Jump to content
BulForum.com

Модове, Тунинг и Водни охлаждания


Recommended Posts

Здравейте колеги, реших да кача тук няколко снимки по изработването на водно охлаждане в домашни условия.
Със сравнително малко пари да изработим щогоде добро водно охлаждане.
Нещата които ще са ни нужни са:
1.Водна помпа, аз поръчах ТАЗИ 29лв.
2.Радиатор за охлаждане на водата. Аз използвах радиатор за парно на Audi100 с отстъпката го взех за 15лв.
3.съд за течността, в моя случай купих бурканче от Карфур за 7лв.
4.Маркучи и щуцери, от повечето големи магазини или магазини за водни съединения 8лв.
5.Вентилатори 2бр. х 140мм. общо 24лв.
6.Микро контактор на 12V/220V за да стартира помпата заедно със пускането на компютъра 2лв.
7.Опръстени гумени 2бр. 1лв.
Останалите неща са подръчни материали медно блокче 50х50х5 мм. парче плексиглас с дебелина 6мм може и подебело.
И общо взето цената възлиза на 86лв. Останалото е вашия труд. При мен за да стане малко по-тунинговано използвах и два светодиода за вграждане в блокчето и течността е дестилирана вода със разтворени вътре два пълнителя на маркери за подчертаване от тези искрящите, със добавена UV лампа за по-голям ефект. На последната снимка експериментално съм добавил елемент на Пелтие който охлажда допълнително водата.
Ако имате въпроси и коментари тук в темата ще отговаарям.
А ето и снимков материал как направих моето водно охлаждане.
Надявам се да има повече ентусиасти. smile.gif

671722.jpg 671724.jpg 671726.jpg 671728.jpg 671730.jpg 671732.jpg 671734.jpg 671762.jpg 671766.jpg 671767.jpg 671768.jpg 671761.jpg

А ето и снимка на температурите на процесора от подписа ми в нормален режим.

671749.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Маниак!

 

За 86 лева си постигнал направо резачка :P Забий му два червени катода и сложи някаква течност да ти утеши малко помпата...за към 20 лева ще смъкнеш 2-3 градуса надолу :P

 

Много яко!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Маниак!

 

За 86 лева си постигнал направо резачка :P Забий му два червени катода и сложи някаква течност да ти утеши малко помпата...за към 20 лева ще смъкнеш 2-3 градуса надолу :P

 

Много яко!

 

Аз монтирах елемент на "Пелтие" и той върши доста добра работа. Свалих 5-6 градуса макар, че го охлаждам на въздух със охладител за процесор ZALMAN. А ако направя втори воден кръг за него , ще паднат още 5-6 градуса, но за сега това ми стига. В момента монтирам една глезотийка (малко ефекти) и като я свърша ще постна снимки.

 

Браво, аз се канех години наред да си правя и накрая минах на лаптоп :)

 

Знаеш ли че това е голяма идея, водно на лаптоп :woot ще е уникално , малък проблем ще е помпата къде да се монтира, но може да се изнамери някаква миниатюрна.

Link to comment
Share on other sites

Ето и обещаната "глезотийка" със материали от LED магазин и обикновен прозрачен вентилатор. Се получи светлинно шоу, управлявано с дистанционно, от което избираш режимите за светлинни ефекти или постоянни цветове.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ed_YQ0gm51o&list=HL1352664106&feature=mh_lolz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Няма ли интусиасти по самоделните водни в този форум, или поне по модинк на кутия, вентове и др.

Дайте да стане по-интересно.

Link to comment
Share on other sites

Няма ли интусиасти по самоделните водни в този форум, или поне по модинк на кутия, вентове и др.

Дайте да стане по-интересно.

В този форум едва ли има ентусиасти.

Единственото нещо, което съм модвал през живота си, е кутията на втория ми компир - един Amoris-6010, който отвътре изглеждаше ужасно, а сега е изцяло черен. :bgrin:

Ако искаш мога да кача снимки.

maxcube-amoris-6010.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да разбира се, качи. Ще ми е интересно. Ето аз качвам на моето семейство компютрите, които са мое дело.

 

1. Това е моя. от подписа ми.

671771.jpg 651957.jpg

 

 

2. Този е на жената.

633835.jpg 651955.jpg

 

 

3. И този е на дъшерята която е на 8 и половина, но доста добре се справя с компа

651953.jpg 651951.jpg

 

И така това са нашите компютри всеки си има собствено бюро , само моето е масата в хола, че аз ползвам 40" LED LCD 3D на SAMSUNG за монитор

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте отново, след малък ъпгрейд, водното вече хлади нов звяр CPU AMD FX-6200 /3.8G/X6/AM3+ не ми е останало време да си поиграя още с него но пробвах на дефолт напрежение и скокна на 4.6GHz без проблем, предполагам като си поиграя ще мина и 5GHz и нагоре. Като получа резултати ще ги постна тук. И покрай него смених и дъното с ново GIGABYTE GA-990XA-UD3 Ето и две снимки на новите придобивки:

Поздрави.

 

680746.jpg 680748.jpg

Link to comment
Share on other sites

Много добре е станало :).

Ето и обещаните снимки от моя "мод". :lol:

75772179.th.jpg91898688.th.jpg86371786.th.jpg96048985.th.jpg98705280.th.jpg

 

Както се вижда, няма и помен от зелено или небоядисан метал. :)

ce2bQJKjVKtfU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Както се вижда, няма и помен от зелено или небоядисан метал. :)

 

Много по-добре е станало в черно, много стилно. А наистина тези зелени врътки изглеждат зле, в черно е много по.

 

А на мен май-взе да ми омръзва тая кутия , и се замислям дали да не взема да я сменя със някаква по-голяма и да я модна и нея. Че тази вече взе да ми теснее :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте колеги, доста време не бях писал в тази тема. Вчера довърших едно (може да се каже) произведение на изкуството и реших да го споделя с вас. Мисля че стана ефектно, а и така лесно тествам части ако се наложи не отварям компютър и т.н. а просто "бочкам" елемента и готово. А и на това место на стената беше празно, та ето и готовата картина.

Надявам се да ви хареса. Естествено приемам и критика  :grin:

 

740590.jpg  740592.jpg  740595.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Младене, а кутията от Стрейт за какво е?  :laughing:

 

Е, как за какво? Това е "МАСТЕРШАЛТЕРА"  :punkиначе къде да сложа бутончетата за POWER  RESET и двете диодчета + това гледам да е с подръчни материали. Останало парче фазер от ремонта, останала боя(мазилка) Суахили от коридора и кутийката от Стрейт  :grin:  

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...