Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Днес прочетох че бета версия на уиндоус 7 е вече достъпна за качване..

но въпросът ми е друг. преди време четох че щяла да заема около 40 МБ пространство (в най орязания и вид), пък сега доколкото разбирам трябвали цели 10 ГБ.. :blink:

вярно ли е? ако е така не виждам смисъл много от нея.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Едва ли някой очаква такова нещо.

7-цата се очаква да е същата като Vista, наблегнато е повече на user interface като промени, като някои са по-драстични.

 

Четох че маалко по-малко пространство щяла да иска, но нищо кой знае какво не бива да се очаква.

 

Аз я дръпнах, довечера мисля да я тествам набързо, има бета1 build 7000.

 

Като интерфейс разгледах някои ревюта, доста драстични неща имало, поне спрямо дългогодишната липса на кой знае какви промени след Windows 95.

Някои са противоречиви, но мисля, че ако се позамисли човек, може да са доста по-удобни. На мен лично все по-малко задръжки ми остават от версия на версия, и мога да приемам промените, които MS забъркват :bgrin:

 

Edit: Току що го тествах, общо погледнато не ми допадна особено. Има някои яки новости, но дали щото във виртуалката не мога да пусна Аеро и да видя дали ще са по-добри нещата, или щото още е Beta1, не виждам с какво ще ме грабне да тръгна да го слагам като се появи.

Единствено ми хареса че може да се пренареждат таскбар бутоните, там има за долепяне до страна от десктопа на прозорец като го влачиш до някой ръб и пуснеш, и там като се отиде с мишката в края на таскбара, дето временно показва десктопа (тва малко тъпо след като рядко ползвам десктопа)..

Разместени опции, някои дреболии пипнати, други оакани, някои опции скрити по-дълбоко отвсякога (примерно за font smoothing едва го намерих, и то от хелпа), или за смяна на цветовия нюанс на таскбара - не го намерих да има как.

Не ми липсва и не бих сменил 2008-цата с тва. В крайна сметка то си остава виста с баран интерфейс. При тва не много сполучливо според мен.

Link to comment
Share on other sites

Току-що я инсталирах на виртуална машина. Иска минимум 7 ГБ диск и 512 МБ RAM. Аз и "дадох" 10 ГБ диск и 512 МБ памет. Версията 7000 след инсталация зае по-малко от 5 ГБ. Бързият повърхностен поглед остави у мен впечатление за една доработена и оптимизирана версия на Виста и смея да твърдя, че се справя по-добре от нея.

Link to comment
Share on other sites

Току-що я инсталирах на виртуална машина. Иска минимум 7 ГБ диск и 512 МБ RAM. Аз и "дадох" 10 ГБ диск и 512 МБ памет. Версията 7000 след инсталация зае по-малко от 5 ГБ. Бързият повърхностен поглед остави у мен впечатление за една доработена и оптимизирана версия на Виста и смея да твърдя, че се справя по-добре от нея.

Поработи малко повече с нея, и виж дали пак ще мислиш така :) . Малко са попрекалили в опитите да я оптимизират за 'удобна' работа.. Примерно харесва ли ти контекстното меню на бутон от таскбара? Излиза някъде над таскбара, с супер дебела рамка, и е по-трудно отвсякога да избереш Close. Точно тва пък недоумявам що са го осрали тъй.

Аз затова принципно не бързам с изводи на база една бета1, тоя път кво ми стана.. Ще изчакам финалната, и пак ще я пробвам чак тогава. Натъкнах се и на бъгове, но айде, бета е.

 

И не знам как така при теб е заела само 5 ГБ, при мен след инсталацията от 20 ГБ дадени (реално 19.8), останаха 10.2, т.е. 9.6 заети.

С паметта май се справя добре, дадох ѝ 1.25ГБ рам, бяха заети към 600 МБ, ама на тоя етап не можем да правим заключения, сигурно чак в края на годината ще излезе final.

Link to comment
Share on other sites

Голяма част от драйверите от Vista работят и на Window7 .

За активацията

х86

 

Product key:

4HJRK-X6Q28-HWRFY-WDYHJ-K8HDH

6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73

GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY

QXV7B-K78W2-QGPR6-9FWH9-KGMM7

TQ32R-WFBDM-GFHD2-QGVMH-3P9GC

CRJ8X-Q3D3G-V6T98-HMX62-2W3KX +

XGD8W-B6WBM-8FDJ2-R43TQ-XP3KM +

 

х64

 

Product key:

482XP-6J9WR-4JXT3-VBPP6-FQF4M

7XRCQ-RPY28-YY9P8-R6HD8-84GH3

D9RHV-JG8XC-C77H2-3YF6D-RYRJ9

JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4

RFFTV-J6K7W-MHBQJ-XYMMJ-Q8DCH

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Разпитвах из форуми и доста от хората се изказват позитивно. Дори в тази си бета версия, ОС-а е стабилен и бърз - по-добър дори от Висти и Сървър 2008. Дори са си я сложили като главен ОС и нямат оплаквания (макар да се намират такива, все пак е бета и не може да има съвместимост с всичко). Май МС ще постигнат това, което искаха с Виста - бърза, стабилна и сигурна клиентска ОС без проблеми със съвместимост и т.н. Ако цените са разумни (не като Сървър 2008, който е минимум $1000) ще е първия Уиндоус, който ще си закупя :д

Link to comment
Share on other sites

Спомних си една статия "Computers running Windows Vista might have "Intel Inside", but Microsoft's (VISTA) won't be Inside Intel.

Intel told the New York Times that the chipmaker will stick with the older Windows XP until Microsoft rolls out Windows 7 in 2010 because it has found "no compelling reason" to upgrade to Vista.

 

Сигурно ще си карам като интел, когато ъпгрейднат с нещо ново, тогава и аз ще предприема стъпки :)

Link to comment
Share on other sites

Интел го правят защото са закъсали за кинти. Виста е ако не друго то перфектния енд юзър ОС - Големи изисквания и Аеро. :love :lol:

Link to comment
Share on other sites

Интел го правят защото са закъсали за кинти.

 

:huh: Може би имаш предвид АМД ,защото интел водеха през последните 1-2 години и резултатите на АМД за края на финансовата година го потвърждават (загуби от $1,4 млрд).

 

Принципно всяка фирма знае ,че преминаването към по-нова ОС означава:

1.нови лицензи

2.нови по-мощни компютри

3.преквалифициране на персонала за работа с новия софтуеър

 

Общото между трите е харчлъка на пари и след като Виста не впечатлява Интел ,нямат причина за ъпгрейд.

 

По темата:

Надявах се М$ да включат в Уин 7 файловата система (WinFS) ,която трябваше да включва Лонгхорн още преди Виста и да замести NTFS - но уви.Дано поне всичко останало да е както трябва ,все пак имат доста време и не са запланували кой знае какви функции за новата им ОС.

Link to comment
Share on other sites

Бетата на 7 е най-добрата бета, която МС са правили някога. Бетата е по-добра от Vista. Само някои очевидни факти ме спират да мина изцяло на нея. Но вече се чудя...

 

Windows 7 е единствения начин да подкарате правилно добрия хардуер, който имате. С Виста всичко е компромис, малко или много.

Link to comment
Share on other sites

:huh: Може би имаш предвид АМД ,защото интел водеха през последните 1-2 години и резултатите на АМД за края на финансовата година го потвърждават (загуби от $1,4 млрд).

 

Нещо не си в час. АМД продадоха мажоритарен дял от себе си на суверенния фонд на Abu Dhabi (активите му са около 1 трлн. $). Това е част от плана на арабската държава да се диверсифицира.

Link to comment
Share on other sites

Има ли окончателна дата,на която се очаква крайната версия??Едни казват 2010,други ми казват лятото на 2009 :wacko:

Няма да е тази година. Тепърва ще се очаква втора бета.

Link to comment
Share on other sites

Няма да е тази година. Тепърва ще се очаква втора бета.

Септември 2009 ще излезе официалната версия за големите асемблатори. От ноември ще е достъпна и Retail версията, т.е. ще е по магазините.

Link to comment
Share on other sites

Абе голям проблем с тази версия . До момента не бях припарвал до Vista версийте , сега реших да сложа това на лаптопа , да го пробвам как е ......... - само проблеми с тая тъпа версия , чак ще се пръсна от яд. Сложих я тъпата седмица , прекалено бързо се инсталира ( сложих 64 битовата версия , че лаптопа е с двуядрен процесор ) , отначало тръгна ......... ама нещо много слабичка ми се видя скороста на нета с тая боза . Прекалено слабичка . От сайтове , дето по принцип съм дърпал с минимум 300-400К , сега дърпах с 30-50К ! Както и да е , по едно време ми откри някакви ъпдейти - един секюрити , 1 за видеокартата, един за ланкартата ( гигабитова ) и един за камерата. Понеже компонентите бяха разпознати правилно от пущината , дадох им да се свалят и инсталират. Общо 60МБ ги дърпа почти 20 минути , прекалено бавно . Както и да е - свалиха се , инсталираха се , рестратна се бозата , пуска се отново - няма нет ! Пускам набързо един пинг към gateway-я ( щото съм на Визио у дома и петък вечерта и събота , че понякога и неделя - големи проблеми с интернета на тъпите скапаняци ) - и получавам странен доклад от бозата : вместо да ми изпише че request timed out ....... ми изписва моето ИП нещо , и след това на долният ред ми излиза надписа дето трябва ( request timed out ) . Спирам пакетите , и точно тия , на които виждам моето ИП - тъпата боза ги счита за получени , само останалите за загуба ! А интернет - никъв . А познайте сега какво смятам да направя - да зарежа тотално скапаните бози . Само за да не се ядосвам още - някой да е срещал проблеми с нета при тъпите Висти , щото тая 7-ца си е скапана виста , предполагам че става нещо дума за гигабитовите ланки ? Някой да има решение , или да махам тотално сканапата майкрософстка боза и да си слагам и на лаптопа Linux-a и да мирясам ?

Link to comment
Share on other sites

...
Направи rollback на драйверите за ланката. Вистата го прави перфектно, би трябвало и седмицата да го прави. Аз съм с Виста на лаптопа и по подобен начин ъпдейтнах драйверите на видеото, та се осраха. Върнах старите и заспа.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...