Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Доколкото знам. последно като питах, ми казаха че може до 30 дни след подписването/преподписването на договора, да отидеш и да добавиш мобилно устройство.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какви документи трябват за пререгистрация и смяна на табели в КАТ? Знам, че със сигурност искат оригинал и копие на договора за покупка и ГО-то? Нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

Малък и голям талон, друго няма. ГО не го гледат кат документ, директно проверяват в системата.

Link to comment
Share on other sites

Аз имах оригинал и копие от талоните за всеки случай. Иначе договора си го писал, за това не го споменах, естествено и него. Аз имах и протокол за монтаж и преглед на АГУ, за да ми впишат в талона бензин/втечнен нефтен газ (LPG). Естествено не са задължителни тея документи.

 

Ако имаш възможност си намери фирма или друго да ти помогнат в КАТ. Не знам какви са тея километрични опашки, сега за регистрация преди 2 месеца баща ми чака от 5:00 до 18:00......

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Аз имах оригинал и копие от талоните за всеки случай. Иначе договора си го писал, за това не го споменах, естествено и него. Аз имах и протокол за монтаж и преглед на АГУ, за да ми впишат в талона бензин/втечнен нефтен газ (LPG). Естествено не са задължителни тея документи.

 

Ако имаш възможност си намери фирма или друго да ти помогнат в КАТ. Не знам какви са тея километрични опашки, сега за регистрация преди 2 месеца баща ми чака от 5:00 до 18:00......

Ей го защо:

 

http://gospodari.com/%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B2-%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2-video126354.html

Link to comment
Share on other sites

Някой добър разсадник за цветя около Пловдив?

Какво по-точно ти трябва, ако не е тайна? Понеже има много и не е без значение какво точно търсиш.

Link to comment
Share on other sites

Какво по-точно ти трябва, ако не е тайна? Понеже има много и не е без значение какво точно търсиш.

Ами майка иска да я водя за градински цветя и за терасите също (мушкато) ,а аз искам да си купя 1-2 цитросови дръвчета.

Link to comment
Share on other sites

Ами майка иска да я водя за градински цветя и за терасите също (мушкато) ,а аз искам да си купя 1-2 цитросови дръвчета.

За саксийни и градински цветя те съветвам да не си губиш времето по разсадници, ами отиди на четвъртък пазар: има няколко баби, които продават разсад теменужки и мушкато собствено производство, освен тях има и една жена, с разсадник във Войводиново, има всякакъв разсад и доста богат избор сезонни цветя (като влезеш в пазара откъм аптеката- вдясно, в ъгъла й е масата)

За декоративни дръвчета и храсти: http://www.dahliagardencenter.com/index.php Намира се на Д.Талев в посока околовръстното, след отбивката за новия Оазис. Не, че им правя реклама, просто знам от първа ръка, че са сериозни и коректни.

Link to comment
Share on other sites

Казусът е следния. Необходимо е да се преведе от банка в Европейска държава сума от порядъка на ХХХХ евро по сметка в БГ банка. Въпросът е коя БГ банка е най-подходяща за целта?

Link to comment
Share on other sites

Ако случайно има негова си сметка в евро, може да попита - ако внесе тази сума в тази сметка и след това направи превод от там, дали няма да излезе по-евтино по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Предстои ми да си купя кола от частно лице. Някой вещ в занаята би ли ми обяснил за какво трябва да се внимава при оформянето на сделката - нотариус, договор, прехвърляне, поделяне на такси и т.н. За техническата страна имам доверен сервиз, така че това не ме притеснява.

Link to comment
Share on other sites

Ако случайно има негова си сметка в евро, може да попита - ако внесе тази сума в тази сметка и след това направи превод от там, дали няма да излезе по-евтино по този начин.

Той превода така или иначе трябва да е по ЕВРО-ва сметка, защото иначе ще конвертират валутата.

Link to comment
Share on other sites

Това за еврото е ясно (конвертирането) - говорех за превод със и без наличие на собствена сметка.

 

@Психо, пусни отделна тема в автомобилния раздел, за да могат да ти отговорят повече хора.

Link to comment
Share on other sites

Та в тази насока, коя БГ банка има клон в Дания да речем? Та вносителя да си разкрие сметка в нея, и след това да прехвърли сумата по моята сметка в тази банка? Или пък да има Датска банка  с клон в БГ? Или която и да е банка с клонове в двете държави? Защото , поне в БГ доколкото знам, при между банков превод таксите са доста по-големи отколкото при вътрешнобанков превод.превод. Лаик съм в тази област, не ми се смейте.

Link to comment
Share on other sites

Та в тази насока, коя БГ банка има клон в Дания да речем? Та вносителя да си разкрие сметка в нея, и след това да прехвърли сумата по моята сметка в тази банка? Или пък да има Датска банка с клон в БГ? Или която и да е банка с клонове в двете държави? Защото , поне в БГ доколкото знам, при между банков превод таксите са доста по-големи отколкото при вътрешнобанков превод.превод. Лаик съм в тази област, не ми се смейте.

Директно датски банки няма в Бг. За по - ниски такси може да се провери от коя верига имат банки в двете страни. Уникредит, SG - тези май са с най - голям шанс. В Бг има обаче една цигания. Когато получаваш превод във валута имаш такса. Аз заплатата като си я получавам, всеки път ми удържат по 7 евро. В различните банки варира, но е от 6 до към 9 евро. Сумата е фиксирана, не е процент. Бг банките са толкова напред, че не могат да ти кажат колко ще струва даден превод преди да го наредят...

Интересно ми е обаче ако наредя 100 превода от по 1 евро към даден човек, би теябвало да му приберат 700 евро такси...

Link to comment
Share on other sites

Та в тази насока, коя БГ банка има клон в Дания да речем? Та вносителя да си разкрие сметка в нея, и след това да прехвърли сумата по моята сметка в тази банка? Или пък да има Датска банка  с клон в БГ? Или която и да е банка с клонове в двете държави? Защото , поне в БГ доколкото знам, при между банков превод таксите са доста по-големи отколкото при вътрешнобанков превод.превод. Лаик съм в тази област, не ми се смейте.

Дори между клонове на една и съща банка в две държави - ще има такса.

Таксата просто няма как да я избегнеш ако ползваш банки. Няма и как да я намалиш толкова, защото както споменах, тя се определя от банката наредител, а не от банката получател.

Link to comment
Share on other sites

Няма и как да я намалиш толкова, защото както споменах, тя се определя от банката наредител, а не от банката получател.

Определя се и от колко банки минават парите между двете банки.
Link to comment
Share on other sites

Та в тази насока, коя БГ банка има клон в Дания да речем? Та вносителя да си разкрие сметка в нея, и след това да прехвърли сумата по моята сметка в тази банка? Или пък да има Датска банка с клон в БГ?

Няма българска банка с клон в Дания както и обратното.Знам го със сигурност имам приятели там и сме търсили варианти за трансфер на пари...Датската банкова система е на много високо ниво,всичко става онлайн практически кеш никой не ползва и срещу никакви такси...обаче не може да се каже същото за нашата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...