Jump to content
BulForum.com

Mini Android PC


samkijot

Recommended Posts

... някакви отзиви за т.нар. мини компютри за телевизор, които са с андроид. общо взето представлява ей това:

 

1.jpg

 

... и след като се закачи за телевизора през HDMI порта, ще имате напълно функционален Android OS на телевизора си.

мисля да си поръчам нещо подобно от китайците, защото телевизора ми не е от новите, пък ми се иска да имам възможност да гледам в интернет клипове, да стриймвам през домашната wifi мрежа филми и т.нат.

Link to comment
Share on other sites

за момента съм се спрял на ей това ...

 

http://www.aliexpress.com/item/New-IPTV-MK809-III-with-Bluetooth-RK3188-Quad-Core-1-6Ghz-Android-4-2-Mini-PC/1014053326.html

 

... но се чудя дали моделите с външна антена са по-добри откъм безжично свързване с домашната мрежа.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че Кръстника ползва такова...и принципно на мен също ми е интересно дали мога да пъхна 2 такива в 2 "глупави" телевизора и какви екстри точно ще ми добавят (понеже досега не съм имал никакъв досег с нещо, ползващо Андроид).

 

 

 

 

П.П. А иначе тоя, дето е писал онова с големите букви определено е имал дислексия. :lol:

 

Plase check following Pictuer, it shows 4.69GB, many people will say it is fake 8GB, but i will tell you it is ture 8GB

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ами ... удобството за мен ще е главно гледане на филми от компютъра, които се стриймват по домашната мрежа. ползвам един таблет и съм го пробвал тоя фокус, даже от vbox7 гледах последния епизод на "под прикритие", при това HD и съм доста впечатлен, тъй като самия таблет е от най-слабите - едноядрен процесор и 512MB RAM, пък представям си какво ще е с тоя RK3188 и 2GB памет.

другото е глезотийки - разглеждане на интернет сайтове, игрички и т.нат. но за мен най-вече е стриймването на видео - дали ще е на някой филм през домашната мрежда или на някой мач в интернет, все е от кяр, а и удобството да не се занимаваш с кабели е голяма.

Link to comment
Share on other sites

Декември месец доста почетох за тези джаджи и за другите андроид боксове, защото смятах да си поръчвам. Но в последствие след много умуваме, се отказах, защото имаше бая оплакали се от бъгове и проблеми с туй чудо. Медикс :P, Кръстника няма такова, а имаше бокс и като цяло изказа противоречиво мнение. samkijot, ако поръчваш стика, гледай да има гаранция или money back опция при възникнал проблем. Също е добре да помислиш за някакво дистанционно за управление или wireless keyboard + pad. В краен вариант, ако не ти се дават пари и имаш умен телефон, се запознай по-обстойно с програмата wireless mouse и другите подобни :).

Link to comment
Share on other sites

и като имам "умен" телефон, но нямам "умен" телевизор ... как по-точно ще стане врътката :)

 

между другото досега с китайците проблем съм нямал с гаранции, връщане на пари и т.нат. точни са в това отношение. единственото, че пътуват около месец с обикновена поща.

Link to comment
Share on other sites

...смятах да си поръчвам. Но в последствие след много умуваме, се отказах....

 

 

Абе най-вече си скръндза, та затова си се отказал. :P

 

А между другото аз, като един вече утвърден чайна-гуру, онова от горния линк, нищо че е в един от най-евтините сайтове (алиекспрес)...ако се напъна малко, спокойно мога да го намеря нейде в жълтата ми база данни с поне $20+ надолу - говоря за абсолютно същото със същите данни от-до... :evil

Link to comment
Share on other sites

Медикс :P, Кръстника няма такова, а имаше бокс и като цяло изказа противоречиво мнение.

Имам такова, но отдавна не го ползвам и събира прах някъде из боклуците. Основният проблем на тези устройства според мен е липсата на адекватна развойна дейност по отношение на фърмуера. А тези джаджи все пак не са като PC-та за да си качваш каквото си поискаш, включително и ОС. Естествено бъговете са сериозен проблем, както вече се каза и като се комбинира това с липсата на редовни ъпдейти (на практика почти никакви) за фърмуера, картинката става ясна.

Преди време бях споменал, че си взех Gigabyte Brix и смея да твърдя, че това е един от най-добрите варианти в момента за Media Center. Добавил съм 128GB SSD за ОС-а (Windows 7 Home) и 8GB RAM. Към него има закачен 4TB USB 3.0 външен диск с медия съдържанието. За дистанционно може да се ползва всяко налично такова (аз използвам дистанционното на Onkyo рисивъра ми), стига да му бучнеш във фронталното USB тази ценна джаджа - Flirc. Разбира се цената на подобно решение никак не е сравнима с цената на тези стикове с Андроид, но както е известно, кефа цена няма.  ;)

 

Едит: Забравих да спомена, че по едно време ползвах и Egreat R6S за пускане на 3D ISO имиджи, но след като минах на Гигабайтската машина и това замина в графата разпродажба.

Link to comment
Share on other sites

Абе най-вече си скръндза, та затова си се отказал. :P

 

А между другото аз, като един вече утвърден чайна-гуру, онова от горния линк, нищо че е в един от най-евтините сайтове (алиекспрес)...ако се напъна малко, спокойно мога да го намеря нейде в жълтата ми база данни с поне $20+ надолу - говоря за абсолютно същото със същите данни от-до... :evil

 

... заинтригува ме с жълтата си база данни и -$20 :grin:

иначе сега май клоня към ей това - http://www.tronsmart.com/Item/46

... което пак го намирам на цена около 60$, та виж там в тая база данни какво ще изкочи :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

и като имам "умен" телефон, но нямам "умен" телевизор ... как по-точно ще стане врътката :)

Е, ти не каза нищо :). Връзката е между андроид стика и телефонЯ ти. Телевизора никой не го бръсне за слива :).

Преди няколко дена открих тази програма и съм доста радостен, че ми спести 20 долара за безжична клавиатура с пад!

 

Мидекс, ти си лош чичко и повече няма да си играя с теб! :D :P

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, ти си лош чичко и повече няма да си играя с теб! :D :P

 

Стига си плакал, ще пратя и на теб линкче...

 

@Midex, чакам линче :lol:

 

Имаш го след малко на ЛС.

 

 

Btw, ще пратя на Сотбиса такъв линк, ама неговият ще е с $20 повече от твоя. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

... цената(най-ниската) на въпросната джаджа - MK908, определено ще да е около 60$, но ся чета разни негативни коментари, та за сега ще продължа да се информирам кво и що ... MK908ii май е по-добра версия, поне откъм wifi свързаност.

 

т'ва дет' го е намерил Midex в ebay много мирише на fishing :ghost

Link to comment
Share on other sites

И аз имам такава джаджа, изключително е удобна да се кьопнеш пред телевизора и да гледаш филми от самбата.

 

Като цяло правиш всичко каквото правиш на таблета. 

Моето е стар модел и му е слаб WiFi-я и прави проблем с някой tplink рутери.

 

Много е удобно в комбинация с wireless мишки и клавиатури.

 

Както е написал Godfather ако си решил да я чоплиш джаджата както телефон , да я ъпдейтваш и тн - ще ти е много трудно.

 

Ако си се надъхал вземи си удобно е.

Link to comment
Share on other sites

т'ва дет' го е намерил Midex в ebay много мирише на fishing :ghost

 

Тъй си е, ама карай бе - ще го пратим на Сотбиса, че да го набутаме с $30. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

някой да е по-наясно с приложението xbmc? защото доколкото чета, това е едно от най-използваните приложения при тея джаджи, а когато нямало хардуерно декодиране(зависело от версията, от ROM-а), тогава възпроизвеждането на HD съдържание е мъка. аз вчера пробвах на едноядрения таблет(свалих го директно от сайта - xbmc.org) и явно няма, тъй като супер много насича, а пък същите файлове(HD), като ги пусна през мрежата с mx player-a(който има хардуерна декодировка), вървят нормално.

Link to comment
Share on other sites

Ами ползвам тази дистрибуция, но на Raspberry Pi и за момента си работи без грешка само с дистанционнот на телевизора. Pi-то е вързано към домашната мрежа и си пускам филми през шерната папка на Win-a

Link to comment
Share on other sites

... няма.

Възможно е да не поддържа този чипсет. Аз поне досега не съм се сблъсквал с липса на хардуерна акселерация на XBMC в моите платформи.
Link to comment
Share on other sites

Мдам, май това е причината. Чипсета на Raspberry Pi се води ARM 11 и той е на "ръба" на поддръжката. 

 

да, ама не ...

 

ru11.png

 

това е от nexus 7, който е с nvidia tegra 3 и според страницата на разработчиците:

 A NEON compatible ARM processor (for example: Tegra 1/2 probably won't be supported. Tegra 3 is okay.) 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...