Jump to content
BulForum.com

zamunda.net


pavel66

Recommended Posts

А тея с отговорите са баси яките! :lol: :D :D

Ей, тва ме разцепи:

http://static.thepiratebay.org/dreamworks_response.txt

Особено частта As you may or may not be aware, Sweden is not a state in the United States

of America. Sweden is a country in northern Europe.

Unless you figured it out by now, US law does not apply here.

For your information, no Swedish law is being violated. . Надолу ставо още по яко отговора на ЕА:

Hello and thank you for contacting us. We have shut down the website in

question.

Oh wait, just kidding. We haven't, since the site in question is fully

legal. Unlike certain other countries, such as the one you're in, we have

sane copyright laws here. But we also have polar bears roaming the

streets and attacking people :-(.

 

Браво на тея пичове от Швеция... Хаха...

Edited by SS24
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

are 4etete malko da se porazveselite :P

http://thepiratebay.org/legal

rofl

Те сега хубаво се крият под законодателството на Швеция ама не е ясно до кога...

 

Вие представяте ли си следващата световна война да е между държавите защитаващи свободата и тези които алчно търсят авторските права, вместо да насочат енергията си върху създаване на по-добър продукт. Ето примерно игрите на Blizzard (на които не съм фен принцпно) или пък Half Life 2 - игра така добре направена че аз лично предпочитам да си я купя защото създателите й наистина го заслужават...

 

или пък албума на Squarepusher който си купих миналата година - човека прави музика която ме кефи и същевременно не е към голям лейбъл (въпреки че Warp са си доста големи) .. но съм сигурен че голяма част от парите ми ще стигнат до господин Jenkinson и той ще продължи да прави готина музика :)

Link to comment
Share on other sites

Predlagam da si izmislim kodirana sistema za imenata na failovete...taka nikoi nqma da znae kakvo se obmenq i tiq ot kompaniite trqbva da downloadvat celiqt traker za da namerqt produkta si koito shte izchezne dokato go napravqt zashtoto shte e veche ostarial ???

 

interesna - studena internet voina se zaformq ? ili si e imalo !

Link to comment
Share on other sites

А те имат ли офиси в България. Изобщо тва нещо има ли офис, не е ли просто един сайт в чужбина? Дето и аз бих могъл да го кача там.

Имат разбира се, все пак торента е на Линкос интернет доставчика.

 

moje samo ip to da e holandsko na zamundata

a tehnikata, pc-to da e v ofis nqkakav...

 

mene mi e mn 4udno kak taka samo arenata ostana i avatatbg deto e 1:1 kato arenata dori se hostva na sa6toto mqsto... :unsure:

 

omg http://bt.wrzru.com/ pak li go mestqt :pirate :cry

Арената от много време не се хоства в България.

Link to comment
Share on other sites

Имат разбира се, все пак торента е на Линкос интернет доставчика.

Аха, не знаех, а и не съм се интересувал особено.

В общия случай тогава има ли проблем примерно аз като обикновен потребител просто да си направя един тракер на шведски сървър (хостинг) и да си го ползваме... примерно. ?

Не виждам какво нарушаваме ако посещаваме някакъв си чужд сайт.

А вече обмяната на файлове като p2p може и да е нарушение, ама има ли закон у нас за това вече?

Щото гледам все тършуват и атакуват самите тракери.

Аз нямам нито тракер-офис или нещо, което да ми атакуват :) . Тракера примерно бих го качил и администрирал през прокси или през GPRS на телефона, който да е на ваучер :bgrin: .

Абе не знам, тия шумотевици ми се струват пълни глупости.

Link to comment
Share on other sites

Когато ползвате даден тракер се съгласявате с това, че същия не носи никаква отговорност за разпространяваната информация, тоест

отговорност за авторските права носи този който ъпва торента.

Така че не се учудвайте, че бопаджийте обискират домовете на потребителите.

Link to comment
Share on other sites

Когато ползвате даден тракер се съгласявате с това, че същия не носи никаква отговорност за разпространяваната информация, тоест

отговорност за авторските права носи този който ъпва торента.

Така че не се учудвайте, че бопаджийте обискират домовете на потребителите.

Ок, а тогава що атакуват и тракерите?

Аз утре мога да отида при моя враг и преди да го застрелям, да кажа "Не нося никаква отговорност за това, което ще направя след малко. Цялата отговорност носи този, който ми е продал оръжието".

Примерно :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Чисто теоретично: каква е алтернативата на торент-тракерите? :P

dc++,разните му мулета и да не забравяме носенето на харда до приятел за обмяна на филмчета :lol:

Link to comment
Share on other sites

az mislia da napisha kodiran traker i klient, ama shte mi otneme vreme deto go niamam :(

 

BTW, НСБОП извършва в момента акция по събиране на доказателства срещу замунда.нет като ходи и обискира домовете на потребителите! Потвърдено е от потребител от сайта на замунда!

 

Да и аз така разбрах. Ето една полезна статийка по темата "КАКВО ДА ПРАВИМ АКО НСБОП СЕ ОПИТА ДА НИ НАБЕДИ В ПИРАТСТВО"- http://slackpack.net/?q=node/97 .

Предполага се че проверяват хората с най-много ъплоад, но все пак е полезна информация.

Link to comment
Share on other sites

След акция на следствието и антимафиотите в понеделник вечерта от вторник сайтът за обмен на файлове zamunda.net не работи. След data.bg и bol.bg това е третият от големите български торент тракери, който затвори и в момента на "пазара" остана само arenabg.com.

 

От интернет доставчика "Линкос" ООД съобщиха пред "Дневник", че е арестуван и по-късно е освободен един от администраторите на компанията. Двата му компютъра са иззети заради съмнения, че от тях се управлява сайта zamunda.net. Срещу администратора е повдигнато обвинение. От пресцентъра на дирекцията за борба с организираната престъпност отказаха официална информация с обяснението, че антимафиотите имат още работа.

 

Сайтът на "Линкос" ще продължи да работи, но торент секцията и складът му ще бъдат спрени, заявиха от компанията, въпреки че определиха проверката като беззаконие.

 

tc,tc

Link to comment
Share on other sites

Това писмо получихме на електрония ни адрес с молба да бъде публикувано. Считаме, че няма нищо нередно в него и го публикуваме така както сме го получили, и ще престои на това място 24 часа:

 

 

"На вниманието на Главния Прокурор на Република България, г-н Велчев

 

Господин Главен Прокурор,

 

моля за спешната Ви намеса за прекратяване на извършването на престъпление по служба от служители на ГДБОП и Столична Следствена Служба. Става въпрос за следното;

 

На 13.03.07 в късния следобед служители на Столична Следствена Служба и ГДБОП под предлог, че провеждат акция срещу интернет сайта zamunda.net нахлуват в офиса на интернет доставчика Линкос ООД. Тук е добре да се уточни, че сайтът zamunda.net бе продаден седмица преди въпросната проверка на сирийския гражданин Muhamed Ali Hassan с постоянно местожителство в гр. Lattarya, Сирия, а самият сайт бе преместен в Холандия. Този факт може да бъде проверен и потвърден от whois базата за домейните в интернет, която всъщност е единствения достоверен източник за установяване на собствеността върху интернет имената. Служителите на споменатите служби заявяват на собствениците на Линкос ООД, бивш собственик на въпросния сайт, че ако сайтът не спре веднага ще изземат за проверка цялото комуникационно оборудване на фирмата. Всъщност това би означавало спиране на целия бизнес на Линкос ООД и светкавичният му фалит, защото спирането дори за един ден би донесло огромни и непоносими загуби на фирмата. Какво остава ако както си му е реда това оборудване би било държано за провеждане на експертиза една година. След проведеният с новия собственик телефонен разговор и благодарение на проявеното от него разбиране сайтът е бил спрян и служителите на СССл и ГДБОП се съгласяват да не изземват комункационното оборудване за "проверка". Господин Главен Прокурор, новият собственик на сайтът zamunda.net се е съгласил да спре сайтът за срок от 7 дни и той неминуемо ще възобнови работата му. Въпросните служители са дали ясно да се разбере, че ако това се случи ще се върнат и ще изземат комункационното оборудване на фирмата, която вече не е собственик и не хоства въпросния сайт. В същото време е повече от ясно, че оборудването на фирмата не е от тип който може да бъде проверяван за съдържание, защото става въпрос за шлюзове, маршрутизатори, медиа конвертори и други ориентирани към пренос на данни тип устройства и конструктивно непригодни за обслужване какъвто и да е интернет сайт, както и да съхраняват каквато и да е информация. Сегашното положение на законите ни касаещи отговорността на държавата дават право на служители на следствието и ГДБОП нагло да заявят: "Аз да ти прибера всичко за година-две, пък ти после си съди държавата, спечели делото и си вземи парите. Мен не можеш да осъдиш и не ми пука, че държавата ще плаща". Тези думи могат да бъдат потвърдени от не един доставчик на Интернет стига да прецените и да образувате съответната проверка. Защо е така Господин Главен Прокурор? Вярно ли е това, че всеки държавен служител може да прави каквото пожелае и да използва дадената му власт в ущърб както на свободните граждани, така и на държавния бюджет. Дали някога чиновника в България ще започне да си плаща доживотно за причинените щети на обществото, отделните граждани или държавната хазна. Господин Гл. Прокурор, какво мисли по този въпрос Вашата партия ? Ако мисли като обикновените си избиратели сме сигурни, че ще ни помогнете и ще съдействате час по скоро да бъдат наказани хората, които считат държавата ни за бащиния, а децата ни за престъпници.

 

Предварително ви благодарим за съдействието.

Група български граждани

/списъка се допълва и ще бъде представен при поискване/"

 

 

Освен публикуването на това писмо бяхме помолени да обявим подписка в подкрепата му, от което за сега ще се въздържим.

Сайтът ArenaBG.com не носи отговорност за изнесените факти във връзка със споменатите ведомства. Ние не можем нито да ги потвърдимим, нито да ги отречем. Надяваме се, че с публикуването му постъпваме правилно и ще помогнем за установяване на истината и за прекратяването на евентуалното престъпление визирано в текста.

 

Но все пак:

 

Акция срещу холандски сайт, собственост на сирийски гражданин с постоянно местожителство и сегашно местопребиваване в Сирия звучи абсурдно. Е да, ама не ! Абсурдите са нашето ежедневие и ще продължат да са такива докато "могат". Защо е в кавички думата "могат", ли? Тя вече е нарицателна от година насам заради следния диалог:

 

 

 

- Защо влизате в дома ми с оръжие и с такава показност ?

 

- Защото можем !

 

- А защо ми взимате компютъра след като в него няма хард диск и видео карта?

 

- Защото можем !

 

- А защо и кабелният тунер?

 

- Защото можем !

 

- А душата ми можете ли?

 

- Можем !

 

 

 

Ех, да му се не види, защо няма избори всеки месец !!!

 

Алоу ! Има ли меркалии за нашите 500 000 гласа, пък и за тези на нашите родители ?

Edited by SS24
Link to comment
Share on other sites

Господин Гл. Прокурор, какво мисли по този въпрос Вашата партия ?

това не е на място казано. прокуратурата не може да бъде партийна, независимо дали в даден момент нейните представители са били избрани с гласовете на една или друга полит. сила.

 

... Сегашното положение на законите ни касаещи отговорността на държавата дават право на служители на следствието и ГДБОП нагло да заявят: "Аз да ти прибера всичко за година-две, пък ти после си съди държавата, спечели делото и си вземи парите. Мен не можеш да осъдиш и не ми пука, че държавата ще плаща"...

 

... а това е най-голямата трагедия. няма отговорност, но има власт. после, в качеството си на гражданин, за да стигнеш до виновника, трябва да "пребориш" цялата държава и накрая всичко е за твоя сметка - пари, нерви и т.нат.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

това не е на място казано. прокуратурата не може да бъде партийна, независимо дали в даден момент нейните представители са били избрани с гласовете на една или друга полит. сила.

Само на теория, приятелю, само на теория :P .

Толкова сме в ла*на, че както и да го погледнеш, корупция и разложение е навсякъде, управлението на една страна на теория трябва да удовлетворява и да работи за всички граждани, а не само за тези, гласували за тях, а останалите да ги репресират. В България обаче всичко е ненормално, така че каквото и да се каже, всичко ще е на място.

... а това е най-голямата трагедия. няма отговорност, но има власт. после, в качеството си на гражданин, за да стигнеш до виновника, трябва да "пребориш" цялата държава и накрая всичко е за твоя сметка - пари, нерви и т.нат.

Абсолютно. Това е съпътствало цялата цивилизация и преди нас. Докато има йерархия в едно общество, винаги ще има неправда. Защото когато няма обратен контрол, останалите се самозабравят.

Е, в България сме свидетели точно на пълно самозабравяне и абсолютна наглост на управляващите, в пълния смисъл на думата.

Link to comment
Share on other sites

Сега го получих като влезнах в тракера:

Днес 15.03.2007, инициативен комитет депозира в Столична община, молба за провеждане на митинг, с който желаем да изразим своя протест срещу нарушаването на правата на интернет потребителите, интернет обществото, като цяло, собствениците на сайтове в България и неправномерният натиск от страна на държавните органи върху тях.

Митингът е насрочен за 22.03.2007, на площад "Александър Невски" от 17:00 часа.

Каним всички заинтересовани да се присъединят към нашият протест.

Всички общностти и организации, които желаят да участват в организирането на митинга, могат да се свържат с нас на имейл torrent.miting@abv.bg.

Призоваваме всички, на които не им е безразлично ставащото в България, да организират подобни мероприятия в собствените си градове и населени места, на същата дата или възможно най-близка.

Как да организирате митинг, четете тази тема.

 

Молим, всички които ще присъстват на митинга, да се въздържат от незаконни, неприлични и агресивни действия, които биха могли да опорочат мероприятието.

 

Ако възникнат промени в датата и часа на митинга, ще бъдете уведомени!

Link to comment
Share on other sites

И аз го получих същото писмо. Ако се намери някой, който да организира митинг за Пловдив може и да се съберем, макар че не виждам ние тук пред кой ще протестираме. Дано в София да се получи по-масово шествие на което да обърнат и медиите внимание.

Link to comment
Share on other sites

да обърнат и медиите внимание.

Ти само си представи заглавията в медиите! Пиратите в България си търсят правата. Абе всичко е толкова абсурдно...

Link to comment
Share on other sites

Ти само си представи заглавията в медиите! Пиратите в България си търсят правата. Абе всичко е толкова абсурдно...

 

 

Какво им е пиратското след като са позволени навсякъде по света, а само в Бг са забраненни?!? Дори по БТВ веднъж в новините разясняваха, че е легално да се тегли от торенти (първата атака на НС-БОП срещу локалните сървъри).

Link to comment
Share on other sites

Ти само си представи заглавията в медиите! Пиратите в България си търсят правата. Абе всичко е толкова абсурдно...

Явно имаме различни дефиниции за определението пиратство. Под пиратство разбирам продажбата на чужд продукт с цел извличане на лична материална облага. Не може всеки човек, който си е свалил една мп3ка или един филм от торент да бъде наречен пират. Защото в такъв случай всеки българин използващ интернет би бил такъв. Пират за мен, е по-скоро човека, който ще ти продаде един записан от интернет музикален диск, игра или филм. Но незнайно защо такива хора, продаващи пиратска стока, все още си има, а НСБОП са погнали торент тракерите.

Edited by SS24
Link to comment
Share on other sites

Явно имаме различни дефиниции за определението пиратство. Под пиратство разбирам продажбата на чужд продукт с цел извличане на лична материална облага. Не може всеки човек, който си е свалил една мп3ка или един филм от торент да бъде наречен пират. Защото в такъв случай всеки българин използващ интернет би бил такъв. Пират за мен, е по-скоро човека, който ще ти продаде един записан от интернет музикален диск, игра или филм. Но незнайно защо такива хора, продаващи пиратска стока, все още си има, а НСБОП са погнали торент тракерите, които дори не са отговорни за разпространяващото се съдържание.

На никой не му пука ти какво си мислиш, че е пират. Ставаше въпрос за медиите, на които им е през оная за теб, за мен, и за всички ние, които си хвърляме прах в очите и се правим, че пасем трева. Всяка информация може така да бъде завъртяна, че да стане новина. Иди им обяснявай на тях какво е торент тракер. Ще го приемат толкова, колкото и баба ми. Едно такова шествие ще бъде цирк.

Link to comment
Share on other sites

Явно имаме различни дефиниции за определението пиратство. Под пиратство разбирам продажбата на чужд продукт с цел извличане на лична материална облага. Не може всеки човек, който си е свалил една мп3ка или един филм от торент да бъде наречен пират. Защото в такъв случай всеки българин използващ интернет би бил такъв. Пират за мен, е по-скоро човека, който ще ти продаде един записан от интернет музикален диск, игра или филм. Но незнайно защо такива хора, продаващи пиратска стока, все още си има, а НСБОП са погнали торент тракерите, които дори не са отговорни за разпространяващото се съдържание.

 

 

Genau!!! Или на БГ - точно!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...