Jump to content
BulForum.com

TENNIS


Mate

Recommended Posts

Нашето момиче приключи фантастичното си участие на Ролан Гарос на 1/4 финал. Спечели първия сет, но загуби по един и същи начин другите два - успорвано равенство с пробиви до 4:4 и после два много бързи гейма (почти все на нула) за 2:6 6:4 6:4 за Лиховцева. Мисля, че можеш да се гордеем с постижението й. Сега след два изиграни 1/4-финала можем да кажем, че със сигурност ще има рускиня на финала и тя ще бъде различна от големите имена при рускините. Първият полуфинал е Надя Петрова - Елена Лиховцева. Мисля, че финалистката от другия полуфинал ще е победителка. Даже според мен победителката в мача, който се играе в момента между Шарапова и Анен ще спечели турнира. Анен спечели вече един сет...да видим (edit: видяхме - Анен е на 1/2-финал с неочаквано лесна победа, мисля, че й е първата победа на турнира в 2 сета...) Дейвънпорт също не е за подценяване, но аз лично се съмнявам...

 

При мъжете вчера отпаднаха миналогодишните финалисти и моя фаворит Кория. Отпадна още Сафин, което е донякъде очаквано, като се има предвид, че клейът не му е силна настилка. Както се очакваше испанци и аржентинци, които са майстори на дългите разигравания от основната линия, продължават напред - Робредо, Ферер, Надал, Пуерта, Каняс. Испанец и аржентинец ще има задължително на полуфиналите. "Големите" или тенесистите напред в класирането изпоотпадаха, защото повечето турнири са на твърдо или на трева, където сервисът е основно оръжие, а на клей само със сервис...вкъщи. Остана само Федерер, който разбира се е основен фаворит, но той е и олраундър. Другият фаворит е Надал, който има най-много победи на червено за тая година. Аз лично най ще се накефя да спечели някой льольо като Ханеску или Давиденко, който между другото прави страхотен турнир с победи над Хаас, Кория и един от любимците ми, хитрия Оливие Рошус. Да гледаме...и да видим...

Edited by GeorgiK
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Жалко за нашето момиче. :cry Тази Лиховцева много ме издразни, защото като видя как наща я млати като "шкИмбе у довар" си поиска лекарска помощ, а това разконцентрира Сесил и загуби, но да не се отчайваме - скоро ще навърши 16 :) :D :blink: Кариерата е пред нея!

Link to comment
Share on other sites

Ако беше прочел поста ми, щеше да разбереш, как се е движил мача.

 

Още малко коментар на ситуацията на Ролан Гарос - при жените бившият вече секс-символ Мери Пиърс (след появата на руските пачаврички като Курникова) изненадващо продължава напред след като победи тенесистка номер едно в света, Дейвънпорт. Работата почва да ми намирисва на Иванишевич и Уимбълдън преди няколко години. Да видим...аз стискам палци. Продължавам да твърдя, че Анен е най-силната претендентка. Рускините също имат своя шанс, но мисля, че миналата година беше достатъчно руска. Тая няма да е. При мъжете очаквани победи на Федерер над Ханеску и Надал над Ферер. Двамата остават фаворити.

Link to comment
Share on other sites

Имам 6 урока по тенис на James Jensen. Ако някой е мераклия да ги има, да ме търси в dc++ huba или да ми пусне ЛС. Всеки от уроците е около 350MB.

тук ще разберете за какво става дума.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Напоследък тенисът много взе да ме зарибява. Супер спорт е ! Много ме радва да гледам някои от най-добрите тенисисти в приятелски мачове, защото показват всичко , което могат (е не във всички мачове де)

Link to comment
Share on other sites

Любимите ми тенесисти са ми Родик , Кория и Надал ... Кофти , че на Уимбълдън преди малко се паднаха Родик срещу Кория :( .

 

 

Напоследък тенисът много взе да ме зарибява. Супер спорт е ! Много ме радва да гледам някои от най-добрите тенисисти в приятелски мачове, защото показват всичко , което могат (е не във всички мачове де)

 

Че къде дават 'приятелски' мачове на някой от най-добрите тенесисти :blink: ?

Аз до сега не бях чувал някой да гледа 'приятелски' тенис мачове хахахаа :ohmy: :hmmm: :notify: А пък в приятелски мач да покажеш всичко на което си способен ... Yeah , right ;) .

Edited by vas90
Link to comment
Share on other sites

Skysport, TVE, в Испания съм гледал доста такива мачове, а и не във всички тенесистите показват всичко на ,което са способни, ама ... кой да разбере :blink: .

 

Днес финалът при жените беше супер як ;). Много напрегнат , интересен , вълнуващ. Аз мислех, че Линзи ще победи , макар че бях за Уилямс , но така е още по-яко :P

Link to comment
Share on other sites

Утре ще бъде страхотен финал!!! Чакам го с нетърпение!!!!

Link to comment
Share on other sites

Утре ще бъде страхотен финал!!! Чакам го с нетърпение!!!!

Мда. Дано се получи наистина върховен финал, както беше и вчерашният при жените. Аз лично очаквам да се получи оспорван двубой, но Федерер да спечели :P

Link to comment
Share on other sites

Жалко :( . Финалът днес не беше оспорван , даже изобщо . Бях за Родик , но е факт , че в момента Федерер е с класи над всички , а и Надал , който играе добре срещу Федерер отпадна рано на тревната настилка :(. Кога започва следващият турнир и на каква настилка е ?

Link to comment
Share on other sites

Федерер спечели без никакъв проблем и аз съм радостен , но като гледам как вторият в класирането пада от първия, виждам каква е разликата между класите на двамата. Та какво остава за другите ? Какви ли шансове на трева срещу РоджеР Федерер имат те ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Кой победи снощи понеже заспах :) Федерер или Хюит ? (За US Open полуфинала говорим :P )

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Според мен името на човека се чете Роже. Все пак е от френската част на швейцария...

Ами бях гледал един коментатор да го пита как той иска да му казват - Роже или Роджер и той каза второто. За това и аз така пиша. ;) Иначе и мен повече ме кефи Роже, ама ...

 

Дано днес Агаси победи, защото нещо и аз го намразих тоя Федерер. Вчера бях за Хюит, но ...

Link to comment
Share on other sites

Ами бях гледал един коментатор да го пита как той иска да му казват - Роже или Роджер и той каза второто. За това и аз така пиша. ;) Иначе и мен повече ме кефи Роже, ама ...

 

Дано днес Агаси победи, защото нещо и аз го намразих тоя Федерер. Вчера бях за Хюит, но ...

Сега нека изясним едно нещо веднъж за винаги името му е Роджер защото тои е от Базел а там се говори на немски знам щото съм бил там. Друго майка му е англичанка. Наскоро имаше специална пресконференция и там го питаха как е правилно да му се произнася името той каза: Роджер. Пък как си го е кръстил ония пич Тодор Попов(коментатора) тои и толкова разбира от тенис. Относно мача мн уважавам Агаси но той ще падне. Аз съм измислил прякор на Федерер викам му ГОСПОД щото и господ да слезе от небето неможе да го спре. Единстения играч които е всестранно развит няма слабо място. Тои е Перфекния тенесист. ДАВАЙ Роджер. Мача започва в 23 часа по евроспорт.

Link to comment
Share on other sites

Дано днес Агаси победи, защото нещо и аз го намразих тоя Федерер. Вчера бях за Хюит, но ...

и аз днес съм за агаси, не защото мразя федерер, а защото агаси ми е любимес. хюит много ме нерви с неговите надъхвания, ако играя срещу него ще го целя с топката непрекъснат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм измислил прякор на Федерер викам му ГОСПОД щото и господ да слезе от небето неможе да го спре. Единстения играч които е всестранно развит няма слабо място. Тои е Перфекния тенесист. ДАВАЙ Роджер. Мача започва в 23 часа по евроспорт.

 

Точно по тази причина винаги съм за този , който играе срещу него :) . Мача почва от 23:30 (тоест СЕГА) :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Точно по тази причина винаги съм за този , който играе срещу него  :) . Мача почва от 23:30 (тоест СЕГА)  :laughing:

Мда, точно. Много го намразих и сега съм за Агаси, макар и резултатът да е решен. Имаше големи шансове Агаси, но не ги използва добре :(. Мисля, че само моят фаворит (!!!) и Родик могат да го победят сега. (Фаворит - Надал ;) )

Link to comment
Share on other sites

жалко за агаси :( може би, ако беше измъкнал 3-тия сет щеше да бие, но какво да се прави. федерер е машина, просто е уникален и невиждам защо ви дразни чак толкова. какво е виновен, че е толкова добър :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...