Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

37 minutes ago, Mockingbird said:

Миро, провери ги. Да не би да са ги намалили до новите срокове...

На разпечатката и PDF-a пише тези дати. "Аз не разбирам, не знаех, че са намалени" и те така. Това ми разпечатаха, това използвам. Не знам как да си изкарам нов :)

Даже в АПП-а дето го вкарах седят тези дати.

Най-глемия "плюс" за нея е, че сега не си прави тестове в училище като преболедувала го. Целия клас плюе в пликчета, тя не и може да не идва толкова рано в деня за тестване като другите.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

За ваксината е вече 9 месеца сертификата. След трета доза се удължава.

Иначе аз в рамките на 9 месеца карам втори ковид. Първият беше март миналата година. Юни се ваксинирах и сега втори път ковид.

Link to comment
Share on other sites

Сертификат се дава и при наличие на антитела - за 6 месеца или повече важи, теста е - за IGg антитела , количествен - в лабораториите като кажеш, че си карал и искаш за антитела - те знаят кой тест ще ти даде сертификат за безсмъртен левъл 99  :)

 

 

23 hours ago, earache said:

Има ли някаква шумоизолираща пяна, с която да запълня дупка в плочата? Самата дупка е малко труднодостъпна, защото е на тавана между тръбите за парното.

Шумът, който се чува мисля че идва най-вече от нея. Не става дума за някакви ебати купоните или къртачи, говорим за нормален смях или пръдня. От апартамента над мен ги чувам все едно от съседната стая при отворени врати.

Питаш в строителния магазин за монтажна пяна, която е БЕЗ да се ползва пистолет и си взимаш най-малката опаковка. Не я запълвай навежнъш, че като почне да се раздува да не им вдигне паркета на хората. Слагаш един тънък слой около 1 см. изчакваш 4 - 5 часа, после пак  и така няколко пъти

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

3

Дори така да е - може после пак да си го подновиш - моя позната при изискване над 150 имаше 3000 +
та след 3 месеца пак ще има много :)  . А и скоро се готвят Т-клетъчния също да дава сертификат - защото там е 10 години имунитета.

ето от сайта на правителството

3. За „зелен сертификат“ се признават и резултатите от лабораторни изследвания за антитела. За да получите удостоверението за наличие на антитела, стойностите на антителата срещу SARS-CoV-2 трябва да са доказани чрез количествено изследване на Anti-SARS-CoV2 IgG и да надхвърлят 150 BAU/ml. Документът е със срок на валидност 90 дни и важи само на територията на България.


 

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Знаете ли дали има към момента общински контейнери за строителни отпадъци някъде на територията на Пловдив? Преди време имаше, сега обикалям по локациите, дадени в сайта на "Чистота", но контейнери няма, предполагам инфото е старо.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, __smirnoff__ said:

Знаете ли дали има към момента общински контейнери за строителни отпадъци някъде на територията на Пловдив? Преди време имаше, сега обикалям по локациите, дадени в сайта на "Чистота", но контейнери няма, предполагам инфото е старо.


Ейййййй, жив ли си бре!!! Контейнери има по поръчка, не знам ти какво търсиш. 180 лева е май... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pamporov said:

Поръчваш си, плащаш. Как ще се ограничи да не се напълни с отпадъци от съседите?


Пълниш го същия ден. Естествено винаги се намират простаци да осерат нещата, но не забравяйте, че процентът е много над 80, така че нищо ново... 

Link to comment
Share on other sites

Дааа, жив съм, шавам! :D

 

Последно съм ползвал контейнер преди 5-6 години. Иначе за поръчване схемата я знам, карат ти го, оставят го, и пълниш, и ти, и съседите. Не ми се поръчва, защото имам десет-дванадесет чувала, далеч съм от пълнене на най-малкият контейнер, който е 4 кубика. Затова ми се искаше да ползвам общински, помня, че седяха на определени места в определени дни от седмицата, но уви, явно в момента няма :)

Link to comment
Share on other sites

Ако не се лъжа има където е базата на Чистота. На Даме Груев до надлез Родопи точно се намира. Провери все пак преди да отидеш.

Link to comment
Share on other sites

https://www.plovdiv.bg/поставиха-контейнери-за-строителни-о/

Значи, ако ги няма, а наредбата е активна - вдигаш телефона и питаш къде са контейнерите и защо не спазват наредбата.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите!

На Даме Груев първо бях, беше ми най-близо, но не го намерих, бях и на още 4 от указаните в горната наредба места, контейнери нямаше. 

В крайна сметка си реших казуса по възможно най-лесният начин - използвах си 14-те чувала за насип на бъдещия ми паркинг, който в момента е кал, натроших ги с чука, и сега ще си ги настъпвам с колата цяла зима, докато улегне хубаво, и след това по каналния ред - арматура, бетон, каменна облицовка :) 

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми препоръчате IPTV доставчик от който сте доволни, не е важна цената стига да е евтино :)

Пробвал съм тиви бг и не ми хареса че може да се връща само 24 часа назад , а и цената не е конкурентна.

Търся доставчик , който може да се ползва в движение - да не е обвързан с доставка на Интеренета.
 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на ЕОН premium от ден 1. Често ползвам видиотеката им. Качват там някои неща в момента на излизането им. Има много детски, сега сме на IDJ kids, там има едни пилета…. 
Възползвам се от връщането до 1 седмица назад често. Знам, че не е обвързано с интернета на Виваком, но не съм го тествал и не мога да кажа как става и дали е лесно и бързо тъй като при първоначалното пускане ми искаше един код, който взех от профила във Виваком. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vikktorpenchev said:

ЕОН

Това за момента е приложението с най-малоумен интерфейс.

 

31 minutes ago, dubo said:

тиви бг и не ми хареса че може да се връща само 24 часа назад , а и цената не е конкурентна

10 кинта основен пакет не е конкурентна?

За без пари ли искаш?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, dubo said:

Търся доставчик , който може да се ползва в движение - да не е обвързан с доставка на Интеренета.

Телекабел имат такова приложение. До 4 или 5 устройства на акаунт. Ползваш където имаш нет. Даже в чужбина. Избора на канали, обаче е ограничен. И тайшифта е странен. На някои канали е доста, на други не.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Някой админ може ли да ми съкрати ника до vikktor само? :shy:

 

Смених възвратния клапан с някакъв, на който пише 8 бара. Просто вече беше почнал да пълни кофа.... и от дискусията по-рано разбрах, че какъвто и да купяако ще и хиляди пари да е, пак е на късмет :D

 

И сега си е добре, докато топлата вода не намалее и като почне да загрява по-голямо количество. Togawa отново започва да капе солидно. Вярно е, че спира да капе, когато го източа малко, но не ми се вижда нормално изискване. Все пак има хора, които си дръжат бойлера на места без канал. 

 

Та така де, при вас така ли е? Може би тук трябва да кажа, че бойлера ни е постоянно включен. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...