Jump to content
BulForum.com

programa za snimki


Recommended Posts

Aз пък използвам ACDSee50. Може да прави всичко това. И е лека. Само мисля че не може да намалява качеството на снимката като при фотошоп. Иначе е лесна и лека. Аз ти препоръчвам и двете. :) Можеш да си правиш комбинации така.

Link to comment
Share on other sites

Може и Paint да ползваш, ако другите ти изглеждат сложни.

File -> Save As

Избираш като .jpg и щракаш Save. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък пред Paint предпочитам Microsoft Photo Editor. Върви към XP-то и съм сравнително доволен от възможностите на тази иначе не много сложна програмка :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Instalnah si acdsee 7.0 i sq vsi4kite snimki na pc to mi sa s ikonki na programata i ne mogat da se otvorqt, nito da se obrabotqt ot slednata programa.A sam napravil vsi4ko po krakvane e tempodobni gluposti.

HELP :unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с ACDSee 7, и съм много доволен, доста по-лека от някои от предишните версии.

Действително тази програмка лесно ще ти свърши работа, само не знам как си омазал файловите асоциации. Пробвай да рестартираш, отиди пак в настройките и виж с какви разширения е асоциирана и ги дай наново.

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам GIMP ... безплатен и лесен за работа ... по-лек от PhotoShop ... по-малко място заема ... и най-важното Multi OS

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам GIMP ... безплатен и лесен за работа ... по-лек от PhotoShop ... по-малко място заема ... и най-важното Multi OS

На мен не ми изглежда много удобен :) ...особено сравнен с фотошоп... :punk

:confused

Проблемът е, че всяко мини-прозорче работи само за себе си и като минимизираш се мъчиш половин час :)

Link to comment
Share on other sites

Instalnah si acdsee 7.0 i sq vsi4kite  snimki na pc to mi sa s ikonki na programata i ne mogat da se otvorqt, nito da se obrabotqt ot slednata programa.A sam napravil vsi4ko po krakvane e tempodobni gluposti.

HELP :unsure:  :unsure:

Ако пък искаш да не са ти с иконки на програмата, а да ти се отварят както преди с Windows отиваш на Tools/Folder options/File types избираш си разширението на файла .JPG и другите такива подобни и им даваш Change и си цъкваш на Windows Picture and Fax Viewer. И когато искаш да ги обработваш си отваряш програмката и си ги избираш от там. ;)
Link to comment
Share on other sites

Аз съм с ACDSee 7, и съм много доволен, доста по-лека от някои от предишните версии.

Аз я пробвах и ми хареса, но я изтрих само поради едно нещо: като натисна win key+ W - комбинацията за wallpaper и програмате ме изхвърля. Та сега си карам на 6цата. Малко е тежичка, ама ми харесва. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз я пробвах и ми хареса, но я изтрих само поради едно нещо: като натисна win key+ W - комбинацията за wallpaper и програмате ме изхвърля. Та сега си карам на 6цата. Малко е тежичка, ама ми харесва. :)

Прави си, 7-цата има един-два бъга, с които се свиква, освен твоя проблем с изхвърлянето, забелязал съм, че с някои TIF-ове има проблем, дава грешка, не ги разпознава. Това е например с TIF-овете, които се създават от факса на Уинсоус при получаването им. Но тях пък си ги гледам с Windows Picture and Fax Viewer, така че за мен е добре.

Link to comment
Share on other sites

Така относно въпроса едно свястно мнение не чух :). В действителност можеш да ги архижираш снимките в zip формат и можеш да ги разгледаш с ACDSee без проблем от версия 3.1 или 3.0 нагоре директно от zip файла. Photoshop или GIMP са тежки за зареждане затова препоръчвам ACDSee или IrfanView за конвертиране. При ACDSee е лесно и графично се изпълнява конвертирането за множество файлове, но има подробност и тя е че ACDSee остава коментар в jpg снимката че е правена от ACDSee мен това лично това не ме устройва в предвид с колко графични програми работя и затова оразмеряването на снимките т.е. в случая намаляването им с цел пестене на място става и чрез командa при IrfanView без да оставя коментари или поне така мисля ето и командите за оразмеряване

Example for /resize:

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(300,300)

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width=300, height=300.

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(300,300) /aspectratio

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width= max. 300, height= max. 300, proportional.

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(300,0)

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width=300, height=original.

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(300,0) /aspectratio

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width=300, height=proportional.

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(150p,150p)

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width=150%, height=150%.

останалите команди може да се намерят от help-a от Command Line Options.

Link to comment
Share on other sites

Така относно въпроса едно свястно мнение не чух :). В действителност можеш да ги архижираш снимките в zip формат и можеш да ги разгледаш с ACDSee без проблем от версия 3.1 или 3.0 нагоре директно от zip файла. Photoshop или GIMP са тежки за зареждане затова препоръчвам ACDSee или IrfanView за конвертиране. При ACDSee е лесно и графично се изпълнява конвертирането за множество файлове, но има подробност и тя е че ACDSee остава коментар в jpg снимката че е правена от ACDSee мен това лично това не ме устройва в предвид с колко графични програми работя и затова оразмеряването на снимките т.е. в случая намаляването им с цел пестене на място става и чрез командa при IrfanView без да оставя коментари или поне така мисля ето и командите за оразмеряване

Example for /resize:

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(300,300)

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width=300, height=300.

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(300,300) /aspectratio

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width= max. 300, height= max. 300, proportional.

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(300,0)

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width=300, height=original.

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(300,0) /aspectratio

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width=300, height=proportional.

 

i_view32.exe c:\test.jpg /resize=(150p,150p)

 

Open 'c:\test.jpg' and resize: width=150%, height=150%.

останалите команди може да се намерят от help-a от Command Line Options.

 

Sudden, аз пък ти казвам, че твоето мнение не е свястно!

И ще ти изтъкна поне две причини, третата следва от тях, сещай се.

Първо, човека иска да намали размера на ФАЙЛА като ... дисков размер (не знам как другояче по-ясно да го кажа). Картинката си е примерно 1024х768/ 2MB, и иска да стане примерно 1024х768/ 100KB. Това е.

Второто: тея команди които си изредил мислиш ли, че са най-лесния начин във века на графичните интерфейси? Сигурен съм че в правилните ръце и при наличие на много и разнообразни материали за обработка, написването на един бач файл примерно е доста ефективно решение. Предвид как основателя на темата пита, според мен най-лесния начин за него е с ACDSee да отвори бач-обработка, да си избере файловете, да зададе ниво на компресия и да изчака. Сигурно и ирфанвю има такава опция специално за намаляне на дисковия размер на картинки (т.е. задаване на ниво на компресия при бач обработката), аз тази програма не я ползвам особено често, след като имам Photoshop и за всичко почти ползвам него, или ACDSee.

Link to comment
Share on other sites

Така относно въпроса едно свястно мнение не чух :). В действителност можеш да ги архижираш снимките в zip формат и можеш да ги разгледаш с ACDSee без проблем от версия 3.1 или 3.0 нагоре директно от zip файла. Photoshop или GIMP са тежки за зареждане затова препоръчвам ACDSee или IrfanView за конвертиране...

 

И за каво ще ми трябва на мен да компресирам .jpg ?? :confused

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Под бозата не знам как става,но аз тука използвам KiM (imagemagick)...

Gimp също върши работата,но не може с няколко едновременно,А ФОТОШОПА,напрао не ми се мисли за тая тежка програмщина,дето създава огромни файлове...

Link to comment
Share on other sites

Така нужно е все пак да се защитя след безсмидлената атака на tedy.

Първо: Считам че отговора си беше напълно верен

защото ако забелязваш първият ми отговор не става дума за resize на снимка а за архивиране. Обърно внимание на заглавието "programa za snimki, arhivirane na snimki".

Второто: Мислиш че съм против графичните програми ако бях против нямаше да кажа нито една не мислиш ли? Всички тези които съм изброил са такива.

Resize го казах в предвид основната идея "количество заемана памет за сметка на качеството" има много начини за това. Най-лесният за който се сещам без да се оразмерява (пак се влошава качеството) е да се отиде примерно е download.bg . Този вариант преди го изключих защото считам че всеки който задава въпроси тук си е направил малко труда да се порови (с извинение за utrepko_)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не съм искал нито да атакувам, нито да споря.

Относно безсмислените постове/мнения, на такова заглавие с такъв въпрос - такива мнения. Защото темата е в уникална комбинация със заглавието :punk

Първо utrepko_, ти каза в първата страница, че точно това си искал да направиш, за което писах, сега казваш, че само Sudden е уцелил какво си искал да направиш. В края на краищата наясно ли си какво искаш?!

Въобще не страдам от излишни мании за надпревара или каквото и да е, но явно не е трябвало да се опитвам да помагам в темата.

<оффтопик>

Едно време бай ви ov3rm4n много хубаво беше казал, че повече няма да пише в теми, в които липсва правилно зададен въпрос, и такива, чието решение е или обсъждано десетки пъти във форума (както в случая например), или пък излиза като още като първи резултат с едно просто търсене в гугъл (в други случаи).

И аз бях се научил да правя като него, и май пак е време да си дам почивка :)

</офтопик>

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...