Jump to content
BulForum.com

Каква кола да взема на 85 годишната си баба


RaptoR

Recommended Posts

Не мога да не хвърля тоя спам фишек. И все пак се интересувам от мнението на повечето 

 

Към момента с помощта на Галицин имаме налице две женски коли, определено карани от жени, с перфектни салони. Къде е гъбаркането ще питате?

Опел на 16 години, Корса - отлично запазен за 3400, от които тепърва мога да бутам

 

Хонда Джаз, края на 2006, пазарена за 5100 - отлично състояние, перфектен салон, чукана леко отдясно, но добре оправена.

 

Дръж, куче! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

За какво шофиране говорим градско, междуградско или на село?

Дали си заслужава инвестицията на годишна база спрямо ползването на автомобила?

Link to comment
Share on other sites

Абе мене ако питате на тази възраст най-вече да се гледа да е с широка врата и висока & удобна седалка, че да може по-лесно да сяда жената - не се бъзикам, ако изобщо стигнете до 80 ще разберете колко е важно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Жената ще кара ли на тази възраст? Да е жива и здрава ама на тая възраст не е за шофиране.

 

Не само, че кара, ами на 82 й подновиха книжката, като й дадоха специална такава със златен волан.

 

Вземи и автоматик.

 

Предупредиха ме, че на тия години и цена от 4000 лева, колкото тя дава (айде леля ми ще вкара още 1000 за Джаза), всякакъв автоматик или е дроб или е на път да бъде дроб. Иначе естествено и аз това търсех.

 

===========================

 

Иначе тя кара много малко, до вилата й над Храбрино и обратно. Я събере 50 км на седмица, я не. 

 

Между другото баба ми е фаталната жена - не я подценявайте! Както казва баща ми - ще ни надживее всичките, но това е една съвсем друга тема. Концетрирайте се върху спам на тема колата  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не само, че кара, ами на 82 й подновиха книжката, като й дадоха специална такава със златен волан.

===========================

Иначе тя кара много малко, до вилата й над Храбрино и обратно. Я събере 50 км на седмица, я не. 

 

 

Имаш предвид златен талон или това е нещо ново, което не съм чувал?

 

Иначе от двете коли, която е по запазена. Ако сама ще си я обслужва може и това да е фактор цени на резервни части.

 

Ако корсата е с някой от старите непретенциозни двигатели може да си заслужава повече. При джаза има дебитометър, който иска профилактично чистене или по-често каране.

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид златен талон или това е нещо ново, което не съм чувал?

 

Иначе от двете коли, която е по запазена. Ако сама ще си я обслужва може и това да е фактор цени на резервни части.

 

Ако корсата е с някой от старите непретенциозни двигатели може да си заслужава повече. При джаза има дебитометър, който иска профилактично чистене или по-често каране.

 

Не, не е талон - и аз ахнах! Книжката й е друг цвят и на нея има волан - ще я снимам да ви я покажа. 

 

Корсата е 1.4, Хондата 1.2. Аз разбира се предпочитам по-малкия двигател. По принцип аз за Опел не ща и да чувам, камо ли на 16 години... 

Link to comment
Share on other sites

Хондата Видене. Карал съм и двата модела в подобни години, хондата е с класа над опела, а и е доста по икономична. 

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм в това! Чуквана е вдясно, но много леко - видях лепен е фара. Гредите са перфектни. Определено женска кола - салонът е като от магазина. Отделно по-слабичка - 1,2 - тъкмо като за бабичка, а споменах ли, че за дъските на Опел не ща да чувам? За 6 години разлика във възрастта да не говорим. И то японска кола срещу немски Москвич. Разправям й аз на баба ми, че с Корсата ще й тракат зъбите по паветата (загуби първия си зъб миналата година и то зарад кокал в пържола - цял живот не е стъпвала на зъболекар), но тя като стане въпрос за даване на повече пари и подскача... 

Link to comment
Share on other sites

Малко оф се пада, ама това горното не мога да го повярвам...честно!

 

Нарочно го написах - абсолютната истина. Прабаба ми почина на 92 с повечето си оригинални зъби. Както е тръгнало, баба ми ще я бие по всички параграфи. 

 

Ся дали ще те стигне тебе - не знам ХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Хондата със сигурност. Така или иначе си в кюпа, кола ще купуваш, поне да няма много ядове около нея. Имам приятел с Джаз, който подмина 100 000км каране в България. Преди това не е ясно на колко е била. Емиии....освен един сменен лагер-главина, когато я купи, друго различно от консумативи не е сменял.

 

Edit: A, да, и редовно посещение на бояджийното, че все нещо имаше по тИн'киите :D

 

В крайна сметка, рано или късно, всички коли стават опели. Защо да започваш с опел е въпросът?!?

Link to comment
Share on other sites

Лични впечатления от Хонда джаз с 1.2 от 2008 година. Същата като 2006. Сестра ми я кара трета година вече. Само Масло и филтри са й сменяни. А е ходено с нея до Гърция 2 пъти, и си се кара по 20-25к на година.

Женска кола от където и да го погледнеш.Багажника е колям и събира доста. 

Единственият недостатък, който има е че може да й се запушат EGR пътищата, но това се чисти.

Има 8 свещи. Гори градско в София 7 Бензин. Лесно се паркира, волана е с електроусилвател, а не с хидравлика, малко по-муден е и има едно малко невръщане като при хидравликата, но се свиква и не е проблем ! 

 

Колата в Момента се кара с Масло Amsoil 0w30 и не е пипнала грам. Та толкоз.

 

Перфекта е за баба ти :)

 

Едит: Само Вземи Вин-а и виж дали не е в акцията за подмяна на възглавниците.Хонда има акция за безплатна подмяна заради ония изцепки с убитите хора заради прекалено голямо налягане в патрона на Възлгавницата.  Сестра ми от Бултрако София я разтъкават 4 месеца вече. Малоумници големи. Това ти застрашава живота, а те си чоплят в носа в Тоя сервиз.   Провери с вин-а на колата http://www.honda.co.uk/cars/owners/recalls-and-updates.html

След това ако я има попълваш тая Форма http://honda.bg/?go=service&p=service_offer и ще ти звъннат. АКо не стане. Звъниш им направо или отиваш директно с колата. 

Едит2: Има лек паразитен шум в скоростите като на свободна. Това е от Лагерите, но доколкото съм чел няма проблем да се кара така. Ако ти трябва масло за скоростите има един човек в Пловдив Продава наливко(от голяма туба 20л)  Honda MTF. Проверен е ! 
 

Link to comment
Share on other sites

Взимай Хондата и не го мисли бе, Мисир! Още там ти казах!

Освен това и идея си нямам за кво я пусна тази тема, като и сам си знаеш, че Опел-а няма да го вземеш.

 

П.п. Ще се прави той, че се колебае между Джаз и Корса... От това по-голяма мисирщина, здраве му кажи....

Link to comment
Share on other sites

Опела ако вземеш , кон да ти го натресе :) Как искаш така ме разбирай. Дизелчетата с Исузу матор са лесни за правене и еФтини за поддръжка ма са гнилоч и гняс, отделно няма екстри и вози кут каруца. Хонда са лайняни коли, ма джазЪт става за бабета.

Link to comment
Share on other sites

Взимай Хондата и не го мисли бе, Мисир! Още там ти казах!

Освен това и идея си нямам за кво я пусна тази тема, като и сам си знаеш, че Опел-а няма да го вземеш.

 

П.п. Ще се прави той, че се колебае между Джаз и Корса... От това по-голяма мисирщина, здраве му кажи....

 

Не решавам аз, мисир чоглав! Не четеш ли! Аз съм изцяло за Хондата. 

 

Весо, няма дизели тука - кви 5 лева, брат? 

Link to comment
Share on other sites

Айде Хондата е резервирана. Неочаквано баба ми се е вразумила, но подозирам, че леля ми се е намесила категорично от Америка по телефона...  :laughing:

 

И Лафазана го беше казал навремето - "Пусни БМВ-то! Не му дъвчи калника! При Хондата, при Хондата иди!"  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Ти иди тури някой леФ на масата, че човекът е един от не многото авто джамбази, дет стоката им бързо се върти....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...