Jump to content
BulForum.com

Da Dao


LeStath

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

ne iskam da se zaqjdam ama 6te kaja samo edno ne si sre6tal 6toto nikoi drug stil ne e kral kral i pak krade ot drugite stilove !!!

 

drugite stilove si trenirat tradicionnite im ne6ta v stila a ne kradat texniki pohvati i tem podobni kato va6iq RENSEI

Link to comment
Share on other sites

ok ok nqma pove4e da pi6a v tazi tema e nadqvam se

 

no pozvoli me da te opravq kazva se KREVATNO DJUDO

Link to comment
Share on other sites

no pozvoli me da te opravq kazva se KREVATNO DJUDO

 

i krevatna gimnastika se kazva, sashto taka "razuchavane na roshavata gramatika" ... i kakvo li oshte ne ama tova v momenta e tolkova off-topic che njama nakade poveche..... btw. sled kato go "opravi" posle poizmi li se leko? :P

 

a na temata za "kradene ot drugite stilove" - ne vizdam nishto losho v tova da se kombinirat elementi ot razlichni neshta s cel da se poluchi neshto dobro stiga da e cjalostno i zavarsheno i naj-veche da njama protivorechia. mnogo savremenni stilove se bazirat na edin ili njakolko drugi po-stari - tova ne gi pravi loshi v nikakav sluchaj, spored men dori naprotiv. ne moze da iskash da se pridarzash kam kanonite na neshto poneze togava trjabva da pomislish onezi stilove otkade sa doshli i dali vinagi sa bili takiva? vse njakoga ne e imalo stil izobshto i nikoj ne moze da go e izmislil ej taka izvednyzh i da ne go e promenjal nikoga poveche.

 

oshte poveche che "kradene" e mnogo neumestna duma v sluchaja poneze njama nito targovski marki, nito avtorski prava nito neshto drugo koeto da e tajna i da e zabraneno da se "kopira pod kakvato i da e forma".

Link to comment
Share on other sites

mortal_dreams, това което тренираш ти, също е съвкупност от други стилове :bgrin:

.., а за ДаДао няма да коментирам, там само трениращите го си вярват, че това е българското бойно изкуство :P

Иначе уважавам Стоян Цветкашки, извън доджото е много приятен и земен човек.

Link to comment
Share on other sites

yo poznai ve4e ne sme okinawa te tai

 

a shorin ryu i ako iska6 da znae6 tova e samostoqtelen stil ot koito pak proizhojdat drugi

Link to comment
Share on other sites

хехе

добре ;)

Значи не знам си колко години Левон и цялата му школа са изучавали Окинава Те Тай Карате До на Бил Зохополус, и изведнъж идва Ямашита и обръща целия стил на Шорин Рю, и автоматично всички техники които сте изучавали се припокриват с този стил и всичките степени които сте защитили, се прехвърлят в Шорин Рю? Или тепърва започвате да защитавате сетпени от бял колан там? Стана ми интересно нещо? Левон има 5 или не знам точно колко дана на Окинава Те Тай Карате До, и с посещението на Ямашита става с 1 дан повече на един нов/стар стил?

Работата ми се струва много гнила.

Съвсем хипотетично го казвам сега, все едно някой да дойде и да превърне цялата ви школа в Шотокан, това може ли да стане???

 

 

Започнах спора, защото виж тази схема: http://daobg.com/karate/tree.swf

На Бил Зохополос стила е от колко.. 20 години? .. и вие за един ден се превръщате в стил който е в основата на Карате? :bgrin:

 

п.с.: не се заяждам, просто търся логичното обяснение.

Link to comment
Share on other sites

:angry: :angry: abe q si gledai rabotata kato ni6to ne razbira6 i ni6to ne znae6 kakvo se slu4i ne si otvarqi ostata

sajelqvam za dumite mi po gore no mi pisna ot razbira4i koito i predstava is nqmat

 

taka 1vo iskam da kaja 4e Bil Zahopolus vlezna v zatvora predi vreme i saotvetno Bog da go prosti po4ina vnezapno tam

 

tai kato nqma6e kak da se vzimat po visoki stepeni v saotvetniq stil nie prodaljihme da go trenirame oba4e senseq zapo4na da si korespondira sas sensei T.Yamashita

togava nie go pokanihme na seminar na koito toi pokaza po4ti cqlata program po kata ....

 

...nau4ihme q i kogato doide za vtori pat senseq(Yamashita)pokaza ostava6tite kati ot 4 dan na gore

 

nau4ihme 4ast ot tqh vseki spored stepnta si

posle nau4ihme mnogo drugi ne6ta kato MATAYOSHI kobudo i drugi tehniki

 

togava zabelweji togava sled vsi4kite tiq usiliq deto hvarlihme za tezi 3 godini toi ni izpita i povi6i 4ast ot 4lenovete na kluba

 

taq godina imam izpit za 2ri dan moje bi nqma da go vzema za6toto iziskvaniqta sa prekaleno golemi no nqma i da se otkaja

 

taka izkam da pod4ertaq ne se barkai v 4UJDITE RABOTI

 

i ne govori gluposti zad garba na horata !!! :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Това, което говори mortal_dreams е самата истина. Аз бях бая ниска степен по време на прехода Те Тай - Шорин Рю, но помня много добре за какво представляваше. Започнахме разучаване на схемата на основни кихони и кати, а по-късно по-старшите пояси, уловили по-дълбоките пинизи (тва па не го знам как се пише :) ) и тънкости с времето ни убочаваха на тях.

Двата стила са коренно различни. Може много да се говори по темата, но ще оставя това на mortal_dreams като по-старши :)

Link to comment
Share on other sites

i 4ak na 2rata godina senseq pokaza i SUI-KEN-DO(v prevod ozna4ava6to pataqt na vodniq umruk)

i tozi pohvat v karateo naistina e na sensei T.Y. oba4e tova se trenira ve4e v po4ti cqla severna america kakto i 4ast ot evropa nqma da kazvam kakvo vkliu4va stila tai kato koito iska da razbere da doide i da se zapi6e da trenira

Link to comment
Share on other sites

Ти си бил много смотан тип. :bgrin:

Аз те питам най-културно кое как и накрая ти казвам, че не искам да се заяждам, а искам логично обяснение, ти ми викаш да си затварям устата с една камара гримаси. На много хубави неща те учат бойните изкуства. Каквито учениците, такъв учителя, така ли беше приказката? :bgrin:

 

п.с.: зад чий гръб говоря?

 

Даже и Левон ползва интернет, покажи му темата, да се изкаже, той поне няма да се пени, ами ще обясни спокойно, като хората. Той е свестен и спокоен човек.

 

Ама какво се занимавам с теб и аз :)

Просто не знаех за този интересн преход, ще се обърна към някой компетентен да ми обясни. B)

Link to comment
Share on other sites

@poznai, гледам си едитвал поста си след като mortal_dreams е пуснал неговия. Не помня какво точно беше писал, но си беше чисто заяждане, което и сега си е такова, но малко "по-замазано". Може и да греша, не знам (нали и ти така пишеш ;) )

 

Да не говорим в daobg кви сте умели модераторите - едни постове пускате , а други - не.

 

Мисля че и аз мога да поясня това, което питаш: хората от стила, носещи черни пояси, са кадърни и от дълго се занимават с бойни изкуства и бързо се приспособиха към новия стил. Защитили са си степените в стила Yamashita Shorin Ryu и имат дипломи! От тях знанието тръгна и надоло към останалите. Сега се тренира именно Yamashita Shorin Ryu при нас. Ако нещо имаш претенции относно степените, които сенсей Ямашита е раздал отиди се разправяй с него. Дори хората с тези степени ако видят какво си писал само ще ти се смеят и ще кажат "добре, добре бели пояси сме само не ни занимавай...". В клуба дори не се носят чертички на черния пояс индикиращи дана. Пояса ти просто показва на какво ниво си и какво още можеш да учиш съотвено на него. Не е средство с което да се перчиш в маалата. Поне аз не го осъзнавам като такова. Като гледам твоите писания съм на съвсем друго мнение за теб.

 

ЕДИТ: Коригирам някои пунктуационни грешки, може да се свери времето на едита :P

Link to comment
Share on other sites

Абе ти вред ли си?

Виж добре датите на редакция? Редактирано е минути след постването за да си оправя правописните грешки, кво ме ядосваш сега и ти?

...

Повече няма да ви отговарям за нищо и ще ви спра достъпа за където мога, за да не ви чета и там.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, извинявам се за редакцията не съм догледал, че 12:02 PM се води по обяд... И въпреки това звучи много иронично поста:

 

Работата ми се струва много гнила.
Link to comment
Share on other sites

След 1300 offtopic-a може би е по-добре да се върнем на темата?!

 

...та, LeStath, за какво имаш предвид под елементи... защото има и по-обхватни бойни изкуства от Да Дао... което съм тренирал и не мога да кажа нищо лошо, нито за ренсей Цветкашки, нито за стила... само, че ако се говори за българско бойно изкуство... ПраБоС е малко по-българско :) макар и не толкова ефективно.

 

П.П. Надявам се, че никой няма да възприеме и това като заяждане... защото ако продължават така нещата много бързо ще се затвори темата :)

Link to comment
Share on other sites

Абе не че нео ама не е ли вашия спор леееееко оффтопик :confused Иначе не съм запознат с Окинава карате до и няма да надавам глас за този спор...

Иначе относно темата:

Тренирам Да Дао вече 2 години(в Неделя имам изпит за 2 чу - стискайте палци) и съм напълно съгласен със LeStath че Да Дао е най-комплексното бойно изкуство с което съм се срещал...вярно е че е единственото което съм тренирал ,но това не значи че не съм се интересувал и от другите стилове и съм напълно убеден поне за себе си че Да Дао наистина е най-доброто!Няма да навлизам в повече конфликти както в една предишна тема,не желая коментари(имате право да давате такива,но просто не са нужни,всеки ще защитава собственото бийно изкуство,това е ясно),ако някой иска да пита нещо - прав му път,отворени сме към въпроси и с най-голямо удоволствие ще им отговорим(по-точно LeStath и DeathRider ще има отговорят,аз само ако мога :D :D :D :D :D :D :D )...

И така,крадено или не,сглобявано или не,реално или не,Да Дао ми е вършело работа в случайте когато ми се е налагало да го използвам!!!

Link to comment
Share on other sites

toporas, така е. В Да Дао може и да е заимствано от много други стилове, но мога да ви кажа, че точно това прави бойното изкуство най-близко до уличния бой. А аз мисля че заемките са почти само от борбата, защото ако сте по-запознати с техниките ще забележите коренни разлики от техниките на другите стилове!!!

А, и още нещо - не разбирам защо в повечето стилове като застанат в гард, трениращите са обърнати настрани?! Колко непрактично!!!

Link to comment
Share on other sites

taka i ne razbrah za kwo stawa wypros w taq tema!!!!toj ne bil sre6tal!!????mi tyrsi ,interesuwaj se!ne znam koj misle6t 4owek 6te powqrwa na tezata za bg bojno izkustwo.nadali sa ostanali tehnikite na trakite,elinite ,slawqnite i prabylgarite viweli po tezi zemi ,taka sistematezirami i razwiti kato aziatskite.imalo gi e predpolagom,bili sa dobri i sa bili ,move bi ,sistemno predawani,no nadali sega izwednyv sa se poqwili w rycete na renseq nqkwi tajni swityci ili drugi kanali sa se otworili i ot tqh se e izlqla informaciq za wekowniqt opit na bylgarsite wojni :wacko:

a kato ne znae6 , ne gowori! i w judo i w aikido i w kyokushinkai ima eklektika,da ne goworim za ju jutsu.ajde sq begaj si pro4eti uroka, napi6i si doma6nata,namisli si wypors4e pomoli nqkoj batko ,da ti pomogne da go formulira6 i ela pak da pogoworim. nadqwam se drugiq pyt da se nerwiram kato gi 4eta tiq gluposti.

SAYONARA ,OSU!!!

Link to comment
Share on other sites

taka i ne razbrah za  kwo stawa wypros w taq tema!!!!toj ne bil sre6tal!!????mi  tyrsi ,interesuwaj se!ne znam koj misle6t 4owek 6te powqrwa na tezata za bg  bojno izkustwo.nadali sa ostanali tehnikite na trakite,elinite ,slawqnite i prabylgarite viweli po  tezi zemi ,taka  sistematezirami i razwiti kato aziatskite.imalo gi e predpolagom,bili sa dobri i sa bili ,move bi ,sistemno  predawani,no nadali sega izwednyv sa se poqwili w  rycete na renseq nqkwi tajni swityci ili drugi kanali sa se otworili i ot tqh se e izlqla informaciq za  wekowniqt opit na bylgarsite wojni :wacko:

a kato ne znae6 , ne gowori! i w judo i w aikido i w kyokushinkai ima eklektika,da ne goworim za ju jutsu.ajde sq begaj si pro4eti uroka, napi6i si doma6nata,namisli si wypors4e pomoli nqkoj batko ,da ti pomogne da go formulira6 i ela  pak da pogoworim. nadqwam se drugiq pyt da se nerwiram kato gi 4eta tiq gluposti.

SAYONARA ,OSU!!!

kvo sa nervira6 i ti sq?! Balgarsko si e boinoto izkustvo nai-malkoto 6toto e izmisleno ot balgarin, a tva 4e renseq ne e spodelil s tebe izto4nicite si na informaciq za prabalgari i slavqni, ne zna4i 4e nqma takiva.

Mislq 4e taq predubedenost kam na6iq stil e super glupava? kvo ti puka na teb koi i koga go e izmislil? Nai-vajnoto e da var6i rabota v realni situacii, a povqrvai mi, Da Dao var6i mnogo dobra raota na ulicata

Link to comment
Share on other sites

ne iskam da se zaqjdam ama 6te kaja samo edno ne si sre6tal 6toto nikoi drug stil ne e kral kral i pak krade ot drugite stilove !!!

 

drugite stilove si trenirat tradicionnite im ne6ta v stila a ne kradat texniki pohvati i tem podobni kato va6iq RENSEI

 

o4evidno ve4e go napravi

 

za tvoq smetka treniral sum za kratko o6te 3 bojni izkustva:

kioku6in, okinava karatedo i judo.

da naistina v na6iq stil ima elementi ot mnogo drugi stilove i to4no tova go pravi po dobro ot koeto i da e tuj kato tezi elementi sa nai dorite ot dadeniq stil.

 

EDIT:dobavqm otgovori na zapitvaniq koito ne bqh vidql

 

1. otnosno balgarsko li e ili ne da bulgarsko e poradi tova 4e Da Dao e zamisleno i napraveno v bulgariq. Dali e vzaimstvano ili ne izob6to ne e dovod 4e Da Dao ne e bulgarsko primer4e : az zaimstvam ot nqkolko pesni za da si napravq moq ma tva ne zna4i 4e pesenta ne e moq.

2. kolana e simvol pone za men. simvol za tova koeto sum postignal s moq trud.

3. ako trqbva6e da sledvame boinoto izkustvo na pra bulgarite to togava trqbva da se obu4avame na kon.

4. ne videh koj pita6e za elementite, no moga da kaja tova: Da Dao obhva6ta ot boi v izpraveno polojenie s goli race taka i do boj v legnalo polojenie. sa6to se vkliu4vat rabota s ninjako i me4ove (tva ve4e e za po naprednali demek 4eren kolan).

5. otnosno stojkata i na men mi e mnogo 4udno kak v polojenie na polu6pagat s usukano tqlo na 90 gradusa na nqkoj 6te mu e udobno da izvar6i dadena tehnika, da se za6titi ot udar ili daje da ostane na krakata si.

6. Da Dao mi e pomagalo mnogokratno naj malko v momenti kato tozi (da saumeq da si zdarja nervite).

 

Molq ne priemajte domite mi kato zaqjdane ili ne6to ot sorta ako gi priemate taka IZVINETE ME!

 

Otnosno si4kiq toq offtopic : hora do kolkoto znam seki user moje prai nova tema i da si komentirate istoriqta na bojnite izkustva kato cqlo.

 

Na kojto ne mu haresva Da Dao ne sum go vurzal da pi6e v taq tema prosto moje da kaje " ne mi haresva spored men bojnoto izkustvo koeto treniram e naj dobro" hop i to4ka po vaprosa si4ki sa 6tastlivi i nqma svadi i tolkova offtopic.

 

Mersi za "izslu6vaneto".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...