Jump to content
BulForum.com

Относно 3D филмите


Recommended Posts

Здравейте наскоро се сдобих с новия 3д модел на ACER. в лаптопа има вградени 5-6 трейларчета + 5-6 снимки всички са 3д и се гледат с очилата перфектно като на кино. Самоче като сваля 3д филм или картини пускам ги през съответната програма и си вървят обикновенно като нормални филми не като 3д.... (пробвах с аватар, ледена епоха, шрек и още доста )

Някой знае ли къде е проблема и ако може да ми даде линк с 3д филми и 3д картини ще съм много благодарен. Мерси предварително Поздрави :)

Link to comment
Share on other sites

Как изглеждат филмите, които вървяха с лаптопа ти ако ги гледаш без очила? Размазани или с червени и сини контури?

 

Технологиите за получаване на 3D са няколко и нищо чудно това, което си свалил да не съвпада с начина по който работи лаптопа.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте наскоро се сдобих с новия 3д модел на ACER. в лаптопа има вградени 5-6 трейларчета + 5-6 снимки всички са 3д и се гледат с очилата перфектно като на кино. Самоче като сваля 3д филм или картини пускам ги през съответната програма и си вървят обикновенно като нормални филми не като 3д.... (пробвах с аватар, ледена епоха, шрек и още доста )

Някой знае ли къде е проблема и ако може да ми даде линк с 3д филми и 3д картини ще съм много благодарен. Мерси предварително Поздрави :)

 

Значи 1во аватар и ледена епоха май не са излезнали на 3Д а са само обикновенни филми.Ако самия филм не е 3Д няма как да искаш да се гледа по различно от обикновен филм.Пробва final destination и кървавия свети валентин на 3D има ги в замунда

 

http://zamunda.net/details.php?id=202464

 

http://zamunda.net/details.php?id=182786

Link to comment
Share on other sites

Как изглеждат филмите, които вървяха с лаптопа ти ако ги гледаш без очила? Размазани или с червени и сини контури?

 

Технологиите за получаване на 3D са няколко и нищо чудно това, което си свалил да не съвпада с начина по който работи лаптопа.

ами някой от фимите, клиповете и снимките който свалих и дори бяха от сайтове само за 3д , някой бяха червено сини и нищо не се вижда хубаво а другите уж 3д са си обикновенни . докато вградените в лаптопа трейлари и снимки са найстина 3д и се вижда перфектно.

а до колкото тези филми от замунда който дадохте и тях свалих и те се гледат като нормални а не размазани.

вградените в лаптопа без очила като ги гледам са леко размазани и като ги сложа тогава започват да изкачат от екрана :) поздрави

Link to comment
Share on other sites

ами някой от фимите, клиповете и снимките който свалих и дори бяха от сайтове само за 3д , някой бяха червено сини и нищо не се вижда хубаво а другите уж 3д са си обикновенни . докато вградените в лаптопа трейлари и снимки са найстина 3д и се вижда перфектно.

а до колкото тези филми от замунда който дадохте и тях свалих и те се гледат като нормални а не размазани.

вградените в лаптопа без очила като ги гледам са леко размазани и като ги сложа тогава започват да изкачат от екрана :) поздрави

 

 

няма как да се гледат нормални :blink:

 

http://img.zamunda.net/bitbucket/finaldestination3d1.jpg

 

Аз ги гледам на обикновен монитор с 3Д очила и изскачат от екрана въпреки че очилата не са от най хубавите.Не каза какви са ти очилата-трябва да са червено-зелени(циан)

Link to comment
Share on other sites

Как се използва TriDef

 

За да се възползвате от триизмерната функционалност, трябва да стартирате TriDef софтуера. Това става с двоен клик върху иконката му на десктопа (на снимката), предварително поставена с Windows 7 инсталацията. Ще се отвори прозорец на цял екран, в който ще видите нагледно как трябва да поставите монитора и очилата си, за да виждате 3D картината най-добре. В помощ за това начинание са изобразени няколко рози – когато започнат да ”стърчат” от дисплея и решите, че спокойно може да си наберете букет от тях, значи сте готови.

Натискате бутона ”Continue” и пред вас се появява TriDef менюто, което ви дава възможност за избор между ”3D видео”, ”3D снимки” и ”3D игри”. Има по няколко предварително качени файла в първите две категории, заснети със специална апаратура. Най-приятното е, че освен тях може да разглеждате и собствени снимки и клипове, които в реално време се конвертират в три измерения. Начинът за това е елементарен – изображението отново се разделя на две, за лявото око се прави лява перспектива, а за дясното – дясна. Изглежда малко по-разместено от оригиналните, но създава чувство за обем. Чрез TriDef Media Player може да гледате и всичките си филми и клипове в 3D, макар при тях разликата да не е голяма, освен ако по принцип не са триизмерни (като Шрек, Облачно с кюфтета, Ловен Сезон, Полярен Експрес и т.н.).

Най-уникалната функция на TriDef обаче е последната – 3D игрите. Специален софтуер, поддържащ импортирането и използването на профили за всяка игра, генерира 3D изображение в дълга редица от известни видеоигри. Сред тях са Battlefield, Crysis, DiRT, Call of Duty: Modern Warfare, Grand Theft Auto 4, Half Life 2, F.E.A.R. 2, Pro Evolution Soccer 2009, The Sims 2, Need For Speed: ProStreet, Need For Speed: Shift, Need For Speed: Carbon, Tomb Raider, Red Alert 3, World of Worcraft и още много много други. Идеята тук е, че с излизането на новите игри ще се появяват още много профили, които винаги може да прикачите към TriDef.

Подчертаното разбирай, че филмите са си жив ташак :)

Link to comment
Share on other sites

няма как да се гледат нормални :blink:

 

http://img.zamunda.net/bitbucket/finaldestination3d1.jpg

 

Аз ги гледам на обикновен монитор с 3Д очила и изскачат от екрана въпреки че очилата не са от най хубавите.Не каза какви са ти очилата-трябва да са червено-зелени(циан)

 

Неговите не са такива. Лаптопа обработва 3Д изображение по различен начин. Затова го попитах в началото.

 

В крайна сметка, трябва да видиш какво пише в упътването на компютъра. Там трябва да е споменато по какъв начин да се пускат филми, снимки и игри, за да станат 3Д.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте! И аз имам въпрос относно гледане на 3д филми. Купих си LG 3d Cinema 42 inch. телевизор и съм го вързал към компа. Какви ли не филми уж 3д свалих и неможе да се подкара 3д =то. Излиза на екрана два еднакви образ и това е. Попитах този в магазина и той ми показа цхе като натиснеш на дистанционното 3д бутона има няколко опции които фактически правят 3д изображението = ляво/дясно, горе и ала бала, само че аз като ги стартирам през компа никоия от тези функции в телевизора не са ми активни. Имам очила които приличат на сланцхеви смисал с тъмни стъкла са и никви копчета нещо да се пуска. Ако някой може да помогне да изгледам поне един 3д филм ще му бъда изключително признателен/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте, купих си 3D телевизор SAMSUNG SMART LED и тн. със активни очила пробвах да пусна 3D филм (хари потър) празе компютъра с помощана деймънд тулс и с специален плеър кото беше даден в линк под филма, но ми дава екрана разделен на две разместени или по хоризонтал или по вертикал и като сложа очилата става някъква боза, това от видеокартата ли е или от HDMI кабела или пък от настройки, ако някой е срещал такъв проблем да пише ще съм благодарен.

 

PS. видеокартата ми е Geforce 9500GT с HDMI а кабела незнам коя версия е.

Link to comment
Share on other sites

От настройките на плейъра ти е това. 3Д се постига по няколко начина. С разделен на 2 екран е един от тях.

 

 

Благодаря колега, това го установих снощи. има различни 3D филми и за тези със синьо-червен силует ми трябват други очила с тези активните не може да се гледат. Та сега ще си купя и от тях.

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Няма никаква файда от 3Д-то на телевизора ти ако ще гледаш тия със синьо-червения силует. Тези могат да се гледат и на нормален екран с подходящите очила.

Link to comment
Share on other sites

Няма никаква файда от 3Д-то на телевизора ти ако ще гледаш тия със синьо-червения силует. Тези могат да се гледат и на нормален екран с подходящите очила.

 

Прав си, и това го разбрах ама късно. Само се набутах 30лв за три чифта очила, нищо де, малката ще гледа с тях на стария SAMSUNG 32" от тези филми.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

а де и аз това се чудя. вчера писъх в друг форум за проблем с 3D от компа дали е заради видеокартата. и следобед минах и си купих една за 180лв Sapphire radeon HD6670 1GB GDDR5 смених старата и всичко тръгна. Тази сутрин прочетох отговор че трябвалол допълнителен драйвър за старата карта и щяло да тръгне. Ама на вече съм с нова и по лек с 270лв. че и захранването трябваше да се смени с по-мощно заради новата карта. Нищо де сега ще я пусна за продаване и готово.

Май трябва да съм малко по търпелив.

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте наскоро се сдобих с новия 3д модел на ACER. в лаптопа има вградени 5-6 трейларчета + 5-6 снимки всички са 3д и се гледат с очилата перфектно като на кино. Самоче като сваля 3д филм или картини пускам ги през съответната програма и си вървят обикновенно като нормални филми не като 3д.... (пробвах с аватар, ледена епоха, шрек и още доста )

Някой знае ли къде е проблема и ако може да ми даде линк с 3д филми и 3д картини ще съм много благодарен. Мерси предварително Поздрави :)

виж тук 

Link to comment
Share on other sites

виж тук .....

 

Колегата, който е пуснал темата сигурно вече е затрил лаптопа, ти се сещаш кога да му отговориш. Гледай малко датите на постовете.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...