Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дедо, както винаги пращаш в десета космическа...ако имам толкоз кинти за рутер изобщо няма да му се чудя...

 

Ти дедо ако го слушаш, досега трябваше да си се обзавел поне с Ролс Ройс, вила на Карибите и вече да мислиш за частен самолет... :P

Моят е без външни антени (вградени са) и съм доволен както от обхвата, плътността на сигнала и не на последно място от стабилността - досега само веднъж ми е зацепвал след една буря и разни токови удари, но като го ресетнах се оправи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Бъфало или Микротик, това знам аз. Но все пак не е много лесен за настройка, не знам дали бих се справил, а и цените...

Дедо, оферирай ме все пак, ако искаш на лични.

Link to comment
Share on other sites

Абе трява ми мини хладилник къде да си държа пиенето един вид... гледам разни много неприятни опции, обаче не зацепвам каква е разликата между тия ?! 

http://technomarket.bg/products/09124957/neo-bc-121-inox-a

 

http://technomarket.bg/products/09128083/neo-bc-115-a

 

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660120/P11100301/Hladilnik-HAIER-HRZ-98-AA

 

И е МНОГО важно да не шуми. Не ме интересува особено дали е 250 или 150лв важното е да не шуми и да работи хубаво.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Либрето е приемник на ОО, следователно е логичен избор. Върши добра работа. Имам бегли спомени за известни особености при използването на макроси, респективно visual basic.

Link to comment
Share on other sites

Абе трява ми мини хладилник къде да си държа пиенето един вид... гледам разни много неприятни опции, обаче не зацепвам каква е разликата между тия ?! 

http://technomarket.bg/products/09124957/neo-bc-121-inox-a

 

http://technomarket.bg/products/09128083/neo-bc-115-a

 

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660120/P11100301/Hladilnik-HAIER-HRZ-98-AA

 

И е МНОГО важно да не шуми. Не ме интересува особено дали е 250 или 150лв важното е да не шуми и да работи хубаво.

Разлика няма, освен в някой и друг литър обем. Едни и същи бангии са и трите. Докато са в гаранция, който и да е от тях ще ти работи добре, но за безшумното... Забрави!

Link to comment
Share on other sites

Коя програма е най-удачно да се ползва под линукс за редакция на ексел-ски файлове?Оупън офис или нещо друго?

Също ползвам Либрето. Но съвместимостта с M$ пакета не е пълна, имай го предвид.

Link to comment
Share on other sites

Ей за това - Опънат офис! Ползвам си го под уиндоус и никакви драми. Всичко си ми отваря, че и още някой и друг формат. Да не говорим, че функционалността му е нейде в небето над майкрософтския пакет.

Link to comment
Share on other sites

Ей за това - Опънат офис! Ползвам си го под уиндоус и никакви драми. Всичко си ми отваря, че и още някой и друг формат. Да не говорим, че функционалността му е нейде в небето над майкрософтския пакет.

Същите драми като либрето.

 

То и епълските програми ужким отварят майкрософтските файлове ама не съвсем. И ако трябва да съм заядлив - дори майкрософтските програми за MacOS понякога имат леки грижи да покажат нещата от другата версия за windows...

 

Така че избирате това, дето ви харесва най-много на цвят, опън и напън и карате смело с него.

 

Libre Office според мен е по-кадърeн от Open Office но това си е мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм виждал много хора да НЕ препоръчват пералня със сушилня. На всичкото отгоре, на етикета на голяма част от моите дрехи, пише да не се сушат в сушилня, а по естествен начин.

 

Затова лятото си взех една Сименс без сушилня...

Има различни режими на сушене. Има такъв за памучни дрехи и такъв за синтетика. Отделно имам програми за "ръчно изпиране" на дрехите. На едно 90% от дрехите има етикет да не се използва центрофуга. Едва ли го спазваш.

 

Това е добра идея и за отделна сушилня. Откъде си ги взел?

Никакъв проблем нямаш и за отделна сушилня. Тези ги взех преди 2 месеца от Германия. Уж само за проба беше, а те се оказаха доста ефективни. Мисля даже да си купя още 2 и направо по 4 да слагам при сушене. В Jysk съм виждал, но не са хубави. Ще потърся и ако не си харесам ще си поръчам от Германия. Искаш ли направо и за теб? Комплект от 2 броя излезе под 10 евро. 

 

Означава ли, че ако се използват, трябва да се пуска на по-кратка програма за сушене? И пуска ли се докато се пере или трябва да след пране да се пуска сушенето отделно?

Точно това означава. Дрехите излизат по - сухи за същото време. Дрехи които преди ги пусках за 60 минути, сега ги пускам на 30 и си излизат по същият начин сухи. Слагат се след прането. Преди имах и случаи в които дрехите залепваха една за друго. Рядко беше, но се случваше. С топките това не се случва.

 

Бъфало или Микротик, това знам аз. Но все пак не е много лесен за настройка, не знам дали бих се справил, а и цените...

Дедо, оферирай ме все пак, ако искаш на лични.

Ако решиш да си вземеш Микротик ще ти помогна с настройките ;).

 

Коя програма е най-удачно да се ползва под линукс за редакция на ексел-ски файлове?Оупън офис или нещо друго?

От доста години в повечето дистрибуции LibreOffice е стандартният. Той и се разработвка най - активно.
Link to comment
Share on other sites

Я някой да помогне с един проблем под линукс - не мога да намеря конкретни драйвери за wi-fi модула и след включване/рестарт понякога не ще да се върже към рутера. Оправя се чак след рестарт на рутера. Идеи защо?(може да е от това, че е скапан рутера) Линукс Минт Ребека.

Link to comment
Share on other sites

Това ми звучи като проблем с рутера. Как така не можеш да намериш драйвери. Отчита ли се автоматично картата при стартиране? Каква ти е картата или модел на лаптопа.

Link to comment
Share on other sites

Автоматично се отчита, работи, просто цикли със закачането. Аз лично го отдавам на рутера, защото под Уиндоус го прави същото, макар и не толкова често. Acer Aspire E1-571g. Модула един дявол го знае, сложил съм му Ateros драйвери от диска към компа. Евентуално някакъв инструмент за чекване на проблеми?

Link to comment
Share on other sites

Автоматично се отчита, работи, просто цикли със закачането. Аз лично го отдавам на рутера, защото под Уиндоус го прави същото, макар и не толкова често. Acer Aspire E1-571g. Модула един дявол го знае, сложил съм му Ateros драйвери от диска към компа. Евентуално някакъв инструмент за чекване на проблеми?

Моя Acer имаше проблем с wifi след ъпдейт на драйверите се оправи ;) 

Link to comment
Share on other sites

Никакъв проблем нямаш и за отделна сушилня. Тези ги взех преди 2 месеца от Германия. Уж само за проба беше, а те се оказаха доста ефективни. Мисля даже да си купя още 2 и направо по 4 да слагам при сушене. В Jysk съм виждал, но не са хубави. Ще потърся и ако не си харесам ще си поръчам от Германия. Искаш ли направо и за теб? Комплект от 2 броя излезе под 10 евро.

АБСОЛЮТНО! Брой ме. Дано никой от нас не забрави, че аз сега се сетих за едни флашки :)

 

 

Точно това означава. Дрехите излизат по - сухи за същото време. Дрехи които преди ги пусках за 60 минути, сега ги пускам на 30 и си излизат по същият начин сухи. Слагат се след прането. Преди имах и случаи в които дрехите залепваха една за друго. Рядко беше, но се случваше. С топките това не се случва.

Хм моята има някакъв псевдо-интелигентен режим и ги суши докато не изсъхнат. Как ги познава не знам, но тя си се оправя. Деликатния режим обаче отнема около 3 часа. Вероятно е на доста по-студен въздух цялата работа за да е толкова. Иначе веднъж не съм имал залепени дрехи даже. Нито нещо свити а сме сушали даже вълнени неща.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...