Jump to content
BulForum.com

Kade da se zapi6a da treniram kik-box?


Dido`87

Recommended Posts

Ами доколкото знам в залата на стадион Христо Ботев се провеждат тренировки по кик бокс.. поне преди около година се провежаха... отиди и питай там на място... не съм сигурен но пробвай :)

Link to comment
Share on other sites

Точно там имаше до гимнастическата зала, където в момента се провеждат тренировки по Таекуон-До. Треньорът е Ники Чилингиров, но мисля че сега някъде са се преместили...

Link to comment
Share on other sites

Абе мен, ако ме питате направо отивай там и се записвай на Таекуон-до много добро бойно изкуство.. аз смятам сега пак да почвам да тренирам :)

Link to comment
Share on other sites

(ако все още е там) можете да се запишете на тренировки до автогара Родопи.

В влизост има един стадион... Истински Кик бокс...

Link to comment
Share on other sites

(ако все още е там) можете да се запишете на тренировки до автогара Родопи.

В влизост има един стадион... Истински Кик бокс...

значи - първо го няма там на стадион Спартак , Тодор Диев ...

второ - не е Кик Бокс , а Тай Бокс и няма нищо общо с истинския...

трето - вече са на Лаута , втори етаж на стадиона

:tongue :bgrin: :punk

Link to comment
Share on other sites

значи - първо го няма там на стадион Спартак , Тодор Диев ...

второ - не е Кик Бокс , а Тай Бокс и няма нищо общо с истинския...

трето - вече са на Лаута , втори етаж на стадиона

:tongue  :bgrin:  :punk

Axam. Taka si e. BTW blo0d_master, kvo naprai be 4ovek, koga 6a idva6 na trenirovki da se zapoznaem be? :P :D :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Абе мен, ако ме питате направо отивай там и се записвай на Таекуон-до много добро бойно изкуство.. аз смятам сега пак да почвам да тренирам :)

 

 

Пич незнам кой те е зарибил по него ама тва според мен е най-умрялото бойно изкуство. Отиди на една тренировка да видиш за кво стаа въпрос и помоли да напраите един спаринг с някой тренирал 1-2 години... Според мен ако не се панираш е мноого вероятно да го размажеш... После сам ша си напраиш извода за бойното изкуство :sick :laughing:

Dido`87 аз бих ти препоръчал да се запишеш на тай-бокс почти същото е като кик-бокса, дори според мен е по добро(виждал съм го в действие на улицата :devil )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Да при Бони, който води супер зле и нищо правилно няма да научи ;) ОКИНАВА на стадион Пловдив е истината :)

 

Бони води много добре .......и от него може много неща да се научат.

Вапрос на желание и многоооооооооо тренировки !

Link to comment
Share on other sites

Пич незнам кой те е зарибил по него ама тва според мен е най-умрялото бойно изкуство. Отиди на една тренировка да видиш за кво стаа въпрос и помоли да напраите един спаринг с някой тренирал 1-2 години... Според мен ако не се панираш е мноого вероятно да го размажеш... После сам ша си напраиш извода за бойното изкуство :sick  :laughing:

Dido`87 аз бих ти препоръчал да се запишеш на тай-бокс почти същото е като кик-бокса, дори според мен е по добро(виждал съм го в действие на улицата :devil )

 

Жалко, че преди година спрях да се занимавам тотално с ткд поради много кофти счупване (раздробяване) на крака, а и преди това имах проблеми с кръста... Иначе тренирах 2 години и малко и бих искал да ме "хванеш" на спаринг ичта ичте и да видим дали ще ме размажеш :D. От друга гледна точка си много прав за тренировките, и че в момента в БГ Таекуон-До е мноооого заспало в сравнение с Киокушин на пример. Сега нещата се промениха доста и всичко, което се прави, се прави с комерсиална цел... :sick

Link to comment
Share on other sites

Жалко, че преди година спрях да се занимавам тотално с ткд поради много кофти счупване (раздробяване) на крака, а и преди това имах проблеми с кръста... Иначе тренирах 2 години и малко и бих искал да ме "хванеш" на спаринг ичта ичте и да видим дали ще ме размажеш :D. От друга гледна точка си много прав за тренировките, и че в момента в БГ Таекуон-До е мноооого заспало в сравнение с Киокушин на пример. Сега нещата се промениха доста и всичко, което се прави, се прави с комерсиална цел... :sick

Пич нещото което не ми харесва при тези бойни изкуства е че гарда ти е много ниско свален и лицето ти е незащитено... Преди няколко дни гледах малко от един турнир по киокушин - застават двама близо един до друг и започва размяна на удари в тялото докато единия не поддаде... :wacko: Ако се сбиеш с някой на улицата с тоя нисък гард за нула време ша ти нахака 2-3 туката в главата и после...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Мхм... Ше ми нахака 2-3 туката от 2 метра разстояние, нали? Освен ако не е оня тип от Fantastic 4 с разтегателните ръчички. :P Та... 1-во: Таекуон-До не е бокс! 2-ро: Никъде не съм споменавал за бой на улицата или пък твърдял, че Таекуон-До е приложимо в улична схватка. 3-то Една схватка при WTF = 100 % ритници, 0% удари с ръка. И последно гледайте на Таекуон-До повече като на спорт и по-малко като на БИ (Не, че Митко Лесов не е луд :tongue )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Така и не разбрах, къде в Пловдив, човек може да тренира Кик-Бокс или поне Тай-бокс, не че знам второто кво представлява :) Айде бе хора, насочете ме, ще съм ви много благодарен. Надявам се че годините нямат значение, щом човек има желание?

Link to comment
Share on other sites

батка, мисля че на локомотив има кик-бокс. годините нямат значение, но се готви за зверски тренировки, поне като тренирах преди карате на христо ботев след тренировката бях леш отвсякъде :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

VeGor да те питам, има ли чували във залата понеже съм учил в това училище и не си спомням да имаше. Как е базата въобще? Не че това е толкова важно щом имаш желание да тренираш, но ми е любопитно понеже си спомням салона как изглеждаше преди 10 год.

Link to comment
Share on other sites

ами чували имаШЕ... при ремонта на салона малко ги понаакаха и сега не могат да се използват. иначе тренера обещава нови, ма знае ли се... иначе базата е... твърд под, няма душове, нито топла вода :D но да не забравяме, че мизерията ражда шампиони!

 

@zlobil

тае бо е гимнастика... тай-бокса е едно от най-(ако не и най, ама не ми се влизат в излишни спорове) бруталните бойни изкуства. все пак говорим за удари фул контакт с лакти и колене...

Link to comment
Share on other sites

А как протича вашата тренировка? Само спаринг ли? Щом няма чувал, предполагам, че и лапи няма, а знам, че и кати не правите ми е интересно как протича една тренировка. А беше ми казъл, че се борите понякога. Как става това на твърдия под?

Link to comment
Share on other sites

ми става, после лактите и коленете най-вече болят :D

а относно това как протича тренировката:

малко бягане, малко разтягане/загрявка, бой със сянка няколко рунда, примерно един рунд ръце, един рунд крака, един рунд крака и ръце (без лакти и колене) и накрая всичко. после се разделяме по двойки и се разиграват най-различни комбинации и чак тогава спаринг.

пък най-лесно да разбереш как протича една тренировка е да дойдеш и да видиш :)

Link to comment
Share on other sites

ми става, после лактите и коленете най-вече болят :D

Аааа на такова не се борим. Аз на тепих като се боря ми се жулят колената и лактите, на твърдо не искам и да знам.

пък най-лесно да разбереш как протича една тренировка е да дойдеш и да видиш :)

Аз съм повече по захватите, а и сигурно съм малко дърт за вашата група, но обмислям да дойда скоро да изям малко бой при вас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...