Jump to content
BulForum.com

Как Се Гаси Горяща Кола В Пловдив


sMARTBomber

Recommended Posts

Как Се Гаси Горяща Кола В Пловдив

 

Маркучът на пожарната отказва, вторият също и накрая пожарникаря тича с малко пожарогасителче на фона на догарящата кола...

 

Това стана пред нас и докато го снимах се чудех да плача ли или да се смея на пожарните които имаме. Направо собственика си я изгледа как му изгоря колицата...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Оле не!Това е ужас!Пожарникарите наистина искаха да помогнат, ама нещо им се прецака водата...Трябваше още в началото с малкия пожарогасител..Кофти работа, мъчно ми е за собственика на колата...и за тюфлеците с колите дето минаха долу и не помогнаха, ще се залъгвам, че не са българи... :(

sMARTBomber някаква снимка на колата след инцидента имаш ли?..То като се замисля, ако видя и такава снимка още по-мъчно ще ми стане... :(

Link to comment
Share on other sites

Вие кат сте толкоз можещи що не си е изгасихте сами ?

Какви са причините тази талига да се подпали ?

При всички положения собственика е виновен, а и да не усвирквате много там кварталния ще е опрай с теслата и малко кит.А вредните емисии изхвърлени в атмосверата от тази талига ?

Link to comment
Share on other sites

Това за колите които минаха без да спрат е тъпо . Защо ? Ами лично аз ако видя така горяща кола и като видя пожарната няма да спра нали се тръби "оставете това на можещите на хората които се занимават с това " а като изключим това ( колите които не спряха ) какво правеха хората отстрани на блока освен , че гледаха защо никои не се притече с пожарогасител ? Пък аз не бих спрял и поради друга причина откъде да знам дали няма да гръмне колата ? Ами ако има газова уредба ? Тъй , че тва си е много относително дали ще спреш или не защо не тръгнаха комшии , сиирджии , семкаджии да направят нещо ? Много въпроси но на дали вия ще направите ( лично и аз ) нещо по различно от това все пак уплаха и паника има и то голяма .

В кой квартал е тва ?

Link to comment
Share on other sites

Ай стига бе, немога да повярвам. Аз живея на Дунав там до Ефира и Джоаната но нищо такова не сам чул или видял, а колкото до изцепката още немога да преценя кои са виновните в случая, пожарникарите или оборудването ?

Link to comment
Share on other sites

Ай стига бе, немога да повярвам. Аз живея на Дунав там до Ефира и Джоаната но нищо такова не сам чул или видял,

Това е доста по-надолу, точно преди фабриката за майонеза "Краси", Училище "Вапцаров", Пазарчето...

Link to comment
Share on other sites

@karaman

Uzito e прав - всеки има право да го е страх от горяща кола - може да стане експлозия...

Със сигурност това не е непукизъм от страна на минаващите коли, но просто шофьорите им не са обучени за такива ситуации - за това са пожарникарите. Проблемът не е в тях, а най-вече в шибаната техника и пожарните на 200 години...

Link to comment
Share on other sites

с тази стара техника са до никаде пичовете

 

 

кои са виновните в случая, пожарникарите или оборудването ?

 

 

@karaman

Проблемът не е в тях, а най-вече в шибаната техника и пожарните на 200 години...

Проблемът си е в Пожарникарите.

Те си имат нормативи и минимално допустими времена за пускане на водата.

За тази техника, макар и стара, си има графици по които се правят тестове дали всичко работи и може ли да се разчита на него. Те са длъжни надувайки сирената с тая кола да могат ако не да угасят пожара, то поне да пуснат вода от тия маркучи.

Това е показно за НЕпрофесионализъм.

Link to comment
Share on other sites

sMARTBomber я кажи как седят нещата с пожара кво е станало в движение ли се е подпалила , при палене докато е била спряна какво е станало ? Защото според мен наистина пожарникарите показаха голяма доза излагация но също и шофьора на колата освен , че е звъннал на пожарната какво друго е направил ?

Link to comment
Share on other sites

sMARTBomber я кажи как седят нещата с пожара кво е станало в движение ли се е подпалила , при палене докато е била спряна какво е станало ? Защото според мен наистина пожарникарите показаха голяма доза излагация но също и шофьора на колата освен , че е звъннал на пожарната какво друго е направил ?

Багажника му беше блокиран и не можеше да извади пожарогасителя. Нещо ключалката изглежда беше заяла. А колата в движение се подпалва и излизат от нея дърт пич с прошарена коса и мадама в кожено палто.

Link to comment
Share on other sites

При подобна ситуация(в движение) се запали колата на колега.Ама други колеги спряха( и то не 1-2 коли ами поне 6) и угасиха колата с пожарогасители.И никой не се замисли за експлозии ,да чака пожарна и т.н.Така че или си човек и спираш да помогнеш, или си п♛тка и минаваш като бързия влак.

 

П.С. Аз затова си нося 2 пожарогасителя: един до седалката на шофъора и един в багажника

Link to comment
Share on other sites

Страшничко си е да се гаси горяща кола, защото ВИНАГИ има опасност да гръмне. Като гръмне това, че си голям мъж ще те спаси ли?

Link to comment
Share on other sites

Как Се Гаси Горяща Кола В Пловдив

 

Маркучът на пожарната отказва, вторият също и накрая пожарникаря тича с малко пожарогасителче на фона на догарящата кола...

 

Това стана пред нас и докато го снимах се чудех да плача ли или да се смея на пожарните които имаме. Направо собственика си я изгледа как му изгоря колицата...

Каква вина имат пожарникарите в случая? Техниката на пожарната е калпава, но за сметка на това S-класата на Станишев върви перфектно, все пак струва колкото 5 противопожарни коли.

Link to comment
Share on other sites

Каква вина имат пожарникарите в случая? Техниката на пожарната е калпава, но за сметка на това S-класата на Станишев върви перфектно, все пак струва колкото 5 противопожарни коли.

:( За жалост и това е истина . Техниката е остаряла просто в прекалено много отношения. Само си представете да се подпали нечий дом и вътре хората да не могат да се измъкнат и на пожарната да им зацепи маркучи ..... :blink: За момента само мога да се надявам ,че като сме в Евро съюза ще има и някакви подобрения по тази тема ,а не да ми гонят и затварят тракери и подобни.

Link to comment
Share on other sites

При подобна ситуация(в движение) се запали колата на колега.Ама други колеги спряха( и то не 1-2 коли ами поне 6) и угасиха колата с пожарогасители.И никой не се замисли за експлозии ,да чака пожарна и т.н.Така че или си човек и спираш да помогнеш, или си п♛тка и минаваш като бързия влак.

 

П.С. Аз затова си нося 2 пожарогасителя: един до седалката на шофъора и един в багажника

Мисля , че сам ще стигнеш до извода , че самия шофиор си е винове ни няма за какво да вини пожарната ( има ама първо шофиора ще на*бат)

Пък е друго да видиш в момента , че се е запалила колата и веднага почваш а случайн ода видя шофиора да беше наблизо да маха на някой да спре ? Явно и той е така наречената от тебе п♛тка и се е отдалечил а хуйовете ( в случая пожарникарите ) тръгват с рогата напред . Много знаем какво е било техническтоо състояние на тая барака пък и с тва отношение да неможеш да си отвориш багажника си е занимаряване на самата кола ако му беше изправна поне щеше да си изкара сам пожарогасител и да си я изгаси .

Link to comment
Share on other sites

Мисля , че сам ще стигнеш до извода , че самия шофиор си е винове ни няма за какво да вини пожарната ( има ама първо шофиора ще на*бат)

Пък е друго да видиш в момента , че се е запалила колата и веднага почваш а случайн ода видя шофиора да беше наблизо да маха на някой да спре ? Явно и той е така наречената от тебе п♛тка и се е отдалечил а хуйовете ( в случая пожарникарите ) тръгват с рогата напред . Много знаем какво е било техническтоо състояние на тая барака пък и с тва отношение да неможеш да си отвориш багажника си е занимаряване на самата кола ако му беше изправна поне щеше да си изкара сам пожарогасител и да си я изгаси .

 

 

Тва не е изобщо до това дали ша се направиш на мъж или на п♛тка. Имам моменти когато някой ти пали колата, но в повечето случаи шофьора си е виновен. И на мен не би ми станало приятно, не дай боже, нещо да ми стане на колата и никой да не спре, ама варианта с експлозията си остава. Спирал съм за кола която се беше запалила на БЕНЗИНОСТАНЦИЯ на пътя Пловдив - Раковски ( беше в Стряма ) и колата си гореше, а собственика махаше като откачен на улицата да спира коли. Аз спрях и той ми вика " дай пожарогасител " Еми дадох му моя, а той ми го бута обратно в ръцете и ми вика че не знаел как и аз да съм отишъл да му изгася колата. Еми извинявам се много, ама от къде на къде ша ходя аз да гася колата на идиоти като него, дето първо не си поддържат колите като хората и второ са по-големи путки от мене и не могат да си изгасят колата ?!?! Обясни ми това ?! Няма пожарогасител и аз да се жертвам да му гася колата. И накрая целя пожарогасител ми отиде и едно " Благодаря " не каза дори. Та питам се аз, на теб ако ти се запали колата ще чакаш ли някой да ти я изгаси или сам ще си я изгасиш ? Така като чета сам ще го направиш. Еми и на клипа така. Пожарникари има, сички като кварталните пенсии ли да се насъберат около нея ?? Та да правим Ирак 2 в Гагарин :) Колкочовека повече ще умрат заедно с пожарникарите при гръмнала кола.......

Link to comment
Share on other sites

чесно казано аз лично сериозно бих се замислил дали да се спра,рискът от екплозия в тая ситуация е доста голям.

почти 100% сигурен съм,че причината е калпав изпарител+калпави кабели за свещите,а това си е потенциален взрив на бутилката за пропан-бутан и 100% вина на собственика на колата.

първо задето не сменя кабели и уплътненията навреме и второ,че няма пожарогасител в колата.

 

иначе клипчето е меко казано трагично...я си представете да беше пламнал жилищен блок?как ще го гасят,с кофите ли?

Link to comment
Share on other sites

До колкото разбрах е имал пожарогасител, но му е бил в блокиралия багажник.А колата с газова уредба ли е??

Относно пожарните, какво да ви кажа...прави сте за всичко, но.. линейките са същата работа ( в смисал в неизправно състояние и липсващо оборудване ), не говоря за това, че ги чакаш 30 мин докато дойдат..

Link to comment
Share on other sites

да бе да,те багажниците така болкират.по-скоро и самия шофьор не е достатъчно луд да се приближава до багажника,където му е агу-то,при положение,че му гори колата

Link to comment
Share on other sites

rane я си конкретизирай въпроса за да ти отговоря , че съм тъп и 5 пъти го чета и немога да уловя точния смисъл на въпроса .

Link to comment
Share on other sites

Извинете аз ли съм тъп или просто ми нявава един спомен, че газовата оредба е в багажника

- Така и не видях да е пламнал багажника за да ми навее мисли на зрив на оредбата??

- Извинете ме, съседите и господина на който е колата, неможаха ли да забележат не малката раота че гори само предницата и да хвалят 2/3 кофи вода...

Съжелявам обаче пожарникарите не са виновни за нищо, онова със тестовета, евала намери оправдание, ама то всичко в този живот се чупи и се разваля, такаче може да е станало нещо НЕВИЖДАНО и да зацепи водата в последния момент

 

Относно пламването на един блок или къща...Няма да дойде една пожарна кола или две, а ще са 3/4

Защото тва не е няква кола дет обема и е нищожен а цяла къща и блок дори, трябват доста повече коли и те веднага биха дошли да го угасят, тогава ако стане същото една от колите да зацепи, та кво? нали има още 2/3 и ще угасят огъня

 

А да не изпусна да кажа, тез блокове и тез тираси нямате ли си маркучи със който да си ги миете?

Не ми казвайте, че няма нито един от вас със един маркуч дет да пусне водата и от горе да угаси оганя

 

От гледната точка където е снимано, точно от тама със един маркуч ще закара до колата и ще я угаси със силна струя вода...

Ем съжелявам то по важно да гледаде сиира, че на съседа колата гори отколкото да му помогнете...

 

Тва точно пък се отнася за теб, начи можа да снимаш но да помогнеш неможеш

 

Ура за Българите, ние сме велики !!!

Link to comment
Share on other sites

Абе Toso не си прав .Много се съмнявам че ,ако ти беше там на място щеше да слезнеш доло и да метнеш 2 кофи.Много смели станахте,нещо :blink: Ти сигурно не си видял що за пламаци са били :confused .Иначе ако ти беше шофьора на колата разбирам да налееш няколко кофи вода,ама да рискувам живота си за тая бракма.По хубаво да викна пожарната и да се моля на господ.А това, че не сме силни в гасенето на пожар си е друг въпрос :unsure: За маркуч не се надявай много !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...