Jump to content
BulForum.com

Китайски телефон - 2-ядрен


wlado

Recommended Posts

Купих си много евтин китайски телефон от амазон ЮК - 2-ядрен на 1 гхц андроид 4.2.2....

търговеца твърди че е с 512 рам.

Инсталирах си разни приложенияи ми казват, че мястото за приложения е 180 мб?!?!?!? а рам 217?!?!?!

Нещо гнило има в Дания.

Има ли начин да увелича мястот за приложения - телефона го руутнах за секунди?

Link to comment
Share on other sites

повечето китайски телефони са така ... въпроса е, че китайците не са много прецизни в ROM-овете, които слагат, от което се получава и различното "четене" на паметта. аз преди имах проблем с един таблет. върнах го, оправиха го, но след "ремонта" паметта от 837MB(обявен като 1GB), намаля до 351МB ... след ровене по форуми, успях да върна "правилния" ROM и паметта отново се четеше като 837MB

Link to comment
Share on other sites

А добре де ако е грешка как да го накарам да я "Прочете". Освен това CPU Identifier - ми казва faked core number -  с една дума че не е MTK 6572 двуядрен а е "MTK675" /тук го карам по спомен/ едноядрен...

Link to comment
Share on other sites

Сложи си Elixir поне да видиш какво ще ти покаже като хардуер.

 

ROM и RAM са различни понятия. Тя RAM-та ти може да е 512MB. Приложенията се слагат на ROM-а.
ROM-a показва мястото за приложения след като се е сложил софтуера на него. Нормално е ако е 512МБ ROM-а, да ти показва 180МБ след като е сложен Андроида. Зависи колко е шарен и колко "екстри" са му сложили.

Сигурен ли си, че тези стойности са оригиналните, а не свободните в момента?

Link to comment
Share on other sites

Сложи си Elixir поне да видиш какво ще ти покаже като хардуер.

 

ROM и RAM са различни понятия. Тя RAM-та ти може да е 512MB. Приложенията се слагат на ROM-а.

ROM-a показва мястото за приложения след като се е сложил софтуера на него. Нормално е ако е 512МБ ROM-а, да ти показва 180МБ след като е сложен Андроида. Зависи колко е шарен и колко "екстри" са му сложили.

 

Сигурен ли си, че тези стойности са оригиналните, а не свободните в момента?

Сигурен съм - с операционни се оправям доста добре - сложих му терминал и съм проверил с командите free, df   и т.н. Остава да не знам какво е рам и ром... Рома не знам колко е /мога да го сметна очевидно след df команда/. Рама пише в амазон че е 512 ВСЯКА програма ми казва 256 от които 217 налични/total system RAM 217 free 29 mb!?!?!?!?!...

Програмите казват и че е двуядрен, но CPU Identifier - ми казва faked core number!!!! За това се чудя как да установя защо е толкова малко рама... Знам че за такъв no name продукт няма да има custom rom... Иначе телефона го руутнах за 2 минути.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако и Elixir-а ти показва същото като това, което си видял с командите от терминала, просто им го върни...
Затова не се купуват китайски телефони. :)
За 150-200лв можеш да вземеш нормално устройство втора ръка със същите параметри.

Не знам колко си дал за този, но по мои наблюдения - никога не си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако и Elixir-а ти показва същото като това, което си видял с командите от терминала, просто им го върни...

Затова не се купуват китайски телефони. :)

За 150-200лв можеш да вземеш нормално устройство втора ръка със същите параметри.

Не знам колко си дал за този, но по мои наблюдения - никога не си заслужава.

Ами мога веднага да го продам за същите пари 50 GBP - за толкова го взех от АМАЗОН UK... Но изчаквам понеже им писах че искам да го върна...

Що годе става с Андроид 4.2.2 но ми изглежда бая слабичък и ако наистина е едноядрен още по-зле... Аз исках да е durty cheap  и понеже за 5 инчовия имаше само добри коментари и си викам айде... http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00IXFEK6E/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics

Черния 4 инчовия. Иначе търговеца го достави за отрицателно време до нас, но не отговаря на описанието...

Link to comment
Share on other sites

С тия параметри няма да можеш да го ползваш почти с Андроид 4.2.2.

Само ще ти трови нервите.

С него си дойде... за сега не ми трови много нервите понеже не съм много претенциозен...

Link to comment
Share on other sites

Ами той очевидно все още е нов. Дай му време.

Ако имаш реално 180МБ място за приложения и 27МБ свободна памет, много скоро ще започне да дава съобщения, че няма памет да зареди някой сайт, да ти вади грешки като искаш да пуснеш някоя програма, да отнема супер много време докато затвори вече отворените, за да зареди нова.

Общо взето, все много дразнещи неща. 512МБ РАМ са на ръба в момента за телефон с Андроид. Особено с по-новите версии.

Моя съвет е да вземеш нещо друго или да уточниш въпроса с този, защото е на ръба на нормалната работа.

Link to comment
Share on other sites

Ами той очевидно все още е нов. Дай му време.

 

Ако имаш реално 180МБ място за приложения и 27МБ свободна памет, много скоро ще започне да дава съобщения, че няма памет да зареди някой сайт, да ти вади грешки като искаш да пуснеш някоя програма, да отнема супер много време докато затвори вече отворените, за да зареди нова.

 

Общо взето, все много дразнещи неща. 512МБ РАМ са на ръба в момента за телефон с Андроид. Особено с по-новите версии.

 

Моя съвет е да вземеш нещо друго или да уточниш въпроса с този, защото е на ръба на нормалната работа.

Мерси и аз така си мисля...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...