ-тата както трябва или са в стандартната версия 1.1. за Прозорец ХП+сервизен пакет 2?

и да, наистина я трябвало да вземеш лазерна, дори и да е най-евтината от гамата на А4 - бачкат супер на всякакви повърхности.

Ами не съм слгал, ама ся пуснах диска с драйвърите на дъното и като дам на USB 2.0 Driver и ми излиза това:

 

The USB 2.0 drivers support for Microsoft Windows XP/2000

 

USB 2.0 drivers are provided in Service Pack 1 (SP1) for Windows XP,

which is available through Windows Update http://windowsupdate.microsoft.com/ .

 

USB 2.0 drivers are provided in Service Pack 4 (SP4) for Windows 2000,

which is available through Windows Update http://windowsupdate.microsoft.com/ .

 

 

В сайта на моя модел дъно също няма нищо за УСБ. Аз съм със СП2 и доколкото разбирам трябва да си работи като 2.0. Но пак не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Щом си с SP2, всичко е точно. Що ползваш PS/2 след като на USB няма да ти свети.

Аз предната си я ползвах на PS/2 щото не ми пречеше светенето (то и рядко гася компа де), и щото бях свикнал, но откакто съм с безжична, нещо не щеше да работи на PS/2 и на USB си е супер.

Сега единствената дилема ти е дали да си вземеш лазерна, примерно A4 X750F, за около 25-30 лв, или пад за 10-тина, моя съвет е първото, щото тия падове за по 1 о 10 лв са пълни боклуци и за седмица стават на дърмон и за мен поне за нищо не стават. В момента съм с пад за 60 лв, който трае вече 5 месеца, и поне още 3-4 ще съм с него, като движението е много мазно и при ъгъл само от 2-3 градуса, мишката започва сама да се движи и да пада от пада :) .

За пад, заслужава си само ако е поне 20 лв, по-добре мишката смени. Все пак твойта е нова и ще я продадеш лесно мисля, всеки знае че оптичните са по-капризни към повърхности и явно в твоя случай е така.

Link to comment
Share on other sites

Щом си с SP2, всичко е точно. Що ползваш PS/2 след като на USB няма да ти свети.

Аз предната си я ползвах на PS/2 щото не ми пречеше светенето (то и рядко гася компа де), и щото бях свикнал, но откакто съм с безжична, нещо не щеше да работи на PS/2 и на USB си е супер.

Сега единствената дилема ти е дали да си вземеш лазерна, примерно A4 X750F, за около 25-30 лв, или пад за 10-тина, моя съвет е първото, щото тия падове за по 1 о 10 лв са пълни боклуци и за седмица стават на дърмон и за мен поне за нищо не стават. В момента съм с пад за 60 лв, който трае вече 5 месеца, и поне още 3-4 ще съм с него, като движението е много мазно и при ъгъл само от 2-3 градуса, мишката започва сама да се движи и да пада от пада :) .

За пад, заслужава си само ако е поне 20 лв, по-добре мишката смени. Все пак твойта е нова и ще я продадеш лесно мисля, всеки знае че оптичните са по-капризни към повърхности и явно в твоя случай е така.

Тя хубаво няма да свети като изгася ПЦ-то, ама като я мушна в УСБ-то не работи. Правя рестарт, слагам драйвъри за мишката, пак правя рестарт. Не ще.

А за смяна не знам. И дали ще се намери купувач.

Link to comment
Share on other sites

Тя хубаво няма да свети като изгася ПЦ-то, ама като я мушна в УСБ-то не работи. Правя рестарт, слагам драйвъри за мишката, пак правя рестарт. Не ще.

А за смяна не знам. И дали ще се намери купувач.

имаш ли някакво друго устройство на usb, което в момента когато пробваш мишката, то да работи? 'щото на мен дъното ми прави точно този проблем - закачам мишката на usb-то, тя си работи, но в момента когато пусна някакво устройство или само го закача за друг usb порт, мишката "умира" :huh:

Link to comment
Share on other sites

имаш ли някакво друго устройство на usb, което в момента когато пробваш мишката, то да работи? 'щото на мен дъното ми прави точно този проблем - закачам мишката на usb-то, тя си работи, но в момента когато пусна някакво устройство или само го закача за друг usb порт, мишката "умира" :huh:

Не, всички са свободни. Опитвал съм и в различни портове (или както там се казват). Сигурен съм, че работят, не са развалени.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Пичове днеска с баща ми отидохме да копуваме радио за колата до Техномаркет и аз си взех пари за клавиатура. И та харесах си и си купих да ми е честита! Samsung Pleomax PKB-8000B е модела.

 

DSCI0563.jpg

 

Слим е със тези копчета, които аз искам ала лаптоп. Медийна е абе супер... Сега малко докато и свикна... Щото копчетата и с 1 мм да е по-далече от миналата ми и се бъркам. Иначе е голям кеф! Толкова е безшумна, че... Уникат много и се кефя! Гледах и мишките. Logotech G5 е на невероятната цена от 159 лв?! А G7 е на шантавата цена от 209 лв?!?!?!?! OMG... Дано само там е така... Що се отнася до RAZER-ите бяха много евтини (сравнително) което ми направи лошо впечатление... DeathAdder-а е на цена от 99 лв?! Странно...

Днес и аз си взех този zen :) Имам чувството, че клавиатурата сама пише... никога не съм имал маркова и свястна клавиатура и сега наистина се чуда как съм карал на тези боклуци от по 15-20лв :bgrin:

Имам само един въпрос, тази повърхност лъзкавата няма ли да се надраска след време?

Сега само трябва и мишка да измисля каква да си взема... някой има ли наблюдения за zen мишката?

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш пари можеш към рейзър-а да се орянтираш :) поне лично аз това бих си купил но засега мойта Microsoft Intellimouse 4.0 баца като умре тогава нова ще взема :blowup:

Link to comment
Share on other sites

абе братле аз имам от две години клавиатура и мишка DELUX.просто нямат грешка за 22 лева ги купих общо.!колко бой и тукати изядаха и не са мраднали ама много бой !е тва е защо да давам сумоти пари и другите са сащия дол дренки само че при тях ударите болят :punk .а При моите като я чупа ще взема нова !!

Link to comment
Share on other sites

Щом ти допада и ти върши работа няма смисъл да купуваш скъпа клавиатура но има хора които искат повече и мен навремето всички познати ми викаха че съм луд да дам 90лв за мишка но точно след няколко месеца всички "геймърчета" почнаха да го правят даже повече от мен мишки по 100+ подложки за по 30+ лв

Link to comment
Share on other sites

абе братле аз имам от две години клавиатура и мишка DELUX.просто нямат грешка за 22 лева ги купих общо.!колко бой и тукати изядаха и не са мраднали ама много бой !е тва е защо да давам сумоти пари и другите са сащия дол дренки само че при тях ударите болят :punk .а При моите като я чупа ще взема нова !!

И аз бях така и същото мислех, и като барнах зена разбрах, че и клавиатурата имало значение каква е :) Никога не съм писал с такава лекота се едно сама пише, а и така трябва за 50лв и кафе трябва да ми прави, но за сега само пише :lol:

Иначе не ме бърка много колко пари струва (не че не ме боли сърцето още, но си заслужава) понеже с една клавиатура карам най-малко 2-3+ години... с последната (кадеген някаква 20тина лв я бях взел) изкарах 4години и още си работи, но започнаха да и капат бутоните и където е сива толкова се изтърка, че стана бяло :bgrin:

За мишка бях си харесал A4 X7, но като я видях на живо нещо не ме кефи... а зен мишката се оказа, че е оптика и ме отказа да я взема....

 

ЕДИТ: Хм харесах си това: Samsung Pleomax USB Optical Laser Mouse

1158345306-2865.jpg

Някой знае ли коя фирма работи с периферия на SAMSUNG? Или нещо като магазин на SAMSUNG в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

Тая мишка ми се струва доста проста, а и нещо не намирам снимки с друга перспектива по нета за нея.. Така по тая снимка абсолютно нищо не може да се каже дали ще му е удобна на човек.

Пък и това "Optical Laser Mouse" е доста съмнително дали е оптична или лазерна, защото различни хора имат различно схващане за това какво е оптика и какво е лазер :) . Дори по ревюта и сайтове разни изглежда не знаят разликата.

Някъде даже някой се беше изцепил нещо за ball mouse-ите че и те били лазерни, понеже явно е отварял такава и е видял оченцата вътре дето засичат движението през мрежесто колело :bgrin: .

По-добре се ориентирай към по-познати марки, Logitech, A4 (ама не от най-евтините), Trust (имат някои добри попадения).

A4 naposledък гледам доста са поевтинели, съмнителна работа, лазерни и глазерни за по 15 лв, най-скъпите им по има няма 25-30 лв..

Някой каза че карал с клав+мишка за общо 20-тина лв. Еми какво да кажа, има и по-лоши варианти, има клавиатури по 5 лв и мишки по 3, пак 20 лв не е малко :bgrin: . Пък и ако си изкарваш яда на мишката и клавиатурата, по-добре се лекувай :) . Аз може да ударя шкафа или масата до мен, но не посягам на това, което ми изкарва ххляба :) . Шкафа поне е масивно дърво и като го прасна се чува такъв звук, че се успокоявам. А и ръката като ме позаболи, и ето.

Но само който е минал на клавиатура поне за 40 и мишка поне за 50-60, е усетил разликата при дългочасова работа на ден. Аз стигнах и по-далече като съм с пад за 60. Вече го ползвам близо година и чак наскоро започна леко да се поизтърква. Ама аз щото ползвам бърза мишка на малко пространство, та още има области от него дето са девствени.

Аз си оставам на мнението, че мишката трябва да е несиметрична и да е или за лява, или за дясна ръка, както ръцете не са симетрични.

Link to comment
Share on other sites

Тая мишка ми се струва доста проста, а и нещо не намирам снимки с друга перспектива по нета за нея.. Така по тая снимка абсолютно нищо не може да се каже дали ще му е удобна на човек.

Пък и това "Optical Laser Mouse" е доста съмнително дали е оптична или лазерна, защото различни хора имат различно схващане за това какво е оптика и какво е лазер :) . Дори по ревюта и сайтове разни изглежда не знаят разликата.

Някъде даже някой се беше изцепил нещо за ball mouse-ите че и те били лазерни, понеже явно е отварял такава и е видял оченцата вътре дето засичат движението през мрежесто колело :bgrin: .

По-добре се ориентирай към по-познати марки, Logitech, A4 (ама не от най-евтините), Trust (имат някои добри попадения).

A4 naposledък гледам доста са поевтинели, съмнителна работа, лазерни и глазерни за по 15 лв, най-скъпите им по има няма 25-30 лв..

Някой каза че карал с клав+мишка за общо 20-тина лв. Еми какво да кажа, има и по-лоши варианти, има клавиатури по 5 лв и мишки по 3, пак 20 лв не е малко :bgrin: . Пък и ако си изкарваш яда на мишката и клавиатурата, по-добре се лекувай :) . Аз може да ударя шкафа или масата до мен, но не посягам на това, което ми изкарва ххляба :) . Шкафа поне е масивно дърво и като го прасна се чува такъв звук, че се успокоявам. А и ръката като ме позаболи, и ето.

Но само който е минал на клавиатура поне за 40 и мишка поне за 50-60, е усетил разликата при дългочасова работа на ден. Аз стигнах и по-далече като съм с пад за 60. Вече го ползвам близо година и чак наскоро започна леко да се поизтърква. Ама аз щото ползвам бърза мишка на малко пространство, та още има области от него дето са девствени.

Аз си оставам на мнението, че мишката трябва да е несиметрична и да е или за лява, или за дясна ръка, както ръцете не са симетрични.

Дам прав си, разрових се малко и се оказа, че е оптична... има вариянт на същата мишка която е лазерна, но е wireless... а без жица не е същото :) не мога да им свикна нещо. Виж за мишка не се целя на високо, защото не съм голям геймър. По-скоро ми трябва да ми е удобна и да не е някое "дърво". Средна хубост, ще разгледам пак зена. Допада ми като дизайн и ми е удобна, но не знам как ще се държи на бюрото ми оптиките полудяват като ги сложа на него :) само едно измислено сони се държи добре, но вече стана на годинки и му окапаха тефлоновите крачета и е мъка... 30лв не са малко, но не са и много като гледам другите които си харесвам са над 70-80лв.. хубави са ама някак не съм готов още да дам толкова пари.. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ако имаш ги давай :)

и на мен ми се свидиха пари за Logitech diNovo Desktop Laser ... но се оказа прекрасна покупка ;)

вземи си безжична мишка, но с блутуут. чак тогава ще усетиш свобода :)

Link to comment
Share on other sites

ако имаш ги давай :)

и на мен ми се свидиха пари за Logitech diNovo Desktop Laser ... но се оказа прекрасна покупка ;)

вземи си безжична мишка, но с блутуут. чак тогава ще усетиш свобода :)

Аз пък съм чувал, че bluetooth мишките били по-лагави от нормалните. Пък и да хващат на 10 метра.

Моята работи на 2.4GHz и хваща към 5 метра, twoqta kak e s laga? Като гледам не е ли МХ1000 мишката към комплекта? Доколкото знам не е блутуут, ама може и да има такива.

Link to comment
Share on other sites

мисля че е МХ1000 :) bluetooth e!

имам до мен и една Microsoft Wireless Optical Mouse 2.0 и Logitech-а се буди усезаемо по-бързо, много по-прецизна е а за удобството няма база за сравнение направо :)

Link to comment
Share on other sites

MX1000 не е bluetooth. Освен ако не е комплект с клавиатурата но тогава модела е МХ5000...

 

За събуждането аз продължавам да не разбирам какъв е проблема - зарязваш мишката, тя заспива общо взето заедно с монитора. Като седнеш на компютъра раздрусваш мисшката и се събуждат и 2те. Верно и при мен по-бавно се събужда - пробвах да събудя компютъра от клавиатурата и трябваше да я мръдна по-сериозно за да се разбуди, от друга страна когато е дълбоко заспала не се събужда моментално и да ми светва и монитора от всеки повей на вятъра в къщи или ако сложа нещо на бюрото. Много си е добре така според мен :) И аз като съм по-дълбоко заспал ми трябва по-сериозно сръгване за да се разбудя :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Има ли някаква опасност преходника за мишка от USB към PS/2 да изгори? Защото със сигурност нещо е изгоряло, но се надявам преходника да има някаква защита против токов удар.

 

Не мога да пусна мишката през USB-то защото по необясними причини още като беше нова не работеше през USB.

Слота PS/2 работи, защото сега съм с друга мишка.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай някое друго устройство на тоя порт. Ако и то не работи, значи е от USB-то, обаче ако работи, а мишката не - тогава проблема е в мишката и то не в преходника. Ако имаш възможност, тествай я и на друг компютър. Ако и там не тръгне - връщай я от където си я взел и да ти я сменят.

 

Аз съм с Г5 v2 - мишката е супер. Преминах от А4 Х7 lazer и съм много доволен. Предната също беше добра, но ми беше малко по-голяма и задната част й опираше в длантта ми, което ме дразнеше. Свикнал съм да я управлявам само с пръстите.

 

Клавиатурата ми е Delux K5002 - за 10лв съм страшно доволен. Пише леко, копчетата са ниски и безшумни, има бутони за намаляне и увеличаване на звука (които тия дни разбрах, че са страшно удобни, ако ползвате слушалки без потенциометри, а играете игри, защото е много досадно непрекъснато алт+таб и да си настройвам звука от volume-a).

Link to comment
Share on other sites

Ами USB-тата си работят. Обаче мишката не ще да работи през USB още откакто си я взех. Работише само с преходника. Сега обаче направих един гаф и нещо изгоря и се надявам да е преходника. А пък тея преходници са 5-7 лв. и не искам да взимам без да имам идея дали може да е от него. Тея дни трябва да я опитам на друг комп.

Иначе не ми се вярва да мога да я върна. Няма гаранция, взел съм я от Техномаркет Европа, а и е на 2-3 месеца.

 

А в момента съм с безжична мишка TCM, с топче. Купувал съм я преди години за 5 лв. от склада.

Link to comment
Share on other sites

Ами грешка е, че не си искал гаранцията за мишката. Не знам каква е и колко е струвала, ама дано да не си дал много пари...

Link to comment
Share on other sites

Като гледам как 5лв за преходник са много май май цялата мишка е била толкова. Най-добре взимай друга и зарязвай тази. Сериозните мишки като Logitec MX*.* си имат поне година гаранция и не съм ги виждал в Техномаркет-а. А останалите мишки за по 5-10лв парчето са си буквално консуматив, те затова и толкова им е гаранцията ако изобщо я имат.

 

 

Corp, тъй и тъй ти се е скапала мишката вземи си една хубава безжична мишка - ще се родиш направо. А мишка без back/forward бутони на нея аз вече изобщо не искам да видя и не разбирам как продължават да се продават такива но като за без пари - толкова. Послушай съвета ми и вземи нещо хубаво като Logitech MX Revolution или MX1000 или някоя подобна на А4 но гледай да е безжична поне и после сподели прав ли съм бил или не :)

Link to comment
Share on other sites

Мда, тия бутони са задължителни и за мен. Ако искаш да вземеш нещо хубаво за малко пари ти препоръчвам да е A4 X7 Laser, има всичките необходими бутони, в комплекта са включени и няколко крачета за смяна като се изтъркат. Цената й в момента е около 30лв, за тия пари няма по-добро според мен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...