Jump to content
BulForum.com

За колко мога да продам....?


Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Дъно: MSI k8-ne4-fi s.939

CPU: 3200+ s939

RAM: 4 x 512 DDR 400 A-DATA

HDD: 500gb SATA 2 WD

HDD2: 250gb SATA Hitachi

VGA: 7300gt DDR3

PSU: Fortron 300W

 

Какви пари мога да изкопча

 

Здравей, ако ще го пускаш на части - може ли цена за дъното и процесора.

Дисковете може и да не си ги продаваш - сегашните цени са височки още.

Захранването също ти е добро - ако няма да взимаш някоя машина висок клас - ще ти свърши работа и за нова машина.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За колко мога да си продам PC-то:

 

Процесор: Intel® Pentium® Dual CPU E2180 @ 2.00GHz, (клокнат на 2671 MHz) - http://ark.intel.com/products/31733/Intel-Pentium-Processor-E2180-%281M-Cache-2_00-GHz-800-MHz-FSB%29

 

Дъно: Asus P5LD2 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN) - http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5LD2/

 

Рам: 2x Kingston 1 GB DDR2 667(333mhz)

 

Хард: Seagate Barracuda 7200rpm SATA II - 160GB (няма лоши сектори)

 

Видео: NVIDIA GeForce 7900 GS - 256MB 256 bit (забележки по винтилатора - не работи)

 

Записвачка - LG DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM (скорост от 4х до 48х)

 

Захранване: Fortron BlueStorm II 350W

 

Кутия: Cooler Master (120mm fan)

 

ЕДИТ: Видео картата изпатка и в крайна сметка го спазарих за 145лв и за още 490лв от мен взех това https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=117805&view=findpost&p=1495550220

Edited by daniobg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

За колко мога да си продам PC-то:

 

Процесор: Intel® Pentium® Dual CPU E2180 @ 2.00GHz, (клокнат на 2671 MHz) - http://ark.intel.com/products/31733/Intel-Pentium-Processor-E2180-%281M-Cache-2_00-GHz-800-MHz-FSB%29

 

Дъно: Asus P5LD2 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN) - http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5LD2/

 

Рам: 2x Kingston 1 GB DDR2 667(333mhz)

 

Хард: Seagate Barracuda 7200rpm SATA II - 160GB (няма лоши сектори)

 

Видео: NVIDIA GeForce 7900 GS - 256MB 256 bit (забележки по винтилатора - не работи)

 

Записвачка - LG DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM (скорост от 4х до 48х)

 

Захранване: Fortron BlueStorm II 350W

 

Кутия: Cooler Master (120mm fan)

 

 

всичко зависи от търсенето и предлагането ... но като цяло:

процесора - 40-45 лв.(аз имах такъв и за толкова го продадох преди 4-5 месеца някъде)

дъното - между 40 и 50 лв., но по-скоро долната граница, защото чипсета е стар, поддържа памет до 4гб само, която ще работи най-много на 667Mhz

рам - плочка 2GB се намира по форума за 30 лв., а аз преди 2 дни взех 2х2GB за 50 лв. ... така че за твоите две слагам някъде между 20-25 лв.

хард - 30-35 лв.

видео - тук не мога да кажа със сигурност, но пак около 35-40-45-50 лв., макар че за времето си това беше добра видео карта, но в момента можеш да вземеш за 70-80 лв. нещо, което е 2 поколения след нея(едно на ръка, че ще е по-добра в пъти) ... а и вентилаторчето ти не работи, така че това би дало възможност за по-голям марж при пазаренето :lol:

записвачка - 15 лв.

захранване - 30-35 лв.

кутията - зависи каква е(точния модел) ... по принцип аз търся кутия и ако ме устройва цената, бих я взел. coolmaster правят хубави кутии.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

понеже въобще не съм наясно с цените на компютрите и компонентите искам да попитам за колко пари мога да продам този компютър НР

 

снимки тук

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги,

понеже въобще не съм наясно с цените на компютрите и компонентите искам да попитам за колко пари мога да продам този компютър НР

 

снимки тук

 

Пентиум 3... като компютър за нищо не става. Машини с пентиум 3 не се произвеждат от около 10 години.

 

Пробвай за старо желязо кутията или евентуално ако може да се ползва само тя за да се сложи нова платка вътре, но захранването се сменя със сигурност. А нови кутии има по 30-40лв... диска няма и 30гб (вече има по-големи и бързи флашки за 20-30лв)...

 

По-скоро го пусни за подаряване та някой да ти спеси носенето му до кофата (аз с една камара неща така направих, при това някои бяха доста по-нови от тази антика)

Link to comment
Share on other sites

Ако ще се подарява - може да се попита в някой дом за сираци. Ще измислим и някакъв монитор с клавиатура и мишка и поне някое дете ще се радва.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

За колко мога да продам тези чарколяци:

 

1. 3 броя 128mb SDRAM PC133 - снимка

 

2. 3 броя Ram памети 256мб 333mhz - снимка

 

3. 3 броя захранвания http://de4koni88.snimka.bg/other/pc-parts.714961.29071017 снимка

Цена: 12лв за брой или 30лв за всички.

 

4. 1 брой Рам памет 512mb 333mhz снимка

 

5. 2 броя Рам памети за лаптоп 256mb. DDR.333 снимка

 

6. Дъно с процесор Р3 800mhz снимка

 

7. Дъно от лаптоп Acer, с някакъв проблем снимка

 

8. Хард диск Baracuda 7200.7, 80gb Снимка

 

Това е линк към всички снимки: http://de4koni88.snimka.bg/other/pc-parts.714961.29070952

 

Благодаря предварително :beer:

Edited by de4koni
Link to comment
Share on other sites

Здравейте пускам това питане за да разбера колко давате за този лаптоп и каква цена бихте му сложили вие за да мога да добия реална представа за цената му от по "вещи лица от мен" защото темата ми бе затворена, а аз още не мога да разбера каква цена е подобаваще и най-добра за този лаптоп.

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=119363&st=0&p=1495556250&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1495556250

Link to comment
Share on other sites

Здравейте пускам това питане за да разбера колко давате за този лаптоп и каква цена бихте му сложили вие за да мога да добия реална представа за цената му от по "вещи лица от мен" защото темата ми бе затворена, а аз още не мога да разбера каква цена е подобаваще и най-добра за този лаптоп.

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=119363&st=0&p=1495556250&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1495556250

 

TAZ най-отдолу ти е писал на какви цени има аналогични лаптопи обявени.

 

Моя съвет е да му намериш приложение при някой роднина, защото я вземеш 200лв от него я не. Верно не са чак толкова малко, но дали изобщо ще ги вземеш и струва ли си да се занимаваш е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Бих желал да получа наистина коректен отговор а не препратки и думи на някого другиго чрез цитати.

Ако не сте забелязали на линковете по долу са дадени други лаптопи които са същите модели, но не са със същите характеристики.

200 лева за таблет който се е доказал е смешно и не бих коментирал предложението ти.

Нямам никакъв зор да продавам въпросния лаптоп просто искам да разбера на колко го оценявате реално с характеристиките който има.

Ако на всички ви е толкова интересно защо го продавам и дали ще му взема пари просто вече съм събрал доста лаптопи и гледам тези които не ми трябват да ги изчистя.

Link to comment
Share on other sites

Няма кой знае каква разлика от дадените линкове, освен може би по-големия хард диск - останалите главни неща са практически еднакви, а да не забравяме, че ония са и с гаранция. Недостатък са малката резолюция 1024х768 и малкия 12" екран (за някои може и да е предимство), както и вградената видеокарта на Интел със споделена памет, която става за по-леки игри и графични приложения. По лични наблюдения във форума се сключват сделки за 14-15" лаптопи със същия или подобен Core2Duo процесор, 2 Gb RAM и отделна 256 Mb видеокарта, на суми между 230 и 300 лв. в зависимост от състоянието на батерията и големината на хард диска (веднага мога да цитирам няколко от раздел "Приключени сделки", а и актуални от "Продава"). Нямам представа за твоята машина кой колко ще е готов да даде, но не ми се вярва да е повече от цитираните цифри.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не ми е интересно, просто модератора ти даде линкове, което е и причината да ти затвори темата. .....................modedit.........

...........................................

..........................................

 

Колкото до твоя таблет - освен че е с доста малък екран и ниска разделителна способност, има малко памет и диск, кофти видеокарта (т.е. shared memory) какво друго да ти кажа. Единствения плюс е че е таблет (което като знам по онова време какви бяха екраните не е особен плюс)

 

Mod: Редактирах ти поста и също така премахнах следващите 2 поста, тъй като внасят "шум" в темата. Придържайте се към конкретните въпроси и отговори, а страничните обяснения ги оставете за другия раздел. А иначе - ето колко е склонен да плати средностатистическия потребител на форума за друядрен лаптоп.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какви пари мога за взема на тези компоненти:

Дъно - Gigabyte GA-G31M-ES2L

Видео - GEFORCE 9600GT 512MB 256BIT

Памет - A-DATA DDR2 2GB (800)

Процесор - INTEL CORE 2 DUO E7300

300лв. много ли са?

Предварително БЛАГОДАРЯ!!!!

Edited by Puter
Link to comment
Share on other sites

Какви пари мога за взема на тези компоненти:

Дъно - Gigabyte GA-G31M-ES2L

Видео - GEFORCE 9600GT 512MB 256BIT

Памет - A-DATA DDR2 2GB (800)

Процесор - INTEL CORE 2 DUO E7300

300лв. много ли са?

Предварително БЛАГОДАРЯ!!!!

300 са много. Казвам ти горе-долу как вървят цените:

дъно - 50, карта - 65, рам - 30, процесор - 70.

Link to comment
Share on other sites

Имам следните РАМ памети и видео карта. Колко е разумно да им искам ?

 

--1gb DDR400 - Corsair

-1gb DDR400 - Corsair ( двете плочки могат да работят в Dual Channel)

-512mb DDR400 -Patriot

-512mb DDR400 - Blitz

-512mb DDR400 -A Data

-512mb DDR400 - Super Talent

-256mb DDR333

-256mb DDR333

-256mb DDR400

- VGA GForce 7300 LE

 

Благодаря предварително : )

Link to comment
Share on other sites

Имам следните РАМ памети и видео карта...

 

Съдейки по вече приключените сделки с такива памети от последните 2-3 месеца ( цък / цък / цък / цък ....и т.н.) - за 512 Mb - 10-12 лв. / за кит 2Х512 Mb или 1Х1 Gb - 20-22 лв.....а за по-малките обеми - по твоя преценка.

За видео картата - от 15 лв. до 25 лв.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, какви реални парички могат да се вземат на следните чаркове:

 

1. seagate barracuda 7200-7, 120GB, model-ST3120022A

2. видеокарта GeForce 7600GT 550М- 256MB, DDR3, AGP слот - http://prikachi.com/images/399/5817399E.jpg

3. 2 плочки RAM BLITZ DDR400 (3) 512MB

4. захранване 400W model-LPE2 http://prikachi.com/images/426/5817426X.jpg

5. 1 плочка RAM pqi DDR2 - 667U 512MB

6. процесор AMD Sempron 2200 SDA2200DUT3D с охлаждане

7. дъно - http://www.motherboards.org/mobot/motherboards_d/Epox/EP-8RDAEI/

Edited by huchetario
Link to comment
Share on other sites

Я кажете цена за лаптоп със следните характеристики:

CPU Intel Pentium T4300, RAM SO-DIMM 3GB DDR2@800MHz, HDD 250GB, вградено видео 256MB с възможност да се ползва и от оперативната, 15.6 инча дисплей Crystal Bright, Wi-Fi, LAN, 3xUSB, VGA и т.н. Оригинално зарядно, батерията преди няколко месеца даде фира и я няма. Пробвал съм го с друга батерия - никакви проблеми - зарежда си я и си работи на нея. Състояние 9 от 10.

Link to comment
Share on other sites

Я кажете цена за лаптоп със следните характеристики:

CPU Intel Pentium T4300, RAM SO-DIMM 3GB DDR2@800MHz, HDD 250GB, вградено видео 256MB с възможност да се ползва и от оперативната, 15.6 инча дисплей Crystal Bright, Wi-Fi, LAN, 3xUSB, VGA и т.н. Оригинално зарядно, батерията преди няколко месеца даде фира и я няма. Пробвал съм го с друга батерия - никакви проблеми - зарежда си я и си работи на нея. Състояние 9 от 10.

 

По мои наблюдения подобни лаптопи се обявяват тук с доста оптимистична цена от 450 лв., постепенно падат под 400 и се продават в зависимост от състоянието на цена между 300 и 400 лв. Проблем при теб е батерията, която е доста скъп компонент и това доста ще ти смъкне цената. За ориентиране взех подобен лаптоп със същата големина на екрана, същата големина хард, 2 Gb памет и малко по-слаб core2duo-процесор за 230 лв. точно по причина държащата 5 минути батерия. Разбира се това беше доста добра за мен сделка и ти определено може да разчиташ на по-висока от тази цена.

 

Някой да даде отговор на колегата с компонентите 3 поста по-горе...

Link to comment
Share on other sites

По мои наблюдения подобни лаптопи се обявяват тук с доста оптимистична цена от 450 лв., постепенно падат под 400 и се продават в зависимост от състоянието на цена между 300 и 400 лв. Проблем при теб е батерията, която е доста скъп компонент и това доста ще ти смъкне цената. За ориентиране взех подобен лаптоп със същата големина на екрана, същата големина хард, 2 Gb памет и малко по-слаб core2duo-процесор за 230 лв. точно по причина държащата 5 минути батерия. Разбира се това беше доста добра за мен сделка и ти определено може да разчиташ на по-висока от тази цена.

 

А, какви 450лв. За 450лв. може да се намери много по-добра машинка. За тази нещо около 300лв. ми се върти. Батерия мога да намеря в добро здраве, стига някой да иска и то на не лоша цена. Просто на мен не ми е трябвала и затова не съм взел, но се поинтересувах още тогава. Да кажем, че се ползва по-скоро като Desktop машина, отколкото като преносим. Затова и е в добро състояние на панти, клавиатура и т.н.

Мерси за инфото, като му дойде времето, ще го пусна тези дни.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Samsung CZ20F12T .... ей това е телевизора:

 

http://kiev.ko.slando.ua/obyavlenie/prodam-samsung-cz-20f-12t-ID4ziQZ.html

 

интересно ми е за колко мога да го продам, защото гледам в техномаркет сега имат някаква оферта - връщаш стария си телевизор(тип "лампа") и като купиш нов над 20", ти дават 60 лв. т.е. 60 лв. надолу в цената.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...