Jump to content
BulForum.com

Клавиатура и мишка - Съвети?


Recommended Posts

Решил съм да си купувам нова мишка и клавиатура, но искам да е нещо по-качествено дори и по-скъпо! Говорим може би за таван от 150 лв. Няма значение дали предложенията ви са за безкабелни или със кабел! Моля дайте съвети!

 

ПП: Моля да има снимки или поне линкове!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Да играя игри, но не ми трябва нещо кой знае колко професионално като да речем мишка за 200 лева... Общо мишката с клавиатурата да са до 150 лева. Искам да добавя също че клавиатурата трябва да е със ботини тип лаптоп и ако може да ми кажете от къде мога да си ги купя! От Пловдив съм.

Link to comment
Share on other sites

Мишката или Logitec MX1000 (снимки) клавиатурата зависи на какво държиш. Аз държа на ергономичността и пиша с 10те си пръста затова и си харесвам моята ама е малко изчекната: Microsoft Natural Keyboard 4000 (снимки)

 

Друга хубава мишка е Logitec MX Revolution - ще оставя удоволствието на теб да paste-неш в google предходното за да гледаш нейни снимки :) Аз предпочитам MX1000, други хора предпочитат другата, всичко зависи от ръката ти.

 

(Sorry не знам цените какви са, mx1000 май е паднала вече, преди беше над $100, но има интересни комплекти майкрософтски мишки и клавиатури, но не съм ги пробвал. от повече от 5 години ползвам майкрософтски клавиатури и съм доволен, имах и мишка с кабел преди време, но MX 1000-та ми харесва повече)

 

 

Да играя игри, но не ми трябва нещо кой знае колко професионално като да речем мишка за 200 лева... Общо мишката с клавиатурата да са до 150 лева. Искам да добавя също че клавиатурата трябва да е със ботини тип лаптоп и ако може да ми кажете от къде мога да си ги купя! От Пловдив съм.

 

Иди в технополис и си харесай - там имаха доста материал за избор. За лаптопските клавиатури според мен си в голяма грешка но всеки си преценява, на мен копчета вид лаптоп са ми изключително неприятни и винаги се дразня когато ползвам моя лаптоп, че ми е крайно неудобна клавиатурата, настрана че е и малка... разни хора разни идеали...

Link to comment
Share on other sites

Най-добрият мишок според мен- http://www.razerzone.com/index.php?main_pa...;products_id=11

 

Клавaитурката- http://www.logitech.com/index.cfm/business...62&cl=gb,en

 

Oбщо ще ти струват около 180-190 лева,но избора е просто перфектен!Ако имаш интерес,ще ти пиша къде се продават!

Link to comment
Share on other sites

Мишката или Logitec MX1000 (снимки) клавиатурата зависи на какво държиш.

..

Друга хубава мишка е Logitec MX Revolution - ще оставя удоволствието на теб да paste-неш в google предходното за да гледаш нейни снимки :) Аз предпочитам MX1000, други хора предпочитат другата, всичко зависи от ръката ти.

..

Иди в технополис и си харесай - там имаха доста материал за избор. За лаптопските клавиатури според мен си в голяма грешка но всеки си преценява, на мен копчета вид лаптоп са ми изключително неприятни и винаги се дразня когато ползвам моя лаптоп, че ми е крайно неудобна клавиатурата, настрана че е и малка... разни хора разни идеали...

За мишките и аз мисля така, една от двете, просто трябва да пробваш и двете дали ти пасват на ръката. На мен лично MX1000 не ми допада, а MX Revolution е просто все едно за ръката ми правена :) . Има си някои дребни кусури, но то не може да имам пълно щастие, въпреки това съм много доволен. За около 160 лв се намира.

 

Най-добрият мишок според мен- http://www.razerzone.com/index.php?main_pa...;products_id=11

 

Клавaитурката- http://www.logitech.com/index.cfm/business...62&cl=gb,en

 

Oбщо ще ти струват около 180-190 лева,но избора е просто перфектен!Ако имаш интерес,ще ти пиша къде се продават!

За клавиатурата съм напълно съгласен, аз съм с такава и съм много доволен! Това, че е с ниски бутони, изобщо не я прави да има неудобствата на лаптопска клавиатура. Първо, че си е с нормална големина, второ бутоните са най-безшумните, които съм имал на клавиатура, трето - по-ниския профил на бутоните ми е АДСКИ по душа, по-малко ми се уморяват пръстите, просто за мен е много удобно и не знам как бих минал вече на нормална клавиатура с тия големи бутони и пропасти между тях. И струва само около 50 лв.

Не знам какво им харесвате на Razor, най-прости мишки, поне на вид, ако не си геймър, според мен не се замисляй и взимай някоя на Logitech (освен MX Revolution виж и модели МХ5хх), или от по-старите MS Explorer, щото новите им отвсякъде чета че са дървета, кофти изработка, лагват по-често, а и прословутия им скрол, който нямаш усет за стъпките като го въртиш - огромен минус за мен.

При всички случаи гледай да е лазерна и безжична (радио). Даваш толкова пари, според мен безжичната е много по-добре особено щом е над 100 лв, и не е МС, няма да съжаляваш.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрият мишок според мен- http://www.razerzone.com/index.php?main_pa...;products_id=11

 

Клавaитурката- http://www.logitech.com/index.cfm/business...62&cl=gb,en

 

Oбщо ще ти струват около 180-190 лева,но избора е просто перфектен!Ако имаш интерес,ще ти пиша къде се продават!

Мишока го знам и наистина и много красив и много готин но само той е 130 лв. Клавиатурата мисля наистина да се насоча към нея! Аз и преи бях харесал нея мисля! Под клавиатура тип лаптоп нямам предвид големината, а само ботоните! tedy много си прав за тези клавиатури много ще ми легнат по душа! Та значи, ако клавиатурата е около 50 лв. предлагайте мишки до 100 лв. Клавиатурата мисля, че знма от къде мога да я купя, но мишка не съм много запознат за Пловдив такаче плс помагайте!

Link to comment
Share on other sites

Мишока го знам и наистина и много красив и много готин но само той е 130 лв. Клавиатурата мисля наистина да се насоча към нея! Аз и преи бях харесал нея мисля! Под клавиатура тип лаптоп нямам предвид големината, а само ботоните! tedy много си прав за тези клавиатури много ще ми легнат по душа! Та значи, ако клавиатурата е около 50 лв. предлагайте мишки до 100 лв. Клавиатурата мисля, че знма от къде мога да я купя, но мишка не съм много запознат за Пловдив такаче плс помагайте!

Отиваш в Ресет-а и оттам имаш избор и можеш да си вземеш и двете неща.

Ако жицата не ти пречи, виж и за Logitech MX400, поне е лазерна. При всички случаи гледай да не е оптична. В Компютър+ също мисля имат в наличност доста неща.

Колкото до прехвалените Razor, едно на ръка, че се водят само геймърски, ами и чувам доста негативи за тях, дават дефекти по-често, имат някои проблеми, но ти си решаваш, ако играеш наистина само чат пат моето мнение е че не си струва да давш толкова пари за Razor, според мен ще съжаляваш след това.

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в Ресет-а и оттам имаш избор и можеш да си вземеш и двете неща.

Ако жицата не ти пречи, виж и за Logitech MX400, поне е лазерна. При всички случаи гледай да не е оптична. В Компютър+ също мисля имат в наличност доста неща.

Колкото до прехвалените Razor, едно на ръка, че се водят само геймърски, ами и чувам доста негативи за тях, дават дефекти по-често, имат някои проблеми, но ти си решаваш, ако играеш наистина само чат пат моето мнение е че не си струва да давш толкова пари за Razor, според мен ще съжаляваш след това.

Значи мишката първо да уточним не се казва "RazOr" a "RazEr"!Незнам за вас какво означава прехвалена лично за мен мишока си заслужава всичките суперлативи,но разбира се като всяка техника си има и дефекти затова пък си има 24 месеца гаранция така,че няма смисъл да се спираме на това!Мишката наистина е предимно геймърска,но не пречи да се ползва в каквото и да било друго приложение!Направена е с подсилена конструкция за да издържа на най-дългите и хард сесии гейминг има тефлоново покритие на бутоните,32кб памет която дава възможност където и да занесете мишока той да запази настройките,които сте му задали у вас,2000дпи сензор и какво ли още не!Мишока не напразно стана джаджа на годината на ПЦ Мания,ако не се лъжа!Това е единствения хардуер,който не само,че запази за една година цената си ,а дори я повиши....задайте си въпроса защо???Аз лично го ползвам от доста време и мога да кажа,че не бих го сменил за каквато и да била друга мишка!Не искам да прозвучи,като хвалене от моя страна,но откакто ползвам това мишле трудно ми се опира противник в онлайн играта,която играя вижте статистиката сами!

http://games.online.bg/games/stats/cod2/pu...marck/index.php?

Link to comment
Share on other sites

От една страна ,нали ако мишката бачка безпогрешно просто няма такава.Много е добра,но дава лайна и е рискова работа...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с ето тази линк има 6 бутона + един за смяна на дпи-то(хардуарно) до 2000, демек не ти трябва софт, единия бутон е Tripple click, който е полезен за екшъни. Просто за парите си е повече от прекрасна. Клавиатура ти препоръчвам да е слим, който модел ти е удобен, защото това ти е най-важно... дълго време бях с тая, и съм много доволен, тихи клавиши и достатъчно мутимедийни бутони. мн е удобна и изглежда добре. Сега съм с един лоджитек слим, но нещо не ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

От една страна ,нали ако мишката бачка безпогрешно просто няма такава.Много е добра,но дава лайна и е рискова работа...

И к'во му е рисковото бе?.....от на 5 човека само твойта даде некъв дефект и ти взе да се вайкаш,като лелка!Прати я в София да я видят и т'ва има си гаранция всичко!Сега очаквам и попа да я оплюе,че не бил свикнал да стреля с нея и щял да си връща Лоджитека! :D

Link to comment
Share on other sites

Ето за Razer-a квото и да ми говорят един път дадох 90лв за мишка и не съжалявам сега да набарам пари и тази ще купя,а относно това че са главно геймърски нз кво ви пречи,а и междо другото рейзър си имат и Про серия :)
Link to comment
Share on other sites

Аз държа на ергономичността и пиша с 10те си пръста затова и си харесвам моята ама е малко изчекната: Microsoft Natural Keyboard 4000

Ъм къде се намира тая клавиатурка, че искам да си взема някаква нова удобна до към 50 кинта.

Link to comment
Share on other sites

Ъм къде се намира тая клавиатурка, че искам да си взема някаква нова удобна до към 50 кинта.

Тази струва около 45-50, но не лв, а $. Седнах веднъж на такава и честно казано се почувствах все едно сефте сядам пред комп, търсейки всяка буква :rolleyes: . Доста време свикване се иска докато свикнеш на подобно изчанчване :bgrin: аз лично в близките години едва ли бих рискувал с такава.

Има я в ценовата листа на GSS.

 

Между другото, за мишките най-важно е как всеки я чувства в ръката си, тук мисля че дадохме доста напътствия за модели, човекът сам трябва да реши коя би му допаднала най-много И като вид и удобство при работа с нея. За някои хора едните са много по-удобни, за други другите - по-обикновените, и така. Дано можеш някъде да хванеш няколко от тях и да прецениш в магазина. В ресет поне за МХ revolution има мостра, която можеш да бараш и да прецениш.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря много са предложенията! Клавиатура мисля, че си ибрах - UltraX™ Media Keyboard

 

2042.1.0.jpg

 

Наистина изглежда много добре, със бутони ала лаптоп е, медиина е, а и някой каза, чв в около 50, кеото ме устройва перфектно! Що се отнася до мишока... RAZER CopperHead е наистина много добра мишка, но просто не разполагам със 130 лв. само за мишка. Все пак бюджета ми е ограничен до 150 лв. такаче ако клавиатурата е 50 начи мишок до 100 лв. Наистина се влюбих във Logitech MX Revolution

 

Logitech_MXREV.jpg

 

Но надали ще е под 100 лв... По-скоро можеби MX 1000 но и тя сиг ще е над 100. Засега от предложенията ви съм се спрял на RAZER DeathAdder, защото не изглежда зле а и е под 100 лв.

 

DA_LR02_11696024911.jpg

 

Такаче моля ви казвайте г/р цените за да мога да си направя сметката.

 

ПП: Игри играя много!

Link to comment
Share on other sites

Дано са завишено, защото гледах, че почети всичко е над 100. Мамка му!

Както ти казах, MX Revolution е около 165 лв! МХ1000 е 120.

Поразгледа ли МХ5хх, МХ6хх моделите на Logitech? Разерите и те са скъпи така или иначе. И доколкото знам само най-новия модел, за който ти споменаха (DeathAdder) си заслужава, старите били смотани в сравнение с нея и дори на вид имат вид на съвсем обикновена мишка, отделна е темата за техническите й параметри. Като форма формата трябва да е ергономична, правилно си се влюбил в MX Revolution, макар да изглежда малко изчанчена на пръв поглед.

MX620 е около 70-80 лв, ако ти хареса, потърси нея. Отделно от това, в този раздел има специална тема "Препоръчвайте мишка", разгледай и нея, там има интересни предложения също така, даже повече.

И пак ти казвам, ако можеш вземи си безжична, и лазерна задължително. ТОлкова хубаво се свиква без жица и може да не вярваш, но е се чувства свободата, аз бях малко скептичен в началото но без жица е по-добре според мен.

 

За клавиатурата, знай, че има вариации на формата на клавиша Enter. По-вероятно е да ти дадат такава с Ентер, който не е голям, а е като Шифт-а, т.е. широк и правоъгълен. Първоначално може да се чудиш дали ще свикнеш с по-малките функционални клавиши (F1-F12), но се свиква, в началото ме дразнеше леко, и даже затова си взех нова клавиатура някаква за 25 лв, но просто само си затвърдих мнението, че Logitech-a ми харесва повече и F-овете се свиква.

Link to comment
Share on other sites

tedy ти наистина много ми помагаш! За клавиатурата с F-овете няма да имам проблем, защото не ги и използвам много. Що се отнася до Enter-а определено предпочитам големия! За клавиатурата - ти с тази на която съм се спрял ли си? Ако не каква? И също дай си мнението за нея плс! А за мишка дай си личното мение кое според теб ще е най-добре до 100 лева? Поразгледай, ако имашуйда и ми гажи ще се спра на тази която ми кажеш имам ти доверие! Няма значение дали е със или без кабел! Благодаря предварително!

 

ПП: Имай предвид и че ще играя с нея! Предимно Shooter-и :P

Link to comment
Share on other sites

tedy ти наистина много ми помагаш! За клавиатурата с F-овете няма да имам проблем, защото не ги и използвам много. Що се отнася до Enter-а определено предпочитам големия! За клавиатурата - ти с тази на която съм се спрял ли си? Ако не каква? И също дай си мнението за нея плс! А за мишка дай си личното мение кое според теб ще е най-добре до 100 лева? Поразгледай, ако имашуйда и ми гажи ще се спра на тази която ми кажеш имам ти доверие! Няма значение дали е със или без кабел! Благодаря предварително!

 

ПП: Имай предвид и че ще играя с нея! Предимно Shooter-и :P

Аа, виж, такива категорични съвети избягвам да давам. Аз като купих моите чарколяци, основно за мишката, разпитвах по форуми, но не съм се влияел от някой да ми каже и аз сляпо да му се доверявам защото това е повече до персонален вкус.

За клавиатурата мисля че написах какво мисля, щом съм останал с нея. Меко се пише, моята е същата като на снимката ти, само дето не е с големия Ентер, а отдясно и над правоъгълния ентер се намира клавиша \ .

Честно казано и с този Ентер свикнах и вече така свикнах, че докато бях купил за 2-3 дена оная другата клавиатура (което стана заради F-овете), тя беше с висок Ентер и напарво се учудих колко терсене ми е, само като се сетя преди години като минах от голям на среден Ентер колко трудно ми беше и как свикнах, а сега на този продълговат Ентер колко ми е хубаво само. Но зависи, ако мислиш че не можеш без голям Ентер, помоли или питай за точно такава с такъв.

Нямам оплаквания, с нея работя усилено и по 10-тина часа на ден общо взето и щом се задържа, това говори само по себе си. Абе виж докосния в магазина ако ти дадат и веднага ще прецениш.

 

За мишката е труден въпрос. МХ1000 наистина не е за теб щом ще играеш игри. Тежка е. Бая големичка е, не знам колко голяма ръка имаш. MX Revolution за мен е идеалната пропорция, по-лека е от МХ1000, по-нетумбеста е (според мен). При МХ1000 средния ми пръст опира в периферията натискайки десния бутон, т.е. малко дълъг ми идва пръста и това ме подразни.

МХ620 като гледам е най-близо до МХ Revolution модела и за около 100 лв може би на нея бих се спрял, но преди всичко щях да търся някак да я пробвам и да я хвана в ръка преди това, доста пари са си това така или иначе, и накрая да си я вземеш в къщи и да установиш че изобщо не ти пасва в ръката или просто формата не ти е по душа... кофти.

Microsoft мишка не бих взел дори само заради скрола, който явно на всичките им модели е свободно въртящ се един вид, без усещане за стъпкост при въртене. При игра ако сменяш с него оръжията, това е фатален недостатък. Освен това за техните безжичнимишки съм чувал че лагват и имат повече пролеми със стабилността. И формата им някак уж е хубава и ергономична, но отново някакси не ми пасва на мен поне по снимки и ревюта.

Може би ако не си харесаш нещо на Logitech, наистина гледай за жична Razer (DeathAdder).. Те имат ли безжични..

ТО ако беше толкова лесен избора, нямаше да се изръся за MX Revolution, от много гледане и четене и ревюта и кво ли не, тази единствено ми хареса като форма и ергономичност, ръката ми не е малка (пръстите) и в крайна сметка прекарвам доста време пред компа за да троша пари да пробвам една след друга различни мишки дето все нещо неми са идеални. Преди това бях с A4 X-750F 5-6 месеца, еми какво да кажа, за парите си е доста добра, супер лазерен engine, безотказен и т.н., но бутоните все нещо не ми харесваха, малко свикване се искаше за това къде точно да се натискат за максимален комфорт и 'хващане' на прекъсвачите им, имаше един triple-click бутон до левия основен, който никога не ползвам и ме дразнеше на онова място, другия бутон за смяна на DPI също никога не ползвах дори при игри, а и няма какво да се лъжем, формата й е съвсем обикновена, неергономична, не мога да я сравнявам с Logitech-a. Последния, макар и по-голям, ми е къде къде по-прилягащ в ръката, абе нямам думи, и като пластмаса, крачета, гумирана пластмаса, всичко е избарано (почти всичко де :) ).

Може би е малко прекалено скъпа за това, което предлага, но в крайна сметка съм толкова доволен, че това е покупка, за която не съжалявам изобщо и сърцето не ме е заболяло и за миг за дадените пари, а това не ми се случва често - понякога давам пари за нещо, дори малко пари, и някакси още докато го купувам имам съмнения дали си струва и т.н.

Драйвера й е малко бозав (SetPoint), но не прави особени проблеми, един път само нещо стана, ама преди 2 седмици, оттогава се държи добре, никакви проблеми.

Последно от Метро взех за 9 лв един спрей започистване на TFT, още ме боли сърцето, абсолютна глупост се оказа :) .

 

Както и да е, до 100 лв според мен имаш избор, на място е най-добре, нещо от по-евтините модели на Logitech лазерни и безжични. Но не и оптични, лазера е по-добре от оптичната, а вече жицата не знам, която си харесаш.

МХ1000 наистина не става аз игри, тежка е, но МХ Revolution мога да кажа, че си става, по-лека е, и освен ако не си от най-запалените геймъри, си е идеална и за целта, поиграх с нея известно време в началото повечко, всичко си е точно, но ако си по-запален, взимай Razer. Те пък доколкото знам всичките им модели имат много чувствителни бутони и леко да отпуснеш пръст отгоре им, и ги задействаш, което за мен за нормална работа не е нормално, така че всичко е въпрос на компромиси и нужди.

Link to comment
Share on other sites

DiamondBack според мен е твоя избор удобен лек и прецизен плъх...и цената!Иначе ако събереш парички Copperhead просто......няма такава мишка! :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...