Jump to content
BulForum.com

programa za sub


777

Recommended Posts

Tyrsq programa za subtitri koqto moje da obru6ta subovete(txt) vyv format "ssa"(dano pravilno sa mi kazali formata...).Ako nqkoi moje da mi pomogne 6te sym mu mnogo blagodaren :) :sayjin

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

избираш Tools->Batch convert

в Search path(разбирай dir-a, в който ще търси) трябва да е файла, който искаш да конвертираш. ако са няколко, всички ще бъдат конвертиране в желания от теб формат.

в Output directory ще са вече конвертираните.

от Output format избираш формата. в твоя случай мисля, че *.ssa е SubStation Alpha

Link to comment
Share on other sites

Друга програма, която ще ти свърши работа е SUB2SSA.

Ако те интересува мога да ти я кача. Това е много малка програмка - 250 КВ - предназначена само за това, да ти конвертира субтитрите в SubStation Alpha формат.

Link to comment
Share on other sites

Навремето си свърших не малко работа с Subtitle Studio. Мисля, че е от същия разработчик като плейъра Rad Light. Търси я на съответния сайт...

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi bi li mo obqsnil za6to sa neobhodimi razli4nite formati na subtitrite ?

Kakva e razlikata mejdu razli4nite formati.. dali 6te e txt ili sub ili ssa ~!!!

Btw edin priqtel ne6to ne mu e nared v kompa.. Kato pusne subtitrite na deden film i mu se puskat 3 puti.. edni i su6ti subtitri 3 puti.. Edni nad drugi i zakrivat polovinata film.. Daje srednite subtitri sa ieroglifi.. Nqkoi ako znae kakuv moje da e problema neka kaje.. =) 10z :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ами тая простотия се получава когато се омаже работата с качване на много *** codec packs и разни други туулове за гледане на филми. Специално в тоя случай съм почти сигурен, че има работещо G400... Най-често то качва субтитрите, след това самия плейър ги качва още един път, а третия...е проявете малко творчество - вижте кво е резидентно и ще си отговорите на много въпроси.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

за да не пускам отделна тема за Subtitle Workshop ще питам тук:

какво да правя, когато ми изпише "C:\*****\******.avi" is not a valid avi file?

по този начин не мога да заредя филма и да си оправя субтитрите.

 

благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Ot ffdshow da se ukaje da ne zarejda subtitri.Taka ednite subtitri nyama da se pokazvat.

 

avi-fayla da se proveri dali e avi,ami ne e mpeg ili asf ili wmv,zashtoto ponyakoga kato gi up- ili downloadvat gi kryshtavat kakto im skimne.

Syshto da se proveri kakvi kodeci iska s gspot.

 

Uspeh !

Link to comment
Share on other sites

Ot ffdshow da se ukaje da ne zarejda subtitri.

 

извинявай, но ще ми кажеш ли къде се намира това, защото аз не го открих из настройките на програмата.

Link to comment
Share on other sites

Bsplayer>preferences>subtitles>dont load subtitles

nplayer>options>preferences>subtitles>dont use ffdshow subtitles

i t.n.-pri razlichnite playeri e razlichno

 

а бе, става въпрос за Subtitle Workshop и че не може да ми зареди *.avi файла за да си синхронизирам субтитрите

 

avi-fayla da se proveri dali e avi,ami ne e mpeg ili asf ili wmv,zashtoto ponyakoga kato gi up- ili downloadvat gi kryshtavat kakto im skimne.

 

файлът си е *.avi

Link to comment
Share on other sites

samkijot: Ако не ти го зарежда - може да е, защото е с различно име от това на субтитрите. Можеш да си го заредиш ръчно - отиваш на "ФИЛМ" - "ОТВОРИ" (Ctrl + P) и от там си го намираш и си го зареждаш.

А може и да е нещо прецакан филма - не знам. Но най - вероятно не е - ти нали си го проверил????

Link to comment
Share on other sites

@TAZ няма значение как е името - когато е еднакво , като заредиш субтитрите се зарежда и видеото(програмата търси едни и същи имена). в противен случай филмът трябва да се зарежда ръчно.

имам съмнение в едно нещо. самият филм има "залепени" някакви eng титри. възможно ли е това да е причината?

Link to comment
Share on other sites

samkijot: Не - не е това проблема, поне при мен го нямаше този проблем, когато съм си оправял субовете на един филм с вградени англ. субтитри.

Link to comment
Share on other sites

просто не мога да го заредя този филм и т'ва е ..... :angry1

някой ще ми помогне ли с този филм/тези субтитри? :cry

No Man's Land (2001) FR Subs

предварително благодаря.

 

@TAZ със Subtitle Workshop ли си ги оправял субтитрите на филма с вградените?

Link to comment
Share on other sites

samkijot: да със Subtitle Workshop работя само, защото най - много ми пасва и съм най - доволен от нея. Ако искаш да го дръпна и да проверя какъв е проблема, но ще мога да ти дам резултат чак утре вечер, че ми е много натоварена програмата за през деня! ;)

 

mafiot: Той няма проблеми със субтитрите - НЕ МОЖЕ ДА СИ ЗАРЕДИ ФИЛМА, за да си нагласи субтитрите. Моля ти се чети малко!!!!!

 

EDIT: samkijot: Свалих си филма от warez-а, всичко си тръгва без проблеми със Subtitle Workshop и филмът си се зарежда без проблеми. Ако искаш можеш да пробваш да си преинсталираш програмата. Не би трябвало да имаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

@TAZ, страшно много ти благодаря , че си отделил време за моето затруднение!

 

ти с коя версия на Subtitle Workshop си? моята е 2.03.

сега ще я преинсталирам и ще видя какво ще стане ....

 

още веднъж благодаря! :)

 

.:edit:.

 

пак не ще да се зарежда. ще потърся по-нова версия, макар да ме съмнява да е от това

 

.:edit_1:.

 

пробвах сега 2.51 и пак същата работа.

просто недоумявам как при теб всичко е наред, а при мен .... :sick

Link to comment
Share on other sites

samkijot: Аз съм с версия 2.51 на Subtitle Workshop. Бях я качил и при нас на warez-а, но нали сега нещо оправят и не може да се влиза в Win_Appz - а аз там я бях сложил. Ако искаш можеш да си я изтеглиш от някой от тези mirror-и!!!

Успех!!! ;)

 

~edit~

Ти с коя версия на DirectX си???? Провери, защото знам, че ти трябва

Requires Microsoft DirectX 8 or superior for the video preview.
Най - вероятно си с 9.*! Нямам обяснение - при мен всичко си зареди и тръгна без проблеми от раз.

Пробвай с новата версия.

 

~edit~

Стига бе, не е истина... не - нямам обяснение. А иначе какво искаш да направиш, мога ли с нещо аз да ти помогна????

Link to comment
Share on other sites

с DirectX 9 съм.

@TAZ , знаеш ли някоя друга програма за тази цел, която да не е много сложна.

 

.:edit:.

 

обещах френските субтитри за този филм на една приятелка, която живее във франция т.е. за няйния приятел ;) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...